Dovolenka prvý raz letecky

marfikchov
11. júl 2022

Baby, s vážnosťou sa chcem informovať. Tento rok plánujeme dovolenku prvýkrát letecky a mňa by zaujímalo, ako je to s batožinou, ako pobaliť, koľko môžem zobrať a pod. Som dosť stresak a tak by som rada vopred vedela čo a ako na letisku pred odletom, v lietadle a aj po pristátí. Plánujem, že deti zbalím do jedného kufra a my asi do jedného. A do príručnej môžem zobrať čo? A možno ak už má niekto tohtoročnú dovolenku v Bulharsku za sebou, tiež má rady potešia. Ďakujem

minesasubu
11. júl 2022

A mas pokyny k odletu ? Tam je všetko napisane nakolko kazde letecka ma inu vahu a limity , niekedy su vseobecke ale treba si to zistit

vani190493
11. júl 2022

@marfikchov veľa toho brať netreba, to s tým, že jeden kufor vy a jeden deti, super, do príručnej batožiny, ponožky ( v lietadle môže byť chladno na nohy), teda ak ich nebudete mať obuté, a klasické vybavenie kabelky a tablet ak máš menšie deti, ale hodinu bez tabletu vydržia.
Na letisku sa drz davu ľudí , ktorý s vami prileteli, po kontrole a batožine, pred letiskom, bude delegát držať tabuľku vašej cestovky a všetko vám vysvetlí.

akinom0077
11. júl 2022

@marfikchov no zalezi ci mate dovolenku cez cestovku a teda travel servis tym padom kazda osoba moze mat 20kg do podpalubia kde mozete mat cokolvek plus prirucnu ak mate letenku + booking zalezi aku batozinu ste kupili k letenke. Zivote by som sa s chlapom nepobalila do jedneho kufra🙂 jednak by mi to nestacilo a po dalsie mam rada svoje veci zvlast pri sebe vadilo by mi to strasne

akinom0077
11. júl 2022

@akinom0077 V lietalde je klima zvycajne sa tomu s oblecenim treba prisposobit. Co treba brat viac alebo menej veci zalezi na vas a detoch akp ste zvyknuty ja si neobleciem bez opratia 2 x tricko saty proste nic cizne ja mam vzdy obrovsky kufor detto kozmetika ktoru denne pouzivam nemienim na dovolenke ani drn bybehat cize je toho ozaj dost… na muzovi sa da usetrit pristor pretoze muz je jednoduchy tvor ktorenu je jedno co ma zo sebou😂deti su ina kategoria zalazi kolko maju vek a co potrebuju

dominika0081
13. júl 2022

Netreba brať zbytočne vela vecí. Klasika oblečenie, spodné prádlo my si vždy berieme minimálne 2 plavky keďže sú večne od piesku tak keď jedny vysprchujem vezmem zatial druhé (ak napríklad idete doobeda na pláž, vraciate sa na hotel na obed a poobede znova na pláž) Plážovú tašku, opalovacie krémy a bežné lieky teplota , bolesť, hnačka. Určite odporúčam kvalitný silný najlepšie domáci alkohol v prípade že by ste mali žalúdočné problémy (my sme nemali prvý krát a bol to pruser lebo lieky mužovi nezabrali bolo fakt treba dezinfikovať 😄) A inak je tam všetko v dobrých cenách takže si kúpite všetko čo vám náhodou bude chýbať.

kacusik69
13. júl 2022

Zalezi odkial a akou spolocnostou do Bulharska letite, z Bratislavy napr. lietaju do Bulharska najmenej 4 letecke spolocnosti a kazda ma svoje podmienky, batozinove limity a pod.

kacusik69
13. júl 2022

ak by ste leteli Smartwingsom, plati jedna osoba - jeden kufor urceneho vahoveho limitu, takze tam viaceri v jednom kufri zbaleni mozete byt, ale len do povolenej hmotnosti jedneho kufra jednej osoby