Južne Čechy - výlet autom

sintra
12. mar 2019

Ahojte. Zaciatkom leta by sme si radi spravili taky tyzden po juznych Cechach - autom. Neboli ste nahodou niektora na podobnom tripe a nemate taku sikovnu trasu?

janinah
12. mar 2019

záleží ,čo chcete vidieť,či máte aj deti,či aj južnú moravu,či skôr hrady a zámky či skôr prírodu..je tam toho dosť....my sme mali východzí bod v č.budejoviciach a odtial sme chodili...niečo aj cestou tam a späť...odporúčam slavnosti pětilisté rúže v č. krumlove v júni,paráda

sintra
autor
12. mar 2019

@janinah len Cechy, jeden 12 rocny pubertak 🙂 Urcite nejake hrady a zamky plus par zaujimavosti k tomu.

janinka007
13. mar 2019

boli sme...ubytovali sme sa v Ledeniciach a odtial sme vyrážali každý deň na výlety. Krumlov, Hluboká, Lipno, Budejovice...všetko bolo do pol hodiny, hodiny autom a na ceste späť sme sa stavili v Treboni.

janinah
13. mar 2019

@sintra tiež sme boli s takým synom,cestou kdesi na morave je letisko s lietadlami veteránmi na lúke,už nepamätám názov, zo zámkov je naj Hluboká, je tam aj zoo,krásne je mestečko Telč,tiež zámok a rybníky,č. krumlov krásne mestečko to nevynechajte, my všade chodíme po technických múzeách, v brne je perfektné -to cestou by ste sa stavili...

sintra
autor
13. mar 2019

@janinah no presne toto uz som zhruba pozerala 🙂 My s muzom milujeme hrady a zamky, ale synovi treba k tomu este aj nieco ine. V Krumlove asi budeme ubytovani ako v zakladni, nasla som fajn ubytko, to by som si nenechala ujs, ani Telc a Hluboku. Inak, na Lipne ste neboli nahodou? Ci sa oplati, rozmyslam ci ten posledny junovy tyzden by sa teoreticky nedalo aj okupat.

janinah
13. mar 2019

@sintra na lipne nie,my sme boli prioritne na tých slávnostich čo som spomínala,ale mienime sa tam vrátiť,veľa sme toho nestihli

sendy1977
17. mar 2019

@sintra cestou sa zastaviť v Moravskom krase- Punkevný jaskyňa, priepasť Macocha 😉

nelka2121
18. máj 2019

Boli sme na 4 dni, prvý deň Trebon a Jindrichuv Hradec, tam sme aj spali. Druhý deň Hluboka, Holasovice a Český Krumlov. Tretí deň celý Krumlov. Posledný deň Lipno, chodník Korunami stromov a aqua park. Nádherne tam je