Jedlo do príručnej batožiny

uradnikova
18. aug 2022

Prosim vas,budem letiet prvykrat.mozem zobrat do prirucnej batoziny jedlo typu lizatka ,burizony,ovocne tasticky (neprehladny obal).
Vdaka

mirkava
18. aug 2022

@uradnikova tie ovocné taštičky ak máš malé dieťa by ti možno prešli, ale ak tak jednu dve. Ostatne ti asi vyhodia

grace55
18. aug 2022

@uradnikova lietam veľa, nikdy mi jedlo nevyhodili, najmä zabalené v pôvodných obaloch. Nehovorím o špecifických prípadoch ako Austrália, USA ale najmä v rámci Európy to nebol problém.

prasiatko30
18. aug 2022

Odkial a kam letis

moonlight1210
18. aug 2022

@grace55 prave v usa som zazila, ze si v lietadle po starte starsi par vybalil na stolik rovno cely piknik vratane vina.
Ale bol to vnutrostatny cca 1,5 hod let, tak asi preto mohli.

wade
18. aug 2022

Tie taštičky štandardne nie. Je to tekutina. Jedine ak majú do 100ml.

prasiatko30
18. aug 2022

@moonlight1210 do usa tak ako do australie a pod nemozes prenasat jedlo koli prenasaniu nakaz/insectov a pod

simsalabim
18. aug 2022

Pokial cielova krajina nema obmedzenia, tak jedlo ok. Pokial to nie je tekutina, tak jedlo v pohode. Bezne tak nosim croissant ci nejake keksiky do lietadla. Kremy, pasty, pyre a pod. sa rataju medzi tekutiny, ale ak je ich obsah uvedeny v gramoch, tak do 100g je to OK. Nedavno som takto cez Stansted v prirucnej batozine priniesla Harissa pastu, specialne som davala pozor, aby obsah bol uvedeny v gramoch a nie ml. Batozinu mi odchytili a predomnou rozbalili, harissa pastu vytiahli, skontrolovali, ze obsah je v gramoch a vsetko OK, este to okomentoval, ze nastastie je objem uvedeny v gramoch. Okrem toho som niesla kopec keksikov shortbread a cokoladu a bez problemov. Kozmetika a pod. samozrejme maly objem do 100ml.

@moonlight1210 vino si mozes kupit uz za bezpecnostnou kontrolou, takze aj to je moznost.

kikushaa
18. aug 2022

Tuhe burizony, lizatka, s tym by nemal byt problem, problem su tasticky kedze su tekute, ale ked maju do 100ml co vacsinou mavaju nemala som problem a to som letela tento rok 2 destinacie tam aj spat 🙏ryanairom

sissy27
18. aug 2022

@uradnikova ovocné kapsičky sú tekutina - takže max 10x100ml a vložené v sáčku s ostatnými tekutinami (krémy, pasty, gely...). ostatné nie je problém.

ichbinich
18. aug 2022

Ovocne kapsicky - pozor, niektore su trosku vacsie. Vo Viedni sme narychlo vycucli dve, lebo som mala dve vacsie a dve mensie - doma som nedavala pozor 😉 Ale nechali nas to v klude exnut 😀
Tusim boli nie 100g, ale 120g.

kacusik69
18. aug 2022

@sissy27 pre dieta sa to nerata k beznym tekutinam ale ako baby food takze obmedzenie tam nie je (resp. je samozrejme - primerane dlzke letu, ale nezapocitava sa to do objemu beznych tekutin)

kacusik69
18. aug 2022

@simsalabim to ci je uvednee v g alebo v ml nehra rolu vsade, oficialne podla IATA sa berie obsah ci uz je uvedeny v ml alebo v g ako tekutina, ak su latky tekutej, pastovej (roztieratelnej), gelovej, aerosolovej povahy, takze nemozno to brat ako vseobecne pravidlo ze niekde presla podobna latka ak mala uvedeny obsah v g

simsalabim
18. aug 2022

@kacusik69 neviem presne, ake su pravidla, ale synovcovej priatelke pred Vianocami na Stanstede vyhodili brandy butter, lebo obsah bol v ml a nie gramoch... ze to nie je kozmetika ani potravina pre dietata a podla mojho nazoru ma od tekutiny dost daleko, je to skor ako tuha pasta. Christmas pudding, ktory bol v jednej skatuli s nim, jej dovolili preniest. Mozno zalezi aj od letiska? Ked som teraz naposledy letela z Viedne, mala som v kabelke antibakterialny gel, ktory som nevylozila s tekutinami do sacku a presla som. Cestou naspat mi ten gel z kabelky vytiahli a dali do sacka....

sissy27
18. aug 2022

@kacusik69 akurát nikde nespomína, že cestuje s dieťaťom...

kacusik69
18. aug 2022

@simsalabim ano preto pisem ze sa to neda brat ako vseobecne pravidlo/rada 🙂 lebo to moze (aj ked by nemalo v tomto konkretnom pripade) zalezat od pripadu k pripadu, od letiska k letisku… vseobecne mam osobnu (ale odpozorovanu iba) skusenost v UK ze na tekutiny su dost striktni, ci to bolo v Londyne alebo Manchestri, striktne kontroly…

kacusik69
18. aug 2022

@simsalabim vsetko co dokazes natriet, vyliat je brane ako tekutina takze aj brandy butter, christmas pudding je tuhej povahy ak sa nemylim, kedze sa v podstate vari vo vodnom kupeli

simsalabim
18. aug 2022

@kacusik69 no brandy butter je podla mna dost huste, za tekutinu by som to ozaj nebrala 🤷‍♀️ Urcite ta harissa pasta je tekutejsia.

A ano, malo by to byt jednotne, no jednotlive letiska to kontroluju rozne.

kacusik69
18. aug 2022

@sissy27 to sice nie ale v profile ich par ma a ja teda sice tiez mam rada detske vyzivy ale asi by som si to ako jedlo pre seba nebalila 🙂

sissy27
18. aug 2022

@kacusik69 tak to ja teda profily nelustrujem predtým ako odpoviem, sorry no...
Kľudne môže letieť za niekým na návštevu a brať ich ako darček pre tamojšie dieťa.
Ale ano, máš pravdu, babyfood má výnimku.

evka64
18. aug 2022

@uradnikova jedlo v povodnom obale mozes, ovocne kapsicky tiez, mala som ich 6, aj ovocne tycinky, babany...dokonca ludia mali aj namazane rozky, chlieb v tych uzatvarstelnych sackoch....len voda sa nesmie.

kacusik69
18. aug 2022

@sissy27 ja tiez nelustrujem, pozrela som az teraz ked som sla odpisat, kedze deti sama nespomenula 🙂 mne to automaticky prislo ze sa pyta na stravu pre deti 🤷🏻‍♀️
@evka64 voda kupena za kontrolou je ok a rovnako aj pre dieta vo vacsom mnozstve (100+ ml), do urciteho veku… jedlo nemusi byt v povodnom obale

uradnikova
autor
18. aug 2022

@kacusik69 ano,detickam som myslela.ja budem z nich v takom strese,ze jest nebudem😄. Dakujem za rady,uz som pobalila

uradnikova
autor
18. aug 2022

@kacusik69 detickam som chcela.ale uprimne,tie sunarek tasticky su tak dobre,ze by som ich pila na litre keby neboli tak drahe😄

evka64
18. aug 2022

@kacusik69 vsak som pisala, ze ludia mali aj ine jedlo, natrete rozky a chleby a presli kontrolou

mironka
18. aug 2022

@uradnikova aj my sme teraz leteli prvykrat a riesili sme jedlo v prirucnej....ovocnu tasticku som mala na spodku prirucnej...neviem, ci msla do 100 g/ml. No nebola zabalena v priehladnom vrecku. Na greckom letisku ma stopli,na skene im cosi prekazalo. Prehladal mi celu prirucnu,kym nasli tu kapsicku ovocnu. Vobec nik netusil,co hladaju. Tak potom som vysvetlila,ze bejby food...no...pustil ma s tym...ale extra milo sa netvaril....

ninusa221
18. aug 2022

My sme videli v lietadle že detom daka žena davala normalne rožky cukríky. My sme si kupili v lietadle 😀.

pallacinka29
18. aug 2022

@evka64 toto je pre mna vrchol sedlaciny… letiet a nabalit si maslove rozky a lepenaky 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

pallacinka29
18. aug 2022

@evka64 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ dnes sa cestuje presne tak, ako v Slnce, seno… strasne

evka64
19. aug 2022

@pallacinka29 :D presne tak, tiez som sa cudovala, este som toto nevidela :D