Batožina - Ryanair

emka530
15. jún 2021

Ahojte cestovateľky, tie ktoré ste nedávno leteli s Raynerom a malými deťmi, aká je povolená batožina pre deti do 2 rokov? Bolo to tak že deti do 11 rokov mali dve batožiny neobmedzenej váhy ale ako to je teraz? Keď jedna bude kočík môže byť druhá batožina ako kufor na kolieskach? Na stránke Ryanairu to je písané dosť nejasne a spoločnosť na správy neodpovedá. Vďaka za každú radu a odpoveď.

qetka
15. jún 2021

@emka530 ja to podla tych novych podmienok chapem tak, ze na babo mozes mat kocik, plus sedacku, postielku alebo podsedak, a jeden “baby bag” max 5 kg - 45x35x20 - ak sa ti do tych rozmerov zmesti kufor na kolieskach, tak aj ten

sissy27
15. jún 2021

@emka530 podľa mňa na stránke Ryanair je to napísané úplne zrozumiteľne
https://help.ryanair.com/hc/en-gb/articles/3600...

Bezplatne si môžeš zobrať len “kabelku” alebo teda malý ruksak (40x20x25cm), alebo si doplatíš priority a môžeš si zobrať vyššie spomínaný ruksak plus ďalšiu batožinu 55x40x20cm max 10kg) alebo si zaplatíš veľkú batožinu do podpalubia (20kg). Deti do 2r. majú nárok na 2ks detskej výbavy (kočík, autosedačka, atď). a 5kg tašku “na plienky”.

qetka
15. jún 2021

@sissy27 ano, presne tak to chapem aj ja, nezda sa mi to nejasne 😉

emka530
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
qetka
15. jún 2021

Ja som ti pisala presny rozmer a vahu:
However, a baby bag up to 5 kg (45 x 35 x 20 cm) is allowable for the accompanying adult in addition to their cabin bag.
https://www.ryanair.com/sk/en/useful-info/trave...

emka530
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
15. jún 2021

@emka530 Ale ty sa musíš držať toho, čo majú napísané v podmienkach. Nemôžeš sa držať toho, že niekde niekoho pustili i inak.

emka530
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
99jane99
15. jún 2021

@emka530 Samozrejme, že na kočík nemôžu obmedziť váhu to by už čo za nezmysel bolo 😂
Stále vsak ale musíš dodržiavať maximálny rozmer batožiny, či už pre seba alebo dieťa. Vždy to tak bolo a aj je...

sissy27
15. jún 2021

@emka530 čo presne ti v ich podmienkach nie je jasné keď si ich vieš prečítať?? Infant (do 2 r) má nárok na 2ks baby equipment plus malá taška do 5kg, dieťa do 2-11r má baggage allowance rovnako ako dospelí. Hádam by si nechcela pre 10 ročného kočík a autosedačku 🙈

qetka
15. jún 2021

@sissy27 jej to jasne je, vie citat, vie googlit. V prvom prispevku vobec nenapisala: “ Na stránke Ryanairu to je písané dosť nejasne..” - to iba my dve nevieme citat ;)
a tiez v druhom prispevku nepisala: “ ale nikde nie je spomínané aká má byť veľkosť batožiny pre dieťa”
Nevadi 🙂

emka530
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jablkovastrudla
15. jún 2021

@emka530 letela som s malym par krat a nikdy nikdy mi nemerali batozinu pre dieta. Mala som klasicku skip hop tasku na plienky a bola plna plienok, utierok, vody a chrumiek. Nemerali ani rozmery ani nevazili kolko taska má. Kocik mozes mat zadarmo stale, a nam nerobili problem ani s trunky kufrom pre dieta.

emka530
autor
15. jún 2021

@jablkovastrudla vďaka za odpoveď :-* a kedy si letela naposledy?

jablkovastrudla
15. jún 2021

@emka530 naposledy minuly rok, ale co som si pozerala pravidla, nezmenili sa. Za malo a stastny let

emka530
autor
15. jún 2021

@jablkovastrudla veľká vďaka

sissy27
15. jún 2021

@emka530 sklamem ťa, nalietané mám pravdepodobne viac ako ty, niečo v letectve aj odpracované a ako bonus viem čítať s porozumením.
Príručná batožina má stanovený max rozmer, či má kolieska je irelevantné, musia sa zmestiť do limitu. Hmotnosť riešiť pravdepodobne nebudú ale ak sa rozhodnú, že práve dnes áno, tak si doplatíš. To isté platí o rozmeroch - niekedy neriešia a niekedy áno.
Dieťa nemá nárok na dve batožiny zdarma (ani si nespomínam, že by to niekedy u lowcostov bolo) - infant do 2r má nárok na 2ks baby equipment, teda kočík, autosedačku atď plus jednu tašku do 5kg (nie dve batožiny). Toto sa týka detí do 2r bez nároku na sedadlo (sedí rodičovi na kolenách). Pokiaľ mu zaplatíš štandardnú letenku, tak má nárok aj na batožinu podľa zvolenej kategórie. Dieťa 2-11r platí za letenku a má nárok na batožinu podľa zvolenej kategórie rovnako ako dospelý.

zuzanka.zuzu
15. jún 2021

mňa by zaujímalo ako sa dá zbaliť kočík aj autosedačka? teda viem ako, ale to sa fakt niekomu chce vláčiť ťažké vajco na dovolenku? 🙂 (neriešim "dovolenku" za rodičmi ale reálnu dovolenku)... ozaj a wizzair ako?

emka530
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emka530
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacusik69
16. jún 2021

@emka530 mozes mat 2 kusy baby equipment zadarmo do podpalubia (kocik, autosedacka alebo cestovna postielka - kombinacia LEN tychto veci pricom kocik moze byt aj 3-kombinacia napriklad) a zaroven mozes mat prebalovaciu tasku "navyse" na palubu lietadla do 5 kg...

kacusik69
16. jún 2021

@zuzanka.zuzu Wizzair 2 ks baby equipment do podpalubia

99jane99
16. jún 2021

@emka530 prepáč, ale to už keď napraces kadečím ako píšeš tekutiny, drogeria, uteráky, tak to už mi príde cez... To je už potom o charaktere ľudí, keď takto využívaš 2 equipment for baby (ktoré sú definovane ako kočík, sedačka a príslušenstvo) a Ty im tam dáš kufor akoze príslušenstvo kočíka plus naprataný golfač,...
To ste si nemohli doplatiť 1 normálny kufor na Check-in ?

kacusik69
16. jún 2021

@99jane99 ludia to robia bezne, a tiez mam na to ako zamestnanec letiska svoj nazor… kazdopadne pri Ryanairi sa da ina vec nez vyssie vymenovane (napr. kufor) zobrat len ako plateny baby equipment…

zuzanka.zuzu
17. jún 2021

@99jane99
@kacusik69 nikdy som si to nevšímala (asi preto lebo na letisko sme vždy doleteli na poslednú chvíľku kedy deti už boli v lietadle) ale stále nechápem... ako napracú golfáč vecami? proste neviem si to prakticky predstaviť.

a ešte otázka - prečo idú deti ako prvé resp. prečo majú prednosť? však môj by asi zošalel od nudy, my sa chystáme ako poslední nastúpiť

qetka
17. jún 2021

@zuzanka.zuzu ja mam do lietadla vak na kocik. Tak predpokladam, ze sup tam golfac a zvysok doplnia vecami :D

milluska
26. jún 2023

@sissy27 ahoj vidím, že si v obraze a vyznas sa, prosím ťa ako to je, keď chceme brat kocar aj detskú postieľku ako baby free equipment? Stačí ju odovzdať pri check in spolu s kuframi, či treba upozorniť ze to je detská postieľka? Treba aj nejak špeciálne ju baliť do fólie alebo tak alebo stačí len v tej originálnej taške a označiť menom? Ďakujem moc 😘

sissy27
26. jún 2023

@milluska baby equipment standardne az pri nastupe do lietadla, kedze sa predpoklada, ze taky kocik potrebujes aj na letisku a takisto z lietadla chces dieta ulozit do kocika a az potom ist po batozinu. Postielku sa spytaj pri odovzdavani batoziny, myslim ze ju rovno vezmu, oznacia ju oni. Len im povedz ze to je baby equipment, nech ti to nezarataju ako dalsi kufor, prinajhorsom ta s tym poslu az k lietadlu. Rataj ale s tym, ze s nou nebudu zaobchadzat ako s kartonom vajec, tak si ju zabal tak, aby si minimalizovala riziko poskodenia.

kacusik69
26. jún 2023

@milluska normalne prides na check-in aj s kocarom aj s postielkou, das si to oznacit - oboje (ak mas dieta co predpokladam ze mas ked sa pytas, mas automaticky “allowance” na baby equipment v rezervacii a teda aj vo vybavovacom systeme), s tym ze postielku odovzdas na nadrozmerke, kocik bud tiez, alebo pri lietadle
@sissy27 ako batozina to bude a musi byt zaratane vzdy, ale system rozlisuje…

milluska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz