Informácie o cetách na Ukrajinu.

lucann
8. aug 2019

Radi chodite na nakupy, tankovanie, alebo rekreaciu na UA? Info a vzajomna pomoc o hranicnych prechodoch a pobytoch na Ukrajine.

sivana09
8. aug 2019

@lucann chodim na Ukrajinu, ale ani za nakupmi, ani tankovanim ani rekreaciou :D v podstate tam chodim riesit len lekarov

lucann
autor
8. aug 2019

Lekarov? Co konkretne sa oplati tam riesit? Co odbornost ukrajinskych lekarov? Oplati sa to?

sivana09
8. aug 2019

@lucann zubny implantat, magneticka rezonancia, ultrazvuk koncatin, rtg pluc, atd... Vsetko naco sa u nas caka nekonecne dlho, tam v sukromnej klinike vybavis zo dna na den aj cez vikend. Odbornost lekarov v Kyjeve v nicom nezaostáva od slovakov... Je tam ovela viac moznosti sukromnych klinik ako tu

lucann
autor
8. aug 2019

@sivana09 a kolko ta to stoji? Pocul som ze lekari tam maju nizke platy, ziju z tzv bočakov. Je to tak?

lucann
autor
8. aug 2019

Bol niekto teraz niekedy na Ukrajine? Ako je to s cakanim na hranicnom priechode?

sivana09
8. aug 2019

@lucann aha, no ja chodim iba lietadlom do Kyjeva. A v sukromnych klinikach lekari nezarabaju malo a ani nemusia zit z bocakov.. maju normalne ceny.. ja neviem napriklad zubny implantat ma stal komplet 600eur, ultrazvuk, mrt, nepamatam.. okolo 30eur. Hlavne je to pohodlne a vzdy bez cakania. Na víkend priletis a po vikende odletis. Kupovat veru neviem co by som tam isla. Maju tam to isté co tu. Ak chces nejake značkové veci tak tie su tam drahsie ako tu plus musis platit clo ak chces nakupovat vo velkom... Cigarety su tam lacne, to ano, ale to ma nezaujima, fakt neviem co by som tam kupovala

tabitana
8. aug 2019

Ja som bola v Užanskych kúpeľoch na víkend pred dvoma týždňami.. Je to neďaleko hraníc Ubľa - Malyj Bereznyj..cca 45 km.. Dedina Užok. Bolo dobre.. Na dvoch nás vyšlo 120 e, plná penzia. U nich to je super luxus... U nás dobrý priemer... Ináč keď sme šli s mužom na druhú večeru okolo 10 večer tak sme platili za jedlo pre nás obidvoch s pivom cca 10 eur.

tabitana
8. aug 2019

@lucann nedele poobede je skoro furt masaker z Ukrajiny na svk.. Stali sme už aj 7 hodín, aj 3,5 hodiny.

lucann
autor
8. aug 2019

@sivana09 jaaj ha. Tak lietadlom. Tak to sa urcite oplati. Kolko das za letenku? Je tam lacne ubytovanie, ale nie zadarmo. Myslim ze to paradne preplatis. Tak tieto veci si radsej zaplatim u nas. A mozno mam stastie ze MR CT rtg aj USG mozem mat na pockanie kedykolvek.

lucann
autor
8. aug 2019

@tabitana a cez tyzden nevies ako to je? Cez ktory prechod ste isli a v akom case?

juliet86
8. aug 2019

mozno od veci ale v ukrajine ti za 50 000 eur vynosia dieta 🤣 vzhladom na to na akom sme fore hadzem do plena ;(

lucann
autor
8. aug 2019

@juliet86 by som povedal ze u nas aj za menej

sivana09
8. aug 2019

@lucann veru zaplatila by som si ich aj ja na Slovensku, nie vzdy to ide tak jednoducho ako tam.. za letenku spiatocnu z Bratislavy dam 30-70eur, podla toho ako sa podati vychytat... Byvam zadarmo, mam tam rodinu, co je hlavny dovod preco tam riešim zdravotníctvo..

lucann
autor
8. aug 2019

@sivana09 myslel som si, ze to bude tak nejak. Ides tam a uz si poriesis co treba.

tabitana
8. aug 2019

@lucann neviem, viem ze len nedele sú hlavne také, pretože veľa Ukrajincov chodí na Slovensko pracovat. Prechod Malyj Bereznyj.

juliet86
8. aug 2019

@lucann u nas je to nelegalne 😂

albeno
9. aug 2019

Neviete ako dlho sa teraz v lete caka na hranicnom prechode Vysne Nemecke? alebo kedy sa oplati cestovat, nerad by som tam stvrdol.

5533030669
9. aug 2019

@lucann Je to pomerne zložitá problematika; nekonečná diskusia bola doteraz na stránke openiazoch/exoticke-meny/ukrajina...
Odporúčam tam čítať; pokiaľ to nevymažú...
Ak bude treba, rád poradím; len sa treba pýtať detailne; najskôr si však skúste o tom prečítať.
Ale aj tak rada môže vyjsť iba približne; najmä počas dovoleniek.

5533030669
9. aug 2019

@sivana09 Nie všetky luxusné veci tam sú drahšie ako u nás zväčša sú lacnejšie; týka sa to miest Užhorod a okolia...
@5533030669

albeno
9. aug 2019

A neviete niekto ako je to s kameramy vo V. Nemeckom, nevidno koniec rady na novej kamere co je za zavorov, ako dlho sa tam zvykne cakat cez tyzden.

5533030669
9. aug 2019

@albeno
Takisto s kamerami je to veľmo zložité; najmä cez dovolenky. Po istom čase prepustia cca 15 vozidiel; ale stále je dôležité, koľký ste v rade. Neexistuje žiadne pravidlo, na dĺžku čakacej doby (ČD); možno na niektoré dni a časy.
Podrobnosti sa dočítate na str. ´openiazoch/exotické-meny/ukrajina...´; aktuálne najmä na prvý stránkach.

albeno
9. aug 2019

@5533030669 dakujem

5533030669
9. aug 2019

Úplne presná adresa je: openiazoch/zoznam.sk/exotické-meny/ukrajinska-hrivna/nazory-pouzivatelov/mxuh.
Odporúčam preštudovať; je to často až dobrodružné čítanie...

5533030669
10. aug 2019

@5533030669
VÝZVA
Poprosím ctených cestovateľov, popisovať Vaše skúsenosti s prechodom obidvoch cestných hraničných prechodov (HP) na UA; podobne ako sa to uvádza na stránke hore.
Nemusí to byť až tak detailne; ale je vhodné uviesť HP; dátum; deň v týždni; časy vstupov a výstupov; čakacie doby (ČD) na obidvoch HP atď.; viď popisy na stránke.

S rastúcim počtom pracujúcich Ukrajincov v EU sa zvyšujú ČD na HP.
Preto každý detail z Vašich postrehov nám môže spoločne pomôcť určiť ako-taký návod, kedy zvoliť čas prechodu na UA s primeranou ČD.
Mám s tým isté skúsenosti; rád poradím, ak budem vedieť; len Vás prosím o Vaše príspevky. Pomôže každý praktický detail.
Teším sa na vzájomnú spoluprácu.

5533030669
10. aug 2019

@lucann
Môžem odporučiť môjho "osobného" stomatológa" v Užhorode; bez potreby robiť mu reklamu.
Je to bývalý vojenský lekár; "zolotyje ruky".
Podrobnosti na dotaz.

lucann
autor
10. aug 2019

Dik za stomatologa, zatial netreba. Tiez by som bol rad za kazdy prispevok ohladom prechodu smer UA a spät. Budem rad ked sa tu stretne aspon zopar ludi ktory budu obcasne prispievat svojimi skusenostami zo svojich ciest cez nasu vychodnu hranicu a pomozeme si aspon takto. Mozno sa nam podari najst nejaku vhodnu alternativu a skratit si takto dobu cakania na prechode z/do UA.

5533030669
11. aug 2019

Zdravím Lucky,
Ako som predpokladal; ani tu pšenka nekvitne...
Dajme tomu chvíľu času; snáď sa niektorí pripoja.
A takto si tu žijeme...
Preto som rozmýšľal opäť aktivovať FB ´DS hranica VN´ alebo skúsiť sa dohodnúť s ´DS hranica Ubla´, či by akceptovali aj cestujúcich cez HP VN; pokiaľ sa to tu cca do októbra nerozbehne; ale skôr som pesimista...
Tá strata anonymity na FB je pre Teba až tak závažná; resp. konkrétne v čom?

lucann
autor
12. aug 2019

@5533030669 No nikde nic, ani o peniazoch ani tu. Asi prechod VN nieje moc atraktivny a hlavne v letnom obdobi dovoleniek.
Skus ak chces ten FB. Ale ako vidis aj tam je to mrtve, pre mna bude ako som pisal iba na citanie. Ostava nam asi presmerovanie cesty na UA cez Ublu 😁.

vendulka80
12. aug 2019

Vela ľudí chodi cez Maďarsko. Údajne Maďari su promptnejší a cakacky nie su tak dlho. Asi pred týždňom isiel nas spoločný známy za rodinou a cakali 9 hodin vo Vysnom Nemeckom. A pritom ked sa pozeral na online kameru tak prechod vyzeral celkom ok. Len brzdili to najmä nasi colníci, zobrali pas a 30 minut ich nebolo. Ďalšie auto, ďalšie pasy a zase 30 minut...

5533030669
12. aug 2019

@vendulka80
Môžem aj ja potvrdiť, že prechod cez maďarský HP; konkrétne cez nám najbližší HP Čop/Záhony; bol do zrušenia víz pre UA; zväčša "priechodnejší", rýchlejší.
Následne sa situácia; aspoň dľa záberov z web on line kamier; rapídne zmenila nárastom vozidiel. Odhad čakacej doby (ČD) však občas skresľuje veľký počet dodávok v jednom rade s osobnými autami. Tieto dodávky na HU strane sa presmerujú do samostatného pruhu; takže potom už ČD nezvyšujú.
Teraz je ten vhodný moment, kedy si môžeme vzájomne vypomôcť.
Poprosíme "prieskumníka", ktorý pôjde cez tento HP, aby nás detailne poinformoval o tamojšej situácii.
Bolo by vhodné opísať: dátum; deň v týždni; čas vstupu na HP; ČD na UA a ČD na HU strane.
Pomôže to pri rozhodovaní, ktorý HP zvoliť.
Vopred mu ďakujeme.