Dovolenka - Tunis 2013

zuzkat1
5. máj 2013

Ahojte.ospravedlnujem sa ak uz je tu taka tema,nenasla som. Chysta sa niekto do tunisu? Kam? Aj s detmi? Nasa ma 3roky a chystame sa v lete. Uvitam skusenosti🙂 Dakujem

mawka
6. máj 2013

@magica78 kks to az tak? 😕 😕 😕 ze kokain a sex. no sak to tusim ide ruka v ruke 😀

adinam
6. máj 2013

@magica78,tak to je silná káva.Nám sa nič také našťastie nestalo.Aj tam sú ľudia dobrí a zlí,ako u nás.
@mawka-veru si už nepamätám cenu,lacné to nebolo,ale ešte sme nemali dieťa.Išli sme na jeden deň-ráno o piatej z hotela a večer o pol desiatej návrat.V cene bol obed v reštike a hodinová prechádzka na ťavách v karaváne po púšti/niečo nádherné/.Okrem toho sme mali úžasnú sprievodkyňu-češku,ktorá bola 25 rokov vydatá za Tunisana.Vedela pútavo rozprávať o Tunise,nemala som šancu zaspať v autobuse 😀
Pekne si to napísala,je to iný svet,ale aj sa myslím,že sa dokážu cez to všetko preniesť a usmievať,byť milší,ako my.Upratovačka sa išla zblázniť od ďakovania za pár drobných a ja som bola rada,že si to váži,možno som pomohla jej deťom,aby mali čo jesť...

mawka
6. máj 2013

@adinam hej, midoun. ako mestecko fajjn, ale naozaj pre samotnu zenu s dietatom nie bezpecne. zato sme sli na krokodiliu farmu a tam to bolo uz v pohodicke 🙂 a suveniry som dobre zjednala. vsetko pre celu rodinu dokopy 10 eur. miluju deti a ja som to hrala na osamelu matku s dietatom bez penazi 😀 😀 😀 zato nemci, oni nezjednavali. kupovali predrazene a iba tasili velke prachy. pritom si myslim, ze prave to zjednavanie k arabom akosi patri 🙂

magica78
6. máj 2013

@mawka
@adinam joj ale tot so zlobou nemalo nic spolocne :/ skratka som sa trosku aj tesila ze pojdem domov. ked som bola na djerbe tam vedia ze slovaci nie su kapitalisti ako to vedia povedat oni tak nam isli dost s cenami dole ale takym francuzom ako byvalim sefom kolonie nie 😀 jj vyhrat sortku tak som mimo SK stale 😅

mawka
6. máj 2013

@magica78 tak vyhrat sportku, ta cast na cestovanie by bola isto vyuzita na 100% 🙂 rada by som sla pozriet aj dalej nez je tunis a unia, ale tak co uz no 😀 ale sak pozerali sme aj chorvatsko, letecky, hotel normalne, ziadne varenie si sami, lebo ved to pre mna neni dovolenka, ked este aj u mmmora musim stat pri hrncoch a teda vysledna suma bola dost brutalna....
sa mi lubilo ked mamka zahlasila, ze preco ideme do tunisu, ze ci nam nestaci chorvatsko. som jej ukazala cenove rozdiely a chytila sa za hlavu 😅 😅 a ze jak dlho poletime, reku sak za dve, dve a pol hodky sme v tunise. proste sa nebudem trepat tolko hodin autom do chorvatska a s kufrom plnym jedla. to by som radsej nikam nesla.

magica78
6. máj 2013

@mawka moja rec 🙂 sesterka ide na krk ze by sme sa ta mstrtli kukla som cenu tak som jej napisala ze to mozem ... ze za tie prachy mam iste pocasie ,AI, a 11 dni. jasne ja b som chcela vela toho pocestovat len ked stale niekde davam prachy teraz :/ moja segra chodieva 2* do roka do egypta do toho isteho hotela co boli teraz aj zo super star a vzdy pride na pol roka dobita energiou. 15 juna tam leti zas .

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@mawka ano kamoska vravela ze rusili lety dake,lebo oni maju do tunisu vlastne lietadla a ked maju 20ludi tak sa im to neplati.

mawka
6. máj 2013

@zuzkat1 ano ano, presne.

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 na invii vysiel rhiad ako 5ty naj.my tam ideme.kamoska len tam chodi v tunise. Vraj super hotel.
Inak co som pocula tak na plaz ten hotel nepusta obchodnikov.ale co sa toho tyka mne nevadia,ja prave tesim na tu odlisnu kulturu

fabula
6. máj 2013

Tak ja som bola v riadh palms v sousse a nikdy viac... ale ze nikdy...

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 inak co pises o riadhe pocujem prvykrat. Aj v tych recenziach jedlo zvacsa chvalia aj personal ze super.tak neviem

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@fabula preco?

magica78
6. máj 2013

@zuzkat1 jasne kazdy ma ine predstavy a hodnotenia 🙂 ja som isla po roku co som bola v Zarzise a bola som velmi sklamana ,mne ta mentalita nevadi, ten zivot je odlisny a mna zaujimaju aj zvyky ake maju. a ta plaz je priechodzia a upozornuju predajcov ale oni sa stale snazia predat . mne nevadi ked idem po trhu a niekot vam nieco ,,vnucuje,, lebo ten trh je na to ale v sousse bolo toho na kazdom krohu velmi vela. lebo ked robis s ludmi potrebujes trosku vypnut a zabavit sa. ale najhorie bolo ako som uz pisala ten personal drzi ako plostica. mozno niekomu to vyhovuje a hlavne babam co maju nejake kilo navyse lebo sa tam citia ako bohyne ale treba si uvedomit preco to oni robia a ze sa zamilovavaju na turnusy 😀

fabula
6. máj 2013

to bola najotrasnejsia dovolenka v mojom zivote ..v tunise sa bezne stava ze vas ubytuju do ineho hotela na jednu noc,lebo uprednostnuju vselikoho len nie slovakov a tak som skoncila ubytovana na jednu noc v malom riadhe v 2 * v plesnivej izbe zo svabmi a skoro ma tresklo .... potom ma sice prestahovali na dalsiu noc ,ale to som si musela vykricat ,vydupat a skoro som uskrtila riaditela hotela ..po pravde bazen krpaty,lehtaka od rana drzali tunisania za poplatky od cudzincov pre nemcov, hotel je vedla cesty ,kde celu noc niekto vyblakoval .. ak mate izbu do ulice zabudnite na otvorene okna .. ale toto je moj ,cisto moj nazor ... na veceri ziadne miesto ,ked si prisla neskoro ,cakal si ,aby niekto dojedol a utekala si k stolu .. horooor

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 no ale ten personal je co som pocula vsade drzi.

magica78
6. máj 2013

@fabula presne si to vystihla . oproti foto je bazen malicky ako vos a pri bazene nenajdes miesto co zahynies jedine naplazi

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@fabula ja som zaplatila izbu na more tak snad bude ok

magica78
6. máj 2013

@zuzkat1 no v zarzise co som bola bol uctivi a mal nas tam za bohov ale presne preto ze tam bolo dokopy v celom hotely do 30 ludi z vychodnej europy a vsetko boli zapadniari, tak aj k nam sa spravali ako sa patri

fabula
6. máj 2013

@zuzkat1 ja nie som narocny dovolenkar a nepotrpim si na de luxe , staci mi len cisto... ale toto nebola dobra volba dovolenky.. v katalogu vyzera ten hotel ako paradny ..nafoteny tak ,ze by som dala tomu co tie fotky robil nobelovku 🙂) . ale opak je pravdou ... ale to je iba podla mna .. 100 ludi ,10 chutí ...

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 no ja neviem...nemyslim ze to tak delia... Oni su chudobny aj oproti nam. Mozno si len mala smolu na personal

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@fabula neviem,vsak uvidim.ja som nie z katalogu vyberala.kamoska mi ho odporucila.ale po minulom roku v chorvatsku to moze byt len lepsie.

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 chudobni

magica78
6. máj 2013

toto je bazen

fabula
6. máj 2013

@zuzkat1 tak hlavne nech sa vám páči to je doležité ....

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 inak ja bazen nechcem,Ved je tam more...tak som rada ze na plazi je miesto. Ja som pocula pravy opak ze pri bazene miesto a na plazi nie,tak som sa aj bala.

fabula
6. máj 2013

@magica78 aj to si bola na streche hotela .. ak sa nemýlim ....

fabula
6. máj 2013

@zuzkat1 a na plazi fleka nedostanes ,pokial nepojdes rano aspon o 6,30 a nelapnes tam nejakeho tunisana ,nedas baksis aby si nemusela vstavat kazde rano ... a utekat chytiti miesto ...

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@magica78 Ved taky je aj v katalogu. Podla mna dost velky.
@fabula dakujem

zuzkat1
autor
6. máj 2013

@fabula ale s tym vstavanim ja ratam.to vsade mas tak.to nie je problem.

magica78
6. máj 2013

@zuzkat1 ao mas pravdu ze oni nezarabaju nic moc ,ale je rozdiel medzi dovolenkarmi lebo nasinec si nepovie svoje a nie je taky ,,vyberavy,, ale nemec alebo francuz ten chce vsetko za co si zaplatil