Je vhodné ísť s 2-ročnou do Turecka?

1katyka1
18. dec 2022

Ahojte mamicky zatial som bola v zivote na dovci iba 2x, Chorvatsko, Grecko s muzom keď sme este nemali deti.

Teraz mame dceru v lete bude mat 2 roky a chceli by sme ist po dlhej dobe pri more v zlozeni : my traja, moja mama a rodinka mojej sestry(jej muz a 9rocna dcera)

Povodne sme premyslali nad all inclusive dovcou v Turecku v nejakom peknom baby friendly hoteli mam vsak obavy zo stravy, z letu, z toho ze nemaju pitnu vodu a ak tam mala nieco oblize atd ci nedostane faraonovu chorobu..plus ci tam na nu nebude moc teplo.
Neviem ci ma vsak laka napr Chorvatsko s tym ze pojdeme autom co nas sice cele vyjde lacnejsie a mame viac moznosti, ale budeme si musiet chystat jedlo, minimalne ranajky možno obed a tiez nebudeme mat taky servis ako v hoteli plus odradza ma aj dlha cesta autom.

Prosim tie co mate skusenosti s cestovanim s malymi detmi co je podla vas lepsie?

Vdaka🙂

sono2
22. dec 2022

@luliu ale ano. Už je jedno ako sa to vola ale s bruchom grcanie a tak
Hotel Adalya Ocean Deluxe fakt top a chytili sme niečo. Ja aj 2 roky dozadu. Ale nič komplikovane.
Ale bolo

luliu
22. dec 2022

@sono2 tak chytiť môžeš niečo aj doma na Slovensku, ale určite to nie je v Turecku obvyklé

nezabudka3391
22. dec 2022

@cajomila moze, ale mna by tam asi nikto nedostal 😅 a ani ma tam nikdy nelakalo ale to je na kazdom cloveku co ho laka ja posledne roky nedam dopustit na grecke ostrovy samozrejme zalezi od hotela ale more krasne

natalala
22. dec 2022

@1katyka1 my sme leteli 1x s malou ked mala 10 mesiacov. Toto leto sme boli 2x v Turecku mala ani nie 2,5 roka a vsetko v poriadku. Netreba byt taka ustrachana 🤷🏼‍♀️ urcite radsej ani nie 2,5 hodinovy let do Turecka, ako sa teperit 6-8 hodin autom do chorvatska. Aspon nasa by tu cestu autom teda znasala ovela horsie.

sono2
22. dec 2022

@luliu tak čo žijem 40 rokov som brušnu chrípku nemala a v Turecku ma už 2 krát také chytilo. Dcéra posledne vracala plus aj ja.
A to mame pochodene destinácie.
Pozri si viac diskusii ohľadom Turecka a natrafiš na dosť prípadov ako je môj.
Čiže určite musí aj s takým rátať...

majka2804
22. dec 2022

Naša mala presne 19 mesiacov keď sme s ňou boli 1.-krát v Turecku na 8 dní a o mesiac sme si Turecko opäť zopakovali, ale už 12 dní. Všetko bolo super 😊

cajomila
22. dec 2022

@nezabudka3391 Paradox je, že mňa to tam tiež nikdy nelákalo...a nakoniec sa mi to tam veľmi páčilo.
Ja mám rada také to mimo európske prostredie...tí ľudia sú úplne iní ❣️
Ale grécke ostrovy znejú tiež lákavo.

oliverceky
23. dec 2022

@adonish čo pripravili navyše a v kt.hoteli ste boli?

gebrielka1
1. máj 2023

@petamich ahoj, prosím ťa, síce je toto staršia diskusia, ale keďže tiež uvazujeme o dovolenke v Turecku s deťmi ( starší 4r a mladší bude mať koncom júla 2r ), a ty si písala vyššie, že chodievate do Turecka casto, chcela by som ťa poprosiť o radu, keďže my sme tam ešte nikdy neboli. Vedela by si na základe svojich skúseností odporučiť lokalitu, resort, konkrétny hotel, babyfriendly ? A dá sa tam aj niečo "vidieť", zažiť okrem rezortu ? ( Prepáč , že sa pýtam ako blbá, ale nemam skúsenosti zatiaľ veľmi s dovolenkami, cestovaním, bola som len ešte ako pubertacka s rodinou 3x Chorvátsko, 1 x Taliansko, a tam to bolo "normálka" že nemusela som tráviť čas len v rezorte, dalo sa hocikam do mestečka ísť pozrieť atď....a raz sme boli v Egypte, a to bolo pre mňa "sklamanie", že okolo hotela nič, prázdno, mrtve mesto doslova , jedine čo sa dalo na fakultatívne výlety ísť ) . Ďakujem

petamich
1. máj 2023

@gebrielka1 ahoj co sa tyka vidiet/spoznat Turecko je aspon za mna velmi podobne ako Egypt alebo ine dovolenkove destinacie (aj ked v Egypte je to miestami narocne a presla ma chut kamkolvek ist, ked ma 50. predajca otravoval a tahal do obchodu, tak toho sa v Turecku netreba obavat) - mozes sa ist pozriet do blizkeho/blizkych mesteciek, na lokalne trhy, pripadne v Side a pod. su nejake chramy, zrucaniny ale okrem toho podobne len fakultativne vylety typu splav, kanoning, potapanie...nie je to uplne dovolenka, ze vezmem ruksak a ideme spoznavat krajinu, primarne tak ludia chodia na rezortne dovolenky, ak chcem ist backpackovat a spoznavat krajinu a ludi, tak Turecko by som si rozhodne nevybrala ako prvu volbu ale moze vela ludi nesuhlasit, ber to prosim ako subjektivny nazor.

S malym dietatom sa snazime chodit jednak blizko letiska, aby sme sa nemuseli este dve hodiny po opusteni letiska trajdat autobusom, takze vyhrava Lara a Belek ale inak je velmi pekne aj Side aspom z tych miest, kde som bola ale staci pozriet mapu a ist po trajektorii od letiska dalej a uvidite sami. Na druhej strane je Belek a Lara aj drahsia ako napr. Side, Alanyia

nerada odporucam, co nepoznam, tak viem poradit aspon to co poznam a teda nam sa velmi pacilo (a aj detom, co boli s nami) IC Santai Family Resort, IC Green Palace a tento rok sme si vybrali mensi hotel (mensi na turecke pomery), na kraji Beleku Crystal Family resort, pred dietatom sme boli napr. Arcanus Side, Pegasus, Alba Royal a tie boli fajn, len vtedy som uplne neriesila, ci aj pre deti 🙂

lilo7
4. júl 2023

@petamich prosim ta a v akom hoteli ste boli ? Je ich tam milion a nevieme si vybrat tak hladam inspiraciu :D

petamich
4. júl 2023

@lilo7 minuly rok sme boli s malym IC Santai Family resort, odporucam urcite je na vysokej urovni, tento rok sme boli Crystal family resort, ten je taky mensi, bol aj cenovo pristupnejsi, len teda vsetko ma svoje pre a proti - maly areal = vsetko pocut ale zasa menej ludi a pod. 🤷‍♀️ a urcite odporucam aj tie co som vyssie pisala IC Green Palace je uzasny ale tento rok sme si ho nemohli dovolit a este odporucam Selectum Family resort, my sme chceli byt blizsie letiska, lebo ked sa tam konecne dotramatrim, nechcelo sa nam s malym, ktory moc neobsedi este 2 hodiny ist autobusom

lilo7
5. júl 2023

@petamich no my mame presne tiez taku co neobsedi ;) nakoniec sme vybrali melas lara koli tomu ze by to malo byt 15 min. od letiska tak som zvedava ale hadam zvladneme

petamich
5. júl 2023

@lilo7 urcite, Lara je fakt kusok 🤞🏻 u nas minuly rok des (lebo vsak stvornozkovat chcel) a tento rok pol letu pozeral z okienka ako sme vzlietali a pristavali, som mu ukazovala budovy/polia a tak a potom vydrzal s takymi tymi znovunalepovacimi nalepkami, kde mas napr. farmu a sama si tie zvieratka lepis kam chces, je to skladne, da sa to lepit aj na okienko a tak a bavilo ho to, urcite to bude v pohode verim tomu a ten transfer to uz bude nic, my sme sli vecer, tak som si vravela ako isto bude spat, to urcite zaspal az v transferi, co bola asi polnoc ale zasa prelozila som ho do kocika, kym muz spravil check-in na ubytku a bol taky KO, ze pekne spal do rana 🙂 ak nezabudnes napis potom ako sa vam pacilo, nech mam tip na dalsi hotel a poriadne si to uzite

lilo7
5. júl 2023

@petamich nasa ma 15 mesiacov tak ona teraz prave taka ze nevydrzi sediet a len chodit a chodit tak sa hlavne pre to letu obavame. Ale presne som dnes pozerala ze zosity s nalepkami tak to musim hned zaobstarat a zacat ju na knizky ucit lebo doma nam ani pri tych moc neposedi :D mame tak ze 5 minut a dost a to pri vsetkom ... ideme az 25.08 ale potom urcite napisem ;)

matkahelka
5. júl 2023

@petamich prosim ta, ake su to tie knizky s nalepkami? my letime o tyzden do Talianska s extra zivou a neposednou 18 mesacnou dcerkou, tak rada na zabavenie ma cenu zlata.

petamich
5. júl 2023

@matkahelka vies co ja mam napr. tieto od Lerni (extra rychlo prisli) https://lerni.sk/collections/pre-rodicov/produc... a maju rozne - zvieratka, auta...ale daju sa kupit aj v megaknihach, myslim aj v sevte ale tieto su najlepsie a este odporucam toto, to ma u nas tiez uspech a to uz je co povedat https://lerni.sk/collections/pre-rodicov/produc... - Misko tam vzdy hlada tie skryte predmety a vie ho to zabavit na par chvil, rozhodne dlhsie ako cokolvek ine

matkahelka
5. júl 2023

@petamich dakujeeeeeeem ti, aj moje dieta ti bude vdacne, uz som naobjednavala z kazdeho druhu, aj tu magneticku tabulku na kreslenie som vzala. 60€ v keli, ale vyzera to zaujimavo, tak snad sa v lietadle s tym prehra. vdaka

petamich
5. júl 2023

@matkahelka snad mi neprides virtualne tresnut po hlave tabulkou co za sprostosti som ti odporucila 😂 ale naozaj verim tomu, ze to bude mat uspech a krasnu dovolenku! ja teraz v dobrom zavidim vsetkym co este len idu 😀

matkahelka
5. júl 2023

@petamich muz sa vyjadril, ze tie nalepky vyzeraju tak antistresovo, tak mozno ich aj malej zhrabne a v praci si ich bude lepit po monitore a suflikoch 😂 ja si inak tiez zavidim, nebyt letu a transferu z letiska na hotel. ze v 21stor.este nikto nevymyslel nejaky teleport 🙈

petamich
5. júl 2023

@matkahelka tu cestu neznasam, na letisko, na letisku, zakonite meska let, transfer, idealne taky, kde kazdy kus cloveka je v inom ubytovani 😵‍💫 ja neviem obsediet (tak po kom to to dieta ma ze ano), aj tak mi muz povedal, ze buduci rok ideme na matadorku, maximalne hainburg a nie k moru, ja totiz to more nejak extra neoblubujem, nemam rada ryby, tak potom somre, ze na co 😂 tak to bude extra rychla cesta

denden77
5. júl 2023

@petamich ja sa votrem, tiez zavidim vsetkym, ktori este len idu 🤣 my sme sa vratili 25.6. a uz mam pocit, ze sme nikde neboli 🤣
inak, oblubovanie mora.. malej (skoro 3r) som v Side pred 2 tyzdnami povedala, ze buduci rok budeme v Mederi, ked ma so vsetkym problem a ja si na jej 18 narodeniny dam solo 2 tyzdnovu morovu dovolenku 🤣🤣🤣

petamich
5. júl 2023

@denden77 😂😂 my sme sa vratili 30.6. a mam ten isty pocit a teda u nas presne to isto, maly ma 2 roky a v mori bol presne 1x a potom uz ani za svet, ked tak bagroval piesok na plazi ale teda tak, aby sa ho ta voda ani nedotkla, takze to len podporuje manzelove tvrdenie, ze buduci rok nikam nejdeme 🤣 ale on len trepe, lebo on to more miluje a bol by tam aj cely den nalozeny, co aj bol (ale pred dietatom), inak za usetrene (aj ked neviem veru, ked tie ceny u nas vidim) na tie jej 18 aj na mesiac na Maldivy pojdes 🥂

denden77
5. júl 2023

@petamich presne 🤣 neboj sa, my sme boli 1x s cerstvo 2r. a detto.. ale na jej ospravedlnenie, hned 2 den ju prekotila vlna z nafukovacky, hoci hned pri brehu, kde boli 2cm vody.. ale.. zavazilo 🤣.. tento rok to bolo lepsie.. ale furt to more nebola laska 🤣 ma smolu, mama s tatom chcu ist aj o rok, tak uvidime 🤣 mne staci, ze par dni nemusim riesit kuchynu a domacnost.. nech sa kupe aj v dazdovej kaluzi, to ide bokom 🤣

aevisi
7. júl 2023

@petamich zdravím, možno je to spomenuté niekde, no mohli by ste mi, prosím, napísať, v akom ste boli hoteli a kde sa nachádza (Turecko)? Ďakujem 🥰 inšpirovali ste ma 😄

petamich
7. júl 2023

@aevisi nevadi zopakujem 🙂 - minuly rok sme boli IC Santai Family resort ten odporucam vsetkymi 10timi, tento rok Crystal Family Resort obe v Beleku akurat Santai na zaciatku a Crystal uz na konci a ak budete pozerat tak urcite odporucam aj IC Green Palace alebo Selectum oboje Belek, je lacnejsi ako Lara a stale blizko letiska, to sme mali ako jednu z poziadaviek

lilo7
3. sep 2023

@petamich ahoj. No tak uz sme sa vratili a super, nakoniec sme radi ze sme to neodkladali. Mala sice v lietadle nespala a bolo to take ze stale sme ju museli niecim zaujat ( ja som jej usila quiet book ) tak s tou sme sa hrali, potom chvilu na tablete pozerali, chvilu hrali, inu knizku pozerali, po ulicke nachvilu prechadzali a tak ale v pohode. Hotel super, sluzby tiez ta si to tam uzila, na plazi sa pekne hrala v piesku lebo viav casu sme s nou boli tam ako pro bazenoch. Trochu ma ale prekvapilo ze detsky hotel a nemali detsky pultik ale tak vzdy sme jej nieco vedeli vybrat aj z normalneho a ked sme chceli ist obedovat pri bazene a tak kde robili hlavne burgre tak som mala so sebou par masovo zeleninovych prikrmov co sme jej vtedy dali. Personal tiez super, ti sa na nu stale vyskierali a cmukali co niekedy som mala problem ju aj nakrmit v jedalni lebo sa potom za kazdym otacala a mavala vsade naokolo :D
Tak fakt spokojnost. Kedine no more sa nam moc nepacilo, bolo take kalnejsie a poobede uz take vacsie vlny ze sme s nou do vody 2 dni radsej vtedy ani nesli ale tak to sa zas ovplyvnit neda.