Kiahne pred dovolenkou. Vrátia nám peniaze?

veonli
29. máj 2014

ma prosim niekto skusenost s tym,ze vam dieta dostalo kiahne tyzden pred dovolenkou?ako to potom je,vratia peniaze alebo daju nahradny volny termin?

stary_ujco
29. máj 2014

Zalezi na zmluve, ktoru mas podpisanu. A ci mas poistenie.
A MOZNO to zalezi na dobrej voli cestovky, ci sa nejako dohodnete.

monicm
29. máj 2014

@veonli presne tak,pozri do zmluvy,ak tam máte aj poistku na takýto prípad,nebude problém,ak nemáte,problém máte a penále vás neminú

stanislavao
29. máj 2014

@veonli pokial mate poistenie, tak taketo pripady tam budu osetrene zmluvne. cestovna kacelaria uz v tomto case = tyzden pred dovolenkou, ma v danom hoteli nahlasene presne stavy obsadenych izieb, cize oni to uz musia zaplatit hotelu. tak vase stornopoplatky su vo vyske 100% ceny zajazdu - predpokladam. pokial mate poistenei, tak to poistovna uhradi za vas. je mozno presunu terminu s vasim doplatkom, lebo zajazdy neskor su drahsie. ale presne info sa musite pytat vo vasej cestovke a to cim skor. chodte tam hned, alebo tam zavolajte a treba to cim skor riesit.

saska.t
29. máj 2014

@veonli ak si si pripoistila dovolenku peniaze ti vratia v plnej sume,nas to stalo 60,-eur,ale aj hodinu pred odletom kad zahlasim,ze nemozme,vratia nam plnu sumu...

majka777
29. máj 2014

moja mala mala kiahne a po tyzdni uz bola v skolke...ak uz nebude mat vodnate pupienka, tak mozete ist aj na dovolenku

palomka
29. máj 2014

@veonli ach, strasne :( prosim ta, napis ako ste dopadli, ci vam vratili peniazky, alebo posunuli dovolenku, dakujem

veonli
autor
29. máj 2014

@palomka zatial kiahne nemame ale mala sa vcera hrala s dietatom co ma kiahne,(sla von so strykom,ktory ju zobral k nim,neviem kde v r... mal vtedy rozum(,10.juna letime do turecka tak len sa modlim aby ich nedostala,ale uz teraz sa bojim,dufam ze ju to obide, ☹

veonli
autor
29. máj 2014

@majka777 za aky cas prosim ta je vidiet prve prejavy na kozi od styku s chorym dietatom,mala sa hrala vcera s tym chorym dietatom a 10.juna odlietame,dovtredy uz bude vyhodena,ak ju nakazil, ci ??,,

veonli
autor
29. máj 2014

@saska.no to bude asi problem lebo mame len KCP ☹

brumka
29. máj 2014

@veonli inkubacna doba eje 14-21dni ,nammala dotsla kiahne na 17den. a nevies akom stave malo dieta kiahne ak boli suche dake po 7dnoch uz by ich dostat nemala, poradim sti figel ak sa ukaze daky jeden pupacik daj dietatu vypit trocha alkoholu a pit teple do par hodin sa tak vyhadze ze ked budes podctivo natierat tak do 7 dni ich mate pekne suche

kaktusik007
29. máj 2014

@veonli inkubacna doba u kiahni je 14 az 24 dni --- a priebeh kiahni je individualny... starsi ich mal cez 3 tyzdne, mladsi tyzden a dva dni.....

lubiku
29. máj 2014

My sme pred dvomi rokmi rusili dovolenku 5 dni pred odletom na Rodos, tri deti zo styroch dostali kiahne( zo skolky), kedze sme mali PLUSKOVE poistenie( vratenie 100% ceny v pripade choroby), tak nam vratili plnu sumu a prisli sme vlastne len o sumu co nas stalo to poistenie( myslim okolo 200€ na 12 dni to bolo) 😉
Treba poriadne nastudovat zmluvu 🙂

horana
29. máj 2014

@veonli moze byt nemusi, obvykle sa vyhodi za cca 14 dni to je priemer ale rozmedzie je 10 -17 (nasa pedina mala pripad pri dost znizenej imunite dietata aj za 7 dni), nie je ale ani neobvyklych az 21 dni po styku s chorym. Cize rusku ruletu budete mat.

kaktusik007
29. máj 2014

@brumka praveze NENATIERAT - starsiemu to ich otec ked boli u neho na vikend natrel a iba predlzil dobu liecenia.... vid moj predchadzajuci komment.... ale s alkoholom suhlasim

brumka
29. máj 2014

@kaktusik007 nie natierat pudrom, mi sme pouzivai tea tree olej, v jeden den sa vyhadzala druhy den uz co boli pupaciky tak sa peknee zmensovali, mi sme po 7 dnoch mali skoro vsetkych rasty odpadnute. ked sa nam minul tea tre olej dali me levandulovy. puder sa neodporuca

veonli
autor
29. máj 2014

@lubiku no teraz pozeram my mame poistenie komfort tak nam asi nevratia

brumka
29. máj 2014

@veonli skus si zistit akom stave a kolky den mal kiahne

lubiku
29. máj 2014

@veonli podla mna by nieco vratili, ale urcite nie plnu sumu 😒
Je mi to luto, cloveka moze porazit 😠 Dcera sa vyhodila ako posledna na 21 den po surodencovi 😒 takze ta 21 dnova inkubacna doba plati.

veonli
autor
29. máj 2014

@brumka no neviem v akom stadiu malo kiahne ale behal po vonku,taka som nahnevana,ved aspon jeho matka ked vie ze jej ma decko kiahne tak ho nepusti medzi zdrave

veonli
autor
29. máj 2014

@lubiku keby na 21 tak to by sme uz aj nazad sli ,no porazi ma

leonela666
29. máj 2014

@veonli no, inkubačná doba je také 2-3 týždne, potom uvidíš....ale je možné aj že to nedostane, tak zatiaľ by som nestresovala a tešila sa na dovolenku...ako prevenciu jej môžeš dávať B-komplex (pre deti) a pre istotu nezabudnite na to poistenie, keby niečo... 😉

horana
29. máj 2014

Suhlasim ze natieranie sa uz moc neodporuca, myslim tekutymi pudrami nasa pedina ktora chodi po svete po kongresoch, vzdelava sa najnovsie poznatky, vravi ze virus sa tym len viac prenesie dovnutra tela a neskor moze robit sarapatu, kiahne uz neaktivne totiz zostavaju v tele do konca zivota, oni musia dychat navonok a tym sa vyhojit.
Medzi dobre riesenia patria napr. kupele v hypermangane (par centovy prasok z lekarne), proti prip. svrbeniu fenistil kvapky 3x denne.

veonli
autor
29. máj 2014

@horana super 14 den je prilet do turecka 😠 😠 normalne mam nervy,asi ani spavat nebudem do vtedy

simca06022011
29. máj 2014

@veonli pozri zmluvu, zisti ako su na tom tie kiahne a najdi niekoho kto pojde miesto vas ak daco...kludne ak ti to nevrati cestovka, mohli by ste to ako "last minute" predat niekomu (ja by som dala kludne aj inzerat:P niekam na net) , alebo sa na to opytat v cestovke... aj za lacnejsie, ale aby sa Vam v pripade, ze budete musiet rusit dovolenku, nieco vratilo...

brumka
29. máj 2014

@veonli keby mlalo uz zaschnute by to mohlo byt ok, ja teraz cakam ze mi mensia dostane kiahne to je des striehnut uz druhy mesiac lebo praveee mensia bola viac v kontakte s kiahnami a zatial nic a starsia mi dostala od dievcatka na sekundu pri nej na 2 metre. ale teraz su vseobecne velmi rozsirene kiahne

lubiku
29. máj 2014

@veonli ak idete lietadlom, tak by vas nemuseli pustit do lietadla( ak by sa povyhadzovala na dovolenke), pozor na to. Bola by infekcna, znamym sa tak dcera vyhodila na dovci na treti den a museli mat potvrdenie od lekara ked isli naspat domov, ze uz nieje infekcna 😖

veonli
autor
29. máj 2014

no,mne vcera svokra povedala az potom ked uz mala bola doma ze tie deti co u nich bola maju kiahne,a ze vraj su aj v skolke,mala tam este nechodi,ale chlapec kt.ich ma vraj dako v kontakte s nou nebol,ale jeho sestra sa s nasou hrala a ona nema,tak neviem,bola tam snimi as 1,5h,

wladka
29. máj 2014

Jaaaaj baby, my v pondelok zaplatili dovcu na kanarske, zajtra sa malo letiet. Od vcera kiahnujeme. Peniaze nevratia, promtne riesime to, ze namiesto mna pojde kamarat s mojim.. a my dve doma 🙄 ..akoze som z toho paf, co uz.. za nu peniazky prepadnu, uz kasleme na to.

Do lietadla nas nepustia v takom stave, 4dni predsa.. nechceme riskovat, ze nas otocia a poslu domov..

tak nam ej to luuuuto.. keby som vedela, ze bola v styku takym dietatom, tak dame koniec juna, co sme aj zvazovali.. ale toto som akosi prepasla.. po minule roky som to sledovala, vzdy som o tom vedela, ze bola s niekym v styku..

ajajaaaaj.. co uz vsak..

veonli
autor
29. máj 2014

@lubiku lietadlom ideme,najhorsie na tom je to ze za 12dni to je tak na hrane kedy sa to moze vyhadzat,ach jaj

midka
29. máj 2014

nam sa to stalo tiez, nemali sme ziadne extra pripoistenie, len to klasicke poistenie, uz si nepamatam nazov produktu a vratili nam uplne celu sumu dovolenky. Skus ich hned kontaktovat, oni ti poslu nejake tlacivo, das si ho vyplnit u lekara, ze mate infekcne ochorenie......,
Za par dni sme to mali vybavene, tiez sme mali kiahne