Letecký prestup a batožina

majlo1234
21. máj 2023

Prosim vas, vie mi niekto poradit? O dva tyzdne letime s prestupom a samozrejme mame kufre, kocar aj nadrozmernu batozinu. Letime ryanairom, ale bolo treba kupovat dve rozdielne letenky(na prvy a na druhy let). Ako je to v tomto pripade s batozinou? Musim si ju po prilete vyzdvihnut a znova zacheckovat na dalsi let, alebo to oni spravia automaticky?

maca1984
21. máj 2023
marseillefan
21. máj 2023

Ja som takto letel z Košíc a pri prvom check-ine sa ma dokonca automaticky opýtali, či letím z Viedne ďalej. Keď som vysvetlil kam, vyhľadali si druhý let a batožinu mi zacheckovali až na finálnu destináciu, takže som si ju po prvom prílete nemusel vyzdvihovať a znova robiť checkin. Skús si to teda odkomunikovať na letisku pri checkine batožiny.

martinmmartin
21. máj 2023

@marseillefan letel si s ryanairom? Stavim sa ze nie.

muchotrafka298
21. máj 2023

Pokial mas dve separatne kupene letenky, tak sa nejedna o connection flight (nadvazny let). Okrem toho Ryanair nikdy nema tieto nadvazne lety na jednej letenke, tam si to kupujes vzdy separatne. Napis do skupiny "Cestujeme lietadlom" a tam je moderatorka, ktora pracuje na letisku. Takze ona uplne ze vsetko vie, ona je letenkovy guru 😉

tenerifka
21. máj 2023

@majlo1234 ak letis s Ryanom, na 99,99% si musis vsetko vyzdvihnut a znova zacheckovat

marseillefan
21. máj 2023

@martinmmartin nie, letel som s Austrian

lusyyy36
21. máj 2023

Keď máš 2 letenky tak treba batozinu vyzdvihnúť a znovu ist na check in

muchotrafka298
21. máj 2023

@marseillefan nemozes porovnavat normalne aerolinie s lowcostom Ryanair. Ak si u Austrian kupis letenku z bodu A do bodu B, nezalezi kolko mas prestupov, odovzdavas batozinu v bode A a vezmes si ju v bode B. Detto mas letenky k dispozicii na vsetky lety a nestaras sa o nic. Je par krajin, kde is tu batozinu musis zacheckovat, ale to su male vynimky.

majlo1234
autor
21. máj 2023

Ach jaj, vdaka vsetkym za odpovede, tak nejak som to tusila, ale nechcela som si to ani predstavovat, este s deckom si dva krat prezit tu pereput😄

lusyyy36
21. máj 2023

@majlo1234 snáď mate aj dosť casu medzi prestupmi. Inak ak vám bude prvy let meskat a nestihnete druhy tak tuším vám nic nepreplatia

muchotrafka298
21. máj 2023

@lusyyy36 to mas pravdu, lebo lowcost ako je Ryanair nezaujima, ze ty mas s nimi kupeny dalsi let. Este vacsia chutovka ja, ked mas meskanie a nemas vlastne ziadnu sancu to stihnut. To si radsej hned kupujes dalsiu letenku alebo bookujes ubytko v destinacii, kde pockas na dalsi let, na ktory sa Ti ujdu letenky.

lusyyy36
21. máj 2023

@muchotrafka298 jo, presné.
Nám sa stálo, s Airfrance, že meskal 1.let, druhy sme nestihli- dostali sme 2x kupony na stravu, hotel s ranajkami a let Nám hneď na ďalší prebookovali. A nakoľko sme mali ranajky v hoteli a stravu sme si nemuseli kupovat tak kupony sme vyuzili na darceky 😃

majlo1234
autor
21. máj 2023

@lusyyy36 haha, mame dve hodiny, to ked nestihneme, tak ma uz ozaj trafi slak😄

sim_mi
21. máj 2023

@majlo1234 no pocitaj s tym, ze priletis, cakas na batozinu, musis vyjst von a ist opat na checkin, ktory sa zatvara tusim 1 hodinu - 45 minut (nepamatam presne) pred odletom? Takze realne nemate 2 hodiny, musis stihnut ten checkin

sim_mi
21. máj 2023

@majlo1234 na ktorom letisku prestupujete?

muchotrafka298
21. máj 2023

@majlo1234 musis stihnut checkin a nesmu Ti zavriet gate /ten sa zatvara ako kde, ale tak vacsiniu 30-45 minut pred odletom/.

lusyyy36
21. máj 2023

@majlo1234 no tak veela stastia 😃

majlo1234
autor
21. máj 2023

Krista pana, bude to zabavne naozaj.

@sim_mi V milane prestupujeme, hadam, ze to nebude velmi velke letisko. Aspon dufam teda, uz mi nic ine neostava

muchotrafka298
22. máj 2023

@majlo1234 Milano nie je velke letisko. Teda este detail, Milano ma 3 letiska kam mozes letiet. Resp. Jedno je v Milane a dalsie dve su v dosahu 1 hodina od mesta cca. Skontroluj si hlavne, ci mas oba lety z toho isteho letiska.

sim_mi
22. máj 2023

@majlo1234 ktore letisko v Milane? Ale tam su vsetky celkom velke no. Tak uz len drzat palce, aby lietadlo nemeskalo, lebo skutocne nemate narok na zmenu letu, ani na hotel. V akom tarife mate zakupene letenky? Skuste este pozriet, ci nie je mozna zmena letov, toto budete mat ozaj len tak tak v pripade, ze nebude meskanie.

sim_mi
22. máj 2023

Asi som to napisala nejasne 😄 v pripade, ak nestihnete druhy let kvoli meskaniu prveho, tak vam aerolinka automaticky nebookne novy let ani hotel.

majlo1234
autor
22. máj 2023

@muchotrafka298 Ano, oba su z Bergama, asponze to😒 hadam to nejako stihnem a dieta bude spolupracovat.

Neviete nahodou, ci v taliansku maju prioritu rodiny s detmi,ako to napriklad byva v portugalsku?

muchotrafka298
22. máj 2023

@majlo1234 ja som bola naposledy na tom letisku v septembri 2022. Mala som len prirucnu batozinu, takze neviem, ci na checkine bola priorita pre rodiny s detmi. Pri cakani v rade na kontrolu prirucnej batoziny som nevidela, ze by isli dopredu rodiny s detmi. Skor pustali ludi, ktori nestihali a hrozilo, ze lietadlo nestihnu. Celkovo tam bol vtedy dost chaos, cakala som 35 minut len na tu bezpecnostnu kontrolu.

majlo1234
autor
22. máj 2023

@muchotrafka298 vdaka. no uvidime, na kazdom talianskom letisku, na ktorom som bola, bol chaos😫 dufam, ze teraz pred letnou sezonou to nebude take hrozne este.

muchotrafka298
22. máj 2023

@majlo1234 mne to Bergamo praveze neprislo ako nejake mega velke letisko. Len ja mam mozno iny pohlad na to, co je velke letisko a co mensie. Ze niekto Ti napise, ze je to obrovske letisko a mne pride ako mensie v porovnani s inymi, kde som bola.

tenerifka
22. máj 2023

@majlo1234 uz nic nenarobis, hlavne mysli pozitivne a dobre to dopadne. Ryan nezvykne meskat, lebo kazde dlhsie statie ich stoji velke peniaze a naburavaju sa mu dalsie lety. Na vacsine letisk je pre rodiny s detmi zvlast pas na kontrolu prirucnej batoziny, dobre sa poobzeraj, prip.popytaj. Priletis, bezis po batozinu, bezis znova na checkin a ja verim, ze stihnes

blanblan
22. máj 2023

Treba rátať aj s tým že Ryanair môže zmeniť čas odletu jedného alebo druhého letu, nechem strašiť ale stalo sa mi to dvakrat. Mala by si mať aj plán B

majlo1234
autor
22. máj 2023

@tenerifka no priznam sa, ze dokial to tu nepadlo, ani mi na um nezislo, ze by sme mohli druhy let zmeskat. 😅coe ja som vecny optimista, akurat teraz po citani vsetkych skusenosti zacinam mat obavy
@blanblan plan B nemam, potrebujem to lietadlo stihnut. Ale ak ho zmeskame, holt svet sa nezruti, pojdeme dalsim. Ale vytoci ma to urcite

tenerifka
23. máj 2023

@majlo1234 hlavne heslo-ked nejde o zivot, ide o h...o, takze nastav sa najprv na to, ze to stihnes, a ak nie, budes riesit potom, je rok 2023, doba internetu, vsetko mame na jeden klik.

muchotrafka298
23. máj 2023

@majlo1234 Ryanair malokedy meska, jeho riaditel tvrdi, ze lietadla musia zarabat a zarabaju len ked lietaju a su plne ludi. Takze by som to nevidela tak pesimisticky. Ako stat sa moze vselico. Treba mat nejaky plan B vzdy, aspon nacrt, ze ake je nahradne riesenie. Lebo ked leti dospeli, tam sa da improvizovat aj na mieste, s detmi to uz nie je take lazo plazo, ze vyspim sa na letisku alebo pojdem inde. Napis Katke do skupiny Cestujeme lietadlom, ona Ti urcite poradi ohladom tej vasej letenky, ci sa fakt sa musite znovu zacheckovat alebo ides rovno. Pisala v skupine o vynimkach, mozno tam spada aj tvoj let s prestupom.