Môže ísť dieťa s dospelou osobu na dovolenku keď nie je plnoleté?

dftk
7. aug 2018

Ahojte baby som matka a mám deceru vo veku 14 rokov chcela by ísť na dovolenku z dospelou osobou má v Bulharsku kamošky a ide za Nimi ich otec a že ju zoberie nepotrebujem žiadne papiere ?

missdiva
7. aug 2018

@dftk daj si u notára overiť splnomocnenie zákonného zástupcu dieťaťa na cestu do zahraničia v sprievode cudzej osoby.

dftk
autor
7. aug 2018

@missdiva ďakujem veľmi pekne.... len dnes bola smutná keď som jej oznámila že by boli problemi tak som nevedela že čo a ako

dftk
autor
7. aug 2018

A ešte by som sa chcela spýtať s otcom nežijeme len ja sa o ňu starám neni sme rozvedený ale nežijeme spolu a nestará sa potrebujem aj jeho podpis ?

anesim
7. aug 2018

Radšej splnomocnenie v slovenčine a angličtine, overiť podpis. Vzor je na stránke Ministerstva zahr vecí tuším

dftk
autor
7. aug 2018

@anesim ďakujem a budem potrebovať aj jej otca podpis. ?

anesim
7. aug 2018

To neviem, ale ke´d nie ste rozvedení tak myslím, že nie. Lebo nemáš súdne rozhodnutie, že ju máš v starostlivosti

dftk
autor
7. aug 2018

@anesim ďakujem ti lebo nemám ani naňho kontakt

jelenec448
7. aug 2018

Nepotrebuje nič iné, iba platný pas.

lubina
7. aug 2018

@dftk http://www.mzv.sk/cestovanie-a-konzularne-info/...

co sa tyka Bulharska pisu tam toto:

Bulharské orgány nevyžadujú od občanov EÚ notársky osvedčený písomný súhlas rodičov. Podmienkou na vstup do krajiny je, aby dieťa bolo držiteľom vlastného platného cestovného dokladu.
V zmysle vnútroštátnych právnych predpisov Bulharskej republiky sú bulharské orgány hraničnej kontroly oprávnené vyžadovať osvedčený písomný súhlas rodičov od osoby sprevádzajúcej cudzie dieťa len vo vzťahu k občanom Bulharskej republiky.
Aktualizované: 14/07/2017

lula313
7. aug 2018

Sestra organizovala fit pobyt v Chorvátsku a mala tam dve 15 ročne kamarátky, ktoré rodičia pustili a nepísali na sestru žiadne splnomocnenie.

dftk
autor
7. aug 2018

@lubina tak že nemusí mat žiadne splnomocnienie ?

dftk
autor
7. aug 2018

@jelenec448 a keď má pas tak nemusím nič vybavovať človeka veľmi dobre poznám len aby nemali na letisku problemi

elaela23
8. aug 2018

@dftk no radsej si ho vybav ako mat problem.maja isla do CZ a aj tak som dala aj ked netreba. 2€jedna strana.

hettinka
8. aug 2018

@dftk syn chodí na dovolenku so starými rodičmi, mame rozdielne mená a vždy im dávam splnomocnenie, hoci ani nie sú "cudzí".
Nejde len o vstup do krajiny, ale napr. aj lekárske ošetrenie a ďalšie úkony, keby bolo treba niečo za dieťa riešiť.

lubina
8. aug 2018

@dftk podla toho co je tam napisane nie

lienoccka85
8. aug 2018

My ked sme boli maly tiez nam mama davala splnomocnenia aby nebol problem ked sme sli na dovolenku so starymi rodicmi. Podla mojho nazoru to pojde dat aj na cudziu osobu, oni nebudu skumat ci ste rodina alebo nie. Predsa ty si to splnomocnenie dala takze im do toho nic ci ti to je nejaka rodina alebo nie .

gama1542
8. aug 2018

@dftk moja dcera bola s rodinou mojha brata. Ma 11. Splnomocnenie som dala spravit. Staci ti na matrike- tak mi bolo povedane, nemusi byt rovno notar. Stalo ma to 2€. Ale mala som pokoj v dusi, keby nieco. Nikdy nevies na akeho colnika natrafis.. A ozaj - tlacivo bolo v anglictine.