Je vhodné ísť s 2-ročnou do Turecka?

1katyka1
18. dec 2022

Ahojte mamicky zatial som bola v zivote na dovci iba 2x, Chorvatsko, Grecko s muzom keď sme este nemali deti.

Teraz mame dceru v lete bude mat 2 roky a chceli by sme ist po dlhej dobe pri more v zlozeni : my traja, moja mama a rodinka mojej sestry(jej muz a 9rocna dcera)

Povodne sme premyslali nad all inclusive dovcou v Turecku v nejakom peknom baby friendly hoteli mam vsak obavy zo stravy, z letu, z toho ze nemaju pitnu vodu a ak tam mala nieco oblize atd ci nedostane faraonovu chorobu..plus ci tam na nu nebude moc teplo.
Neviem ci ma vsak laka napr Chorvatsko s tym ze pojdeme autom co nas sice cele vyjde lacnejsie a mame viac moznosti, ale budeme si musiet chystat jedlo, minimalne ranajky možno obed a tiez nebudeme mat taky servis ako v hoteli plus odradza ma aj dlha cesta autom.

Prosim tie co mate skusenosti s cestovanim s malymi detmi co je podla vas lepsie?

Vdaka🙂

melanta
18. dec 2022

Moja dcéra nemala rok, keď som a ňou letela prvý krát a výrazne dlhší let ako do Turecka a ešte k tomu sama. Tohto by som sa nebála. Skôr by som riešila ubytovanie, aby ste nemali mamu na izbe a mali svoje súkromie ako pár.

1katyka1
autor
18. dec 2022

@melanta vdaka a co sa tyka tej stravy a vody. Vies napr pocula som take príbehy ze ako umyvaju to ovocie s ich vodou ze deti z toho ovocia napr dostali hnacky potom a cela dovolenkka v cudu toho sa bojim. Jj to by sme chceli oddelene izby🙂

melanta
18. dec 2022

@1katyka1 nepoznám jediného človeka, ktorý mal v Turecku hnačky. Osobne Turecko nepoznám, chodíme iba grécke ostrovy, Španielsko a Sardínia. Vyberte si kvalitný hotel s dobrými recenziami.

zara0201
18. dec 2022

Z Turecka sme nikdy my a ani nasi znami ani deti hnacky nedoniesli.

antonia16
18. dec 2022

My sme boli tohto roku v Turecku so 4 ročným a 8 ročnou. Čo sa týka stravy všetko bolo super, dalo sa vybrať aj pre deti do istoty sme užívali preventívne hylak. A vody v pol litrovych fľašiach tam bolo neúrekom. Bolo veľmi dobre

matkahelka
18. dec 2022

@1katyka1 my sme leteli prvykrat s dcerou v lete, mala 7mesiacov, leteli sme na Korfu.a mesiac na to sme boli v HR autom.oboje tazka pohoda. vo februari sa chystame do Omanu, mala bude mat cerstvo 14mesiacov. nejako nestresujem. hotel sme vybrali kvalitny, prikrmy jej vezmem ako v lete kupene u nas vo flasiach, ktore poznam.
Co sa tyka teba, ak ta laka HR, nemusite ist do apartmanu a varit, cv HR mas aj hotely na dobrej urovni s plnou penziou ci AI. i ked ano, nie je to turecky AI. Alebo akykolvek grecky ostrov, staci vybrat kvalitny hotel.ale aj turecko je ok, s dietatom by som nesla do tuniska a egypta, tam je uroven hygieny na nizsej urovni a sama som tam mala velke zalydocne problemy.

petamich
18. dec 2022

nas maly mal 10 mesiacov, ked sme boli v Turecku 🙂 vodu pil tu balenu, co nam davali na izbe, nezhanala som dojcensku, strava bola uzasna, boli sme v baby friendly hoteli, takze varili specialne aj pre male babatka

chodime do Turecka roky a nikdy sme ziadny problem s hnackami nemali, za mna osobne je to jedna z najlepsich destinacii pre male deti, Turci su na to zvyknuti, nikto nepozera krivo, ked (zial) aj nase dieta robilo sceny pri jedle 😂 detskych atrakcii neurekom (tie sme si este uplne neuzili), detske bazeny s UV plachtami, maly nam spal vonku v kociku v tichsej casti rezortu s kaviarnickou, kde som sedela a citala knizku a slecny casnicky za mnou stale chodili, ci nieco nepotrebujem, ci mi ma neho nemaju mrknut. takze tento rok bude mat skoro dva a uz chodi atd. takze ideme do Turecka opat a to sme uz boli kade tade ale do Turecka chodim najradsej, ked si vyberies dobry hotel a k stastiu potrebujes ako ja oddych, klud (my sme brali svokrovcov), dobre jedlo, lehatko v tieni, par dobrych drinkov, tak ja len odporucam

konikkon
18. dec 2022

@1katyka1 2 ročná už skutočne môže ísť na dovolenku takmer kamkoľvek, do Turecka urcite, tam chodia často rodiny s malými deťmi, majú veľa super baby friendly hotelov. Smelo do toho. Ľudia z celého sveta bežne cestujú kade tade s malými deťmi, to len my sme tak trochu spiatocnicki, ako v mnohých iných smeroch.

monuska1234
18. dec 2022

@1katyka1 boli sme v Turecku tento rok so 7 a 2 rocnou,vsetko bezproblemov,2 tyzdne pred odletom sme uzivali probiotika aj pocas dovolenky.Treba si pozerat recenzie na hotel,to velmi pomoze

martyzpp
18. dec 2022

@petamich prosim Ta, vedela by si odporucit hotel? Velmi pekne dakujem ☺️

janula12345
18. dec 2022

@1katyka1 my sme boli v lete v Turecku s 3 rocnou a vyborne. Kludne s babatkom by som tam isla. Vsetko cistucke, strava aj pre deti, bazeny aj aktivity pre deti, lekar na hoteli po ruke v pripade potreby... vyber si spravny hotel, a nemusite sa obavat.

darinka326
18. dec 2022

@1katyka1 do Turecka ked ma vasa mala iba 2 roky??? No toto🤨🤨🤨 Akoze halo? Nemozete byt seriozna teraz, ako chcete s 2 rocnym dietatom cestovat do Turecka... Velmi nezodpovedne 😖😖😠

nezabudka3391
18. dec 2022

my sme tiez boli v turecku s 2rocnou a uplna pohoda, boli sme aj 2 roky po sebe v grecku tam tiez nemaju pitnu vodu iba balenu z flias a tiez pohoda skor by som sa bala egypta a tuniska

andrejka999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
18. dec 2022

bola som v lete s cerstvo 2 rocnou v Turecku a super, dalsie leto ideme zase 😊

poslednepogo
18. dec 2022

@1katyka1 Boli sme na jar v Turecku s 1,5 ročným a bolo fantasticky, všetko super 🙂 aj let, hotel, cesta z letiska busom hodinu

poslednepogo
18. dec 2022

@1katyka1 a ešte sme boli aj v lete v Chorvatsku, no volila by som radšej Turecko

kamatopo
18. dec 2022

@1katyka1 my sme boli toto leto v Turecku a okolo nás bolo veľa malých detí. Žalúdočné problémy som nevidela,že by niekto riešil. Podľa mňa Turecko je pre deti celkom dobrá destinácia. Určite by som neodporučila Egypt či Bulharsko. Tam mi prišla hygiena omnoho horšia.

katka533
18. dec 2022

@1katyka1 ja chodím do turecka od mala s detmi a nikdy im nic nebolo. Od 6 mesiacov. Nechodime ale do hotelov. K rodine. Aj vodu som pila z vodovovdu par krat a nic sa mi nestalo. Je osetrena.. Turecko nie je afrika

tina_tar
18. dec 2022

Turecko s malými deťmi podľa mňa super 😊 my sme boli tento rok so 7nesacnou a 2,5 ročným a všetko v poriadku, pre istotu som nasadila týždeň pred dovolenkou probiotiká 😊 akurát si tam prežili ruky-nohy- ústa, ale to si aj tak doniesli pravdepodobne z domu 😊 boli sme v juni, takže teploty ideálne, žiadny extrém, v júli/auguste by som tam asi nesla 😊 mne príde jednoduchšie ísť letecky než X hodín autom. Zažili sme s nimi 2 mesiace pred dovolenkou aj 20 hodinovu cestu autom a nedá sa to porovnať 😊

katkaseiner
18. dec 2022

Necitam komentáre ale v Turecku faraóna fakt nechytis ani ty ani deti. Boli sme s malými deťmi, a ani len probiotiká som im nedávala, všetko tip top, za nás naj dovolenky. Je to tak neskutočne baby friendly. Faraón ťa čaká v Egypte 😉

lula313
18. dec 2022

@melanta ja som milovníčka Turecka, ale tento rok v Turecku mali žalúdočné problemy všetci, ktorých poznam, známa skoncila aj v nemocnici (aj keď pre ňu to bol zazitok, lebo ju budili so slovami, či si bude madam prosiť na ranajky caj alebo kavu).

adonish
20. dec 2022

@1katyka1 boli sme v maji s cerstvo 10m a 3 ročnou a super. Volili sme hotel 10km od letiska a privatny transfer, aby sme nemuseli čakat na ostatných. Raz sa nam stalo, ze transfer mal byt pol hodiny (dieta malo 18m) a len na letisku sme čakali cez 1,5 hodiny. Takze s malými detmi uz nie 😂 ale v hoteli bolo všetko, balena voda, detska strava, ked bolo treba pripravili nieco navyse. Ovocie sa da vzdy premyt v balenej vode. Za mna teda super volby

andula2020
21. dec 2022

@1katyka1 Ahoj boli sme teraz v juni , v Side s presne 2 rocnym syncekom, nikdy som ho nevidela šťastnejšieho, milion novych podnetov ,hlavne lietadlo hehe..vsetko bez problémov, urcite by som isla znova 🙂 ale teraz akurat googlim tunisko , predsa len je to Afrika, ci ist.. teraz v lete bude mat 3 roky

lenka567899
21. dec 2022

@1katyka1 nie nemôžete ísť zabijú vás tam😱

julie19
22. dec 2022

My sme boli maj/jún s 18 mesačnou (termín taký aj kvôli cene aj kvôli tomu aby neboli horúčavy ;) bolo veľmi fajn, všade je balená vida toho sa nebojte, nikto nesleduje koľko vody si beriete a podobne takže ak máte obavu zobudena unyteho ovocia vždy si to viete ešte v tej balenej vode oplachnut ;) takisto sme si aj zuby umývali s balenou vodou 🙂 Turecko určite s takto malými deťmi je to ideál …

cajomila
22. dec 2022

@nezabudka3391 Aj v Egypte vie byť úplne super.

sono2
22. dec 2022

@1katyka1 cestovanie je najmenej.
Musíš počítať s tým, že jedlo je odlišne. To neni, že veď si niečo vyberie. Može ti nejest celú dovolenku.
A choroba? Ano može. A je to veľmi pravdepodobné.
Je to nakazlive, čiže ak dostaneš ty, dostane muž dieťa.
My sme boli 3 krát Turecko z toho 2 krat chorí
A to sme fakt odolní ľudia
Moje deti nemali doma nikdy vracanie ani hnačku.
Veľa detí/dospelí boli chorí.
Na to sa treba pripraviť. Trvá to tak 3 dni
To mame vždy top hotely.

luliu
22. dec 2022

@1katyka1 asi si si pomýlila Turecko s Egyptom či Tunisom. V Turecku nebyvaju z jedla hnačky, faraóni boli v Egypte, teda aj faraonova choroba. Do Turecka chodí e od 1.5 roka veku detí a nikdy žiadne ochorenie. Samozrejme treba vybrať poriadny hotel - 5 hviezd

tamvtme
22. dec 2022

Faraonova choroba je.v egypte, nie v turecku. V turecku som bola raz, ako bezdetna a prve, co mi napadlo po dovolenke, bolo, ze ked budeme.mat dieta, sem sa urcite vratime 🙂