Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

janinkad
11. jún 2014

@tatya neviem asi to funguje rozne,lietadlo zaplatis v plnej sume,lebo uz ma nad 2 roky,ale hoteli su zväčša zdarma,nas mal v juli 2 roky,v auguste sme boli na dovolenke a nahlasili sme dopredu v cestovke ze chceme postielku,(nakolko doma spaval iba v postielke),ziadnu pristelku a izbu 2 postelovú.ina vec ze nas dali do izby s 3 postelami a maly v postielke ani raz nespal iba s nami v posteli🙂skus sa popytat

monstos
11. jún 2014

@sussie259 mozes nam prosim ta dat vediet teplotu mora?

barcabejby
11. jún 2014

@karinkaeich
@nefertitka
@kosska3003
@yidaky
Ďakujem kočky, tak teda skúsime to pitie a uvidíme. Ale verím tomu, že bude všetko v pohode 🙂

barcabejby
11. jún 2014

@sussie259 super, užite si ešte zvyšok dovolenky ako sa len dá 🙂 Teším sa, že si napísala, lebo aj ja letím teraz tehotná a každý na mňa pozerá, ako keby som bola z inej planéty 😀 Ale mne je omnoho lepšie ako prvých 5-6 mesiacov, tak si to užijem a oddýchnem si ešte pred pôrodom 🙂

tatya
12. jún 2014

Nam sa najskor celkom pacil Ali Bey Club - vraj najvacsi aquapark a hlavne vela smykaciek v malej vode pre drobcov... ale vsade citam, ze je tam zly pristup do mora.... 😝 takze prosim Vas, v ktorej oblasti su pieskove plaze?

nefertitka
12. jún 2014

@tatya Side;) ale nie vsade...
Kumkoy ma zarucene pieskovu plaz a pozvolny vstup do mora

nefertitka
12. jún 2014

@tatya Kumkoy, Evrenseki, Colakli

tatya
12. jún 2014

SIde? ved tam je aj ten Ali Bey? to vazne ma kazdy hotel inu plaz:P ved ich je tam tolko, kym precitam vsetky recenzie a hotel nejaky vyberieme, aj tu zostarnem 😀

tatya
12. jún 2014

@nefertitka Kumkoy sa mi celkom paci, len je to dost drahy hotel.... hladam nieco velmi podobne, ale aby sme sa zmestili do 2000 eur 😒 a vsetky tieto teraz vychadzaju okolo 2500... 😝 ale kedze ste tu baby, co uz v Turecku boli, mozno mi niekto pomoze hladat - mame podmienky vhodny pre najmensie deti - pieskovu plaz bez kamienkov a pri hoteli co najviac zelene, nejaku preliezku "na suchu" plus detsky bazen s malou vodou a smykackami pre drobcov, koncom leta budu mat 2 a 4 roky....

tatya
12. jún 2014

pozerala som aj Kamelya holiday village, tiez maju pieskovu plaz aj trochu zelene, aj preliezky a smykacky... len to je obrovsky komplex... keby sme nasli nejaky mensi hotel, mozno by to bolo lacnejsie, ci? 😀

nivi
12. jún 2014

@tatya Side ma dve plaze berie sa to od historickeho centra zapadna - ta je pieskova s pozvolnym vstupom, vychodna je peiskova ale na okraji je uz strk, kamienky a dost rychly spad do hlbokeho mora.
Ali bey je prave na tej vychodnej casti

nefertitka
12. jún 2014

@tatya pozri si hotely Primasol Hane Garden a Primasol Serra Garden, v jednom som bola, do druheho idem, alebo na mape si pozri okolite hotely, tam mas zarucene pieskovu plaz s pozvolnym vstupom. No a tieto oba hotely su vhodne pre deti. Iny ti odporucit neviem, inde som nebola, az dalej v Side, ale tam uz bola plaz ako spominala
@nivi
nas napr. Primasol Hane Garden teraz vysiel cez TUI.sk na dvoch dospelych a jedno dieta 1650eur na 11 dni, cize super cena;)
a Kumkoy som myslela oblast, nie hotel;)

tatya
12. jún 2014

@nivi vidis, a to som pri ziadnej ponuke takto necitala 🙂 Ali Bey je super, ale podla mna az pre deti nad 5 rokov, takym uz nebudu vadit tie kamienky, ale ten moj 2 rocny si bude chciet v tej vode sadnut a clapkat sa s vlnkami a ked bude bezat, tisic krat spadne... takze topanky by nepomohli, lebo on by mal poodierane kolienka 😢 preto musime mat uplne pieskovu plaz.... a do toho Ali Bey pojdeme, ked budu starsi 🙂

tatya
12. jún 2014

len zatial neviem kam pojdeme teraz 😀 inak ked som citala tieto vase prispevky, uplne som sa namotala na Turecko, takze pracujem na mm, ze musime ist tam 😀

nivi
12. jún 2014

@tatya hocikde na zapadnej casti tak ako @nefertitka spominala, oblast Kumkoy, Colakli, Evrenseki, je tam vela hotelov pre malicke deticky 🙂

tatya
12. jún 2014

@nefertitka @nivi jaaaj babule dakujem, presne TUI reisen som este chcela pozriet ponuky a dufam, ze nieco najdeme... 🙂

tinka76
12. jún 2014

@tatya ahoj... ak mozem aj ja ti odpoviem 🙂
Boli sme uz v Turecku 4x... 2x na prelome jul-august... a 2x v koncom juna .... teploty sme mali rovnake.... horuco 😉
Ale podla mna je to v pohode... kupali sme sa doobeda... potom sme isli na klimatizovanu izbu s detmi si pospat na poobedny spanok a potom o cca 16 zasa k vode ... my sme si to rovnako uzili aj uprostred leta... v juni su ale lepsie ceny 😉

tinka76
12. jún 2014

@sussie259 ahoj... vdaka za spravy z Titanicu....
My tam ideme o dva tyzdne, tak ma zaujima vsetko 😉
Inak tiez nam hrozi nocny let... tak sa chcem spytat- kedy vas ubytovali? Je na izbe konvica? Vdaka

tinka76
12. jún 2014

@tatya Ali bey ... super hotel... sice strmsi vstup do mora ale je tam super detsky pieskovy bazen... deti stavali hrady tam 🙂 .... a v mori boli iba s kolesami a to bolo jedno ked boli pri nas ( vtedy mali deti 14 mesiacov a 3,5 roka) ... inak Ali bey Maximalne odporucam ( snad len trosku dlhsi transfer cca 1,5 h)

tinka76
12. jún 2014

@tatya Ali bey je z druhej strany Side ... preto ina plaz😉

tinka76
12. jún 2014

@tatya o rok neskor sme boli v Kamelyii HV ... resp v htl. Selin HV ... bolo tam tiez fajn... plaz krajsia, ubytovanie lepsie... ale aquapark a animacie a aj strava sa nam pacila viac v Ali Bey Club.
Inak mozno by som ti odporucila htl. LIMAK LARA. Krasna plaz, pre deti super, keatky transfer.

vanduska3
12. jún 2014

@kosska3003 Ja som bola u detskej dr. včera a bola úžasná. Najprv mi povedala, čo všetko berú iní a potom, že nebojte sa vám nič nebude 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a nič z toho nebudete potrebovať 😀 😀 😀 a povedala, že malej môžem dať kľudne štvrťku kinedrilu lebo vie, že môj žalúdok cestovanie v aute nezvláda a deti sú dosť po mne 😀 😀 😀 😀 😀

kosska3003
12. jún 2014

@vanduska3 no ja som nebola dnes som dorobila skalku zajtra tam skocim isto ja chcem len to co mala berie ked ma kasel a franykoin ak by to je vsetko

vanduska3
12. jún 2014

@kosska3003 šikulka si, mňa teraz čaká týždeň behačiek po sociálke s mamou . Musím to stihnúť do dovolenky lebo by to nemal kto s ňou obehať.aj dať jej výpoveď do roboty pred odchodom na invalidku. Vždy tam čakáme ako blbci 😠 😠 😠 😠 😠 .Ja už sa tak teším. Už nech odchádzame . Ideme asi o 6tej zo žiliny. A vy?

tatya
12. jún 2014

@tinka76 vdaka za odpovede 🙂 Ali Bey som mala ako prveho favorita - a ostava ako favorit na dovcu tak za 3 roky, vtedy detom uz nebudu vadit tie kamienky a uz aj mozno vyuzijeme animacie 🙂 teraz hladam ine 🙂 Kamelya aj Limak Lara su na nasom zozname hotelov pre deti 😀 hlavne maju pieskovu plaz a Kamelya velku hernu vo vnutri... len skusam najst nieco viac zelene a hlavne trochu lacnejsie 😉

nastasja25
12. jún 2014

@tatya skús pozrieť Alba resort,mám aj foto v albume,ak pomože,boli sme minulý rok 😉

nivi
12. jún 2014

@tatya tak skus Alba resort (tam je aj mini zoo), Defne Star alebo Iz Flover ..... je pravda, ze na zapad az tolko zelene neni ako na vychod okolo sorgunu a titreyengol

kosska3003
12. jún 2014

@vanduska3 aj my tak ja mam buci tyzden tiez toho vela kazdy den cosi 😀 😀 😀 aspon mi cas ubehne

sussie259
12. jún 2014

@monstos no asi 23.5 ma teraz more a iz sa oteplilo na 33C ale kedze trosik pofukuje je to prijemne..