Môžem zbaliť jedlo do lietadla pre 15 mesačné bábo?

fidoorkaa
17. okt 2013

Baby poraďte mi ak máte skúsenosti. Letíme na predlžený víkend leteckou spoločnosťou Ryanair do Londýna. Batožinu si chceme zobrat na palubu keďže máme presne podla velkosti takú co si pasazier moze zobrat k sebe. A tu nastáva problém ako malému 15 mesačnému zoberiem jedlo na ranajky prípadne aj na obed a pitie a čo vsetko mozem mat pri sebe. Viem, že v skle by mi to vyhodili. Dakujem za každú radu 🙂

ichbinich
17. okt 2013

@fidoorkaa:
Zvycajne jedlo pre babatka a male deti povolia zobrat, ale musi to byt ORIGINAL zabalene.
My sme leteli AUA, mala som vodu vo flaske aj nejaky Hipp poharik a keksy pre syna, mal 13 mesiacov, a nebol problem. Treba to mat vsetko zabalene podla predpisov a vylozit to pri kontrole extra. Napr. sirup proti bolesti ma presne tych maximalne povolenych 100ml, a dala som ho do takeho sacku, ako to prikazuju mat a pri kontrole vylozila.
S Ryanair som neletela, len casto pocut, ze oni nie su taki tolerantni ako vacsie spolocnosti. Hadam ti presne odpovie niekto, kto s nimi letel...

sissy27
17. okt 2013

@fidoorkaa ideálne sa spýtať priamo v leteckej spoločnosti, lebo každá to má inak... záleží, čo konkrétne chceš brať, čo sa týka tekutín, hádam aj najlakomejší ryanair ponúka aspoň čistú vodu na pitie, let trvá niečo cez 2 hodiny, toľko nevydrží bez jedla (naozaj neviem, preto sa pýtam) ? mlieko môžeš mať zarobené v kojeneckej fľaši, akurát ti asi kontrola dá odpiť, aby teda bolo jasné, že je to potravina a nie výbušnina... určite nemôžeš mať pri sebe potraviny rýchlo podliehajúce skaze - napr. šunkový chlieb a podobne, len to čo, je originál zabalené s vyznačeným dátum spotreby...

fidoorkaa
autor
17. okt 2013

@sissy27 no vydrzal by keby sme neleteli skoro ráno to ho nakojim tesne pred odletom ale predsa je zvyknuty ranajkovat jogurty, chlieb a zrazu by nemal tak by šalel.

nivi
17. okt 2013

a veru ani tu vodu ti zadarmo nedaju :P v ryanair
vodu, caj, mlieko mu mozes zobrat vo flaske pri kontrole ochutnas. jedlo mozes mat. vylozis to zvlast pri kontrole. neviem ci musi byt v orginal obale, ja som isla aj s keksami aj s nejakou pletenkou a nic mi nepovedali.

aliza
17. okt 2013

@fidoorkaa mozes mat jedlo pri sebe, aj sunkovy chlieb ci chlieb s reznom 😀. Jedlo nekontroluju, iba pitie. Pre dieta mozes mat flasu s mliekom alebo s vodou, len to budes musiet pred nimi ochutnat. Myslim, ze aj jedlo v skle mozes mat, ale iba tolko, kolko pocas letu spotrebujete, cize maximalne jeden-dva pohariky.

sissy27
17. okt 2013

@nivi to fakt ani vodu? 😝 ale tak čo sa čudujem, keď rozmýšľajú o miestach na státie a prasknuté sklo na pilotnej kabíne zalepia lepiacou páskou... 😖

dai
17. okt 2013

@fidoorkaa nam nikdy nerobili problemy s jedlom pre deti - bolo to treba vybrat a povedat teda ze je to pre dietatko - mne to nedavali ani skusat😉 a to som na dlhsie lety brala mlieko v prasku napr. cize si fakt mohli mysliet vselico, tiez som mala aj keksiky, cajiky - urcite viac ako 100ml tekutin, dokonca na 12 hodinovy let som brala aj celu lucku na palubu - a dalo sa😉

gumimaci
17. okt 2013

@fidoorkaa ahoij letela som s Ryanair ked mal maly 18m, mali sme vodu, nejake chrunky, a v original baleni vyzivky. nebol ziadny problem.

tenerifka
17. okt 2013

Neviem, preco z toho robite taku kovbojku. Ak cestujete s malym dietatom, mozete zobrat jedlo aj pitie, pri najhorsom moznom scenari-ak budete musiet vodu ci caj vyliat-je vacsinou za bezpecnostnou kontrolou moznost kupit balenu vodu ci uz v kaviarni alebo v automate, a samozrejme v kazdom lietadle, aj v Ryanair

tenerifka
17. okt 2013

Este doplnim-aj ak cestujete bez dietata, mozete zobrat v pohode jedlo(ale nie tekutiny), ved predsa nebudete odkazani na tie nejedle bagety z lietadla

fidoorkaa
autor
17. okt 2013

@gumimaci dik za info