Letná dovolenka - to fakt také ceny?

31. jan 2023

Ahojte, pár rokov sme neboli pri mori, naposledy 2019, cestovka, klasika Grécko 10-11dní, 4*hotel, allincl., vyšlo nás to 5000,-€ (4 dospelí).
Teraz ked hladám podobnú dovolenku tak nenájdem v tejto kvalite pod 8000,-€ 😲
To fakt takto išli ceny hore?
A keď som si uplne na začiatku dala že teda ideme s kvalitou a službami trochu, fak len trochu vyššie tak mi to vypluvlo 16tis. 😲
Ja viem že sa dá letenku osobitne, potom cez booking, prenajať auto... ale my sme vzdy ocenili ze pri letnej nemusime nic riesit. Asi zacnem dovolenku planovat takto. Ako ste na tom vy? Zlavite z narokov na sluzby/hotel/miesto, idete bez cestovky alebo pocitate s vyssimi cenami?

1angelika
31. jan 2023

Grécko je extrémne drahé a podľa môjho názoru nie až taká úroveň. Nerozmýšľali ste nad Tureckom?

anjelicek26
31. jan 2023

Grecko ano...zvolila by som uplne inu destinaciu...

missviolet
31. jan 2023

ano, slo vsetko hore. ja chodievam uz velmi dlho na vlastnu past a letenky sli velmi hore, aj ubytko dost. napr za 3 lety som dala este minulý rok 210e, teraz rovnake destinacie 380e... cize citit to zdrazovanie velmi

mk1111111111
31. jan 2023

@1angelika dobre pises, v Turecku tie ceny ospravedlnuju len tie dokonale sluzby

autor
31. jan 2023

@1angelika muz tam nechce ani za nic (politicke dovody ☹)

autor
31. jan 2023

@anjelicek26 este pozeram Chorvatsko ale chceme piesok tak to nas obmedzuje a letecky tam moc ponuk nie je. Alebo Cyprus, Spanielsko? Tam sme este neboli. Taliansko a Bulharsko sme boli, to nas nejako nelaka. Mozno kuknem ostrovy.
Ale teda vcera som chcela vyklikat Grecko a skoro mi mobil z ruky vypadol ked vybehla cena. Budem si musiet na to vyclenit viac casu ako som myslela.

anjelicek26
31. jan 2023

Tak Turecko politicke dovody, v niecom pravdu, ja si ale hovorim, ze ti ludia, co tam v tych hoteloch makaju, za to mozu asi najmenej... destinacia nadherna, sluzby vysoko... malo ktora destinacia ponuka pomer cena-kvalita-lokalita to, co oni... hlavne v tom 4-5h leteckom okruhu od nas, kde dieta aj vydrzi sediet na zadku v lietadle... my ideme teraz na jar lyzovat do Rakuska, leto sme tri tyzdne v Dansku na plazi, tie su neskutocne...deti miluju tulene, lovia kraby, miliony musli, piesocna plaz kam oko dovidi, cely den su v mori.. dom par minut doslova od mora 1500/tyzden... takze tak no... a mame tam 12 posteli a 5 spalni 😂 Ano iny typ dovolenky, ale deti to chceli takto... na jesen zas Turecko predpokladam... musime este pozriet, to este nemame zabookovane... Grecko sme boli dva roky dozadu a cenovo ano pod tych 8 tisic to neslo a my sme boli sklamany, boli sme na Krete a ten ostrov je v tak strasnom stave, uz letisko spinave jak, proste uh...

sibrez
31. jan 2023

tak ono zalezi aj terminovo. napriklad koniec maja, zaciatok juna je grecko v takej este celkom fajn cene, postupne cena stupa. ja som rezervovala letnu dovolenku zaciatkom januara presne kvoli tej cene a aj volnym terminom. kedze idem s dvomi malymi detmi tak som bola jedine za grecko.

ropucha6
31. jan 2023

@anjelicek26 kam chodite do Danska?

anjelicek26
31. jan 2023

@ropucha6 ostrov fanó https://visitfanoe.dk/de/home/ minimum ludi, piesok kam oko dovidis, teplucko je, jasne more nie je az take teple na kupanie ako v Turecku, ale moji v neoprenoch kazdy den 5-6h vo vode... to je fakt najmenej...

dencii
31. jan 2023

Ja som včera tiež bukla Rhodos (2 dospelí a 5 ročná dcéra), treba dnes ešte posledný deň využiť celkom výhodné ponuky first minutov (najmä čo sa storno podmienok a pod. týka). Minulý rok sme boli na Kréte a boli sme spokojní, takze tiež som v podstate pozerala len Grécko (a je pravda ze oproti minulému roku platíme o 500€ viac za porovnateľné služby). Ešte by som zvažovala Španielsko a Malorku, ale tam už to cenovo dosť vyskočilo

ropucha6
31. jan 2023

@anjelicek26 teplo mi vobec nechyba, minuly rok sme z Talianska doslova usli, co sa nedalo uz vydrzat…

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
31. jan 2023

@ropucha6 taka Platz je Po celej Strasne ostrova.. a nikde Ani nohy aj v hlavne sezone🤣👌Ja Neznasam preplnene miesta akosi.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. jan 2023

@mamula20 ved aj to ze termin posledny julovy - prvy augustovy a musi byt teple more 😀

@anjelicek26 sak ja by som sla do Turecka hned 😀 deckam to je jedno, len muz si dal podmienku, ze tam nie, inak mam volnu ruku.

7miriam77
31. jan 2023

@mamula20 tiez ideme do Tuniska, dvaja dospely a dieta, all inclusive 10 nocí, 2300 e. Bola som v Tunisku 2 krat a bolo super, pláže krásne

29simona29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masinka
31. jan 2023

Vsade isli ceny hore, my chodime do Talianska, obycajny apartman na tyzden ceny aspon o stovku vyssie ako vlani. Navyse nasa cestovka davala kazdy rok First moment zlavy do 30 %, tento rok pre Taliansko vobec ziadne.

sense
31. jan 2023

Posledné roky bez cestovky... All incl nepotrebujeme keďze nie sme rezortove typi. Tento rok Sardínia

casillas28
31. jan 2023

Treba vyskusat inu destinaciu...Mallorca, Costa del Sol alebo Portugalsko..je to o cosi lacnejsie nez grecko a spanielsko,portugalsko su prekrasne 🙂

kitycat
31. jan 2023

Muz vravi, ze Grécko je extremne drahe na to, ze sa tam od 90tych rokov do nicoho neinvestovalo 😅

Moj top hotel je v Turecku, kam sme chceli ist aj minule leto, ale podrazili, tak sme slibdo Tuniska a to bolo tiez skvele.

Pokial tvoj muz prekusne tu polituku, ta sa pri morinozaj neriesi, tak v Turecku sa vam bude pacit.

dzina007
31. jan 2023

vsetko zdrazelo... my napriklad milujeme Egypt.... ja viem mnohymi zatracovany ale ja vravim bud Egypt neznasas alebo milujes... 🙂
a ubytovanie zdrazelo o 1300 eur rovnaky hotel, pocet dni sluzby - len rozdiel pred a po korone a energetickej krize

nika1971
31. jan 2023

Posledných pár rokov chodíme bez cestovky...

luccija
31. jan 2023

Každý skúša...keďže ľudia kupujú dovolenky ako teplé rožky mam kamaratku v Sature nie je dôvod znížiť cenu.Asi to nebude s krízou tak zle🙂
Pozri Cyprus a škoda toho Turecka.Alebo Kalabria, Sicília.Ja som včera pozerala hotel v HR a zvýšili cenu, ale nič radikálne, ale na HR je to aj tak vela

kofa77
31. jan 2023

@anjelicek26 to je uuuplne dokonala dovolenka, super tip. ako tam iodete, autom, letecky? normalne si ma navnadila, vdaka🙂

avicii18
31. jan 2023

@dzina007 Lebo pandémia, lebo Rusko, lebo enegetická kríza...každý rok nové heslo pre chamtivcov čo chcú ryžovať. Asi si otvorím cestovku :D

tiezjedna
31. jan 2023

@nika1971 nápodobne.

prunee
31. jan 2023

@anjelicek26 Mna si velmi inspirovala tym Danskom, dakujem, vyzera to uzasne! My sme chceli ist toto leto do Stokholmu, nejak nemusime s muzom horucavi, ale syn nas prehovoril na Zakyntos, ale mozno buduci rok bude Dansko 🙂.

anjelicek26
31. jan 2023

@prunee ten sever je celkovo velmi podcenovany, my chodime radi, kludnejsie, pokojnejsie a v lete je tam teplo ako vsade inde...aaaaano more nie je cajicek, ale na kupanie to je tiez, drviva vacsina sa kupala bez neoprenu, ale je to fajn ho mat... ten klud, pokoj, zdravotnictvo a sluzby na urovni, v Europe a na "dojazd" domov keby nieco...ale tak tu normalne plati nase zdravotne poistenie, kedze je to clen EU... nam behali srnky po zahrade, bazanty, videli decka lisku, no proste zazitok...je ich na ostrove vela... tulene kade-tade, proste... toto niekde v Chorvatsku nezazijes, je to proste ine...kazdy typ dovolenky ma svoje caro, tu je proste aj ten pomer - tri tyzdne 4500e - na velky dom uplne v topke no... 12 posteli, deti podelim, aby si neliezli na nervy, ked bude treba 😂 , berieme aj macky zas 😂