Dovolenka pri mori v Rumunsku

milanchemik
16. apr 2017

Ahojte. Boli ste niekto v poslednom období (2015,2016) na dovolenke pri mori v Rumunsku? Zaujíma ma nejaké pekné letovisko, ktoré nie je totálne preplnené ako Mamaia, aké je tam ubytovanie ( pre mňa ideálne nejaké menšie penzióny, aké sú v Bulharsku), ceny ubytovania, strava, pláž, more atď.

doly7
16. apr 2017

Minuly rok cestou z BG som stretol v noci na odpocivadle v RO rodinu co isla od mora ,myslim Mamaia.Vyzerali spokojne,ale tvrdili ze sa tam zastavil cas a vsetko na nich posobilo tak komunisticky staro.Neviem posudit je to len uvaha,preco chodi k moru do BG tolko rumunov ked ho maju doma.Mozno to nevnimam,ale ani s reklamami na pobyty v RO sa nestretavam,skor poznavacky a pobytovky v horach.

bluka2
16. apr 2017

Lebo v BG je o dost lacnejsie ako v RO. Ja som bola vo vama veche, aj ked to bolo pred 2015, je to taka hippie plaz, spali sme na nej pri ohni, cena 0 🙂 ale to asi nepomohlo
..

anissee
17. apr 2017

ahoj moji rodicia boli vlani v Ro..mamaia a nikdy viac...plaze nic moc..ubytko drahsie ako v bg a vsetko otras stare...ale prostredie sa im pacilo...vsade plnoooo...v restikach nic moc...cize radsej cierna hora alebo albansko

doly7
17. apr 2017

Rumunsko asi potrebuje este dozriet aby bolo pre nas zaujimave.To ma zarazalo ,ze napr. v Albene boli niektore hotely komplet obsadene rumunskou klientelou.To ,ze je v RO drahsie som ani nevedel.Ved volakedy Mamaia,Constanca,Mangalia boli vychytene letoviska a hojne navstevovane slovakmi.Asi by som to RO zvazil len na nejake dobrodruzstvo nie rodinnu dovolenku a jazykova bariera je asi tiez vacsia ako v BG.Ale to je len moj subjektivny nazor a nemusi byt pravdivy.

lujza123
3. sep 2017

Prave sme sa vratili z Rumunska, povodne sme mali tadial len prechadzat do Bulharska, ale tak sa nam pacilo ze v Bulharsku sme ostali len par dni a zvysok dovolenky Rumunsko. Ubytko sa dalo zohnat lacno - v malych penzionoch ci sukromi pre 2 dosp a dieta cca 20 eur za noc, v *** penzione okolo 30 -35. Samozrejmostou v penzionoch aj v kempoch je dobre vybavena spolocna kuchyna pre vsetkych hosti. Jedlo v obchodoch ci restikach lacnejsie nez u nas, benzin cca 1 euro/liter. Vino naozaj vinikajuce. Je to nadherna a zaujmava krajina, boli sme v horach - Transfaragasan, v Brane na hrade, aj pri mori v Constante, Tuzle, Vama Veche. Pacila sa mi architektura, ci v mestach alebo na vidieku oni maju vsetko take nazdobene - ploty, domy, zahrady pekne vysadene same kvety, vinic, Rumuni su dost druzny a v dedinach kde nieje velka premavka vysedavaju vsetci na lavickach pred domami a kecaju. Som bola dost v soku ked sme prisli na sever Bulharska a tam len oplieskane plechove budy, neomietnute domy, bordel, divna mentalita ludi.. uplne iny svet. Tak sme to pri Varne otocili a stravili zvysok dovolenky v Rumunsku. S dorozumenim som nemala problem tych par fraz sa viem naucit v kazdom jazyku rychlo a zvysok rukami nohami ci google translator v mobile. Za mna ja mozem Rumunsko len odporucit a urcite sa tam vratim znova

karin0221
30. júl 2019

@lujza123 dobry chcela by som sa spytat boli ste aj s dietatom a ak ano kolko rocnym ?

lujza123
31. júl 2019

@karin0221 ahoj, dcera mala vtedy takmer 8

zuzuzv
11. aug 2019

@karin0221 chystáte sa? My zvazujeme mamaiu

karin0221
11. aug 2019

@zuzuzv mali sme ist ale nakoniec som to odvolala maly ma dva a pol roka a myslim ze by taku dlhu cestu autom este nezvladol

doly7
12. aug 2019

@karin0221 Poznam ludi co cestuju autom aj s mensimi.Mamicka sedi na zadnom sedadle a venuje sa drobcovi a ocino soferuje.Vacsinu cesty aj tak prespi a s castymi prestavkami sa to da uplne v pohode.

zuzuzv
12. aug 2019

@karin0221 tiež ideme nakoniec do talianska.. chalani majú 4,5 a 2,5 a tou cestou by sme zabili 2dni

karin0221
12. aug 2019

@doly7 ked bol maly mansi bolo to snim jednoduchsie lebo vela cesty prespal, ale naposledy sme boli v madarsku v Hajdúszoboszló a poslednu hodinu prereval v aute lebo nechcel sediet uz v sedacke, ked sme niekde zastali nevedeli sme ho uz do auta dostat lebo uz nechcel vedel ze tam bude dlho sediet, a cesta autom ho uz neuspava, som rada ked doma si pospi viac ako hodinku, a ja nesedim v zadu lebo po dvoch hodinkach by som zvracala :D a kinedril by bol neviem ci dobry napad by som odspala a mali sme ist cez den takze by bol hore, no necitila som sa na taku cestu s malym niektore deticky to znasaju lepsie niektore horsie

mario0303
3. mar 2020

naco sa hraje slovak na milionara ze pojde na mamaiu ked nema ani na obycajny rybnik chudaciiiiiii.

doly7
3. mar 2020

@mario0303 Ty si riadna trubka kto sa Ta na co pytal.Tiez asi poznas len rybnik v Holici.Duchaplna pripomienka klobuk dole smolko.