Kam na Vianoce do tepla?

15. okt 2023

Ahojte,
kam sa chystáte na zimnú dovolenku? Ja som pozerala Kapverdy a Omán chceme sa ísť vyhriať do tepla, sme 2 dospelí a 2 deti a môžem povedať že dovolenky išli riadne hore oproti min. rokom, 6500 E za týždeň sa mi zdá extrémne veľa cez cestovku. Pozerala som aj booking, tak tam vychádzali Kapverdy bez leteniek 5000, čiže ani vyskladať zvlášť rezort a zvlášť letenky sa v tomto prípade neoplatí.

Poradíte nejaké typy?

gelifil
15. okt 2023

Ty si odvazna! V case velkej inflacie a celkovej nalady a situacie vo svete tu dat takuto otazku.........

stellarstar
15. okt 2023

Hľadať niečo lacnejšie? Nemusí to hneď byť Afrika alebo Orlando

autor
15. okt 2023

@gelifil 😂nevedela som že pred položením otázky mám najprv zvážiť celkovú náladu obyvateľstva a výšku inflácie, to ber ako vtip.. Ja sa nebojím cestovať ak máš na mysli vojnu na Ukrajine a vojnu ktorá prebieha desaťročia v Izraeli..skôr mi ide o to, že som nešetrila 6 tis pre to aby som ich minula za týždeň.. možno som z lacného kraja, ale som ochotná zaplatiť max 4 tis. Ak sa nedá, viem ich po
užiť na iné veci ako sú cestovanie a zážitky a prežijem to že budem v zime doma, no problém 🙂

autor
15. okt 2023

@stellarstar hladala som, ale napríklad Egypt a Kanáre v zime pre mna nie su, 20 stupnov pre mna nie je lákavých, to je pre mna chladno.

mamina7070
15. okt 2023

tak vianoce su top sezona v tychto exotickych lokalitach takze lacne to nebude 6000€ pre styroch je este ok cena

skus pozriet zanzibar napr ale teda mimo vianoc alebo maldivy
pripadne azia thajsko

lenuska9999
15. okt 2023

A chces ísť len na týžden ? Lebo ak áno , veľmi ďaleko sa ti podľa mňa neoplatí ísť. Ja som bola napríklad raz cez Vianoce a Nový Rok v Mexiku (Tulum) a keď si spomeniem na ten 12 hodinový let , plus kým si zvykneš , že je tu je deň a tam je noc , musíš sa preorientovať na ich čas. No neviem, či by som šla na týžden. Ja som bola 3 týždne a bolo to tak akurát podľa mňa. Ale čo sa týka ceny, neviem ako je to tam teraz, ja som bola pred 7 rokmi a len za letenku tam a späť som zaplatila spolu 1000 e. Ale zas tam je všetko dosť lacné

autor
15. okt 2023

@lenuska9999 Išla by som aj na viac dní, cez sviatky máme 2 a pol týždňa volno. Hej taký dlhý let s deťmi si neviem predstaviť, dosť to skráti dovolenku, preto som pozerala niečo do 6 hodín.

tenerifka
15. okt 2023

tak ako ti napisali, pozri termin mimo Silvestra, lebo vtedy to byva najdrahsie.
Hotel v tychto exotickych destinaciach nehladaj cez Booking, ale cez nemecke agentury, zaklikni len hotel bez letenky (da sa objednat to iste aj cez slovenske agentury, ak nie ste zbehli v jazykoch). Cez Booking sa oplatia apartmany, city hotely, a vacsinou lacnejsie ubytovanie, rezorty cez CK a agentury.
Podla mña je uz ale dost neskoro, ved zostavaju 2 mesiace, vtedy uz zvyknu byt letenky drahe, a pre vas ako pises je velmi dolezita cena, preto sa pozri aj na tie dovolenky, ktore ponukaju slovenske CK "akoze" s odletom z Ba (ale letis najprv do Prahy), ten let nejako date (uz ked si v lietadle, pojes, pospis, deti detto....zahraju sa a zanedlho ste tam). POnukaju viac exotickych destinacii, ja osobne by som napr.nesla do Omanu ani na Kapverdy, su omnoho krajsie miesta za rovnaku/podobnu cenu

maranta_leuconeura
15. okt 2023

Bohuzial cez Vianoce (resp tak medzi 20.12. a 6.1.) je to najdrajsie nech pojdes kamkolvek. Letenky aj ubytko. Riesili sme nieco podobne, nakoniec sme sa dohodli na dvoch dovolenkach -zaciatok decembra a koniec januara a vyjde nas to rovnako ako jedna na prelome dec/jan a budeme dlhsie. Ale chapem ze s detmi je to tazke koli terminu kde maju prazdniny :/ nebolo by pre vas riesenim ist tiez dvakrat, teda cez dusicky (co uz asi nestihas vybavit) a cez jarne prazdniny?

taminka1986
15. okt 2023

My ideme do Bahrajnu,ale tyzden pred vianocami,vyjde to 1200e na osobu. Netusim ako tam bude,dufam ze teplo 😅

laurita285
15. okt 2023

Už dosť neskoro pozeráš vianočnú dovolenku. najdrahší termín a kupuješ to pomerne neskoro, ceny sú teda vysoké.

zooeynka
15. okt 2023

Ved to mas super cenu za styroch. Nevahaj, lacnejsie to uz mat nebudes. My uz roky dozadu sme vyvalili 4 litre za oman 2 dospeli a 1 mini dieta. 7 dni aj s cestou. Takze ber kym to nebude este drahsie.

autor
15. okt 2023

Ďakujem pekne za príspevky. Áno mate pravdu, riešim to dosť neskoro a vybrala som najdrahší termín, no len so skolopovinnymi deťmi je to ťažko.

@tenerifka vedela by si dat link na nejaké nemecké agentúry?
Pozerala som u nás inviu exotika z BA, vyšlo mi najlacnejší Dubaj za 6,5 na týždeň.

laurita285
15. okt 2023

Ja osobne by som na tvojom mieste pozrela či etihad alebo qatar airways nemá lacné letenky na seychelly napríklad, v dubaji by som to nenazvala teplom určite 😀 omán aj kapverdy sú podľa mňa škaredé

ariannazara
15. okt 2023

Zanzibar skus mojadovolenka.eu my sme cez nich boli ;)

tenerifka
15. okt 2023

Neckermann, TUI, FTI, Drrtour, Meiersweltreisen.....na Sk poznam Settour.sk (oni predavaju tie nemecke agentury a cestovky za povodne ceny, bez prirazky), mozes naklikat len hotel, alebo komplet dovolenku trebars s odletom z Viedne (a mozno aj z Ba, to si nie som ista)

tenerifka
15. okt 2023

len ako som pisala, je to na exotiku najlukrativnejsi termin v roku, a uz je to velmi blizko, ceny budu asi vsade vysoke.
Ja by som na tvojom mieste pozrela Zanzibar,cenovo asi z exotiky najvyhodnejsie, pohodova plazova AI dovolenka, hotely 4* a viac su ciste a na velmi dobrej urovni, treba dobre cestovne poistenie a vziat si so sebou zakladne lieky, lebo ked som tam bola ja, nebola tam nemocnica, len nejaki sukromni lekari, ale tusim tam stavali kliniku. Pocasie ale neviem ako v decmbri, je to juzna pologula a vtedy maju leto a moze viac prsat

tenerifka
15. okt 2023

@laurita285 uplne s tebou suhlasim, v Dubaji bude zima

evka64
15. okt 2023

Moja svagrinna idu teraz na kubu, sice to nie su vianoce, ale pozri, i tam bude teplo cez zimu

jovka
15. okt 2023

My ideme Thajsko,boli sme Mexiko tam mas pokoj,lebo All inclusive,ale tiez min 10 noci lebo tie dlhe lety,jet leg,sa neoplatí na kratsie tak daleko.

autor
15. okt 2023

@tenerifka ďakujem pekne za rady. Jasne chápem, aj som chcela skôr nieco pozriet ale ani neviem ako sa to suchlo.

autor
15. okt 2023

@jovka a koľko vás vychádza na osobu?

gabriela1692
15. okt 2023

@gelifil tak podme si všetci rezat zily lebo je inflácia.

jovka
15. okt 2023

Thajsko 1800 13 noci s raňajkami,mexiko bolo od 1700 AI podla hotela😊

mimi3008
15. okt 2023

My ked sme pozerali Thajsko na 2 mesiace (samostatne letenky, ubytko cez Airbnb), tak sme odhadom mali sumu aj s vreckovym 2 dospeli a 2 deti kolo 6 tisic. Ale to v pripade, ze by sme to rezervocali prelom august september. Teraz ratame, ze ak by sme tam sli cez cestovku napr. vo februari na 3 tyzdne, tak nas to vyjde tolko

peter0123
15. okt 2023

@gabriela1692 alebo znížiť našu ekologickú stopu na tejto planéte tým, že nebudeme letieť do vzdialených destinácií na pár dní a bývať tam v 5hviezdičkových hotel ultra All inclusive

zooeynka
15. okt 2023

@peter0123 to lietadlo poleti ci do neho nejaka slovenska rodina nasadne alebo nie. Tuto by som sa ekologiou neohanala.

peter0123
15. okt 2023

@zooeynka ha-ha-ha, v týmto postojom je aj separovaný zber odpadu zbytočnosť . Do toho, poďme si zničiť Zem, zanechajme našim deťom a vnúčatám smetisko.

tiezjedna
15. okt 2023

my letíme do Thajska 25. 12.

zooeynka
15. okt 2023

@peter0123 separovany zber je nieco, co viem ovplyvnit. Lety neovplyvnim, lietat sa bude. O privatnych letoch ani nehovorim.