Kam na Vianoce do tepla?

15. okt 2023

Ahojte,
kam sa chystáte na zimnú dovolenku? Ja som pozerala Kapverdy a Omán chceme sa ísť vyhriať do tepla, sme 2 dospelí a 2 deti a môžem povedať že dovolenky išli riadne hore oproti min. rokom, 6500 E za týždeň sa mi zdá extrémne veľa cez cestovku. Pozerala som aj booking, tak tam vychádzali Kapverdy bez leteniek 5000, čiže ani vyskladať zvlášť rezort a zvlášť letenky sa v tomto prípade neoplatí.

Poradíte nejaké typy?

ascedant
20. okt 2023

@tenerifka Ten Dubaj bol ako príklad. A nebudem sa hádať pracujem ako 3D merací technik v automobilovom priemysle, môj plat je, keď spravím milión hodín okolo 1400 v čistom, takže keď si odpočítam výdavky hypotéka, energie, poistky, všetky platby, plus k tomu pohonné hmoty a stravu, tak mi z výplaty ostane sotva polovica a z tej polovice si dve tretiny dávam na sporenie, zvyšok potom mám kvázi na užívanie. Takže nehnevaj sa, ale pre mňa ako aj pre väčšinu Slovákov, nie je priorita ísť cez vianoce, kvôli teplu niekam do exotiky.

tenerifka
20. okt 2023

@ascedant jasne, chapem

tenerifka
20. okt 2023

@ascedant len vies, vzdy sa da na sebe zapracovat, ak by bolo napriklad cestovanie, alebo len tak zlepsenie tvojej zivotnej situacie, tvoja priorita. V zahranici by si mohol mat co sa rovnakej prace tyka daleko viac, len to chce vystupit zo svojej komfortnej zony. Ak si ale spokojny, tak je to v poriadku

ascedant
20. okt 2023

@tenerifka Ja netvrdím, že sa nedá, tiež by som rád cestoval, išiel do cudzích krajín, Ako si spomínala, zahraničie, tiež som mal také plány, Ale kvôli zdravotným problémom -poruche krvi nie je možná práca u v zahraničí, alebo keď tak s veľkými komplikáciami.

tenerifka
20. okt 2023

@ascedant rozumiem.....v takom pripade by to asi nebolo rozumne riesenie

ascedant
20. okt 2023

@tenerifka Jasne, ale to neznamena že by som bol lakomy niekam ísť na dovolenku, po Slovensku mam veľa pocestovane, rad idem aj do wellness, alebo do kupeľov. Vonkoncom nie som taky, že by som partnerke nedožičil, keď som mal partnerku, tak chodili sme na rozne pobyty

ascedant
20. okt 2023

Ide v podstate o to, ze sa tu vytvorili dve názorové skupiny: 1 skupina, čo nemá problém vyšvácať veľké peniaze za dovolenku v teple, cez zimu resp,vianoce, kedy sú aj tak všade vo svete najdrahším obdobím.
2 skupina.: Väčšina Slovákov, žije od výplaty k výplate, resp, su zaťažení napr, hypotékou a sú radi, keď si raz za niekoľko rokov dovolia týždeň v Chorvátsku.