Last minute dovolenka

jajanka31
1. máj 2023

Ahojte ma niekto skusenost s last minute? Oplati sa pockat alebo kupovat dopredu? Mame jedno dieta do 2 rokov, teda let,all a len lezat na plazi nic vynimocne..
Dik za odpoved

lindous
1. máj 2023

Záleží ako ste flexibilní... na nejaký výhodný first minute už je asi dosť neskoro a ak last minute, tak fakt last minute, finančne najvýhodnejšie (z dovoleniek cez cestovku) som bola tak, že jeden večer sme kúpili a ráno vyrážali, ale to je samozrejme aj o šťastí 😅

muchotrafka298
1. máj 2023

Teraz sa Ti uz podla mna neoplati, lebo najlepsie first moment uz su davno prec. Pri last minute musis ratat s tym, ze ponuka je obmedzena, proste zostane si vybrat len z toho, co je neobsadene. Chce to tiez casovu flexibilitu, ci mozete odist trebars za par dni od kupy zajazdu.

petamich
1. máj 2023

nam v cestovke tvrdila, ze take tie klasicke last minute ako sme boli zvyknuti uz nie su a nebudu, ze napr. dva tyzdbe dopredu bola dobra cena, udajne (neviem co je na tom pravdy), sa tie zajazdy rychlo vypredaju a dobru cenu maju potom naozaj take, kedy na poslednu chvilu klient nemoze a leti sa zajtra/pozajtra a zvacsa byva volna jedna izba, ze teda nic pre rodinne zajazdy typu, ide nas 6-8

lenuska9999
1. máj 2023

@jajanka31 ja sa len pridám k téme a zaujímalo by ma, či niekto vychytal nejaký super Last minute cez letnú sezónu (júl, august ) a o kolko % to bolo asi lacnejšie ten Last minute

aduskalac
1. máj 2023

@lenuska9999 dcera letecky do Grecka,hotel,polpenzia za 400e osoba 8dni minuly rok

oli18
1. máj 2023

@aduskalac Tak toto bol aký hotel😀?

x_mery_x
1. máj 2023

Moc by som s anespoloehala, ak chcete ist min. traja, vacsinou zostanu uz oba volne izby pre dve osoby, pokial sme nemali dieta, tak sme furt chodili iba na lasty a dost sme usetrili, ale myslim, ze dlsia osoba to je uz horsie, ale tak moze sa vam podarit, ale fakt len nieco obmedzene a mozno nie dost vyhovujuce

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskalac
1. máj 2023

@oli18 3* ranajky ,vecera,im to uplne stacilo hotel bol cisty zrekonstruovani,upratovali kazdy den,keby nasli to iste tento rok idu znova

evka64
1. máj 2023

@jajanka31 my sme kupovali uz v novembri, 12 dni turecko...za tu cenu, co sme dali my, uz nekupis teraz ani 8dnovy

mima172
1. máj 2023

My chodíme na last minutky. Raz sme boli tak, že sme si rezervovali 2 mesiace dopredu a to bola otras cena (to bola naša prvá spoločná dovolenka a v cestovke nás strašili tou klasikou, že LM nebudú atď). Odvtedy sme brali LM na Zakynthose, v Španielsku a v Turecku. To bolo vždy vo dvojici, tento rok sa chystáme prvý krát s dcérou (v čase dovolenku bude mať 3 roky) a tiež chceme brať LM.
V cestovkách každoročne strašia tým, že Last minute nebudú a bla bla bla. V zásade ide o to, že oni chcú predsa predať čím drahšie dovolenky, keďže žijú z percent za predaje, preto tlačia ľudí kúpiť čím skôr, no reálne sa vždy nájdu posledné miesta deň, či dva pred odletmi.

jajanka31
autor
1. máj 2023

@evka64 a ked sa smiem spytat aka to bola cena a za co?

evka64
2. máj 2023

@jajanka31 2 dospely+2 deti (7, 4)...all inclusive, hotel Sandy beach v Side, 3400e..12 dni

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mane01
2. máj 2023

@jajanka31 my sme boli ale uz je to niekolko rokov, podla mna je to vhodne pre tych, ktori nemaju vela kriterii, lebo realne beries, co ostalo. Ale nam sa vtedy postastil aj super hotel, co byva inak vybookovany, takze je to aj o stasti…

matkahelka
2. máj 2023

@jajanka31 kedze potrebujete len 2 letenky a je vam jedno, kam pojdete, urcite bude nieco aj ako LM. ale ceny zavratne lacne nie su. my dovolenky kupujeme vzdy na vianoce, pretoze si chcem vybrat, kam idem a kedy idem.a first moment su cenovo podobne ako last minute, pricom tam uz nie je na vyber- tam je to, ber co je.
a napr. minuly rok som sledovala par zajazdov a 2 tyz.pred odletom a tyzden pred odletom bola cena sialene vysoka, dole sla cena 24 hodin pred odletom. a to ma malokto taku pracu, ze v sezone si vie vziat zo dna na den dovolenku.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
2. máj 2023

@athom nesuhlasim.od covidu to vobec neplati. LM su uz len slabsie 3* hotely daleko od plaze, alebo s plazou cez cestu. nam zrusili z KE let na korfu, chceli sme menit za juzny cyprus a uz pre nas teraz nie je volna rodinna izba v termine, ktory chceme.

elief
2. máj 2023

@matkahelka súhlas... V hlavnej sezóne sú " zbytky".... Vybrala som v januári 5 hotelov do úzkeho výberu tento rok, momentálne je v našom termíne voľný už iba jeden z nich... Za inú cenu ako v januári...

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkahelka
2. máj 2023

@athom a cez ake CK to bolo a ake hotely? to ma vcelku zaujima, kedze sa vsade prezentujes ako zaryty odporca CK a tvrdis, ze cestujes len na vlastnu past. a zrazu, mas tolke skusenosti s cestovkami....

betulienka79
2. máj 2023

my sme síce boli v septembri min.rok...........v pondelok sme kúpili dovolenku a v utorok podvečer sme leteli.....8 dní-Turecko-all inclusive-5*- 2 dospelé osoby za necelých 1000 Eur ......hotel pri mori

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
2. máj 2023

@athom vies co my chodime na rodinne dovolenky. takze last minute si uplne nemozeme dovolit, lebo potrebujeme viac izieb, dopredu zajednat dovolenku a pod. ale dobre vediet 🙂 ked raz pojdeme opat len s manzelom pockame na last minute 😀

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muchotrafka298
2. máj 2023

Momentalne je opat ta ista situacia ako minuly rok, ze nie su letenky. Zajazdy su, ale letenky k nim nie su a vela pobytov uz je vybratych od januara-februara. Takze urcite na last minute toho vela neostane.

evka64
2. máj 2023

@muchotrafka298 presne tak, my sme minuly rik brali na korfu posledne 4 letenky a pritom kapacita hotela este bola. A to bolo 2 mesiace pred odletom a teda vela toho na vyber nebolo, skoro nic a uz vobec nie pre rodinu s detmi