Lieky na dovolenku pre dospelých

fifina75
18. aug 2023

Ahojte, aké lieky pre nás dospelých si s určitosťou máme zobrať na dovolenku?

bolarazjedna
18. aug 2023

Ja vždy beriem niečo od bolesti a na horúčku (paralen, Ibalgin), čierne uhlie a lieky ktoré pravidelne užívam.

sissy27
18. aug 2023

@fifina75 tie, ktore uzivate pravidelne na nejake chronicke ochorenia na predpis od lekara (na srdce, antidepresiva, na tlak, inzulin…). A potom zalezi, kam idete na dovolenku - ak niekde do amazonskych pralesov, tak vsetko mozne od antipyretik, cez antihistaminika, analgetika… ak ides niekam do beznej turistickej oblasti, tak ja osobne neberiem nic, ved lekaren bude aj tam v pripade potreby. Napriklad spominane cierne uhlie som za svojich vyse 40 rokov zivota este neuzila, preco by som ho tahala na dovolenku?

bolarazjedna
18. aug 2023

@sissy27 no lebo murphyho zákon - keď mám pri sebe, tak isto mi to nebude treba, ale keby nemám, tak isto ma chytí hnačka 😃

lulu0123
18. aug 2023

Paralen,ibuprofen a smectu beriem.Inak nic.Ale kopu detskych.

jamimo
18. aug 2023

@bolarazjedna presne😄 u mňa síce nie hnačka, ale herpes.. Ako jediný som nepribalila Lyzín a Zovirax, a keď som mala herpes ako 3 ropuchy, jasné že som ich bežala kúpiť.

jamimo
18. aug 2023

@fifina75 okrem spomínaných ja beriem aj kvapky do uší (na predpis) aj ATB (na predpis) Po ťažkom zápale stredného ucha a 2x okostnice, bez tohto na dovolenku nejdem (preventívne mám) Ak nepoužijem vrátim lekárovi alebo do zberu v lekárni. Nie som zástanca užívania atb len tak.

sissy27
18. aug 2023

@bolarazjedna naozaj nevidim zmysel v tom kupovat a tahat na dovolenku lieky, ktore bezne neuzivam. Teda pokial nejdem mimo civilizacie, kde nie je dostupna zdravotna starostlivost. Keby som sa mala riadit murphyho zakonmi, tak to aby som si aj tri druhy ortez brala a plucnu ventilaciu, ved keby nahodou…

heidi4
18. aug 2023

Ja vzdy len lieky proti bolesti - som zial migrenoidna a mavam aj bolestivu menstruaciu prve dva dni (aj ked jasne, na dovcu sa snazim nechodit v tie dni ''M'') - presne aj dnes mi dobre padol liek na nemalu migrenku.
Nosim si este aj Framykoinovu mast / Fenistyl gel na rozne pripadne kozne poranenia / stipance + leukoplastove pasiky, ak aj to sa rata ako ''liek'' (nerata, viem, len mi to napadlo k mojej ''lekarnicke prvej pomoci''). :D Presne aj ja, ked to mam pri sebe, nic sa mi nestane (klop klop) a ked to nevezmem, potrebujem to a mozem ist kupovat do lekarne nove balenie. :D
A zacala som si nosievat posledne roky aj repelent, pre kazdy pripad. :D
A BODAJBY som si vzala aj Panthenol spray, nikdy som to nekupovala, som fototyp 4, ale dneska som sa krasne spalila a este horko zaplacem... :-/ som jak paprika a horia mi prsia, brucho, pazuchy - takze odporucam tomu, kto sa este len bali, pribalit Panthenol sprej ;)
Prijemnu dovcu zelam vsetkym 🙂 hlavne nech je pohoda :D

nenne27
18. aug 2023

Analgetika, lieky proti srac..ke, grcacke, usne nosne ocne kvapky.zodac.proti horucke.vitaminy, magnezko.slivovica

heidi4
18. aug 2023

@nenne27 wooow, ty si iny diiiler :D vybavena poriadne 🙂 👍

nikpa
18. aug 2023

@fifina75 horúčka, srajda, bolesti, to sú pre mňa veci kedy treba lieky mať po ruke hneď. Všetko ostatné si keď tak podľa potreby viem kúpiť aj tam kde som.

slusnaxbaba
18. aug 2023

@fifina75 Určite lieky od bolesti, ktoré máte overené. Perfektné je colostrum. Až by sa niečo nečakané vyskytlo, posilní imunitu. Je prírodné, žiadna syntetika. A má široké využitie. Až ho nepoužijete na dovolenke, doma určite poteší. Tiež by som pomohla pokožke aj vnútorne, pitím aloe vera. Až zaujalo, napíšte mi. Poviem viac.

veselo_neveselo
18. aug 2023

Ja beriem este hot/cold naplaste, nejake leukoplasty, (voltaren) gel na svaly/klby. Fenistil gel (alebo nieco)na stipance. Strepsils na hrdlo (kolkokrat z klimosky skriabe v hrdle). Paralen/ibruprofen beriem z oboch aby sa dalo na striedacku ked bude zle. Malu dezinfekciu (betadine) na skriabance. Imodium.

kornelies
18. aug 2023

@nenne27 Ja nosim este lieky na uvolnenie "seknuteho" svalstva, octanovu mast, elasticke obvazy, vaginalne cipky/krem na vaginalnu infekciu, panthenol, Kinedryl a Sudokrem (zapareniny, odreniny), cajpvnikovy olej a troje sirokospektralne antibiotika. No proste celu lekaren. 🤣

bolarazjedna
19. aug 2023

@sissy27 však každý robí ako chce ☺️ z môjho pohľadu je jednoduchšie pribaliť 1 blister čierneho uhlia, ktoré žiadne miesto nezaberie v ruksaku, a potom to neotvorene doniesť naspäť domov, ako v prípade hnačky hľadať najbližšiu lekáreň a čakať, kým mi to niekto donesie.

smajliica
19. aug 2023

Žiadne. Jedine keď idem mimo Európy.

muchotrafka298
19. aug 2023

Zalezi od toho, kam idem a aku mam batozinu. Pokial len prirucnu., tak to mam velmi zredukovane - Ibalgin, Paralen, Modafen, Strepsils, Doritricin. A Kinderil, pre kazdy pripad, mam kinetozu.Pokial idem s velkou batozinou, beriem aj nieco na hnacku, kvapky od kaslu, kvapky do nosa, ak idem k moru tak vzdy vzdy vezmem Panthenol Sprej. Vsetko ostatne si viem dokupit na mieste, beriem toho tak blister, alebo odstrihnem, aby som mala "prvu" pomoc ked as nieco stane, aby som nemusela ist v noci zhanat lekaren. Nehovoriac o tom, ze v mnohych krajinach je v nedelu v obchodoch zatvorene. Leukoplasty neratam, to nosim aj bezne v kabelke. Ak by som uzivala nejake predpisane lieky, brala by som si tie v prvom rade.

domiklik
19. aug 2023

@fifina75 podľa toho kam idete, ak do EÚ, beriem zuzeni verziu lekárničky, ak moslimské krajiny, tam to nenechávam na náhodu

seahorse27
19. aug 2023

antipyretika/analgetika, proti hnacke, antihistaminika, kortikoidny krem (mam predpisany na ekzem), Framykoin mast (ak mam doma), kvapky dezinfekcne do oka, kvapky Burow roztok do ucha, Canesten vaginalne tablety/krem

patus_2
19. aug 2023

@fifina75 ja nosím zo sebou stále tieto: Ibuprofen, Paralen, čierne uhlie, nejaké antihistaminiká na alergie, masť po uštipnutí hmyzom, dezinfekciu, náplaste a magnézium. Zatiaľ mi nič dôležité nechýbalo 🙂

sissy27
19. aug 2023

@bolarazjedna este raz - cierne uhlie som za 40+ rokov svojho zivota nepouzila, nemam ho ani doma. Takze nebudem kupovat a prevlakat hore dole lieky “pre istotu”. Napr v egypte ti je cierne uhlie na dve veci, tam ti nic ine ako ich lieky nepomoze na crevne problemy.
Zobrat so sebou ma vyznam tie lieky, ktore pravidelne alebo prilezitostne uzivam. Kupovat nieco, co som nikdy nepouzila “lebo co ked nahodou” je nezmysel, to uz fakt aj vlastnu sadru si mozes brat 🤷‍♀️
A samozrejme ako uz bolo viackrat spomenute - podstatna je destinacia, kam sa clovek chysta.

jazula
19. aug 2023

Pre dospelych lieky na to, s cim mávame najčastejšie problém. U nás teda Nalgesin, Paralen, Smecta. Plus ja kvapky, čo užívam pravidelne. Pre dieťa toho vlečiem oveľa viac (a našťastie skoro nikdy nepoužijem). Nechce sa mi v neznámom meste riešiť lekaren, keď niekoho práve preženie alebo ma z prievanu bolí hlava…

tenerifka
19. aug 2023

ja som bola mimo Europy a brala som Ibuprofen, repelent a naplaste. Co mi ale velmi chybalo bol Fenistil gel alebo nieco podobne na stipance a kusance, ten co som mala doma bol uz davno expirovany a zabudla som kupit, tak som potom behala v Sandakan na Borneu po meste a hladala otvorenu lekareñ, aby som nieco zohnala, kedze ma nieco skaredo postipalo (bud opicia blcha alebo sa o mña obtrela husenica) a mala som otrasnu reakciu, kedze som si to rozskrabala. Nakoniec som kupila mast s kotrikoidmi a pomohlo, ale na dalsiu dovolenku uz budem mat dopredu

urshullita6541
30. apr 2024

niečo na bolesti chrbta a kŕče, antihistaminiká, chladivé náplasti, repelent a na odreniny abilar živicovú masť