Chystáte sa na dovolenku do Egypta?

dlugynka
3. mar 2020

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať či sa niekto chystá teraz na dovolenku do Egypta, Hurghada alebo aj iné? Či nemáte obavy z vírusu?

Ďakujem

mogaa
3. mar 2020

@dlugynka v momentálnej situácii by som dovolenku nezvažovala nikde.....ale kludne do toho choď....aj teraz sú ďalší štyria v prešovskej nemocnici testovaní na vírus lebo boli v rizikových oblastiach....ak ti to stojí za tie nervy a za riziko že nakazíš aj niekoho zo svojej rodiny - nech sa páči....

janinah
3. mar 2020

Prepánakráľa,ešte nevynašli tú tabletku proti ľudskej hlúposti? lebo strašne by ju už bolo treba mať.....
prepáč,ty nevieš čo sa deje vo svete a že najskôr sa nakazíš na letisku?

luzzia
3. mar 2020

veru, tu ani nejde od ten egypt ako taky, ale letiska, cez ktore pojdete.. a nedajboze sa nakazite a hospitalizuju vas potom niekde v egypte a budete tam musiet ostat v karantene.

mirkava
3. mar 2020

@dlugynka teraz by som urcite nesla v lete bude uz situacia dufam ina

dlugynka
autor
3. mar 2020

@mogaa ďakujem za odpoveď, pýtam sa len čisto z informatívneho hľadiska.. lebo cestovky stále tvrdia, že situácia je v poriadku ale mne sa to nezdá.

dlugynka
autor
3. mar 2020

@janinah ďakujem za odpoveď, pýtam sa len čisto z informatívneho hľadiska.. lebo cestovky stále tvrdia, že situácia je v poriadku ale mne sa to nezdá.

veonika303
3. mar 2020

Cestovka chce zarobiť many many ja by som necestovala nikde a musím súhlasiť bohužiaľ niektorí ľudia,sa nevedia poučiť vidia čo sa robí ale aj sták sa trepu do cudziny a ohrozuju tým druhých tak nech tam zostanú keď nemyslia na zdravie svojich blizkych ....chore na hlavu

matapo
4. mar 2020

...ja by som tiez nesla teraz letecky nikde. A zial riesim to, chcem ist s detmi na mesiac domov, letenky mame kupene pol roka dopredu na koniec marca ale vrta mi to stale v hlave, ci ist ci neist, 1000 eur letenky, let medzi krajinami kt. su relativne bezpecne, ale aj tak...lieta sa stale, lietadla plne...

maciatkolulu
4. mar 2020

@janinah môj muž robí na letisku, veľkom medzinárodnom letisku, tak ako ďalších 100p a viac ľudí, nikto nerobí paniku, normálne sa žije a lieta, dokonca aj lety do Milana, nechápem načo ta absolútne zbytočná panika. To nemajú chodiť do práce? Alebo ti ľudia nemajú chodiť domov z práce? Alebo sa mam zozbierať hrôzou? Pri kychnuti bežať na odbery, alebo sa nestretavat s druhými byť v karanténe. V Egypte je nakazený jeden človek, koľko ich je v Čechách, vo Viedni?
@dlugynka ja by som sa nebála, pokiaľ ste zdraví, žiadne problémy s imunitou, dodržiavali by ste hygienu, tak to nevidím vôbec hrozivo.

maciatkolulu
4. mar 2020

@veonika303 naozaj reálne je môj muž denne na letisku a denne s nami a ja som reálne denne v kolektíve druhých ľudí, moje dieťa denne v kolektíve v škôlke. Kde mame zostaz, v karanténe?

veonika303
4. mar 2020

@maciatkolulu ja nehovorim ze sa ma niekto vzdat prace ja hovorim o tych co cestuju do nakazenych oblastí koli lyžovačke atd a,ak mate dobru imunitu aj vas manzel je len dobre len nie každý ju ma,taku

maciatkolulu
4. mar 2020

@veonika303 pozri ja dúfam, že máme dobrú imunitu, verím, že ju nemá každý, ale to, že ju nemá každý člen rodiny tých ľudí čo tam pracujú je dosť možné a normálne sa robí, nie sú žiadne mimoriadne opatrenia, ľudia lietajú a nikto nerobí drámu. Koľko ľudí je nakazených v Egypte a koľko vo Viedni?

mogaa
4. mar 2020

@dlugynka no môžeš sa nakaziť na letisku, keďže u nás stále lietajú lietadlá do Talianska, rovnako v lietadle alebo aj v Egypte - v hotely nebudú len Slováci ale aj turisti z nakazených oblastí

ada93
4. mar 2020

@dlugynka Nemusíš mať strach z vírusu. Ak si vyberiete dovolenku napríklad na jún a situácia sa zhorší, kľudne môžete zájazd napr. 2 týždne pred odletom zrušiť a vrátia vám peniaze, len treba pozerať ktoré cestovky majú túto možnosť. Situácia je v poriadku, médiá a ľudia robia zbytočnú paniku, nasaďte si vitamíny C, D a bude to ok 🙂

veonika303
4. mar 2020

@maciatkolulu opatrenia sú neni ale aj sták varujú ľudí aby necestovali do tých nakazených oblasti ja napr.nemam taku dobrú imunitu a navyše som tehotna a teraz by som nechcela nachytať virus od nejakého blba čo si zmysel že sa tam ide lyžovať atď mne je zdravie prvoradé ako nejaké dovolenky

maciatkolulu
4. mar 2020

@veonika303 pozri, píšeš tu vkuse o lyžovačkach, neviem, ale autorka sa pýta na egypt, v tom ja problém nevidím a tých blbov denne lieta neuveriteľné množstvo a idú aj na sk... To potom odporúčam nechodí nikam a byť dobrovoľne v karanténe s dostatočnou zásobou múky atd...

veonika303
4. mar 2020

@maciatkolulu každý nech si uz spraví podľa svojho vedomia a svedomia

ada93
4. mar 2020

@veonika303 Kopu blbov s chrípkou sa pohybuje medzi nami a nevedia si ani dať nič pred ústa keď kašlú a kýchajú, tých by sme sa mali báť viac, ako nejakého jednorazového turistu...

veonika303
4. mar 2020

@ada93 su taky ano ale ani ruska by nepomohli mne to povedala lekárnická rusko je na 1 použitie a človek by ich musel nakúpiť asi 1000 a chodit zo všetkými antivirusovumi prostriedkami zo sebou

ada93
4. mar 2020

@veonika303 Nie, rúška nepomáhajú, pomáhajú ffp3 respirátory, čo pomáha najviac je prevencia, je to ako chrípka, keď má človek oslabenú imunitu je vyššia pravdepodobnosť že to dostane, ak sa vyvážene stravuje, prijíma dostatok vitamínov a správne si umýva ruky, nechytá sa napr. pása na eskalátore a pod., tak sa naozaj nemá čoho obávať 🙂

mattyna38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
4. mar 2020

Ja idem za 2 týždne na dovolenku, ale nie do Egypta, treba sledovať, ktoré krajiny majú rôzne varovania pre turistov - či už bezpečnosť, alebo zdravie, čo sa týka konkrétne COVID-19, Egypt na zozname nie je (zatiaľ), keď sa bojíš, nikde nechoď, čo je to za dovolenka, keď sa celu človek stresuje, či náhodou neochorie...

ivana11155
4. mar 2020

@dlugynka teraz nie, ale už v médiách spomínali, že korona je chripkovy vírus a s príchodom jari očakávajú že ustúpi.

nela0501
6. júl 2023

Ahojte mamičky cestovateľky.
Bola niektorá z Vás v Egypte, konkrétne Hurghade Amarina Abu Soma Resort & aquapark 5* ? ( deti 2 a 7 rokov )
Na tripadvisore a bookingu mali veľmi dobrú spätnú väzbu, ale zaujíma ma aj osobná skúsenosť .
Boli ste niektorá v tom konkrétnom rezorte s detičkami? Aký je Váša skúsenosť ?Ďakujem za každú odpoveď 🙏