Dovolenka do Chorvátska na vlastnú päsť

henta
14. mar 2012

Ahojte ženušky...prosím vás, chodíte na dovolenku do Chorvátska?...Neviete mi poradiť ako to je ked by sme chceli ist bez agentury?...kolko stoji taka dovolenka?...Kolko stoji cesta?...ako je to so stravou?...a je chorvatsko vhodne pre 2ročne dieta?...

18slavka18
9. jún 2016

@jukov ešte sa opytam to mi bude stačiť ten česky formular,slovensky už nie je potrebny že?

jukov
9. jún 2016

ja by som riešila tú českú, už aj kvôli tomu, že tam je aj chorvátsky preklad (keď že idete do Chorvátska)

jukov
9. jún 2016

@18slavka18 ja by som riešila tú českú, už aj kvôli tomu, že tam je aj chorvátsky preklad (keď že idete do Chorvátska) ešte by som na tlačivo dopísala kvôli podpisom
splnomocniteľ (podpíše sa pred notárom matka alebo otec detí)
splnomocnenec (podpíše sa pred notárom ten dotyčný, kto ide s deťmi do CHR
overiť u notára môžete buď na SK alebo v CZ, to už je jedno

18slavka18
9. jún 2016

@jukov ja si myslim že tiež to česke by bolo najlepšie. Dufam že nebudu žiadne problemy s tym 😉

santamonica
20. jún 2016

ahojte, my chodime kazdy rok na blind, vacsinou bud koncom juna, alebo zaciatkom septembra....sme dvaja a vzda sme nasli super ubytko za dobru cenu......vzdy sme boli hned pri mori, len raz sme museli slapat asi 50 schodov hore do nasho domu 😀 , co nam ale prospelo a mali sme krasny vyhlad.....minuly rok sme boli v Baska Voda, dve hodky od Dubrovnika a mali sme uuuuuplne najlepsie ubytko nad supernou plazou na zaciatku tohoto mestecka....ked sme si to potom presli cele, zistili sme ze mame najlepsie mozne miesto a lacne v dome hned nad plazou........teraz sa chystame v sezone, zaciatkom jula, vidime ze je obsadene vsade, ale riskneme to....chceme ist len hore ako je Opatija, tak uvidim, co sa nam podari najst a dam vediet 😎

felicia11
21. jún 2016

@santamonica aj my tak ideme ale dole Tucepi, no uvidime tento rok mam aj ja mierne obavy ale hadam domov naspät nepojdeme 🙂

hettinka
27. jún 2016

na Makarskej ve veľa volného ubytovania, m tam teda vždy chodíme do hotela, ale priamo okolopláže bolo veľa tabuliek minulý rok, že volné izby
my sme minulý rok boli v dedine Drvenik, môžem len odporúčať, jedno z mála miest na juhu je totiž na rovinke, teda žiadne šliapanie do kopca od mora, celá pláž je lemovaná borovicami, ani plážovú mušlu nebolo treba, a je to prázdnejšie ako Tučei alebo Makarska, či Baška Voda

hettinka
27. jún 2016

@18slavka18 ja vždy dávam splnomocnenie, aj ked berú na dovolenku deti starí rodičia, ja som mala tiež formulár z ministerstva zahraničných vecí a nikdy nemali problém, ani pri ceste mimo EU

jonki
30. jún 2016

prosim radu...hladam miesto v Chorvatsku na tohtorocnu dovolenku. Mala dedinka idealbne nie ostrov, plaz s pozvolnym pristupom do vody vhodna pre deti (NIE pieskova), idealne bez jezkov, staci maly obchod, nepotrebujeme ani promenadu.
Bolo by fajn ak by v okruhu tak do 30 km bola nejaka moznost na turistiku a dalsi aspon jeden celodenny zaujimavy vylet.

Minuleho roku sme boli v Starigrade, plaz sice nic moc ale inak uuuplna spokojnost. Sedim nad bookingom a neviem co zadat ako destinaciu...v ktorej casti HR zacat hladat.

Dakujem za vase tipy 🙂

hettinka
30. jún 2016

@jonki Sv. Filip i Jakov, pláž nie je piesková, ale v mori je piesok a žiadni ježkovia

alebo Baška na Krku, ale to je ostrov ... no taký väčší a dostupný cez most, nie trajektom
výlety sú tam možné, na Krku je aj jaskyňa a celkovo pekné zákutia + kopa cyklotrás

jonki
30. jún 2016

@hettinka ak je prepojenie mostom...ako napr na Pagu tak je to fajn. Chcem sa len vyhnut tomu aby sme boli fixovany na trajekt. Chceme ist az po 15 auguste...nebude uz hore na Krku chladno? Biky nemame....teda mame ale deti este nie su tak zdatne aby to malo vyznam.

hettinka
30. jún 2016

Chladno nebude. Ale možno veterno.

andy1909
30. jún 2016

@jonki ja som tiez hladala a hladala a nakoniec sme skončili na ostrove vir a sme veľmi spokojni. Mame dve male deti. Byvame v apartmane priamo na plazi, pozvolny vstup do mora, ticho, plaz super, hlavne poloprazdna, male kamienky a vo vode niekde piesok a niekde kamienky, do centra nejakych 15 min peso. Fakt tu mame svaty klud

jonki
1. júl 2016

@andy1909 boli ste sa pozriet v tej Ninskej lagune? Lebo sme tam minuly rok zasli ked sme boli na celodennom vylete a teda pre mna sklamanie....take miesto na dovolenku a kupanie isto nie.
Nevies to co mate vy na plazi porovnat s tou Ninskou lagunou?(mne tam vadila velmi tepla voda, zmutena nazltla, nejake rastliny v nej boli a bolo ich strasne vela. (no a druhy den deti chytili crevnu virozu-predpokladam ze sa napili tej vody z ktorej zial mali ludia aj toaletu. Ja som minuly rok chcela vyberat prave Vir-Nin-Privlaka...len som potom z toho bola dost rozcarovana.

chjulia
1. júl 2016

@jonki skús pozrieť tie dedinky pod Omišom - Staniči, Mimice a pod., je tam veľmi pekne akurát v kopci ale pokiaľ nájdeš ubytovanie priamo pri mori tak paráda......... obchodík tam je a na výlety sa dá ísť do Omišu, alebo smer Makarska, turistika Biokovo, výlet loďou alebo do vnútrozemia Imotsko ku Modro, Crveno jezero..........

hettinka
1. júl 2016

@jonki ja som tiež počula chvály na Nin a Sabunike a pre nás sklamanie ... však soms a cítila ako niekde na priehrade, vo vode nie piesok, ale akési bahno a celkovo, mala som z toho zmiešané pocity

gloomik
2. júl 2016

Zdravím všechny zdejší a prosím o radu za 5min 12. 😀 S přítelkyní jsme dostali nečekaně týden dovolené a tak chceme zítra večer vyrazit na blind(t) do Chorvatska. Původně to měl být Rabac, kde už jsme jednou byli a moc se nám to líbilo, ale pokud bychom měli někde jisté pěkné ubytování v pěkném místě s fajn koupáním, tak bychom lokalitu změnili. Asi nemáte nějaký konkrétní tip, hmm? Děkuji. 🙂

peendyi
2. júl 2016

@gloomik - ak mozem poradit - v Chorvatsku sme boli aj na Rabaci, vo Vodiciach, v Baske Vode, Makarskej a najviac sa nam pacilo na Makarskej a potom konkretne v Brele,,, oplati sa ist az dole, lebo ta panorama pohoria Biokovo, nadhernych plazi stoji za to... krasna priezracna voda a plaze lemovane borovicami - super,bolo pekne aj na Rabaci, ale tam boli dost skalnate plaze a studensia voda a chybal nam tam prirodzeny tien pod stromami,takze ja by som odporucala urcite Strednu Dalmaciu ...stastnu cestu prajem 🙂

dusika11
2. júl 2016

@jonki grebastica..ale je to zaliv..jeden obchod aj s kartou sa da platit 20 kilometrov sibenik..malilinka promenadicka..postupny vhcod do mora mini pidi kamienky

santamonica
3. júl 2016

My mame pochodenu celu "Juhosku"....teraz sme na Istrii, cesta 6h., kusok za Opatiou mala dedinka Moscenicka Draga.....vrelo odporucam pre rodinu s detmi.....je tu klud, plaz s malymi kamienkami....detske ihriska, aj bazen pri mori detsky....malinkata promenadka s par restauraciami a nehra tu ziadna hudba, co je uzasne....pocut more, vtaky, ludi....jedlo v restikach je tu mnam a ludia mili....je tu vela nemcov a talianov, minimum slovakov a cechov.....takze nie pre partiu mladych co chcu hyrit, ale na kludnu oddychovu dovcu super

felicia11
4. júl 2016

Sme aktualne v Tucepi a ako strasili ze je vsade plnka ze bude problem najst ubytko nie je pravda, nasli sme kopec volnych apartmanov-sme tu 5 rodin vaetci sme nasli do hodinky byvanie..jaa len tolko...😊

katrinka8
4. júl 2016

@felicia11 - len zase asi ešte nie je plná sezóna...

clodika22
4. júl 2016

@felicia11 len aby sa situácia nezmenila začiatkom augusta ;)

lulu2014
4. júl 2016

@felicia11 ubytko sa zoženie vždy...ale nemusí byť podľa našich predstáv...my keď sme boli vždy sme chceli prvú radu ... a boli vždy voľné ale niektoré aj cenovo že až moc. Lebo bývať niekde vo vnútrozemí a chodiť autom alebo pešo neviem koľko - že ďakujem za dovču. / deti veci .../
Ale vám prajem peknú dovolenku. 🙂

santamonica
5. júl 2016

my sme tiez prisli, vliezli do Info, ponukli nam apartman s velkou kuchynou, izbou, kupelnou, klimou, ciste, pekne, vyhlad z okna na more a terasa tiez s vyhladom....50 ojro na noc,......,kamosky, co isli v tom istom case do ineho mesta kusok od nas si rezervovali vopred, platili 65 a mali malu kuticu, ze nic moc a 300 m od mora slapali po schodoch hore a nic moc proste.....my stale chodime na blind a sme spokojni

felicia11
6. júl 2016

@katrinka8
@clodika22
@lulu2014 No my mame prazdniny teraz takze pre nas sezona v plnom prude.Byvame 100m od mora,pekny apartman so vsetkym co ma mat,cisty,klima..mame za 55 na noc.Co tu prisli den po nas mali rezervovane cez net platia taky isty apart.75€.S nimi sa oplati zjednavat..😀

ana3111
6. júl 2016

@maruska22 dobry den, mozte mi dat viac info?

18slavka18
6. júl 2016

Ako je to na madarsko-chorvatskych hraniciach kontroluju všetkých?

vernazza
6. júl 2016

moja skusenost z 28.6. bola ze ano vsetkych, aj otvorit kufor. ale vtedy tam bolo tak zo 5 aut, cize nas to nezdrzalo..

lulu2014
7. júl 2016

@felicia11 zdravím do HR. No 100m...teoreticky ano ale mne sa páči tak do 10m...teda naozaj prvá rada nech vidím na more. /ale bývali sme jeden rok tak že terasa bola mur od od mora - voda striekala miestami až na terasu-čo nám nevadilo nebolo to také strašné.ale vadilo mi v noci šuchotanie mora a bola tam v noci zima...takže až takto blízko už nie. -- tam sme ani klimu nepúšťali a vtedy nemali ešte klimu na kurenie / ale napriek tomu to bolo super. Ale teda radšej trošku ďalej. Cenu máte takú akurát tým že nie ste pri mori. Aj my sme mali takú min.rok keď sme prespali dve noci cestou ...
A zjednávať?! ako s ktorými...už sú tak nepríjemní a sebavedomí chorváti že moc nechcú. Ale ten apart. pri mori sme mali horkoťažko zjednaný zo 60 na 50 ale bolo to pred cca 8 rokmi. Teraz sme chodili na hotelové dovolenky ale ten apart. na dve noci bol min.rok. Pri vode išli okolo 80 eur. /4 osoby/
Ale vy už dovolenkujete tak si užívajte - hlavne že ste spokojní - nech vám praje počasie a bez problémov....ja vás zdravím zo SR Ľuba / dnes tu pofukuje ale svieti aj slniečko celý deň takže je príjemne ale nie úplne letne lebo ten vietor je chladnejší/ 🙂 🙂 🙂 🙂