Do Chorvátska s 1,5 ročným chlapcom - za a proti

marinka70
17. júl 2017

Baby poprosim Vás, vaše skusenosti s dovolenkou v chorvátsku s 1,5r dieťaťom. Máme možnosť isť koncom augusta zo znamymi na aute do chorvátska, ak pôjdeme dohodli by sme sa kam. Len som na pochybách stále sa mi zdá syn moc malý, a je dosť aktívny neposedí, neviem či by tam bolo niečo pre neho čo ho zaujalo. Bojim sa aj cesty ale to by sme sli v noci tak by hadam prespal. Prosim o rady skúsenosti ale aj o nejaké overeny hotel alebo rezort vhodny pre deti a aj tak male. dakujem za kazdý príspevok

sorciera24
17. júl 2017

vsetko azlezi od dietata, niekto chodi pomaly od 3mes., ja mam podobne dieta....ako ty...neposedi, beha, zuri......s nim nejdeme este ani tento rok....ma 2,5.......proste to nie ej dovolenka vsade za nim behat, noc este neprespi......(niekomu sa dieta cely den presedi na palzi, tak to hej.....ale u anas nehrozi)...sami si zvazte...inak osobne s detmi chodievame do IT, nie do Chorvatska....to sa mi zda vhodnejsie .....

mufka1
17. júl 2017

Neviem ci do chorvacka je vhodne ci nie ale my sme boli s dcerkou ked mala 15 mes Malorca a Bulharsko v jedno leto a bolo to super .

marmelada123
17. júl 2017

Ahoj my sme teraz boli s 10 mesačnou autom na Makarskej a bolo super. Všetko zvládla a na pláži sa prehrala aj 2 hodiny, ale to je moja skúsenosť. Ja by som išla na tvojom mieste😉

l3yla
17. júl 2017

ja by som neváhala.. veď nemusíte ísť až dole, my sme boli v crikvenici a bolo úžasne, a to je hneď na severe, takisto ostrov Krk. 🙂

steblo
17. júl 2017

1,5 r. dieťatko je už podľa mňa dosť veľké na to, aby si takýto výlet dokonca aj užilo, hoci teda závisí od dieťatka samozrejme. My sme boli tento rok na Istrii 2 týždne, synček má tiež 1.5r a teda že si to užil! Vyčľapkal v mori, vyhral s kamienkami, užil morskú atmosféru, sledoval rybičky, mušličky, výlet do akvária, nové a zaujímavé podnety. Náš synko je inak super-aktívne dieťa. Skôr sa zamerajte na dobrú ochranu pred slnkom, premyslite stratégiu aby nebol príliš dlho vystavený silnému žiareniu, bol dosť hydratovaný, mal bezpečnú stravu. Tá cesta, no asi veľa prestávok, ísť keď spinká. Ja si myslím,že sa to dá v pohode a stojí to za to - rodičom i dieťatku.

alby2014
17. júl 2017

Boli sme minuly rok, maly mal 11 mesiacov, menil sa mu rezim na jeden spanok, isli mu stolicky a aj tak bolo super, cele dni pri mori, zmenis prostredie, vyletiky...akurat sme dodrziavlali rezim spanku a jedenia. Nemas o com, urcite chodte, ja mam teraz uz 2 mesacneho k tomu a na dovolenku k moru sa chystame buduci rok nabeton. Uz len to, ze clovek zmeni prostredie a ze sme tam boli na neho s manzelom dvaja a nie len ja sama ako je to doma.

ferala
17. júl 2017

Kľudne sa dá ísť aj okolo Splitu. Ja som bola so sestrou a neterou, ktorá mala 2 roky a všetko OK. Ideálne doporučujem ísť ešte na večer bude spať celú noc 😉

biba12
17. júl 2017

@marinka70 môj starší syn mal 10 mesiacov, keď bol prvýkrát v HR a druhý mal 11 mesiacov. Vždy sme cestovali v noci.Môj starší neprespí celú noc doteraz ( 1-2 krát za noc sa budí a volá ma a to má 10 rokov 🙂 ), takže na toto keby som hľadela som doma doteraz 🙂 Dovolenku si obaja užili, ja som mala zmenu tiež, lebo som konečne zmenila prostredie. Ja by som neváhala.

lea299
17. júl 2017

V pohode to zvládnete, neboj nič. Moja švagrina je momentálne v Chorvátsku a ona išla s 5 mesačným synom a s 2,5 ročnou dcérkou. Keď nám volala, tak hovorila že deti celú cestu prespali, akurát malinký nie, toho trebalo samozrejme kúpiť. Ale že super. Tiež sa bála cesty ale prešli

katulienkax
17. júl 2017

Podla môjho názoru pre male deti je lepšia dovolenka na severe talianska ( lignano, bibione, caorle) boli sme vlani a aj tento rok. Krásne piesočnaté pláže, plytké more, ihriska. Boli sme v apartmáne s vlastnou stravou a cestovali sme cez den z BA je to 6.5, nase deti su naučené cez den cestovať.

lucialutt
17. júl 2017

my tiež chodíme do Crikvenice,je to blízko,decká to tam už poznajú,a min.rok mal syn 11mesiacov a super v pohode.zobrali sme vedierka,lopatky,báger a pekne sa prehral,na obed som ho uložila spat do kočiara dala ho manželovi (aspon mal dovod sediet 2 hodiny na pive. a malý pekne spal. Ty sama poznáš svoje dieta najlepšie,ak váhaš,tak počkaj na rok a uvidíš.lebo íst na dovolenku z ktorej prídeš unavená,vynervačená,dieťa ešte horšie,tak to za to nestojí.❤

katrin21
17. júl 2017

za mna NIE... mame 16mes dceru a boli sme teraz v Chorvatsku... Makarska...
Pre mna to nebola dovolenka, ani pre nikoho z nas.. akoze jedine to, ze sme zmenili prostredie, ale vobec sme si neoddychli... Krasny hotel, super miesto, jedlo... ale my ako splašene kozy stale za malou.... neposedi chvilu, takze.....
ked sa jedlo napr. tak ona ako dojedla, tak uz nechcela sediet v stolicke.. doma, alebo na nejakom appartmane s vlastnou stravou ( co sme ale nechceli) by som ju vylozila a nech si beha..ale tam , v obrovskej jedalni, to bola nahanacka... bolo dojedene.. jeden musel za nou chodit a tym padom jest jak z rychlika, nedalo sa vychutnat si obed, veceru, ranajky..... Ona sa vybrala a isla , utekala :D
To iste plaž, promenada... vsade.. v kociku len chvilu, chcela pozerat co je v stankoch, behat hore dole.... More ju moc nezaujalo, prvy den sedela v clne a hrala sa s kamienkami na brehu, ale potom uz nie.....uz ju to tak nebralo.... chvilku OK a stacilo..
Pri bazene v malom detskom by bola spokojna, ale tam zas nebol tien, takze len poobede tam a tam sme zas zdochynali od tepla my, lebo pri mori pekne previeva, ale okolo bazena rozpalene plochy salaju take teplo, ze dovi dopo....unavení sme boli....
CO sa tyka spania, prve dva dni spala dve hodiny, potom uz len hodinu.... Jo a celu cestu tam prevrieskala s kratkymi prestavkami spanku :D , aj ked sme sli na noc, ze ved bude spat....
TAkze za mna... s rocnym dietatom dovolenka NIE... iba ak by bolo take, ze kam ho posadis, tam sedi....
Podla mna az o rok - dva to bude lepsie....
U mnma nastala neskutocna dovolenka potom DOMA.... ten klud, ze dieta je v dome a hra sa... nemusim za nim utekat,.. ze sa v kludne najem.... juuuuj... super..

katrin21
17. júl 2017

@ferala no, to som si aj ja myslela, ze bude celu cestu spat, kedze doma prespi celu noc.. ale prd ... :D zle sa jej spalo po sediacky, jedovala sa, fakt zle spala a vrieskala tak ,ze som myslela, ze bude uplne zachripnuta. Takze kazde dieta to znasa inak, nasa
rada spi aj na bruchu, strieda polohy a teda v tej autosedacke sa jej moc spat dlho nepacilo.....
CEstou domov trochu lepsie, ale aj to skusala plakat... a to sme uz nesli na noc, ale o 16tej sme vyrazali a o 2 prisli domov.. Nakoniec to bolo ovela lepsie, ako ist uplne na noc...

anonymka11
17. júl 2017

Ahojte tie co mate uz dovolenku za sebou mala bude mat za mesiac dva roky ideme s nou prvy krat na dovolenku a tiez sa obavam velmi toho ze je neposedna ze sa vklude ani nenajeme kedze mame all inclusive nwvien ako to ona bude zvladat v restike ako to zvladali vase deti? A neochoreli vam deticky ked tam su stale vo vode a potom ked vidu von z vody? Nemali ste problem so soplikom alebo niecim?

kaja73
17. júl 2017

my chodime od 6m maleho..teraz ma 7r a kazdy rok bol pri mori..kazdy rok bol specificky jeho potrebami a "uchylkami" ale kazdy rok sa to dalo zvladnut..nie je to oddych v pravom slova zmysel..ale to ani dnes ked ma 7r..stale ma svoje potreby a"muchy"...chodime zasadne do apartmanu..velkeho,kde ma kazdy z nas 4 svoj priestor,maly aby mal svoj klud...hotelova izbicka a hotelova strava..ani omylom...to by ma kleplo...takto je to ozaj fajn...staras sa o dieta ako doma,len dychas lepsi vzduch,kupes sa v mori...preco nie?

marlen5
17. júl 2017

jasne, v akomom kolvek veku...my sme boli so strarsim prvykrat ked mal 9 mesiacov a s dcerkou, ked mala 3 mesiace. a odvtedy kazdy rok 🙂 Najviac sa nam s detmi osvedcili kempy Zaton a Strasko. Ale my sme hotel nechceli ani stravu.

julinkaz
17. júl 2017

podľa mňa v pohode 🙂 my sme boli s naším 1,5 ročným synčekom letecky v Egypte a zvládol to bravúrne, všetci sme si dovolenku super užili 🙂 takže si myslím, že aj tvoj to zvládne v pohode, a idete autom, čiže si zastavíte podľa potreby 🙂

eeffka
17. júl 2017

dovolenka v chorvatsku je super ale treba mat vlastny apartman s kuchynkou nakolko v HR rezortoch funguje allin skor ako nepodarena polpenzia, cize bud jes alebo hladujes 🙂 a kazdy kto ma male dieta vie ako take deti jedia.
Ak mas apartman je to pecka dovolenka. Dieta je pri mori, vyclapka sa pri vodicke, posklada kamienky, cestu vacsinou prespi.
Cestujem s detmi od ich 4mesiacov takze take ze s 1,5r sa bat nepoznam. s 2r sme uz leteli.

katkakovac
17. júl 2017

@anonymka11 boli sme z 8 mesacnym a potom ked mal 1,5 roka. Je neposedny, ale vydrzal vzdy na stolicke jest. Dali sme mu tam veci co lubil, potom nejaky chlebik, aby sa s nim hral a bolo. Okolo nas bordelu, ale najedli sme sa. Co sa tyka soplikov, vacsine ludi je pri mori lepsie. Ziadne sopliky, kasliky. Vsak tam je teplo, a navyse morsky vzduch sa odporuca ludom z dychacimi problemami. Netreba mat obavy. Ak budete vy v pohode, bude v pohode aj dieta. V hoteloch su zvyknuti, nikto na teba nebude divno pozerat, ze mas aktivne dieta. V zahranici je to normalne. Na slovensku su ludia v tomto dost obmedzeni.
Obcas sa stava, ze deti zmenu prostredia znasaju trosku zhorsenym jedenim. Netreba sa stresovat, po par dnoch to prejde. Davat vela vody, ponukat rozne jedla a ovocie a casom sa vsetko upravi. My ideme teraz z dvomi divimi vajcami do turecka. Bude o nas vediet cely hotel, ale tesime sa.