Dovolenka Oslo

zuzuzu3
10. jan 2019

Ahojte. Tento rok sa chystáme na dovolenku do prírody do Švédska. Je to blízko Nórskych hraníc, takže pristávať budeme na letisku v Oslo. Rozmýšľam, že by sme prileteli o pár dní skôr a strávili ich priamo v Oslo. Veď by bola škoda to nevyužiť 🙂 Už som si googlila, čo by sme si mohli pozrieť, ale potešili by ma nejaké osobné skúsenosti, čo by sme nemali vynechať, alebo čo by ste odporučili, kde sa Vám páčilo. Ideme aj s 8 ročnou dcérkou. Ďakujem 🙂

hiro
10. jan 2019

Kupit si listok na mestsku dopravu a zadarmo sa rozvazat po ostrovoch 🙂
91 92 93: http://www.mappery.com/map-of/Oslo-Public-Trans...

zuzuzu3
autor
10. jan 2019

@hiro Vyzerá to zaujímavo. Ešte som o tom nepočula. Naše letné dovolenky boli vždy len južným smerom a na sever ideme prvýkrát. Čo je na tých ostrovoch ? Už ste tam boli ? Práve takéto typy hľadám 🙂 Ďakujem veľmi pekne 🙂

janinque
10. jan 2019

Amundsenovo muzeum, urcite by mohlo byt zaujimave uz aj pre dcerku.

hiro
10. jan 2019

@zuzuzu3 Na ostrovoch som nevystupil, su tam nejake chatky. Ale vystupil som z 91 na Bygdoy poloostrov a je tam pekna prechadzka prirodou kravicky 🙂 A je tam zo 6 muzei.

deedol
10. jan 2019

prechadzka hore na holmenkollen, pripadne na sognsvann. ak vas bavia nakupy, tak hlavna ulica karl johans gate (v lete tam byvaju aj rozni poulicni umelci, maliari portretov, ludia, co kreslia detom na tvar a tak). vigelandov park. kava a kolacik na aker brygge. spominany bygdoy. kralovsky palac + park.