Kde ste boli na dovolenkách?

andy71097
22. máj 2023

Ahojte, kde všade ste boli vo svete? A kde sa Vám najviac páčilo a prečo.

Tak začnem ja, Ja som bol v Chorvátsku (podstrana, Vodice) a v Taliansku (Bibione), najviac sa mi páčilo v Bibione, keďže tam bolo krásne more čisté a k tomu piesočnatá pláž, a aj strašne teplé more, keďže keď som tam bol, tak bolo aj vyše 40°C vtedy, a breh mora bol strašné teplý až by som povedal horúci. Hoci tam bolo na pláži hlava na hlave, ale málo tam viac výhod ako nevýhod, a hlavné tam bolo také more, že keď človek išiel hlbšie do vody, tak bola na nejakom mieste menšia voda ako na začiatku more, že na začiatku mora bola voda po hlavu a asi 30m ďalej bola voda po pas, tak to má najviac šokovalo, ako je tam more urobené 😅 🙂. Inak aj mesto bolo strašné pekné. Čiže premna zatiaľ vyhráva Bibione. 🙂

jana_eyre_2
23. máj 2023

V Bibione som bola ako dievča s mamou, prvý krát pri mori.. viem že mamu sklamalo práve to, že tam more nebolo také čisté ako si pamätala z juhoslavie.. mne sa tam páčilo, predsa len premna to bol iný svet.. predtým som bola v zahraničí len v augsburgu v Nemecku u rodiny kde sa mi tiež páčilo..

Ako dospelá sme s teraz už manželom pochodili celé Chorvátsko, tu krajinu mám veľmi rada, chodievame tam aj s deťmi.. nie preto že to je blízko, ale preto že máme radi tu krajinu..

Taktiež veľmi radi chodievame do Rakúska, je to tiez naša obľúbená krajina, ktorú poznáme troška lepšie a nie len preto že sú naši susedia.. potom máme trocha pochodene Maďarsko, Poľsko, ale nie tak veľa ako Rakúsko.. manžel pocestoval vďaka práci celkom dosť (najďalej bol v maroku) ako rodina s detmi však hľadáme skôr výlety v Rakúsku a Chorvátsku.. nie sme síce ľudia čo boli všade, ale môžem povedať, že týmto dvom krajinám sa venujeme viac a tak ich celkom dobre poznáme..

Niekedy snáď v blízkej budúcnosti by sme takto chceli spoznávať Írsko.. najideálnejšie by bolo keby sa nám splnil sen a kúpili si karavan, ktorým chceme pocestovat pár európskych krajín.. ale to je zatiaľ len sen..

4stanka4
23. máj 2023

Keď sme boli ešte slobodní tak sme chodili na dovolenku každý rok. Boli sme v Chrovatsku niekoľko krat-vyhodou bolo ze sme chodili celá partia, dorozumieli sa tam aj moji rodicia, mame tam už svojich domácich. Chodievame do Omišu, je tam fajn aj s deťmi, boli sme tam aj s takmer ročnou dcérkou.
Potom sme boli v Egypte, Turecku, Tunisku, Maroku. Najviac sa nám z týchto krajín páčilo v Egypte-tam sa určite raz vrátime. Ten podmorský svet je niečo nádherné. Najmenej sa nám páčilo v Turecku ale tam som jedla najlepšiu pistaciovu zmrzlinu.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mk1111111111
23. máj 2023

Kazda destinacia ma svoje caro, len ju treba dobre naplanovat a uzit so spravnymi ludmi. Ja neviem ani napisat, kde sa mi najviac pacilo, pacilo sa mi v podstate vsade, preto som tam isla. Nebola som len v juznej amerike, ale tam ani nechcem ist, su tam hady a nedoveryhodna politicka situacia, tak, to si radsej odpustim.

Ale, najradsej mam navrat domov na SK.

sssss123
23. máj 2023

najsuper dovolenka bola Francúzska riviéra-Cannes, ešte v roku 2001, autobusom, a vôbec to nevadilo, pochodili sme Monako /okruh F1, aj v paláci sme boli/, vlakom sme boli v Antibes

inak Chorvátsko, Malorka, Bulharsko, Maďarsko, ČR, niekoľkokrát Taliansko, Rodos, Kréta, posledná dovolenka bola Cyprus, a tam bolo tiež dobre

majlo1234
23. máj 2023

Vobec ma neoslovilo bulharsko, bola som len raz na slnecnom pobrezi. Taky neutral pri mori fr-azurove pobrezie, chorvatsko, taliansko. Milujem, a rada sa vraciam hocikam k oceanu-francuzsky biarritz, portugalske divoke plaze, alebo spanielske ribadeo a okolie. Prirodne krasy-slovinske vnutrozemie, verdonsky kanon vo fr, island cely, azory, tenerife…vysnivanu mam ciernu horu a albansko

zuzanaam
23. máj 2023

@vanilkovazmrzka my sme si nakupovali v obchodoch a varili sami. Len raz sme boli v nejakej reštike pri ceste a tam som jedla taký šalát z opečených paprík a pečené pstruhy. Ja iné mäso nejem. A áno, je to nádherná krajina s dychberúcou prírodou.

jovka
23. máj 2023

Fuuu ešte toho chcem precestovať,zatiaľ mega Dominikánska,prostredie služby krása,potom Mexiko,ale to aj história bola desne zaujímava,trip po Californii,síce ubehani ale mrte zážitkov,kanárske fajn,dobre ceny blízko,Chorvátsko ok na pár dní,Turecko tak tak alternatívne ak je hce ísť ďaleko,arabské krajiny má inak nelákajú...ani teraz celkom lacný Dubaj,oman etc..teším sa na Thajsko v zime🤩

euka_lyptus
1. jún 2023

Odporucam Kolumbiu a z nej konkretne ostrov San Andres 🥰 nadherne plaze a uzasne kupanie... uznavam ale, ze ta cesta tam da zabrat (jednak do Kolumbie a odtial na ostrov este hodku lietadlom). Ak nieco blizsie, tak urcite Grecko a ostrov Hydra.. fun fact: na ostrove nie su auta, "jazdia" tam iba somare 🫏😀