Do Egypta s 1,5 ročným dieťatkom

mocarabia
21. feb 2013

Ahojte,chcela by som sa opýtaťak ste niekto boli na dovolenke v Egypte približne s 1,5 roč. dieťatkm aké to bolo????Ďakujem

ludmilaka
21. feb 2013

@mocarabia Ahojko, tak ja som bola keď som bola tehu, ale nevedela som o tom a o bábo sme prišli. Podľa mňa by si mala počkať, predsalen tieto krajiny sú pre také malé dieťatko nie veľmi vhodné. Cesta - len v lietadle si okolo 4 hodín plus presun na letisko, z letiska....More - je krásne pre plavcov a šnorchlistov, inak pre malé deti podľa mňa nie. My sme síce boli v pieskovej oblasti a aj napriek tomu som videla stále nejaké krvácajúce deti, ktoré sa zranili o kameň, koral, mušľu...a v neposlednom rade - veľké horúčavy, iná strava, nie pitná voda. Ja teda znesiem dosť, aj môj žalúdok a asi jediná som nemala problém so srajdov, ktorá nemusí byť z jedla, vody, ale i tepla. No veľa ľudí z hotela skončila aj po nemocniciach. Tunis detto, tam je to ale lepšie v tom, že sa dajú nájsť vyslovene pieskové mierne pláže a tá cesta je omnoho kratšia, ale ani tam by som s takým malým nešla....

terina25
21. feb 2013

@mocarabia my sme boli min.rok s 2 deťmi - dcéra mala 3,5r a syn 2r.a 2mes.a bolo super.takže ja možem len odporučiť.

gabriella7
21. feb 2013

tak ja som uz bola v egypte viac krát, ale určite by som nešla s tak malým dietatom, lebo ked ich chytí faraonova pomsta....a pravdu povediac ani tak malé deti som tam moc nevidela. Ina krajina je vhodnejsia...

terina25
21. feb 2013

@mocarabia inak k tej faraonovej pomste.ani jedno moje dieťa nemalo hnačku a ani my dospelí sme nemali.všetko záleží od toho,čo dáš deťom jesť. 😉 a malých detí tam bolo kopec.

kacicka01
21. feb 2013

Ahojte, ja som sice v egypte bola s nasim chrustikom este v brusku, no bola to cista katastrofa, neviem, ci by som to riskla s 1,5 rocnym a ak niekto ano, tak by som mu poradiila, nech nejde do menej ako 5 hviezdiciek, ked uz a nech sa pyta na recenzie znamych, bo co sa egyptu tyka, tak ani cestovky same netusia, co predavaju... My mame velmi zlu skusenost s Azurom, predali nam 4*, ktory splnal tak maximalne kriteria 2* 😖 museli sme doplacat a stahovat sa a to nehovorim, ze jednu noc sme boli nuteni nocovat v totalnom bordeli, kde nic nefungovalo.. Absolvovat toto s dietatom, tak ma asi porazi...

mocarabia
autor
21. feb 2013

Dievčence,ďakujem za každý názor, ale rozhodli sme sa nakoniec pre Tunis.Egypt odkladáme na neskôr 🙂

terina25
21. feb 2013

@mocarabia ja som bola aj v Tunise,ale bez detí.keď to mám porovnať,tak egypt bol lepší.

959touareg
13. mar 2013

ja osobne by som do Egypta s dietatom mensim ako 3-4 roky nesla a tiez ako tehotna by som tam nesla. je to riziko. 😕

alla6701
13. mar 2013

My sme boli s 9 mesacnou 2 tyzdne v Egypte a nic jej nebolo. Mali sme varnu nadobu, vodu prevarili, zobrali sme nase vyzivy a dalo sa. Ak kojis, je to este pohodlnejsie.

959touareg
13. mar 2013

o vodu, stravu tam ani tak nejde, problem je tam zmena klimy, presuny, cistota, bakterie uplne ine na ake sme my Europania zvyknuti.....to je hlavny problem a aj ked sa dietatu nic nestane a dovolenku prezije v zdravi, aj tak by ma to nepresvedcilo o tom, ze ja sa tam vyberiem s tak malym babom. a mohlo by mi aj 50 zien napisat, ze ich dietatu sa nic nestalo. 😒
ale to je moj nazor a pohlad na Egypt a male deti - kojence tam v letovisku, popr. tehotne zeny. kazdy nech si robi co chce. je to jeho zivot, jeho deti a zodpovedny za seba a svoje deti je on sam. 😕

lenusiatko
19. mar 2013

Ja by som nesla s malymi detmi ani do Tunisu, ani do Egypta, bola som tam niekolkokrat bez deti a podla mna ani jedna z tych krajin nie je vhodna pre male deti, Egypt urcite do 12 rokov a Tunis tak do 7 rokov, ale to je len moj nazor 😉

katarinakatka
8. apr 2013

ak sa možem pripojit moj syn chodi do egyptu a tunisu od 2 rokov a nikdy sme nemali problem. skor bol, problem ked sme boli v bulharsku a Chorvatsku hlavne koli plaži, pre male deti jednoznačne piesok a tepla vodička a treba si vybrat kvalitný a overený hotel 🙂