Dovolenka v Taliansku - Grado

bobsent
9. jún 2023

Ahojte, máte prosím niekto aktuálne skúsenosti s dovolenkou v Taliansku mestečko Grado?
Chceli by sme ísť autom, ale vyhnúť sa typom dovolenky Bibione, Rimini..skôr chceme menšie mestečko,nie masovka, nie "kolotočiarske" prostredie 🙂 príp. aké sú pláže, či nie príliš špinavé, mútna voda a ako je to cenovo v potravinách a reštauráciách.Ďakujem.

diefca
9. jún 2023

@bobsent ja som teda bola v Grade len dvakrat na par hodin, takze nemam uceleny obraz, ale charakterizovala by som to ako miesto vhodne na seniorsku dovolenku. Vela dochodcov, na plazi ticho, ziadna hudba a velmi plytka voda. Snad aj kilometer voda po clenky 🙂 neviem ci to tak je ale vsade. Ale centrum stareho Grada je krasne. Kamenne ulicky, svetielka, bary, ma to atmosferu.

ajka10000
9. jún 2023

My sme v Gráde boli v roku 2006 takže k aktuálnym cenám potravín sa vyjadriť neviem. ale more bolo škaredé strašne veľa krabov v mori bolo.

kiki68
9. jún 2023

@bobsent my mame a mozeme odporucat, ideme aj tento rok, my to mame cca hodku a pol cesty iba. Su tam za mna pekne plaze, rano ich vzdy cistia. Vela hotelov, restiky, pekne historicke centrum mesta, blizko Grado je akvapark pre deti. Ja to tam mam velmi rada. Cenovo nastavene na Rakusanov ( my tam totiz mozeme behat pomerne casto na dovcu) , chodime tak na par dni. Urcite krajsie ako Caorle, co bola za mna cista kolotocarina

sasanka605
9. jún 2023

Ak nemas male deti tak sa budes nudit. Bola som dvakrat, to preto lebo po prvom raze som zabudla ze aj 500m od brehu je voda po kolena. Ak idete len dospeli tak skor otocte na stranu ku Slovinsku a Terst, tam to je ovela lepsie. Voda tiez nebola ktovieco

marcellka32
9. jún 2023

Boli sme 2x, mne sa veľmi páčilo staré mesto a kľud

luccija
9. jún 2023

@bobsent Chioggia nechceš?veľmi si chvalili

bobsent
autor
9. jún 2023

@luccija pozriem, ďakujem

bobsent
autor
9. jún 2023

@sasanka605 túto stranu sme pozerali ale nenašli sme nič cenovo prístupné.

kiki68
9. jún 2023

@sasanka605 Trieste celkom ok, Portoroz a ta cast za mna nic moc na kupanie, to uz radsej to Grado s plytkejsou vodou.

sasanka605
9. jún 2023

@bobsent chcete byt hned pri mori? ked sme chodievali (teraz su deti mini, tak sme dlhsie neboli) ja som pozerala agriturismo. Len treba mat auto.

sasanka605
9. jún 2023

@kiki68 mne sa pacilo to pobrezie do terstu a aj mesto. Potom sme stali v Koperi a tam mestske plaze celkom ok.

veverickav
9. jún 2023

Presne toto sme aj my hladali a minuly rok sme sli preto do Eraclea Mare, bolo tam super. tento rok by sme sli tiez, ale zial nie su financie. Kludne sa ma spytaj viac ak by si chcela.

bobsent
autor
9. jún 2023

@sasanka605 v podstate áno

bobsent
autor
9. jún 2023

@veverickav ďakujem za tip, pozrela som ale na týždeň je tá suma dosť:( z toho čo ostalo voľné

veverickav
9. jún 2023

@bobsent pozri tu, ak by mali este daco : https://www.villaggiocalifornia.it/en/ a my sme boli cez tychto : super ceny, treba napisat priamo talianom : info@mareblueraclea.com

bobsent
autor
9. jún 2023

@veverickav Ó presne niečo takéto hľadám, tie stromy...super , ďakujem ti🙂 napíšeme

veverickav
9. jún 2023

@bobsent ano, tam sme boli ubytovani, do mora sme to mali tak 3 minuty, zaroven sme mali tiez z tych borovic.... a ta vona.. 🙂

bobsent
autor
9. jún 2023

len ten dvojbungalov mám trošku obavy, dostať hlučných susedov moc sa nevyspíme🙂

veverickav
9. jún 2023

@bobsent to ano, ale aj o tom je dovolenka 😀 celkovo je ale Eraclea Mare tiche miesto oproti ostatnym

zuzickazah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz