Let lietadlom so štvormesačným bábom

gabrielahj
2. okt 2015

Ahojte mamičky máme 4m a 4týždne . 20.10. máme ísť na týždeň do UK . Máte niektorá skúsenosť s malým bábom a lietanim ? Ako zvládli cestu ? Ako to cele prebiehalo ? Mohli ste golfky mať na palube či išli do batožinového priestoru ? Neboleli detičky uška ? Proste všetko o tom ako to bolo fungovalo či nefungovalo . Dakujem za každý príspevok 🙂

aliza
2. okt 2015

tazko povedat, kazde babo je ine. Su babatka, co let prespia a su v pohode a su aj take, co preplacu cely let! ak dojcis, malo by to byt jednoduchsie, prsnikom sa da dobre ukludnovat, aj zalahnute uska riesit, flasku zial nemoze cucat cely let...je to loteria, vela sa poradit neda. Naposledy ked sme leteli bolo babo, co cely let strasne plakalo a bolo to fakt hrozne, najma pre tu maminu, kedze nic nezaberalo. nechcem strasit, ale moze sa stat...a golfky nechavas pri lietadle. Mozno zober so sebou detsky panadol a ak bude najhorsie, mozes jej dat, vraj to pomaha.

sardinka333
2. okt 2015

@gabrielahj ako bude prebiehat let zavisí od dieťatka, ake je, to sa neda predpovedať. Dieťa budeš mať na kolenách, na rukách odporuča sa dojčiť, cumlať cumel pri vzlietani a pristavaní inak teoreticky nie je dovod na bolest učí. UM ti zarobia letušky ak nedojčíš. Golfače idu do batožiny určite nie na palubu lietadla. Niektoré deti v pohode a niektore revali a revali a veru niektorí pasažieri už z toho boli nervozni - nedalo sa dieťa utišiť. Krátke lety sa daju ,,prežiť,,

sezam
2. okt 2015

@gabrielahj ahoj, my sme mali dlhy let s 2mi prestupmi s nasou vtedy este 3. mesacnou dcerou. Pekne spinkala, chcela som jej dat mlieko, ked sme vzlietli a pristavali, ale spala, tak som ju nebudila. Kocik sme odovzdali az tesne pred vstupom do lietadla. Odvtedy sme leteli viackrat, vzdy mam pri sebe flasu s mliekom pri odlete a pristavani, alebo sa odporuca tiez dojcenie, cumlik. A ešte super vec bola, že nám vždy dali k dispozícii detskú postieľku, ktorá sa pripevní na panel pred tebou. Je to urcene pre deti do 10 kg. Dokonca teraz na lete, ktorý trval len 2,5 hod sme to vyuzili tiez. Odporucam!

buba1993
2. okt 2015

Tieto malé deti to zvládajú lepšie ako také cca ročné až 3 ročné.

stormie
2. okt 2015

Moja 3 mesacna letela z uk na sr a spat. Sklopila som jej stolik, dala deku a spokojne prespala cely let. Na palubu mas povolenu len prirucnu batozinu, vacsinou sa kociky skladaju pri schodikoch do lietadla. Mlieko som mala svoje a na kontrole som ho musela ochutnat. Viac stresu som z toho mala ja ako ona 😂

sasa1983
2. okt 2015

A nebojis sa dakej respiracnej infekcii,same klimatizacie,kaslajuci pasazier v uzavretom priestore. Baby nema ockovanie,ak tak len zakladnu davku,ktora je nedostatocna...fakt musite letiet? Ja by som sa bala. Ale ak je to nevyhnutne

uankab
2. okt 2015

@gabrielahj
vela zalezi od dietatka... ak kojis, je to jednoduchsie, pri vzlete ci pristati das mliecko a bude to 🙂... take malinke ti zrejme aj pekne zaspinka.. co sa tyka kociarika, zalezi kde letis.. vacsinou ho mozes odovzdat az pri lietadle, poskladas a oni ho daju do batozinoveho priestoru... na niektorych letiskach ti ho vylozia pri lietadle a niekde az s batozinou (vacsinou to poslu na nadrozmernu)... ked som ja letela sama, tak som kocik odovzdala pri checkine s kufrom a Magdusku som mala v klokanke, nemusela som sa sama natahovat s kocikom (hlavne vo Viedni ho chcu vzdy prehnat cez scan a to som ho pomaly musela rozobrat)... s klokankou to bolo ovela jednoduchsie... a nikdy mi v lietadle neplakala, ale zase ako baby pisali, zalezi od drobceka. Ak beries zarobe umele mliecko so sebou, tak zober len tolko kolko treba na dobu letu (videla som pripad, ked si mamicka nabrala 10 skatuliek a vyhodili jej to, lebo to nie je potrebne)... tak pre istotu 🙂 drzim palce..

ervenka
2. okt 2015

@sasa1983 nas drobec NIKDY neochorel po lete lietadlom... Ani ja, ani nikto koho poznam. Ale mozno mame len stastie. Lenze potom, co taka MHD, vlaky atd..... ? 😉

gabrielahj
autor
2. okt 2015

A čo sa týka batožín tak každý ma právo na príručnú batožinu plus žena kabelku ( rozmer je nejaký určený ??? ) plus napr môj priateľ môže mať nb tašku ( rozmer? ) ....A čítala som že dieťa ma tiež právo na tašku ( asi od kočika či akú ) či to je hlúposť ? A dojčiť nedojčím sme na UM ale taktiež mi bolo povedané že zvyknú čaj vylievať . Mlieko že ešte ako tak nechajú ... tak ako to je ? ....A ešte veci ako plienky atd sa asi oplatí len na cestu vziať a tam dokúpiť ? Dakujem za odpovede 🙂

ervenka
2. okt 2015

@gabrielahj s kym letite?

stormie
2. okt 2015

@sasa1983 prosim ta nestras este aj tu s ockovanim (staci ze je toho plny kon) moja neockovana letela ako 3 mesacna, potom ako 5 mesacna a teraz v lete a nic sa jej nestalo. Dokonca bezne chodime mhd, aj do klimatizovanych priestorov a sem tam pri nas aj niekto zakasle ... A chora este nebola (ani ockovana) a ma 2roky 8mes

gabrielahj
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ervenka
2. okt 2015

@gabrielahj myslela som s ktorou leteckou spolocnostou. 😉

stormie
2. okt 2015

@gabrielahj zalezi s kym letite, vacsinou dieta do 2 rokov nema narok na sedadlo a ani na prirucnu batozinu, povoleny rozmer batoziny si zisti na stranke leteckej spolocnosti

gabrielahj
autor
2. okt 2015

To mi došlo až ked som odpísala že s priateľom a malou 🙂 a úprimne ja ani v podstate neviem letenky nám zajednával švagor

gabrielahj
autor
2. okt 2015

@stormie ale pokiaľ ma menej ako 2 roky dostanem vraj pasy na pripútanie dieťaťa o seba ?

ervenka
2. okt 2015

@gabrielahj skoda,lebo keby si vedela s kym, presne by sme ti mohli aj poradit.

stormie
2. okt 2015

@gabrielahj ano ale to ak si dobre pamatam tak dceru som len drzala na rukach, lebo tak male dieta nesedi tak tazko si ju priputas

ervenka
2. okt 2015

@gabrielahj ano pasy a ditko musis mat, resp. by si ho mala mat v sediacej polohe, takej istej ako ty- hlavne vzlet a pristavanie- pytala som sa letusky a povedala,ze tymi tlakmi moze chrbatik trpiet ak je v inej polohe. Ked uz budete hore, pohoda.Ozaj, teraz ma napadlo, v lekarni by mali mat speci stupliky do usiek na vyrovnanie tlaku, myslim,ze su v 2 velkostiach. Ak pojdes okolo, tak napr. v lekarni "pod laubnami" mali celkom prehlad. alebo v lekarni pri nemocnici. A nezabudni oblubenu hracku, decku alebo nieco zname. 😉

azzflo
2. okt 2015

My lietame každú chvíľu a ešte som nezažila bábätko, ktoré by v lietadlo fakt že revalo 😅 Naozaj tieto pármesačné to zvladajú väčšinou úplne perfektne, my sme mali síce baby také, že sme doma o nich skoro ani nevedeli, takže s nimi sme aj dávali lety ako nič 😀 a teraz aj 7-mesačný syn, doma dosť nespavý, prežil vyše 23-hodinové sťahovanie, lety a prestupy úplne v pohode, v lietadle celý čas spal. Pri check-ine povieš, že kočík chceš až ku lietadlu, potom ich niekedy dávajú hneď aj naspäť. Pri vzlietaní a pristávaní dať buď jesť alebo cumeľ alebo podobne, ak bude spať, tak nebudiť 🙂 Letíte s Ryanairom?

gabrielahj
autor
2. okt 2015

@stormie no mne praveže mala na kolenách presedí aj hodinu ked ju držím a to isté aj v stoličké na papanie

prego81
2. okt 2015

@gabrielahj
zisti si s akou spolocnostou letite a informuj sa priamo tam. Podmienky sa kludne mohli zmenit odkedy s tou spolocnostou letel niekto tu z nas. Mam velky tazky joggingovy kocik a ten mi nezoberie kazda letecka spolocnost.
Ja som lietala casto. Kazdy let bol iny ale nikdy to nebola katastrofa, ani ked ma dieta ovracalo a okakalo 😠
Niekedy som mala kupenu letenku aj pre dieta - mohla som ho dat do autosedacky vedla seba. Ked sme leteli s manzelom a len kratky let tak sme si maleho podrzali sami. Vzdy som mala stastie na prijemny personal a aj spolucestujucich. Ale to som lietala s velkymi aerolinkami, nie low-cost. Zijem v USA. Z Europy poznam menej spokojne pripady. Snad to nebude ten tvoj 😉 Ak ides s partnerom tak to bude pohoda 😀

gabrielahj
autor
2. okt 2015

No moja je dosť náladová sú dni ked o nej ani neviem čo sa aj sama prebaví sama zaspí a potom sú dni ked mám chuť skočiť z balkona :D :D tak už len sa modliť že bude mať dobrý deň

stormie
2. okt 2015

@gabrielahj ked presedi tak pre teba lepsie, ja som moju v takom veku sadat nedavala

gabrielahj
autor
2. okt 2015

@stormie no ten môj šinter sa mi snaži dvýhať na nohy ked ju za ruky držím a to ani nelozí sa na nej stále smejeme že nejako preskakuje poradie 🙂 🙂

gabrielahj
autor
2. okt 2015

@prego81 už som písala nech mi dajú info že čo je to za spoločnosť tak ked odpíšu napíšem až mi tu viete viac poradiť 🙂

prego81
2. okt 2015

@gabrielahj
ked sa dozvies spolocnost tak nepis tu, ale zisti si info od spolocnosti. Nebudes spokojnejsia ked ti to povedia/napisu priamo od zdroja?
Samozrejme precitat skusenosti si mozes ale nespoliehala by som sa na to 😉

stormie
2. okt 2015

@gabrielahj to je prirodzeny reflex, moju tak testoval na reflexi doktor ked mala par tyzdnov a pozerala som ako puk a vtedy mi to povedal... Ale to je uz mimo temy 😂

petulka124
2. okt 2015

@gabrielahj
Ahoj, ja som letela s mojou malou, ked mala len 2,5 mesiaca, vracali sme sa z UK na SK na stalo a poviem ti, ze ja som bola viac vystresovana ako ona. Kocik sme nemali, mala som ju v nosici a potom v lietadle som ju kojila pri starte a prespala na mne cely let. Nechapala som ako super to zvladla. Tiez sme nemali toho casu ziadne ockovania. A neochorela. Takze, nemusis sa nicoho bat. Vela stastia 🙂

gabrielahj
autor
2. okt 2015

@stormie no ja na ňu kúkam stále ako blázon že čo vyvádza :D ale verú iná tema 🙂