Máte skúsenosti s dovolenkou cez rakúsku cestovku?

katkaseiner
12. júl 2013

Nasa princeznicka ma 10 mesiacov, viem, nie je to vela, ale ja uz spekulujem, ze by sme mohli ist k moru aspon na par dni. Z UK sme chodili na dovolenky vzdy cez anglicke cestovky, resp. web stranky. Tu doma este aj last minute je neuveritelne drahy. Pocula som ze rakuske cestovky maju super ceny. Vie mi prosim niekto odporucit nejake stranky? Po nemecky sice vela neviem, ale po anglicky hej, tak snad by s tym problem nebol.
Ak mate skusenosti s nejakou konkretnou strankou resp. cestovkou, prosim napiste. Dakujem a prajem pekne leto

liz_lemon
12. júl 2013

@katkaseiner
gulet.at
tui-reisecenter.sk
5vorflug.de

mimikas
12. júl 2013

@katkaseiner naposledy sme boli cez Gulet a bolo super, vsetko pekfektne zorganizovane, vzdy sme mali delegata po ruke ktory nas nasmerovali na autobut atd. takze z mojej strany len spokojnost. 11 dnovy pobyt v 4 hviezdickovom hotely na Tennerife nas vysiel tolko ako 7 dnovy pobyt v 3 hviezdickovom hotely cez Slovensku cestouku. Takze rozdiel tam je dost velky hlavne v sluzbach

katkaseiner
autor
12. júl 2013

@liz_lemon, @mimikas dakujem, idem to pozriet, myslite ze by sme sa dohovorili s delegatom aj po anglicky? Ja som sa nemcinu ucila hrozne dlho, ale priznam sa ze len velmi malo zakladov mi ostalo. Anglina je pre mna lahsia

mimikas
12. júl 2013

@katkaseiner nasa delegatka vedela nemecky, anglicky a bola slovenka takze sa s nou dalo dohodnut vzdy, ale ked sa chce vzdy sa da dohodnut. Inak by si sa cudovala kolko slovakov islo s nami cez Rakuzske cestovky

959touareg
12. júl 2013

@katkaseiner
posledne chodime vzdy cez rakuske CK, oproti SK je to nebo a zem. ale v pohode po slovensky sa dorozumies, vsetko vybavis cez SK sprostredkovatela. vela slov. stranok ti ponuka rakuske zajazdy cez ich cestovky. 😉

liz_lemon
12. júl 2013

@katkaseiner jasne, ze sa dohovoris, inak my sme delegata ani nevideli na poslednej dovolenke, lebo sme ho nepotrebovali

katkaseiner
autor
12. júl 2013

uz pozeram a porovnavam... ten isty hotel cez at cestovku je o 100 E lacnejsi ako cez slovensku... to sa mi zda dost. Nema niekto konkretne skusenost s Rhodosom? Nejaky fajn hotel ale aby bol aj tichsi aj vhodny pre male babo. Alebo ak mate uplne aj ine krajiny, ostrovy, resp. hotely kde ste boli velmi spokojny, tak sem s nimi. Nie sme narocny, ale hygiena, dobre papanie (aj masko), priatelsky personal by bodol.

erikabar
27. júl 2017

@katkaseiner tak my teraz aktuálne porovnávame a rozdiel medzi rakúskou a slovenskou na tri osoby je približne 450 EUR a to už je slušný rozdiel... viem, že je to dávno, čo si prispievala, ale išli ste teda nakoniec cez rakúsku CK?

erikabar
27. júl 2017

@katkaseiner porovnávame myslím v tom, že rovnaký termín, rovnaký hotel, rovnaký počet osôb... rozdiely v cenách šialené...

katkaseiner
autor
27. júl 2017

@erikabar nevieme po nemecky len po anglicky. Nakoniec sme na Rhodos boli až tento rok cez Firo. Mala už potrebuje aj detský klub tak to bolo super

erikabar
27. júl 2017

Aha, tak predsa slovenská CK 🙂 no my asi tú nemeckú.

erikabar
2. aug 2017

@katkaseiner tak nakoniec ideme cez 5 vor flug cez Nemcov a rezort v Turecku Sea Planet Spa, skus pozriet, pre deti raj na zemi 🙂

carmen33
2. aug 2017

My sme boli v juni v Turecku cez nemecku FTI. Sprostredkoval to firotour v poluse. Maju rakuske aj nemecke cestovky. Usetrili sme 500 eur pre 4 osoby. Leteli sme zo swechatu.

katkaseiner
autor
3. aug 2017

@carmen33 ako hladas cez rakuske alebo nemecke cestovky cez Firo?

carmen33
3. aug 2017

Bola som priamo na pobocke v Poluse. Povodne som isla do Saturu zaplatit zajazd a len tak som sa stavila vo fire a ona mi ponukla ten isty len lacnejsi, ten isty termin a s vyhladom na more. Kedze sme hned vedeli lety tak sme si predlzili o den na 9 dni a stale usetrili cez 300 eur. Pokyny mi prisli mailom. Delegata sme videli len v autobuse na zaciatku 😀.

erikabar
6. aug 2017

@carmen33 ahoj Carmen, áno, tie zájazdy sú oveľa lacnejšie a ako som čítala recenzie, tak izby cez nemecké a rakúske CK komfortnejšie.... naši asi nakupujú low costy a predávajú ich ako top izby... ale nie to som chcela, ako ste riešili dopravu na Schwechat? Z dopravy tam nemám strach, ale bojím sa, že prílet bude meškať a pozerala som tie pravidelné linky cez Regio a Slovaklines na Schwechat, zdajú sa mi celkom komfortné, len by som tam nerada ostala trčať, keby lietadlo meškalo... teda ak ste náhodou išli zo Schwechatu do BA autobusom, nevieš či boli plné?

carmen33
6. aug 2017

@erikabar my sme zo Senca, tak sme si objednali taxik az z domu. Stal nas 125 eur tam aj spat. Ked sme sa vracali oni si sledovali let a uz nas cakal na letisku. Ked sme si zratali naftu, auto nam zerie 11l + parkovne na letisku na 9 dni + dialnicnu, tak sme sa rozhodli na taxik.

kubinka1
24. aug 2017

Ahoj, my ideme cez rakusku CK na Mallorku teraz v sobotu a ked mas zajazd nad 2000 Eur rodina, tak nam dali arkovanie na Schwechate zdarma ceôly tyzden. Super.

erikabar
3. sep 2017

@carmen33 tak my sme išli autobusom SlovakLines, dokonca sme stihli skorší autobus, než na ktorý sme mali lístok, takže super... vyšlo ma to s malým dokopy 11 EUR tam aj späť, takže za mňa spokojnosť... celkovo dovolenka inak bola super! 🙂 ach, chcem sa tam vrátiť...

vandulka69
1. aug 2019

@erikabar ahojte, nemali ste ziaden problem s cestovkou 5forflug? Na stranke lastminute .at sme nasli cez nich dovolenku najvyhodnejsiu cenovo, len sa bojim, aby bola aj realita taka, ze delegat sa postara, vie anglicky a nezostaneme niekde trcat :D

erikabar
1. aug 2019

@vandulka69 5forflug je touroperator, zabezpecovali sme to cez reisen.sk a tadial sme objednavali dovolenku, komunikacia prebiehala v slovencine, delegata sme nepotrebovali... vylety sme si zabezpecili na trhu za polovicne ceny a informacia o tom, kedy nas pridu vyzdvihnut do hotela na odlet prisla do hotela...