Jeden dlhý let alebo let s prestupom s 1,5-ročným dieťaťom

kiara22
21. mar 2023

Ahojte, prosim o vase skusenosti s dlhsimi letmi s detmi cca 1,5roka. Planujeme ist na Sri Lanku a mam dilemu ci zvolit dlhy priamy 10h let alebo radsej 2x 5h s prestupom (prestup cca 2h v Dubaji) . Kazdy ma svoje plusy a minusy, no ak mate nejaku osobnu skusenost, budem vdacna🙏

melanta
21. mar 2023

Radšej 1 dlhý let, opakovane nastupovať, vystupovať, toto skôr človeka aj dieťa znervózni a unaví.

annm81
21. mar 2023

@kiara22 Ja by som jednoznačne uprednostnila dva lety. Dieťa trochu zmení prostredie, počas prestupu sa môže "prebehnúť", niečo mu pri prestupe kúpite, bude sa okolo neho niečo diať... určite je to lepšie ako desať hodín monotónnosti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria1310
21. mar 2023

pre dieta mozno lepsie tie s prestupom, ale horsie pre rodicov, zase vlascit vsetku prirucnu batozinu + dieta , a prida to nejaky cas navyse... ale ako pisete kazde ma svoje plusy aj minusy... ale ak ide o nocny let asi by som volila priamy .

gurags
21. mar 2023

@kiara22 závisí to od toho, ako Vám tie lety zapadajú do režimu a či nieje prestup v blbom čase. Ale také malé dieťa ešte odnesies v nosiči, aj si tam pospi, prípadne ho uspis aj v lietadle pri kojeni. My sme leteli nedávno necelých 10 hod. priamy let s 5 ročnou, nočný a spala len 4 hodiny. Ja vôbec, čiže to bol dosť masaker. Ale našťastie pozerala rozprávky zvyšok času. Boli v lietadle aj deti čo nespali vôbec...

evivb
21. mar 2023

@kiara22 Urcite 2 lety. Trosku si pobeha, zmeni prostredie. Vydrzat tolko hodin je bruti aj pre dospeleho. Takto rychlesie ubehne aj ten cas...

miadi
21. mar 2023

Lietam dlhe lety od 11m a vybrala by som ten bez prestupu. Uplne zbytocne natahovanie cestovania ten prestup, z 10h vam tak minimalne 4h prespi. Zvysok casu zabavis v lietadle. Pobeha si ked budete chodit na wc. Pri prestupe mas vzdy sancu ze vam posunu odlet a namiesto 2h na letisku budes 4 alebo viac hodin. Stat sa moze hocico.

tenerifka
21. mar 2023

hlasujem za 1 dlhy let bez prestupu a ste tam, tie prestupy su strasne, vsetko tahat z lietadla a potom znova do lietadla, ponevierat sa po arabskom letisku, potom znovu do radu, znovu nastupovat, znovu start, znovu pristavanie....lietam naozaj velmi casto a ver mi, nastupis, preletis, vydrzis, vystupis a vydychnes si

h2
21. mar 2023

Keby ste mali v Dubaji aspoň jeden deň, hlasujem za prestup. Ale za 2 hodiny sa budete akurát tak naháňať po letisku, navyše absolvovať vzlietnutie a pristávanie 2x... Volila by som priamy let.

miadi
21. mar 2023

Mne sa stala posledne taka Sranda. Ze prve lietadlo neodletelo ( neda sa priamy let) Tak sme leteli o 3dni a z 3h prestupu bolo 9h. Sama s 2malimi detmi na letisku 9h. A namiesto druheho letu som musela absolvovat este dve lietadla Cize extra prestup. Ten prestup zbytocny pre dieta nie je nic zaujimave. Najprv tlacenica von z lietadla akurat Zakon schvalnosti ti pred pristanim zaspi. Budes tahat mrzute dieta ktore si musela zobudit s placom von z letadla na rusnom letisku nic extra zaujimave.. budete sa zas nudit v rade do dalsieho lietadla. A potom bude neskoro hovorit si ze si mala radsej letiet priamo. Zvysujes sancu ze vam stratia kufre. Zvysujes sance ze dietatu budu pri starte boliet uši. ( Daj mu pri starte pit prehltanie pomaha) a pri klesani tiez.

tenerifka
21. mar 2023

@miadi boze, to ste mali riadnu smolu.
Ja volim vzdy priamo, ak sa da, prestupy (byvaju najma v noci) su zahul aj pre dospeleho bez deti.

cookie29
21. mar 2023

dlhy let. Prestupy nic moc, viac stimulov a dvakrat pristavanie a vzlietanie, to je narocne aj pre dospeleho, nieto pre dieta. Moja skusenost. Ja viem, ze je to dlhe v stiesnenom priestore atd, ale za mna jeden let staci.

miadi
21. mar 2023

@tenerifka to vdaka covid . Air canada prepustila polku zamestnancov nemali pilotov letenky vypredali no uplne kaslali na to ze denne na tej express linke z 5 letov do toronta letelo maximalne 1 . Jedno lietadlo denne zvyklo letiet minule leto. Horror . A najlepsie ked sme uz pp 9h na letisku v Toronto cakali na spoj do Frankfurtu hnet vedla priameho letu do Viedne 😫 a vsetko deti zvladali fajn az v tom Frankfurte sa maly rozhodol ze je cas na prvy tantrum v zivote ked sme vystupili z lietadla utekal spet ze on chce ist domov 😅5.5k $.za letenky tak toto leto budeme doma.. a skusime dojst na vianoce vsetci muz Nebol 10rokov. Tak dumam ci by sme sli inak. S prestupom v Rime ze by sme tam boli par dni.a odtial do viedne s europskou low cost aerolinkou. Muz je talian a este Nebol v taliansku. 😀

tenerifka
21. mar 2023

@miadi
Muz je talian a este Nebol v taliansku. 😀
😂😂😂👍
Toto nemalo chybu

Inak maly Fidel Kanade pekne s tym covidom zavaril, to boli ine totalitne praktiky, bude to mat v genoch😅

tenerifka
21. mar 2023

@miadi a letenky isli hore vsade, teda tie normalne, nie low cost. To, co ma vyslo pred 3 rokmi 500 so Swiss teraz platim 750 s Turkish, lebo Swiss sa uz neda zaplatit, su to palky

miadi
21. mar 2023

@tenerifka Ja viem ake su ceny. Ale stale aj pred tym to vyde lacnejsie. Este v lete to bolo tak ze Keby som letela do London 🇬🇧 a mala tam booknuty hotel na dve noci ( tak 4m dopredu) stalo by to rovnako . Ked mam letenky do London o $600 na osobu lacnejsie ako do viedne .. vzdy je to lacnejsie letiet eu spolocnostou odtial. Ak si chce clovek urobit aj maly trip v danom meste tak to stoji za to .. este v London viem kde by som ich zobrala tam som zila viem kde co . V Rime Neviem tam som nebola a je skor pre dospelych. Ale kym maju hotel s bazenom tak su happy kdekolvek .

miadi
21. mar 2023

@tenerifka ked budu vacsie deti pojdeme cez Reykjavik 😀bude to trosku viac ale oplati sa to.

miadi
22. mar 2023

@tenerifka ale to este nie je take zle co pises.u nas je ti horsie 🥶som pozrela letenky do viedne v December 2K na osobu ! To mas 100% viac ako pred 3rokmi. Pred 5r som zohnala niekedy aj za $800 !! ( ale len z europy sem opacnym smerom to bolo vzdy viac ) hruza dat 8K za letenky 🥺

tenerifka
22. mar 2023

@miadi tusila som, ze po pandemii pride dalsia rana, aby mohli argumentovat zvysene ceny vsetkeho (aj ked vtedy mi nenapadlo, ze to bude vojna), no zacina byt viac nez jasne, ze letecka doprava bude po case naozaj len pre vyvolenych.
Ale naozaj reba pozerat kombinacie a prisposobit sa, 3-4 hodiny hore-dole na nejakom letisku stoja za to, ze zaplatis o 500-600 menej na osobu.

miadi
22. mar 2023

@tenerifka na velkych letiskach potrebujes mininalne 3h nikdy si nedavam 2h raz sa mi stalo ze sme hodinu kruzili nad Londynom hodinu koli hmle a nestihla som prestup z internationalneho do europskeho, Pri tychto cez ocean letoch ale ani nebyva 4h medzipristatie. Byva 2-3h alebo 6-9 ked ides sama a chces Setrit mozes kludne zobrat take. Nez som bola mama vybehla som von z letiska pocas toho 9h prestupu a pozrela som si mesto. Ale ked mas male deti . Tak sa to neda. Cena ide bokom a Hlavne je dostat sa do ciela co najskor .

tenerifka
22. mar 2023

@miadi my sme tak raz mali v Doha na prestup len 1 hodinu, no a lietadlo uz z madridu odletelo s meskanim, samozrejme sme to nestihli a stvrdli dalsich 6 hodin na letisku, nez sme mohli nastupit na nasledujuci let, ale vyreklamovala som plnu sumu za letenky (600 x 4=2400). Takze ak je to vsetko v jednom baliku a viem, ze je potom viac letov, nebojim sa, lebo v pripade meskania si zaplatim lounge a tam pockam, a neskor vyreklamujem

oliverceky
22. mar 2023

@tenerifka Doha má veľké letisko?
Veľa obchodov?

tenerifka
22. mar 2023

@oliverceky obrovske