Dovolenka v Chorvátsku s dieťaťom

maruskamolny
6. jún 2015

Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom dovolenky...Chceli by sme ísť tohto roku na dovolenku do Chorvátska s 2apol ročným dievčatkom..keďže je alergička, má ekzém, tak chceme spojiť príjemné s užitočným....Rozhodli sme sa, že pôjdeme autobusom(auto sa začína kaziť-hlavne klíma nefunguje a bojíme sa, že sa ešte čosi pokazí...), dúfam, že malá cestu autobusom zvládne. Prosím Vás o radu....kde je najlepšie s dcérkou ísť...vôbec nepoznám miesta v Chorvátsku....mohli by ste mi poradiť?Kde ste boli a ste boli veľmi spokojní?Ďakujem za všetky rady...Mária

emita
6. jún 2015

@maruskamolny my sme boli v Chorvatsku ked mala dcerka presne 3 roky autobusom. A vedla sedel chlapcek ktory bol mladsi od nej. Obaja zvladli cestu na 1 *. Ked nespala takmsom sa jej venovala, a celu noc prespala, takze to zbehlo a dovolenka bola super. Boli sme v Podgore.

maruskamolny
autor
6. jún 2015

Ďakujem pekne za rady🙂Idem poobezať tú destináciu v Podgore a tiež tie stránky...

maruskamolny
autor
6. jún 2015

@emita aaká tam bola pláž?hotel bol ok?bolo aj nejké detské ihrisko alebo čosi na hranie pre deti?ďakujem

emita
6. jún 2015

Bolo tam pekne ihrisko trochu dalej od hotela, co nam ale vyhovovalo, lebo sme tam chodili vramci rannej zdravotnej prechadzky a vecerneho promenadovania sa. Plaz bola kamienkova, ale detom to nevadilo, nemali ani topanky do vody. Hotel bol pri plazi, co bolo super, lebo detom sa nechcelo byt na plazi, tak alebo boli vo vode, alebo sme sli na izbu. Ale dalo sa byt aj v tieni na plazi. Podgora je zivestredisko, nam sa tam velmi pacilo.

emita
6. jún 2015

A non stop sme dychali slany vzduch, lebo hotel bol pri mori, dlhokanska promenada niekolko kilometrova popri plazi, detom more velmi pomohlo na dychacie cesty.

maruskamolny
autor
6. jún 2015

@emita este sa smiem opytat na hotel, ktory ste mali?

emita
6. jún 2015
zuzmor002
6. jún 2015

@maruskamolny My sme boli minulý rok, malý mal vtedy tiež 2,5 roka. Cestu autobusom zvládol super, ale ja som ho mala v autosedačke, zdalo sa mi to bezpečnejšie. Boli sme na ostrove Krk - Baška, v hoteli Corinthia a boli sme spokojní. Pláž bola s drobnými kamienkami, ale nemali sme ani topánky do vody, bolo to úplne v pohode a dali sa robiť z nich aj "hrady" 🙂
http://www.globtour.sk/dovolenka/chorvatsko/ost...

maruskamolny
autor
6. jún 2015

dakujem pekne, uz sa zacinam menej bat, ked hovorite, ze da sa cesta aj s dietatom zvladnut...a popozeram si vase tipy.. 😉

maruskamolny
autor
6. jún 2015

@zuzmor002 takze mozeme myslite, ze vziat tiez autosedacku?asi by sa jej aj lepsie v nej spalo, ci nie?a hlavne urcite bezpecnejsie...aj ked napr. sofer prudko zabrzdi...

zuzmor002
6. jún 2015

@maruskamolny ja som sa na to pýtala dopredu v cestovke a povedali mi že nie je problém, tak sme si ju zobrali, šofér v pohode, nemal tiež proti tomu nič a malý je zvyknutý byť v sedačke pri cestovaní, takže to bolo aj preňho v pohode. My sme vyrazili večer a ráno cca o deviatej sme boli na mieste, malý väčšinou spal, zobudil sa vždy cez prestávku, takže sa bol s nami vždy prejsť a potom keď sme vyrazili zase spinkal. Počas pobytu sme mali tú sedačku potom na izbe. Mne to tiež pripadalo bezpečnejšie, bála som sa, že keby náhodou prudšie zabrzdil aby malý nespadol, ale aj mi pripadalo, že tá autobusová sedanka je preňho dosť veľká a nepohodlná, v jeho sedačke sa mu sedelo určite pohodlnejšie, má tam opierky na ruky, na hlavičku a aj z bokov.

maruskamolny
autor
6. jún 2015

@zuzmor002 Skúsim sa aj ja potom opýtať...ďakujem