Kde ste boli na dovolenkách?

andy71097
22. máj 2023

Ahojte, kde všade ste boli vo svete? A kde sa Vám najviac páčilo a prečo.

Tak začnem ja, Ja som bol v Chorvátsku (podstrana, Vodice) a v Taliansku (Bibione), najviac sa mi páčilo v Bibione, keďže tam bolo krásne more čisté a k tomu piesočnatá pláž, a aj strašne teplé more, keďže keď som tam bol, tak bolo aj vyše 40°C vtedy, a breh mora bol strašné teplý až by som povedal horúci. Hoci tam bolo na pláži hlava na hlave, ale málo tam viac výhod ako nevýhod, a hlavné tam bolo také more, že keď človek išiel hlbšie do vody, tak bola na nejakom mieste menšia voda ako na začiatku more, že na začiatku mora bola voda po hlavu a asi 30m ďalej bola voda po pas, tak to má najviac šokovalo, ako je tam more urobené 😅 🙂. Inak aj mesto bolo strašné pekné. Čiže premna zatiaľ vyhráva Bibione. 🙂

martinka13
22. máj 2023

Najviac sa mi páčili Maldivy. Karibik fajn, ale studená voda. V Európe je krásne Grécko (ostrovy Krfu, Kos, Rhodos). Chorvátsko len raz - nie je moja šálka kávy. S deťmi super Cyprus. Teplá a čistá voda. Egypt viac krat už dávno. Pekný podmorský svet.

lindous
22. máj 2023

Špeciálne miesto má v mojom srdci bulharské Slnečné pobrežie - nie lebo by to bola zrovna najkrajšia destinácia, ktorú som navštívila (to boli asi Kanárske, tie si ma fakt získali z toho, čo som zatiaľ pobehala, čo je teda hlavne Európa), ale bola to moja prvá samostatná "dospelácka" s priateľom, na ktorú som si sama našetrila, tam som si uvedomila, že je dôležitejšie s kým ako kde 🙂

andrejka1974
22. máj 2023

Mne sa páčilo Maledivy,Dominikánska republika ,Grécko,Chorvátsko

lelelienka
22. máj 2023

Tak ja som napriklad prvykrat videla more vo Svedsku, bolo to prakticky po revolucii ked sa zacalo normalne cestovat. Mozno trochu netradicne na leto, ale je to nadherna krajina. Taha ma to velmi na sever a mozno bude niekto prekvapeny, ale jedny z najkrajsich bielych pieskovych plazi (samozrejme nie uplne na kupanie) sme videli na norskych Lofotach. Plavba cez norske fjordy ma tiez svoje caro. Island bol absolutne unikatny, to treba tiez zazit. 😉

No a z juznych krajin ☀️ sme si spravili roadtrip po Portugalsku, nadherne plaze aj historicke miesta - Sintra je absolutny unikat. Z ostrovov najviac zaujala Sardinia - svojou divokostou, boli sme tam ale pred vyse 20 rokmi ked ju este len zacali objavovat, cize nic preplnene. Rodos, ten zaujal najma svojou uzasnou historiou. Najvacsie prekvapenie pre mna jednoznacne Slovinsko, vobec som totiz necakala ake uzasne miesta sme tam nasli, unikatne jaskyne napriklad a nadherne hrady. Balkan bol z celkom ineho sudka, relativne lacny, Cierna hora ma napriklad nadherne narodne parky. V Holandsku sa mi najviac pacili plaze s dunami a vylet na ostrovceky, kde sa ani neda dostat autom a vladne tam taka pohodicka, ovecky sa pasu vsade okolo a vy si len tak sliapete do pedalov pozicaneho bicykla.

Moja srdcovka je okrem severskych krajin aj Taliansko - milujem Rim, Toskansko pre historiu a vidiecky pokoj, Neapolsky zaliv a Cinque terre pre absolutne ocarujuce vyhlady. Keby som sa nebala lietat, asi by som navstivila este Novy zeland a Australiu, na ine kontinenty ma to nejak extra netaha, ale aj tu v Europe je toho tolko na videnie, niekedy celkom za rohom 😉

ninusa221
22. máj 2023

Taliansko- dobrá zmrzlina, super atmoška večer
Grécko- nádherne more
Chorvátsko- pre mňa najhoršia dovolenka studené more všetko do kopca,drahé všetko
Bulharsko primorsko- super ľudia, nakupovanie ceny, pláž, večerné mesto
Tunis najkrajšie a najteplejšie more, super strava, ťavy, nevýhoda že večer je ísť riskantne do mesta, nákupy nula bodov.

lilyianka
22. máj 2023

@andy71097 Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Chorvátsko, ak teda ide iba o more. V každej krajine to malo svoje čaro 😊
Náš sen do budúcna s mužom je Dominikanska republika, Maledivy, Dubaj.... tak uvidíme

huginko
22. máj 2023

USA New York - iný svet nádhera, Londýn-srdcovka, Írsko Dublin zaujímavé, Malta - nádherná, historická, Paríž - mňa neohuril, Malorcca - krasna dovolenka, Egypt - pre mňa top, aj keď chudoba, Tunis - spokojnost, Budapešť - krása, Kréta - krása, aj keď more veľké sklamanie, veľké vlny, nedalo sa kúpať, Skopje - prekvapilo pozitívne, Monaco - zabudla som zatvoriť ústa, nádhera, Chorvátsko, Grécko, Taliansko - krása... Snívam o Kube, snáď raz

vanilkovazmrzka
22. máj 2023

Zo vsetkych navstivenych krajin vyberam jednu - Bosna a hercegovina. Je to klenot, divoka kulturno-nabozenska zmes, nadherna krajina nezahltena turistami a nezruinovana masovym turizmom (zruinovana je inymi zalezitostami, ale patri to k tomu kulturnemu zazitku). Vo mne zanechala hlboku emocionalnu stopu a dojmy v najroznejsich vyznamoch ❤️

denden77
22. máj 2023

vsade by som isla 😁
take uz spomenute klasiky ako Chorvatsko, Bulharsko, Spanielsko, Taliansko, Slovinsko, Turecko, Grecko.. moja topka je zatial Kuba ❤️ a chcela by som ist do Mexika 😁

vlado818
23. máj 2023

To je tazka otazka lebo kazdy stat ma svoje naj:
Japonsko, Brazilia, Novy zeland, Mexiko,USA,Borneo...
Najoblubenejsie je asi Thajsko kvoli sposobu dovolenky. Ako sa povie za malo penazi vela muziky.

Ale napriklad uz by som nesiel na Zanzibar.

alexandra383
23. máj 2023

V tomto poradi: Bali, Thajsko, Sri Lanka, Mauricius, Mexiko, Roatan (Honduras), Miami.. do tychto by som sa este chcela vratit. Zvysne mi stacilo vidiet raz .

lauriik
23. máj 2023

Najkrajsia destinacia pre mna asi Mauricius. Velmi sa mi pacili mesta NY a Londyn. Dansko ako krajina nadherne. A z tych "klasickych" Europskych sa mi pacilo Taliansko - Toskansko, Chorvatsko - Istria, Cyprus - grecka cast, Mallorca, Francuzko - Annecy. A este sever Nemecka bol zaujimavy.

marca12
23. máj 2023

@andy71097 Bibione je pekne mesto? Aj my mame radi sever Talianska,ale Bibione urcite nie. Je to turisticke mesto,domacich tam ani nenajdes. Pozri kusok vedla Grado alebo Caorle,to si pekne mesta,krasne plaze. V podstate plaze ako v Bibione.

olimuc
23. máj 2023

Galapágy, ale nie je to na dovolenku v pravom zmysle slova. Keby som mala € idem sa tulat po južnej Amerike, Kuba pripadne Miami a NY (chodila som vždy ku kamarátom, takže to nikdy nebola dovolenka) teraz s malým už len Španielsko, kým nebude trochu starší.

petamich
23. máj 2023

zo vsetkych krajin, kde sme boli vyberam Bali a Maroko, diametralne odlisny svet, nikde som si tak neoddychla a krajina a ludia ma tak neocarili ako na Bali a co sa Maroka tyka, to je pre mna jedna z krajin, kde som si okrem ineho uvedomila, ako sa mame dobre 🤷‍♀️ ale zaroven v oboch ako nekonzumne vedia ludia zit a byt stastni

oliverceky
23. máj 2023

@vlado818 prečo už nie Zanzibat?

zuzulka558
23. máj 2023

Raz pri mori aj program bol ale nejak ma to nenapĺňalo po 4 dňoch som už trpela a zvyšných 6 ani neviem ako vydržala,,, teraz z deťmi po Slovensku na turistiky, atrakcie, výlety atd

zuzanaam
23. máj 2023

@vanilkovazmrzka tam sa chystám, ale dvakrát som precestovala krížom krážom Čiernu horu v 2007 a v 2009. Popísala by som ju podobne, dúfam, že sa tam ešte vrátim. Odporúčam.

bolarazjedna
23. máj 2023

Pre mňa ostrov Gozo na Malte je srdcovka - nádherny ostrov, pobehali sme ho celý, bývali sme v krásnom zálive s výhľadom priamo na more (nie ze vidíš kúsok mora v diaľke), zároveň sme boli vtedy s manželom čerstvo zamilovaní, a bola to moja prvá dovolenka pri mori, aj prvýkrát lietadlom ☺️

Ale milujem aj Chorvátsko, krásne priezračné more, dobre jedlo, pre nás blitva s krumpirom je top príloha k rybe na žaru ☺️

Gran Canaria je tiež krásna.

Mňa napr Turecko vôbec neoslovilo, bolo fajn ale ničím výnimočné.

lelelienka
23. máj 2023

@zuzulka558 my tiez ked ideme k moru, neviem cely tyzden prelezat na jednom mieste na plazi, asi by som sa zblaznila, milujem more, ale nemusim byt namocena stale 😁 Vzdy sme bud vlastnym autom, alebo si poziciame a vyrazame na vylety, castokrat aj do hor.

melanta
23. máj 2023

Moje topky sú Maldivy, boli sme na viacerých miestach a určite ešte viac krát pôjdeme, Dominikánska, Aruba, Mexiko. Veľmi mám rada Sardíniu, Capri, grécke ostrovy sú veľká srdcovka, hlavne Skiathos, Naxos, Kefalonia, Lefkada. Potom Mallorca ale mimo tých verejných preplených pláží. No a tento rok plánujeme cez letné prázdniny 7 týždňov na Tenerife. Čo ma neoslovilo je Thajsko, Bali a Filipíny, za mňa táto časť Ázie proste nie. Budúci rok chce muž trip po USA, konkrétne chce vidieť Aliašku a Yellowstonský park. Za mňa nie Chorvátsko, Bulharsko, Čierna hora, Albánsko, Rumunsko, Poľsko. A teda veľa krát Dubaj a ešte veľa krát aj bude, keďže mám odtiaľ veľa klientov.

evulienka26
23. máj 2023

@andy71097
Dubaj-krasne hotely,horúco a super more.Omán nádherná rozprávka.Panama -exotika.Tunisko.Turecko.Taliansko.Čierna hora.Bulharsko.Londýn.Pariz.Praha.všade je krasne😊

vilma7
23. máj 2023

Tal záleží za akým účelom ideš
Ak na party. MALLORCA Ballernam6 je ideál, ak a deťmi tak kľudne aj 4-5 hv.camping v chorvátsku, ak za kultúrou a super stravou, ideálne Japonsko...alebo splniť si svoj sen? California 3 mesiace bol pre mňa super zážitok, tak isto aj Keňa a vidieť chudobu zas iný emocionálny zážitok.
Mne sa.najviac páčila plavba loďou v karibiku, určite by som ešte chcela zažiť, len čakám kým trosku deti podrastu. Každý deň si niekde inde, na lodi kopec možnosti, ozaj stojí to za to.

misulikk40
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leni1977
23. máj 2023

Sever Talianska, tam som bola prvýkrát pri mori, potom Španielsko, Chorvátsko, Mallorca, Tunisko, Djerba, Turecko, Bulharsko, Rhodos, Kréta, Kalábria, južný a severný Cyprus, Korfu, najviac ma očarila Sardínia a najemotívnejšiu dovolenku som zažila zrovna minulý mesiac v Senegale, tam by som sa chcela určite vrátiť.

kiwi3
23. máj 2023

kedysi sme presli takmer cele Francuzsko, podla mna najkrajsia krajina v Europe. ked som tam nebola 1 rok, bola som nespokojna. paci sa mi mentalita, kultura, historia, priroda... a to mam precestovanu celu Europu. ale odkedy som bola v usa, tak mi uz len po tom srdce pisti... takze tento rok ideme zase do US

vanilkovazmrzka
23. máj 2023

@zuzanaam cierna hora musi byt minimalne rovnako krasna 🙂 a este ako bonus - za naozaj malo penazi clovek objavi tolko krasy a v podstate tak blizko. Jedine, co mi vadilo, bola ich kuchyna, same hnusne tazke masove jedla, maso s masom a potom este trochu masa :D a to ani nemam nejake specialne stravovacie navyky :D

birika
23. máj 2023

chorvatsko, taliansko, turecko, tunis, cyprus, grecko, maroko...teraz to bude egypt, opat chorvatsko a malajzia....najkrajsie more cyprus a chorvatsko

erosmal
23. máj 2023

ak letna dovolenka tak Bulharsko, Sardínia, Čierna hora, ak aj zvyšok roka tak Srbsko, susedné štáty všetky... toto leto plánujeme zrejme ešte raz Čiernu horu - nádherná krajina, málo nám bolo musíme ísť minimálne ešte toto leto.. ale srdcovka je Sardínia - bolo tam úžasne a išla by som znova.. travel list - cyprus a grécko