Čo vám pokazilo dovolenku?

24. aug 2023

Ahojte. Čaká ma dovolenka pri mori po dlhých rokoch, prvá s manželom a chcem sa vyvarovať čo najviac problémom ako sa dá a mať čo najlepšie spomienky. Na čo si spomínate, že vám pokazilo dovolenku, a čo by ste spravili inak? Ďakujem 🙂

cara111
24. aug 2023

@sulavikova tlieskam a závidím...v dobrom

bluka2
24. aug 2023

Jaj a aj posledná dovolenka bola zaujímavá. Rovno ako sme prišli (do Činy), syn začal byt divný. Myslela som si náročná cesta, ale tak spal počas letu na 3 sedadlách, tak mi to nedávalo veľmi zmysel. Potom teplota cez 39. Tri dni táto teplota pokračovala, ale to som si aj tak kvôli posunu času nič neplánovala, tak len čakám, kedy to prejde alebo co z toho bude. Potom prestal jesť a piť a skončili sme na klinike s angínou a dehydratáciou. V Cine návšteva pohotovosti -400€. Ok, hneď sa mu to ATB polepšilo, ale nemal silu, tak som ho nosila v nosiči, co boli v podstate fajn dni. Potom som musela nečakane urgentne niečo písať, strávila som tým 2 dni a 2 noci, ale bolo to v môj prospech, inak by som to samozrejme nerobila. Potom zas 1-2 dobre dni a potom dcera mala 1. zubný kaz a išla som s ňou k zubárovi -300€. Ešteže bolo poistenie. Potom boli tie záplavy, tak všetky turistické miesta zatvorili. Po ceste na letisko silný dážď, žiadna viditeľnosť, taxík ide 110kmh. Chvíľu som si myslela, že to je moja posledná jazda, ale potom som zo seba dokonca aj po čínsky vypotila “pomaly”. Vlastne tu dovolenku hodnotím stále vysoko pozitívne už kvôli tomu ich jedlu 😋a kvôli tomu, že tam bolo lepšie ako počas korony a samozrejme, oni sú proste celkom skvelí a je to úplne iný svet (technologicky dosť popredu), takze synovi sa páčili v hoteli roboty, čo si sami volali výťahy a na incidenty si uz za chvíľu nespomeniem… len dnes, lebo poslali akurát tie peniaze z poistenia 😀

timilv
24. aug 2023

Nepokazilo mi zatiaľ dovolenku nikdy nič, dovolenku si proste užijem aj keby tanky padajú (a to sme raz skončili s mužom na infúziách a aj tak doteraz na tú dovolenku spomíname len v dobrom 😂). Akurát mám radu, mne jediné čo na dovolenke dokáže liezť na nervy sú komáre... Preto vždy beriem alebo hneď v prvom obchode kupujem repelent v spreji a do zástrčky. Bez ohľadu na to či sme pri mori alebo v horách, repelent je so mnou 😂

bluka2
24. aug 2023

@nina255 máš pravdu, toto je fakt hneď. Tiež som mala “šťastie” už 2x. Najhoršie je, že sa objavia až v noci a potom už sa človeku ani v pyžame nechce už nový hotel hľadať

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikoletta1712
24. aug 2023

Mne pokazil teraz už bývalý priateľ,ktorý mal byť na dovokenke spolu so mnou, ale on neprišiel a ani mi nedal vedieť, že nepríde…Zlatý😁

sono2
24. aug 2023

@denisah6 čiže budúci rok ma kontaktuj, ja ti pindať do ničoho nebudem. Max, poďme už na kávu/ drink

kacusik69
25. aug 2023

to, co neovplyvnis… pocasie a choroba - tento rok oboje (tyzden dovolenka, 3 dni choroba, 4 dazd), minuly len pocasie…

amadea3
25. aug 2023

ja dam cosi co sa este nespomenulo- menstruacia😂😂 lebo vzdy ju dostanem na dovolenke, asi je to zmenou klimy, lebo pride VZDY, naozaj vzdy, kludne aj o tyzden skor ako obvykle. Nosim sice menstruacny kalisok s ktorym sa da aj kupat, ale predsalen, nie je to uplne “ono”…. 🙂

autor
25. aug 2023

@amadea3 áno, ja som už pred 2 mesiacmi tušila že mi to práve na dovolenku vyjde.. takže ma to nesklame, lebo s tým rátam 😂😂

muchotrafka298
25. aug 2023

@amadea3 s tymto ja uz pocitam automaticky, ze matka priroda si zase so mnou zazartuje tymto sposobom 😉

luccija
25. aug 2023

@bluka2 ja Ta obdivujem sama s deťmi riešiť takéto veci vo svete.Musi to byť nepríjemné byť chorá zvracať a 2 malé deti v cudzine či choroby deti cez COVID.Mala som rada tvoje prispevky z Číny.

bluka2
25. aug 2023

@luccija Tak tam sa uz asi nevratim (nikdy nehovor nikdy), ale ono je to rovnake, ako riestit to s detmi doma. Vlastne aj mozno lepsie, lebo v Cine v meste ako Peking nikdy necakas x hodin - prides, beru ta, zaplatis na tych klinikach. Je to fakt na vysokej urovni tam. Podla mna vyssia uroven nez v Nemecku. Mozno v buducnosti bude zas Afrika 🙂

bluka2
25. aug 2023

@luccija Ale tak musim povedat aj druhu stranku. Ak sa ti nieco stane, nikdy nikomu nikto neposkytuje prvu pomoc. Clovek musi pockat najprv, kym pridu policajti, inak ma pomocnik problem. Takze tam radsej nemat infarkt a pod.

elviku11
25. aug 2023

@nikoletta1712 a potom ako vysvetlil, že prečo neprišiel?

tenerifka
25. aug 2023

nenecham si pokazit dovolenku nicim, ale tuto poslednu mi ju zneprijemnilo par veci, najma hmyz, ktory hryzol aj napriek repelentu, a to sme boli v luxusnych ubytovaniach, ale bolo to v dzungli na Borneu. Nikdy v zivote som nebola tak dostipana, a nejednalo sa o komare, ale o exotickejsie kusky.
No ale najviac sa o to "posnazil" manzel, jeho predstava dovolenky je diametralne odlisna od mojej, pri behani po atrakciach Singapuru sa stale stazoval na teplo, na to, ze ho bolia nohy....v dzungli bolo treba vstavat o 5,30 na ranny river cruise, a to mu tiez vadilo, skratka stale frflal a vzdy bol nejaky problem. Potom uz poslednych 6 dni na malom ostrove, kde sme len lezali na plazi a u bazenu bol ok.
Ale teda nechapem, preco musi silou mocou ist a nezostane doma, alebo si nejde niekam sam. Ale myslim, ze uz to prehodnocuje a na rok dame dovolenky oddelene, ja mam v plane 3 tyzdne po Japonsku

laura164
25. aug 2023

Dcéra bola doma chorá, angína, keď sme cestovali, už bola zdravá, ja som to od nej chytila, 5 dní som mala horúčky, muž to dostal až doma

nikoletta1712
25. aug 2023

@elviku11 😁…Ja som sa mu pred dovolenkou priznala, že som mu bola neverná a potom sme chvíľu “ fungovali” spolu…A potom to vysvetlil tak, že to mám za to…Vôbec som sa nehnevala na neho…

majlo1234
25. aug 2023

My tento rok-na kanaroch hned druhy den zaludocna viroza aj s malym synom a nasledne chripka, vo francuzsku sme stratili doklady po ceste, synovi sa zapalili oci a ja som zas ochorela a teraz dostala nevlastna dcera siedmu chorobu, tak sme sli domov. Taky dovolenkovy rok sme este nemali, normalne ma to vyliecilo z chuti cestovat

luccija
25. aug 2023

@majlo1234 to sa nečudujem🙂s deťmi sa nikdy nenudis na dovolenke a potom by človek potreboval ešte jednu na zotavenie.
Známi... hneď druhý deň si ich syn rozbil hlavu pri tobogane šmykol sa a bolo...ja som vždy mala rada cestovanie, ale neviem čo sa porobilo posledné roky mám z toho stres
@tenerifka moja mama takto prestala chodiť úplne na dovolenku ona vie jazyk, otec nie stále ju otravoval na letisku čo hovorí delegát, bál sa lietadla, už je hladný, teplo...povedala, že horšie ako 2 deti a skončili s dovolenkami.To uz je tak po x rokoch manželstva🙂)

majlo1234
25. aug 2023

@luccija haha, uplne. Ja som vzdy total hotova po takej dovolenke

gramtlika
25. aug 2023

mna zle stupenie, kedze som mala operovane koleno, nieco sa mi v nom zas pohlo a nemohla som ani plavat ani daleko chodit, ale tak prezili sme

tenerifka
26. aug 2023

@luccija preco nechodi sama?, ja mam v tomto uplne jasno.

luccija
26. aug 2023

@tenerifka lebo ma psov a ani nechce.Je skôr introvert.Chodis sama či s dcérami?

tenerifka
26. aug 2023

@luccija aha, ale o psov sa jej predsa niekto postara....
ja doteraz s celou tlupou, ale nabuduce len s dcerami

autor
6. sep 2023

Tak podávam hlásenie, ktoré nikoho nezaujíma, ale asi potrebujem vypustiť paru alebo počuť nejaké povzbudenie alebo čosi..
1 podvečer po príchode a 1 deň sme mali pekné počasie, slnko, pláž, bazén, paráda, ideálne všetko. Potom hlásili dážď. Predpoveď sa splnila, takže sme boli radi že 1 deň sa nám aspoň 1 a pol hodinky podarilo hrať tenis, inak len na izbe, balkóne... ale hovorila som si, že nevadí, šport bol sranda, kniha dobrá, nevadí že som ju čítala na balkóne a nie na pláži, krížovky tiež... včera znova poobede hlásili dážď, ale doobeda iba vietor... nevadí, pôjdeme na ten a ten kopec na "túru", aspoň nám nebude horúco. Poblúdili sme, sme celý doškriabaní od všetkých nehostinných rastlín, ale tak mali sme pekné výhľady. Poobede tenis na hodinku, ktorý za veľa nestál lebo som bola unavená z 10km prechádzky a ruky ma boleli zo včerajšej hry. Večer manžel zahlásil že ho bolí hrdlo. Dnes ráno nás samozrejme čaká podľa aplikácie celý deň 50% dážď, takže asi nemá zmysel si niečo plánovať, keďže môžeme zmoknúť... takže znova nám len ostáva kniha, hry, krížovky na balkóne. A pýtam sa chlapa že ako sa cíti, tak že je chorý. Lebo je to jeho špecialita byť chorý v kľúčových momentoch. Ale možno len dramatizuje a nebude to teraz také zlé.
Opustili ma asi posledné zvyšky odhodlania zostať pozitívna a nedať si pokaziť dovolenku. Zo 4 dní 3 vyzerajú ako babie leto v októbri na Kysuciach nie letná dovolenka v Grécku.
Na pozitívnu nôtu, hotel je pekný, nemáme v ňom žiaden hmyz, jedlo dobré, len sa k nemu dostať je počas večere bitka, príroda a more tiež pekné..

Vraj od zajtra má prestať pršať, fučať má stále, aj zamračené môže byť, ale snáď sa už aspoň bude dať užívať si pláž...

A viete čo je posledný klinec do rakvy? Keď vidím ako na Slovensku majú krásne slnečno. Práve vtedy keď ja tam nie som.. proste kde som ja, tam nie je leto.

Koniec výlevu, idem skúsiť prestať byť detinská a nejak sa pozbierať.

elief
6. sep 2023

Moje nervy, toto nevymyslíš... Kde ste, že máte tak škaredé počasie??

autor
6. sep 2023

@elief západ Peloponézu, Grécko...

galganka
6. sep 2023

Nič. A to sme mali dovolenky všelijaké, aj s kiahňami po príchode, aj s búrkami pri odchode a zrušenými letmi, aj s infúziami, teplotami, zablúdením, všeličím... nikto nezomrel, neprišiel o končatinu, všetci sme šťastne prišli tam aj domov a pozitívne zážitky vždy všetko prevážili.

autor
6. sep 2023

A ešte ako bonus, dnes odišla z vedľajšej izby rodinka so skoro dospelým synom, a prišla rodinka s 2 malými deťmi. Veľmi mi nejde odhadovanie veku ale počítam že nemajú viac ako 3 roky.. takže pokojné čítanie kníh na balkóne sa mi tiež škrtá... snáď aspoň v noci budú spať..
Áno chápem, deti sa nedajú vypnúť a budú pišťať a robiť hluk, ale na spokojnosti mi to nepridá..