Kam na dovolenku s 2 teenagermi a 4 mesačným bábätkom?

sonnenshein
31. dec 2019

Bola by som Vam velmi vdacna za odporucania na vhodnu rodinnu dovolenku. Mame tradiciu chodit posledne dva augustove tyzdne, a tento rok to bude v zlozeni 12 rocna dcera, 13 rocny syn, a 4 mesacne babetko.
Tym padom odpadavaju dve predchadzajuce destinacie, kde sme boli letecky.
Viete o mieste, kde sa da ist autom, a zabavili by sa tam aj nasi pubertiaci, a pritom by sme mali vhodne podmienky aj pre babetko?
Dakujem vopred za vsetky napady a referencie 🙂

missdiva
31. dec 2019

@sonnenshein podla mna mas 10 hodinovu cestu autom ovela horsiu ako 2-5hodin letu.
Asi by som isla Baleary alebo Kanarske s pozicanim auta na mieste.
Ked svojim autom tak destinacie mas jasne: Rakusko, Svajciarsko, Taliansko alebo Chorvatsko ale ta cesta je dost zaberak podla mna aj pre dospeleho pokial teda nerozkuskujete cestu a neprespite aj inde nez v cieli.

sonnenshein
autor
31. dec 2019

@missdiva Dakujem, no chcem byt empaticka aj voci inym cestujucim, a teda moje skusenosti s babetkami v lietadlach zahrnaju vela stresu pre babetko aj cestujucich.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missdiva
31. dec 2019

@sonnenshein to uplne chapem, podla mna si dovolenku planuj az ked sa dieta narodi... Uvidis ake dieta budes mat, co sa s nim da zvladnut a co nie, pred nami cestou z Pekingu sedela mamicka s 3mesacnou a ta mala celou cestou ani nepipla, tusim 3x jedla a inak cely cas spala v satke, ani som neverila, ze take dieta existuje. Na druhej strane kamoska mala dieta, ktore plakalo nonstop vzdy pri ceste autom (aj ked islo len o 15minutovu cestu). Kazde dieta je ine, tazko povedat co bude lepsie pre to tvoje.

sonnenshein
autor
31. dec 2019

@missdiva Dakujem, ano, presne. Naviac, moj syn (to je ten 13 rocny) miloval cestu autom, tak sme si raz trufli do Pariza, mal 14 mesiacov. Bola to absolutna katastrofa, cely cas krical, jacal, nedal sa utisit. :(

@jane89 Dakujem, to Sturovo vyzera skvele!

tenerifka
31. dec 2019

@sonnenshein aj jasa priklañam k dovolenke lietadlom, ak si vyberiete nieco blizko(do 3h.letu), v pohode to vsetci zvladnete. Take male babo je bud kojene alebo na UM a nic ine ku stastiu nepotrebuje, je to lepsie ako vacsie, ktore uz chodi. A autom mate obmedzene moznosti a je to pre tak male dieta dlha otravna cesta, po cely cas v autosedacke

nickpick
31. dec 2019

@sonnenshein skuste okolite krajiny Polsko, Madarsko, Cechy, Rakusko, vsade najdes cosi, odporucam osobne Slovinsko - su tam hory, jazera aj kusok mora, uz som bola 2 x a zakazdym velka spokojnost

sonnenshein
autor
31. dec 2019

@nickpick Dakujem, ak by si mala konkretne tipy na hotely, pripadne ine ubytko, velmi ocenim 🙂

oli18
31. dec 2019

To je teraz normálne riešiť dovolenky pred narodením dieťaťa? Dnes už druhá takáto téma. Niektoré ženy sú si veľmi isté všetkým, včetne pôrodu a jeho výsledkov 😀 Lebo život už nepôjde ďalej, takže ešte s nenarodeným dieťaťom musíme plánovať dovolenku a nesmieme ani jednú sezónu zostať s novorodencom doma ? 😲

sonnenshein
autor
1. jan 2020

@oli18 Veru veru, a niektore zeny zase maju tendencie generalizovat a vyvadzat dosledky bez overenia si faktov...