Dovolenka so psom - Grécko

biaa
8. feb 2023

Ahojte mám fenku JR mix 😀 má rok a pól chodi s nami vsade. Je to vychovaný pes. Autom nemá problem aj 12 hodinovu cestu proste prespi. Keď zastaneme vycika sa natiahne nohy a spi dalej.

Otazka znie. V lete by sme chceli letiet do Grecka pripadne na Kanarske ostrovy, dovolenku zvyčajne rezervujem v Cedoku leteli ste niekto reálne do grecka so psom? Fenka má 7kg ani nie takze by relatívne mohla byt na palube v prepravke.

Minuly rok sme boli v rezorte bez nej bola týždeň u starých rodičov, avšak tento rok by sme ju chceli zobrat so sebou videli sme tam viac rodin aj so psikmi.

Myslite že priamo cestovná kancelária by bola schopná do zájazdu zakomponovať aj psa vrátane letenky a informácii o ubytovaní v hoteli ktorý si vyberieme?

Dakujem

simona20201309
8. feb 2023

@biaa pre psíka je toto naozaj trápenie. Naozaj mu bude lepšie, ak ho necháte doma. Ešte Chorvátsko auto ok, schová sa pod borovice... ale lietadlom do Grécka??? Fakt radšej nie!
Bude mu horúco, labky ho budú páliť z piesku, zo soli,....
A neviem ci pes môže na palubu. Ešte som nikdy na palube nevidela žiadne zviera. Všetko ide dole s batožinou.

biaa
autor
8. feb 2023

@simona20201309 no práve sú lezecké spoločnosti kde pes cestuje normálne na palube. Aktualne je to Grécko ale celkovo veľa cestujeme a všetky dovolenky autom chodi s nami. Do budúcna by sme chceli aj Kanadu, Nórsko (tam som cast zivota žila tak by sme dali na jesen vylet tam) tak by som radšej najskor odskúšala kratší let skôr či neskor bude asi aj tak letiet. Do batožinového ju práve davat nechcem a viem že niektoré letecké do 8kg psa umožňujú na palubu

kristinapetronela
8. feb 2023

Podľa mňa psy takto cestujú. Dáte mu niečo na ukludnenie,prespí cestu a užijete si dovolenku .veď taký len trvá hodinku a pol

simona20201309
8. feb 2023

@biaa ak by som išla na dlhšie, tak by som psíka tiež zvažovala vziať so sebou. Ale na týždeň? Pre psa toto určite nie je dovolenka ale poriadna dávka stresov.

biaa
autor
8. feb 2023

@simona20201309 aktualne pôjdeme asi na dva ale do budúcna plánujeme aj dlhšie mesiac a pod. A to ju ozaj nechcem nechavat u starkych a podobne 🤦🏼‍♀️ Ona je ozaj pes čo chodi ešte aj do nakupaku a vôbec neriesi 😀 12 hodín cesty v aute a ma na saláme

biaa
autor
8. feb 2023

@kristinapetronela ja práve by som bola rada keby sla na palubu spala by celu cestu nemá s tým najmenší peoblem či vlak auto loď neriesi ale lietadlom ešte nedla

heidy222
8. feb 2023

Áno ja som bežne s 6kg psom cestovala, keď som žila v NL
a na Slovensko som chodila na dovolenku. ale letenky som vždy kupovala priamo. Naposledy v lete z Chorvátska s Ryanair. Pes aj s taškou Max 8kg a rozmery tašky nájdeš na stranke. V lietadle musí byť v taške zazipsovany a pod nohami. Raz som letela sama s 4 mesacnym bábom a psom v taške, to bolo ale už dosť únavné 🙈. Však môžete to skúsiť. Môj psík keď bola mladšia tak to bolo ok, teraz v lete to bol už pre ňu Stress, Takže už tak nepôjdem

melanta
8. feb 2023

Malé psy normálne v taške, zažila som viac krát na palube a 2x som zažila na palube veľkého psa, normálne mal kúpenú letenku a sedadlo. Ale nevidím to príliš reálne ak chcete ísť cez CK a s chartrovým letom. Toto nie je problém mi normálnych aerolinkách, ale pri CK pochybujem. Ale napíš do tejto skupiny, tam je moderátorka pani, ktorá robí na letisku v BA, ona určite bude vedieť. https://www.modrykonik.sk/group/2170/

ratira
8. feb 2023

Ako s cestovkou si myslim problem nebude, no boli sme v grecku a nveim si predstavit, ako tam psikovi bude. Cez den sa po piesku vobec nedalo chodit a psikovi by to len spalili labky. Ako isto by som si to pemyslela, kedze podla mna sa tam bude len trapit

biaa
autor
8. feb 2023

@melanta dakujeeem skúsim pridat ja práve aj do budúcna viem že sa nevyhnem cestovaniu lietame na dovolenky na jar kým ešte nieje taká paláva ako v lete to by som tam unrela aj ja:D

tenerifka
8. feb 2023

@biaa psy do urcitej vahy lietaju normalne v kabine, musia byt v prepravke/taske, ale pravdupovediac, pre nahodneho spolucestujuceho je to neprijemne prekvapenie a stres (zazila som aj v economy aj v business, mali psa za mojim sedadlom a s mojim citlivym nosom som ho citila, a to mame psa tiez).
Pri vsetkom respekte k zvieratkam, aj ten najmudrejsi a najposlusnejsi pes je iba blby tvor, ktory nema absolutne paru o tom, kam ides, na ako dlho ides, co tam budes robit....chce svoje zradlo, vykadit, vycikat, vyspat. Ja by som ho nikdy na dovolenku netahala, uz len z respektu k inym spolucestujucim a spoludovolenkarom

estrella5
8. feb 2023

Odporúčam skupinu na FB "Cestování se psem". Tam sa buď priamo spýtať a/alebo poprezerať cez lupu príspevky.. Určite tam skôr nájdeš odpovede na tvoje otázky 🙂 Btw. ak túžite po dovolenke so psom, nenechajte sa odradiť.. sami si psa najlepšie poznáte a viete ako znáša teplo a pod.. a vy najlepšie viete, či je pre neho lepšie zostať doma alebo ísť s vami 🙂 na prípadný rozpálený asfalt/piesok sú určené ochranné topánky a pohodka...

biaa
autor
8. feb 2023

@tenerifka akože neviem ale tak ako s prepacenim za to že ľudia nemaju paru ako sa o psa starat a že im smrdi to je smutne taký by žiaľ cestovat nemal.

To teraz neznamená he človek nebude cestovat vlakom alebo busom a inym dopravným prostriedkom na mna tiež nik neberie ohlad keď predomnou sedi prepoteny chlap😀 prepacte ale moj pes vonia ešte aj veterinar sa vždy pýta či ho vonavkujem😀 keďže spí s nami v posteli ani by to inak neslo

pre inych psov je stresujúca aj cesta autom alebo nakupy moja je schopná cely deň behat po obchodoch a ešte sa vytešuje so vsetkymi predavačkami😀✊🏻