Hotel Sunrise Holidays Resort - Egypt, Hurghada

gabrielita87
16. apr 2013

Ahojte dovolenkarky,
chcela by som sa spytat ci nemate skusenosti s hotelom Sunrise Holidays Resort v Hurghade, pripadne ci sa nechystate niektora od tohto hotela tento rok.
A pripadne, ktore ste uz boli v Hurghade, tak mi poradte kolko dolarikov cca by sme si mali zobrat so sebou? Ideme na 12dni allinclusive, dvaja dospely ludia...a chceli by sme vyskusat nejake vylety - giftun pripadne safari stvrokolky atd....ze ci nam takych 500 - 600€ ako vreckove bude stacit? Este sme neboli nikdy takto allinclusive, tak nevieme kolko nam bude stacit 🙂 dakujem krasne za odpoved

denka83
16. apr 2013

Ahoj...Holidays je super hotel,5 minut chodze priamo do centra,krasna laguna,nadherny vyhlad...a ked si date cevenu vlajku nad slnecnik,tak vas nikto nebude otravovat(myslim tym plazovych predavacov vyletov,malovanie hennou,afro ucesy) a v hotely su len ludia na 18 rokov,ziadne deti.Vylet na ostrov giftun stoji priblizne 25 eur/osoba,safari zalezi ake tak priblizne 30-50 eur/osoba...ak by ste chceli aj nejaku historiu,tak urcite odporucam Luxor,nezabudnutelny zazitok (asi 75eur/osoba)....budete sa mat krasne...tisko zavidim

gervidda
16. apr 2013

@gabrielita87 V Sunrise sme boli s priatelom v Oktobri a velmi sa nam pacilo. Boli sme primo v meste a nemuseli sme byt odkazani len na rezort.
Odporucam Vam priplatit si izbu s vyhladom. My sme to nespravili a dostali sme izbu s vyhladom na schody v dost zlom stave. Az na druhy den priatel vybavil vymenu samozrejme za priplatok. Ten vyhlad bol uzastny a aj zariadenie izby bolo omnoho lepsie.
Sluzby boli standardne, ak budete chciet nieco naviac, tak staci im dat tringelt a hned su ochotnejsi. Inak personal bol velmi mily a usmievavy.
Jedlo, tak to bolo uplne skvele. Tri restauracie v hoteli, dve na plazi a vsade uzastne jedla, ktore boli za kazdym ine. Ani raz sa mi nestalo, ze by nam nechutilo. A carom Allinclusive je, ze v hoteli neminiete ziadne peniaze na alko a nealko napoje a verte, ze sa to velmi dobre vyuziva. 🙂
Naviac co sa mne pacilo, bolo ze tam nebolo ani jedno dieta. ( milujem deti, ale tam sme chceli splodit jedno nase a nie sa rozculovat nad cudzimi 😀 )
Co sa tyka minania, tak to si musite rozmyslit vy. My sme minuli 600 € a mali sme vsetko co sme chceli. ( Giftun cca 40€ na osobu, Udolie Kralov + Karnak cca 150 € na osobu a suveniry ). Hlavne sa poinformujte od svojho sprievodcu o miestnych ludoch, lebo oni radi klamu turistov, tak aby ste nezaplatili za nieco viac ako je potrebne.
Uz neviem co by som tak napisala. Ak Vas nieco napadne, tak mi napiste. 🙂

@gabrielita87

gabrielita87
autor
16. apr 2013

Ahoj gervidda , dakujem ti krasne za info. . .a ten priplatok za vyhlad na more sa da zaplatit dopredu, alebo aj na mieste? Pretoze mi uz mame celu dovolenku komplet zaplatenu, tak ci to mam este dovybavit v cestovke alebo az na mieste? Pripadne ak im dam do pasov nejaky baksis tak ci to pomoze? Este sa chcem spytat ci je to teda blizko centra (cca kolko minut pesi, resp. metrov od hotela)....My sme tiez vyberali hotel hlavne na zaklade toho ze tam nie su deti (tiez mam deti rada, ale zatial chcem dovolenku bez detskeho kriku). . .a este by som sa chcela spytat kolko sa tak dava tringelt (ako si pisala) a kolko Vam trvala cesta z letiska do hotela a ci Vas ubytovali v poriadku, alebo ste museli dlho cakat? A este snad posledna otazka, bola ta laguna dobra na clapkanie, snorchlovanie a plavanie? Dakujem ti krasne za odpovede 🙂 uz sa nevieme dockat, tak si chceme byt isty, ze sme si vybrali dobre...

gabrielita87
autor
16. apr 2013

denka83 aj tebe dakujem krasne za odpoved a info....dufam, ze nebudeme lutovat vyber hotela...podla popisu, fotiek a videi sa mi velmi pacil 🙂 . . .a ty si bola v akom termine? my ideme v polovici juna, tak dufam, ze tam bude pekne slnecne pocasie a aj voda tepla 🙂 ....robia tam aj animatori nejake programi cez den pripadne vecer?

ewwe
16. apr 2013

@gabrielita87 slovakom spravidla davaju horsie izby s vyhladom na stavenisko alebo na dalsiu stenu, izbu vam vymenia na mieste, tak ze si obzries tu vasu izbu, vratis sa na recepciu, povies ze chces vymenit, das nejaky ten dolarik a na pockanie alebo po 1 noci vam izbu vymenia 😉 tak isto su rozdiely vo fakult. vyletoch, my sme sa prihlasili na giftun, slovaci horsia lod, horsia strava na lodi.... vsetko lepsie je vyhradene pre rusov a nemcov, ale inak dovolenka velmi pekna, jedna z naj na kt. sme boli, ak egypt tak jednoznacne vylet do luxoru alebo pyramidy, vylet na motokary mna osobne nezaujal, cesta pustou do nejakej osady s par kozami a tavami, kopec piesku v ociach, obleceni, obuvi... 😀

gabrielita87
autor
16. apr 2013

no tak uvidime po prijazde do hotela, aku izbu nam daju. . .mne ani tak nejde o vyhlad (na to si nepotrpim az tak), ale skor aby bola izba pekna, cista (bez spiny, smradu a plesni)....my sme s priatelom na izbe len v noci na prespanie....skor sme cely den pri vode a vecer v meste alebo v bare s poharikom v ruke 😀
A neviete mi povedat, ci je blizko tohto hotela ta znama restauracia PRAHA? dakujem vam baby, za super infosky

gabrielita87
autor
16. apr 2013

A baby prosim Vas, ktore ste boli v tomto hoteli, ako to bolo s lehatkami a slnecnikmi? bolo ich dostatok, a museli ste si obsadzat skoro rano miesto alebo boli volne lehatka aj o deviatej - desiatej? dakujeeem

ewwe
16. apr 2013

@gabrielita87 no nieje nad to, ze mas z postele po prebudeni vyhlad na more alebo sednut si na balkon, vylozit nohy a pozerat na more, ja to milujem

janago
8. máj 2013

@gabrielita87 ahoj mozem sa opytat cez aku cestovku ideteedali oklamat aby sme sa n,my sme este neboli nikde vonku a ideme s manzelom teraz do egypta na posvadobnu cestu,. asi v septembri, lebo este nemame pasy
dakujem janago@centrum.sk

gabrielita87
autor
14. máj 2013

Ahoj janago my ideme cez Kartago tours, riesila som dovolenku priamo na pobocke v BA s jednou velmi velmi velmi ochotnou slecnou, vsetko mi povysvetlovala, bola ochotna aj cez mail komunikovat. . .takze zatial velka spokojnost, MOJA doposial asi najlepsia

janago
16. máj 2013

@gabrielita87 dakujem

959touareg
17. máj 2013

@gabrielita87
na vylety potrebujes dost penazi, kurz tu v egypte je teraz suprovy, takze sa oplati priamo tu menit v banke na ich libry. no my platime cim pride, vcera sme platili eurami, dolarmi, aj librami. pocasie je krasne, 40/45 stupnov a more 27/28. teraz pisem priamo z egypta.

gabrielita87
autor
20. máj 2013

ahoj 959touareg, dakujem ti za info. . .cize sa mi velmi neoplati si zamienat dopredu dolace? Chceli by sme ist na Giftun a potom na nejake stvorkolky v pusti (ci co to) :D ideme na 12dni, tak myslim ze dvaja dospely sa zmestia do 600€ vreckoveho. . .a to vazne je tam uz tak krasne? Uau super, tak to sa uz velmi tesime. Dakujem ti este raz za ifno a prajem ti este peknu dovolenku.

959touareg
21. máj 2013

@gabrielita87
dakujem. ano je tu krasne, aspon nam sa tu paci. jazdime sem pravidelne uz 10 rokov a to niekedy viackrat do roka, takze sme tu boli velakrat. sme tu uz ako doma. pozname to tu pomerne dobre.
ono zamente si doma v banke eura iba na drobne jednodolarovky, ktor budete davat ako baksis. tych vzdy beriem furu. ostatne peniaze nepotrebujes zamienat vobec. teraz aj my tu platime takmer stale eurami, dolarmi, aj ich librami. oni sa vas opytaju sami, ci chcete cenu v eurach, dolaroch, alebo egyptskych librach. dokonca sme casto platili za nejaku vec tak, ze sme im dali spolu vsetky 3 meny.
a vylet delegatom platis ako chces, bud v eurach, alebo dolaroch.
pokal chcete ist iba na giftung a stvorkolky, radim ist cez domacich. tam vyklad nepotrebujete, ako keby ste sli po pamiatkach a vyjde to ovela lacnejsie ako cez cestovky.
my sme sli raz cez cestovku na stvorkolky a otras. ako male deti v skolke sme zaradom museli ist 10 km rychlostou v rade a manzel chcel rychlu jadu po pusti, co mu nedovolili, takze bol sklamany. on je byvaly niekolkonasobny majster sk vo stvorkolkach, tak si vies predstavit, islo ho porait. a pritom sa pytal delegatky ci je to rychla jazda po pusti a ona tapa pritakala na vsetko. ze jasne, moze ist rychlo ako chce a tak. keby vedel co to bude, nejde.

gabrielita87
autor
22. máj 2013

Ahoj 959touareg, a v akom hoteli ste ubytovani teraz? My ideme do Sunrise Holidays Resort (tak dufam, ze sme si vybrali dobre a budeme spokojni), uz sa velmi tesim, len zbieram informacie, ako to je so zamienanym penazi, ci si mam vsetky peniaze zamenit tu na SVK alebo len jednodolarovky a tak. . .dakujem ti krasne, tisko a v dobrom Vam zavidim, ze uz oddychujete na slniecku 😉

959touareg
23. máj 2013

@gabrielita87
na sk men iba jednodolarovky. my sme mali zamenenych 40 a uz sme skoro vsetky rozdali ako baksis. sice to povinnost nie je davat, no my dame vdacne, najma tym, ktori si zasluzia. nechapem ludi, co nepustia ani dolar a tych je vela. aj tu a najma na inych na strankach po bazaroch sa tym chvalia. ale kazdy sme iny, no nech sa potom necuduju, ze sa k nim spravaju egyptania tak, ako sa potom spravaju. treba kus chapat ich mentalitu, prisposobit sa im a bude super.
my sme teraz momentalne v sharm el sheiku, hotel ghazela garden. spica. neskutocne zahrady, sama zelen, kvety. najma ze tu nie je ani jeden rus, co je neskutocne. ale vzdy sa snazime vyberat hotely, kde sa tato sebranka nepohybuje, nakolko kde su, tam je to neskutocne. najma co sa tyka sluzieb. ale este horsie ako rusi su domaci arabi ked su v hoteli na dovolenke. to je uplny horor. zazili sme uz vsetko tu. 🙂 🙂
ale uz sa nam to pomaly tu krati. ☹ 16 dni ubehlo ako voda.

gabrielita87
autor
23. máj 2013

No tak to mi urcite baksis budeme davat, aby si aj domaci nieco zarobili, a aby boli aj tie sluzby lepsie. Verim tomu, ze ak im da clovek ten baksis, tak aj pristup je iny. . .a cloveka to predsa nezabije, ze minie 50dolarov na lepsiu dovolenku 🙂 Ja len dufam, ze ten hotel ktory sme si vybrali bude OK, lebo uz som citala hocijake recenzie. . .najlepsie je to uz asi ani necitat, ked uz ma clovek tu dovolenku zaplatenu :D tak vam prajem este krasnu dovolenku a hlavne vela slnka a energie 🙂

javrb201
4. jún 2013

@959touareg
Ahoj, poraď nám prosím, ako najst v Hurghade, alebo v Egypte hotel bez ruskych turistov. Vsade, kam sme klikli, pišu, ze hotel je plný Rusov.

959touareg
4. jún 2013

@javrb201
jaaaj, tazke hladat kde nie su, oni zamoria vsetko. ale nemaju radi male hotely,iba obrovske , takze orientujte sa na male, popripade v talianskych sietiach sme na nich nenatrafili a v nemeckych. aj teraz sme dosli a nebol tam ani jeden rusky svab. kde su, je to horor, sluzby nula bodov.
v Hurghade ich mate pozehnane. menej v Sharme - ale nie vsade, aj tam je ich dost a neradi velmi maju Tabu a najma oblast Marsa Alam. tam dokonca majitel letiska zakazal pristavat ruskym lietadlam z dovodu nenavisti inych turistov ku nim, pretoze sa boja znizeneho poctu turistov z inych statov, takze ked sa tam dostanu, to musia letiet cez iny stat , popripade pristat v Hurghade a odtial busom 200km sup do Marsa Alam...a pravdaze sa im to nechce. takze volte Marsa Alam. tam je z 90% vsetko siet talianskych hotelov a Rusa tam takmer nestretnete. 😉tam ich je akjo safranu, aj ked uz poznam hotely tam, kde sa zacinaju mnozit. napr. Hilton, uzasny hotel tam. skoda ho bude.

emilaada
21. feb 2014

my sme boli v Egypte velka krát je to naša destinácia, nepotrebuješ žiadne dolary, platí sa eurami aj výlety, krásny jednodenný zájazd je do udolia králov, spojený aj s návštevou LUXORU. V malých obchodíkoch nákupy tiež v eurách. Ak pôjdete do Hurgady tiež eurami, štátnych obchodov velmi málo. Ich poeniaze nemenit, lebo vám neminuté nevezmú spät a vyvážat mimo Egypt sa nesmú. Baxiš sa dáva tomu čo upratuje, je to ich príjem, stačí tak 5 - 7 eu, tiež nosičovi kufrou na hotely, lebo ta privedie na izbu, ukáže čo a ako, ako sa obsluhuje trezor, televízor, klimatizácia. Inde netreba dávat. Niektorí Nemci aj Rusi dávajú aj na pláži, aby im prinášali k lehátku občerstvenie, ale aj hýbat sa treba a menit miesto. Nemusíš na druhý deň mat volné to isté lehíáko. V sezone je všade vela ludí a chodia si ráno obsadzovat lehátka, aby si každý chytil dobré miesto čo najbližšie k moru. Jedno leto sme tam neminuli ani eu, všetko máš v cene. O Rusov nemusíš mat obavy, už sa naučili správat v kolektíve, nemáme s nimi zlé skúsenosti, práve teraz ked sme boli vo februári náš malý sa s nimi každý večer hral, ale aj v minulom roku, tiež na pláži, večer sme s nimi tiež tancovali a sa zabávali. Prajem ti príjemný pobyt, na jesen ideme znova - my chodíme mimo sezénu a cez rakusku cestovku ETI, su o polovicu lacnejší než naši, táto cestovka už má pobočky aj u nás.

alenanr
29. apr 2015

jááááj lehátka v bazéne.
https://egypt.vacanza.sk/steigenberger-al-dau-b...
dala by som si teraz taky dobry egyptsky all inclusive 😵 😵 😵 😵 😵

miskolciova
26. jún 2015

@emilaada chcem sa informovať ohľadom cestovky ETI, ste s nou veľmi spokojná, žiadne zlé skúsenosti?