Dovolenka na jar

25. apr 2022

Ahojte, nejako nás dobehli udalosti posledných mesiacov a s manželom sa cítime fakt unavení a bez života. Rozhodli sme sa, že by nám dobre padla dovolenka a 2 ročnému synovi tiež. Otázka, boli ste na dovolenke na jar ? Kam sa oplatí ? Nechceme exotiku, no chceme ísť niekam k moru, autom. Ako je to s počasím začiatkom mája niekde v Chorvátsku, Taliansku a pod? Ďakujem 🙂

oblecenie99
25. apr 2022

Boli sme, začiatkom apríla, ale bez syna - pri Stredozemnom mori na plavbe loďou, 10 dní, 6 destinácii a bolo to úplne perfektné, počasie na jedničku. Také príjemné jarné - dlhé nohavice ale v pohode krátky rukáv, na menšie prechádzky a turistiku akurát, a na palube lode sme sa aj opaľovali, aj sa kúpali, šmýkali na tobogane a dalo sa - rodiny s deťmi skôr využili vnútorné bazény. Môžem len a len odporučiť. Cena možno vyššie, ale určite to nestálo toľko, koľko by som tipovala, možno lepšia dovolenka pri mori v rezorte, ale ten zážitok za to stál 🙂

luccija
25. apr 2022

Choďte stred Talianska, alebo, keď letecky Turecko

viky173
25. apr 2022

ahoj. my sme boli vo Follonice v Taliansku pred 3 rokmi niekedy v polke maja, plaze pekne, pieskove, ale na mna dost studena voda (bohuzial teplotu si nepamatam), bolo tam vsak dost ludi, aj deti, co uz sa kupali a aj priatel si bol zaplavat a ze vraj pre neho celkom OK teplota

autor
25. apr 2022

@viky173 ahoj, my sa nutne nemusíme kúpať, teda, manžel určite - on je otuzilec, skôr nám ide proste o nejaké načerpanie nových síl, morský vzduch, nové zážitky 🙂 takže studené more nie je prekážkou

autor
25. apr 2022

@oblecenie99 joj, no neviem či by som ja dala 10 dní na lodi :D a s dieťaťom.. nešlo by o typickú ,,morskú dovolenku,, :D skôr naozaj len nejaké zážitky, spoznávačky, vôbec nie rezort, sme naučení na airbnb

gumkac19
25. apr 2022

My sa chystáme v máji na siciliu s 2r.

autor
25. apr 2022

@gumkac19 na Sicili sme už boli, má svoje čaro 🙂

viky173
25. apr 2022

tak to by sa Vam v tej Follonice mohlo pacit 🙂 dlha piesocna plaz vhodna aj na prechadzky aj na opalovanie pri mori, syn by sa mohol v piesku pohrat, je tam aj park sice mensi, ale pekny tiez na prechadzku. ale je to trochu dalej, neviem, z ktorej casti SR ste, my sme sli z BA a kedze ja nemam vodicak a nemohli sme sa prestriedat za volantom, tak sme sli 2 dni po 5h

prikladam link fotiek plaze 🙂 :
https://goo.gl/maps/sibNrSPDT6fFVTUH9

gumkac19
25. apr 2022

Tak potom čo tak Malta? Tam sme boli 2x a ešte sa zase chystáme 😀

oblecenie99
25. apr 2022

Jasné, chápem, ja by som tiež nešla s našim dvojročným 🙂 Ale ak môžem z tých lokalít, kde sme boli: tak perfektne bolo v takom čase už všade. Kde by som sa ešte určite vrátila a odporúčam na jar: Malta (boli sme vo Valette), Barcelona a Rím (teda aj severné Taliansko jednoznačne, také Toskánsko by som brala hneď 🙂

autor
25. apr 2022

@oblecenie99 presne nad Toskanskom sme uvažovali, ja som tam teda už bola cez leto, to mi prišla masovka, možno by bolo aj menej ľudí

melanta
25. apr 2022

Z toho, čo tu padlo, odporúčam tiež Maltu a Toskánsko. Potom ešte Sardínia, Barcelona prípadne juh Španielska.