Kréta 2016

dynnora
17. júl 2016

Ahojte, prosím Vás, letel niekto z BA na Krétu? Chcela by som vedieť, ako dlho trvá let? Všade, kde napíšem do CK, tak mi odpíšu rôzne časy, vraj kvôli poveternostným podmienkam. Chcem sa aj opýtať či ste mali nejaké silné turbulencie. Tiež by ma zaujímalo počasie na severe Kréty. Koľko stupňov tam je v júli? Ďakujem za odpovede 🙂

pribinak
17. júl 2016

Na severnej Kréte som bola, let trval cca 2,20 a co sa tyka turbulencií, to ti nikto neda záruku, ze nebudú, je to otazka počasia
Pocasie bolo vlhké a teple, vsak teda je to ostrov, teplota bola cca 30-33 C.

Neviem ake velke mas deti, ale na severe Kréty su dost vlny, takze ak mas malicke deti, tak no neviem, moj syn mal 4 roky a bál sa ich

iukas
17. júl 2016

pocasie, smery a rychlost vetra sa moze menit, nikto ti nevie zarucit, ci bude let pokojny. alebo s turbulenciami. pocasie na krete je horuce, do ktorej casti smerujete? na severe je more cierne, chladne a rozburene, my sme mali aj 5 m vysoke vlny, pre nas dospelakov to bola parada, nechat sa unasat na nafukovacke a skakat vo vlnych, ale deti sa mocili len v bazene. na vychode a na juhu su krasne teple a pokojne plaze, prenajmite si auto a presuvajte sa, ak vam vase stredisko nebude vyhovovat. v zatokach je more pokojnejsie.

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dynnora
autor
17. júl 2016

@lili2015 my sme pozerali sever Kréty, konkrétne Hersonissos 🙂 . A smiem vedieť akou spoločnosťou ste leteli? ďakujem 🙂

lili2015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
summerlili
18. júl 2016

@pribinak Ahoj. Boli ste tento rok ? Ak môžem vedieť, v ktorom hoteli ? Vďaka !

pribinak
18. júl 2016

@summerlili dva roky dozadu

summerlili
18. júl 2016

@pribinak Vďaka 🙂 .

cervikpepik
18. júl 2016

@summerlili ahoj,chystas sa toto leto na Kretu? 🙂

pribinak
18. júl 2016

@cervikpepik nie, chorvatsko

summerlili
18. júl 2016

@cervikpepik Áno, už budúcu stredu 🙂 .

cervikpepik
18. júl 2016

@summerlili a kam?ak sa smiem opytat? 🙂

cervikpepik
18. júl 2016

nahodou niekto Kreta v septembri??

melipa
18. júl 2016

@cervikpepik ja idem v septembri 🙂

cervikpepik
18. júl 2016

@melipa kam a kedy? 😉 len zo zaujimavosti...totiztona.Krete so, bola pred rokmi ale prelom jul/august...stale rozmyslam,ci tam nebudev polke sept.dost chladno,uprsano a veterno :-I

summerlili
18. júl 2016

Carolina Mare s Hydrotourom.

melipa
18. júl 2016

@summerlili Ja idem na juznu Kretu, co ma oproti severnej dost rozdielne poveternostne podmienky, tak sa neviem vyjadrit k severu, ale juh je v septembri absolutne v pohode. Uz druhy raz to absolvujem v prvej polovici septembra.

adinam
21. júl 2016

kočky neboli ste v hoteli Dessole Malia Beach?Už sme síce objednali,aj napriek negatívnym recenziám,čo sa týka pláže.Je tá pláž ozaj taká nanič?Budem vďačná za každý príspevok.

michala11111
24. júl 2016

ahojte, tak my sme sa dnes vrátili z kréty sever oblasť Stalida, čo je pri Málii od Heraklionu, kde je letisko je to pol hoďka. Čo sa týka letu trvá tak 2 a 15min. žiande turbulencie ani tam ani späť neboli. Vietor fúkal stále, 3 dni boli veľké vlny červená vlajka a ostatné boli také miernejšie. Počasie bolo síce že 29 stupnov ale totál teplo takže v pohode sme sa kúpali, teplota mora akurát nebolo ako čaj ale ani studené. Mám trojročnú dcérku bola prvý krát pri mori a vln sa vôbec nebála to že boli veľké bolo super pre nás rodičov, malá sa aj tak stále hrala pri brehu s pieskom a vlnami ale len na kraji takže totálne bolo jedno či sú veľké alebo malé lebo bola dlho plytká voda a pri brehu už boli aj tak malinké

cervikpepik
25. júl 2016

@adinam ahoj,tiez tam ideme....v com nanic?ano je mala,uzka ale preco nanic?vdaka

adinam
26. júl 2016

@cervikpepik,pri vstupe do mora sú aj väčšie kamene,treba si dávať pozor.Na toto nie sme zvyknutí.Uvidíme,kedy letíte?

tyli
28. júl 2016

Ahojte, prosim tie ktore ste boli na Krete, prosim odporucania kam na vylet, bol niekto aj jeep safari? Taktiez by som rada vedela ako sa pohybuju ceny potravin, gyros, zaziky , napoje..... Budeme kusok od Rethymno.

jankra5
29. júl 2016

teraz by som určite na Krétu nejazdil.

oliverceky
29. júl 2016

@jankra5 Prečo nie?

karkulka1
29. júl 2016

Predvčerom sme sa vrátili po 12 dňoch z Kréty, hotel Carolina Mare a mali sme úžasnú ničím a nikým nepokazenú dovolenku. 🙂 🙂 🙂 Super sme si oddýchli a veľa sme toho aj videli. 😵 😵 😵
Nebezpečenstvo, ak na to naráža jankra5, hrozí momentálne asi všade - nielen na Kréte, ale je to uhol pohľadu, do akej miery si to človek pripúšťa. 😎

@tyli my sme boli úplne v inej oblasti, od vás sa oplatí Chania, zrejme aj ostrov Gramvousa a zátoka Balos, príp. pláž Elafonisi a ak vás zaujíma história, tak Knóssos a archeologické múzeum v Heraklione.

cervikpepik
29. júl 2016

@adinam ideme az v polke septembra,predbehnete nas?2

tyli
31. júl 2016

@jankra5 tiez by som rada vedela preco nie?

karkulka1
1. aug 2016

@tyli a do akého hotela idete? Nám sa na Kréte tak páčilo, že by sme sa tam radi vrátili, ale už niekde inde, aby sme spoznali aj inú oblasť 🙂 A ceny veru neviem, my sme mali AI a na jedenie sme si nič pomimo nekupovali.

dynnora
autor
1. aug 2016

@tyli Včera som sa vrátila z Kréty - sever - oblasť Stalis. Dovolenka bola úžasná. Vietor fúkal každý deň, prvé dva dni celkom dosť, ale mne to vyhovovalo 🙂 . Vlny boli stále, ale my milujeme vlny, takže tiež sme si to užili. Ceny potravín niečo drahšie ako u nás, niečo rovnako ako u nás. Na Kréte sa mi veľmi páčilo, ľudia priateľskí, atmosféra úžasná, počasie na 1*. Čo sa týka výletov, tak je tam dosť domácich agentúr, ktoré ponúkajú rôzne výlety. Určite odporúčam kúpiť od domácich, pretože cez slovenskú cestovku boli ceny ešte raz také. Určite sa tam ešte niekedy vrátim 🙂

tyli
1. aug 2016

@dynnora dakujem 💕 ja tiez milujem Grecko, vzdy ale ideme na nove miesto, ostrov. Uz sa neviem dockat, tiez mam rada vlny 🏊