Dovolenka na Cypre. Kde je to vhodné pre 1,5ročného?

pimpo
19. aug 2009

Babenky strasne by sme chceli chitit este dovolenku za chvost a mam vysnivany Cyprus. Vie mi niekto poradit, kde najlepsie s nasim 1,5 rocnym drobcom? Dakujem za kazdu radu. Vraj pre rodiny s detmi je vhodny Protaras. Az by ste mi dali tip na konkretny hotel, v ktorom ste boli spokoni a vsetko klapalo na jednicku budem velmi rada. dakujem

zuzulask
19. aug 2009

no ja som bola v 2001, Larnaca, bola som slobodná a bezdetná, tam pristávalo aj lietadlo, ale na pláž sme chodili do Aya Napa, tam bolo krajšie...tak určite niekde tam...Larnaca mala pláž tzv. mestskú a bol tam dosť hrubí piesok, ale dalo sa...Mne sa aj tak viac páčilo v Aya Nape aj keĎ to bolo 60 km, chodili sme tam ich mestským autobusom.....ja by som išla už len do Aya Napa, ....ale ja som mala dosť z toho podnebia....bola som tam od 10.8. do 21.8., ale trvalo mi skoro 2 dni kým som sa aklimatizovala....hrozný hic.....

z.g.
20. aug 2009

pimpo, skús dať túto otázku do sekcie "kam s deťmi"...
Cyprus poznáme aj ako obyvatelia, tiež hovorím, že jednoznačne Ayia Napa alebo Protaras, ale s deťmi radšej september, október,
konkrétny hotel...hm, podľa náročnosti a či chceš aj stravu, ale potraviny sú neskutočne drahé na cypre, obed pre 2 v reštike 36 eur, ale tie porcie sú fakt mega...čo sa týka hotela, to je ťažko poradiť, ani nemám konkrétnu skúsenosť...ja som pozerala niečo v Protarase na predĺžený víkend, pozdával sa mi podľa recenzií Sunrise Beach alebo Capo Bay, obidva sú pri pláži,
chceš kľudnú časť alebo niečo skôr v centre?...
ev. pozri diskusiu a recenzie na stránkach orbion.cz...
a v Ayia Napa vyzerá byť dobrý Nissiana hotel, trolinku je ďalej od pláže, ale dá sa...sestra bola v Panas Holiday Village mali all inclusive v Ayia Napa, len na pláž museli ďalej, aj keď to mali priamo pri mori, ale tam boli skaly, tak to asi nie...

cupi
20. aug 2009

Ahojky, my byli před dvěma lety v Ayia Napa v hotelu Nissianna. Můžu jen doporučit. Je to menší hotel s restaurací, bazénem, bylo tam ubytováno docela dost rodin s dětmi, měli i docela pestrý animační program.
Jen k moři se musí přejít přes silnici a pak chvíli kempem. Pláž je jedna z nejkrásnějších na Kypru. 😉
Ale osobně bych s 1,5 ročním prckem na Kypr neletěla, je tam opravdu veliké teplo.

z.g.
20. aug 2009

ten september -október vraj také horúčavy nebývajú, to mi tu všetci tvrdia, ale ešte som to osobne neotestovala, voda teplučká ako čaj, turistov menej...ak sa fakt nedá inak- len cez prázdniny, tak radšej v druhej polovici až koncom augusta a na západ ostrova, kde býva "chladnejšie" /Paphos/...rozumej napr. dnes Nicosia 39 st.C, Famagusta hlásila 37 stC /t.j. blízko Protarasu/, Paphos "len" skvelých 34 st.C podľa internetu...ale pri mori to nie je toľko cítiť a všetky hotely sú klimatizované, vraj tam je aj vysoká vlhkosť vzduchu
takže s malinkými deťmi radšej inokedy, ako bolo písané vyššie...🙂

z.g.
20. aug 2009

no, pozerala som to, tá vlhkosť vzduchu je najvyššia v limassole, čo je tiež juh až juhozápad, tak to len pre úplnosť...🙂

euro
9. jan 2011

Ahojte vie mi niekto povedať ako je tam v júni? My tam chceme tento rok isť s takmer 2ročnou dcerou. Nie je tam už aj v tomto období moc teplo?

medvik
9. jan 2011

@euro v červnu už je na Kypru dost horko, tak 34°C. Ale pořád je to krásné oproti třeba srpnu, kdy je teplota ještě mnohem vyšší.

euro
21. jan 2011

Díky moc medvik chceme tam vycestovať 9 juna tak to tam hadam este vydržíme dúfam...🙂

sara22
1. mar 2018

@euro uz je to dost rokov dozadu, ale ak sa mozem spytat, mali ste tam uz teple more? My zvazujeme termin 12.6. odlet a trosku sa obavame,ze bude detom(2 a 3,5roka) more studene.

euro
2. mar 2018

Ahoj urcite bude more uz teple tam je neskutocne horuco uz v juni a mne sa zdalo ze co den to teplejsie ale pozor myslim.severny cyprus urcite dobra volba pre deti co sa tyka mora pa Stanka

mackoromanocka
21. jún 2018

nebol niekto Cyprus oktober-november, ake su teploty, more?...na nete som citala ze v poho stale nad 25 vzduch aj more okolo 22...