Pas a hotovosť v zahraničí

26. apr 2024

Cestujem do Dublinu, nemám veľkú skúsenosť. Budem ubytovaná v hoteli. Neviem ako s pasom a hotovosťou. Nechavate si ich na hoteli? Či beriete so sebou? Budeme dosť cestovať cez deň a včera sa vracať na hotel. Chcem si zobrať aj nejakú hotovosť. Už som raz mala problém s platobnou kartou, preto chcem byť takto krytá. Ale, nechať si 500€ na izbe? Mám booking, nie príliš dobre recenzie ma ten hotel ale uz nič iné som nevedela zohnať

chrobak7
26. apr 2024

Pas či OP so sebou, taktiež nejakú tú hotovosť. Zvyšok odlož do hotelového sejfu, zvyčajne na izbách býva malý sejf. Ak nebude, tak radšej všetko so sebou.

egonsk
26. apr 2024

mozes mat 2 pasy, vtedy mas istotu, ze ak jeden ukradnu, s druhym este mozes existovat a docestovat... Tiez je dobre mat aspon 2 karty bankomatove, tiez ak o jednu prides a aj o hotovost, tak neostanes bez koruny...
Toto plati na akekolvek vycestovanie do zahranicia.

autor
26. apr 2024

Pas by som najradšej nechala na izbe. Druhé už nestíham vybaviť . Karty mám tiež dve. Pokračujem do Anglicka ( pre vysvetlenie, že mi op nestačí). Na izbe nemám sejf

domak2
26. apr 2024

Kapsička na krk pod tričko a ideš. 😊

lusyyy36
26. apr 2024

Doklady nosím pri sebe. Hotovost v irsku nenosím kedze tam sa väčšinou platí vsade kartou

banalu
26. apr 2024

Nenechala by som na izbe ked to nema dobre recenzie. Sama si si odpovedala. Kup si tu tasticku pod tricko daj tam aj pas aj peniaze, aby ti to neslohli z kabelky/vaku, pripadne si to niekde nenechala...
A ano, ak ta niekto bude chciet okradnut na izbe kym tam nebudes, tak uz ho napadlo kazde jedno miesto kam napadne teba schovat aj pas aj peniaze ☺️

simsalabim
26. apr 2024

Pas so sebou a v Irsku si naozaj vystacis s kartou. Tasticku pod bundu a ides.

autor
26. apr 2024

@simsalabim skôr sa mi jedna o to Anglicko. Londýn, turistické mesto takže predpokladám, že aj raj zlodejov. Hotel nemá dobre recenzie ohľadom čistoty, staré nábytky, malý priestor atď. O krádeži, resp.podobnom nič.

dagas
26. apr 2024

Mne teda v Londýne nikdy nič nezmizlo a to ma muž vkuse džubal že prečo si nechávam mobil trčať z vrecka alebo z kabelky..ale ozaj asi nejakú kapsičku a pod mikinu alebo bundu dať..

autor
26. apr 2024

A ak by recepcia ponúkala trezor, na to by sa dalo spoľahnúť? Akosi sa mi nechce trepať pasy pri sebe. Idem ja a 3 deti. Takže to zaberie aj trochu miesta

syslik81
27. apr 2024

pas zo sebou - vzdy pas mat doklad totoznosti pri sebe ... a hotovost 500 zas nieje tak vela aby si to nezvladla odniest .. takze pokial sa jedna len o tak malu sumu a pas tak u seba ...

autor
27. apr 2024

@syslik81 veď tu nejde o to, či zvládnem alebo nie. Skôr o to, že budem musieť strážiť. Ale dobre, budem brať so sebou

simsalabim
27. apr 2024

V Londyne som nikdy nemala problem, hoci kazde turisticke miesto ma problem so zlodejmi. Normalne mam crossbody kabelku, taku vacsiu, drzim si ju vpredu a idem. V Neapole som ju mala k opasku pripnutu skobou, lebo tak som videla taku kradez s motorkou. V Londyne by som si viac dala pozor na plostice v hoteli, ked pises, ze hotel ma zlu reputaciu ohladom cistoty. Tam sa premelie kvantum ludi a Londyn je znamy tymto problemom, treba si na to dat pozor.

autor
27. apr 2024

@simsalabim a ako sa tomu dá predísť? Myslím dajaky sprej alebo niečo na matrac?

simsalabim
27. apr 2024

No nepredides tomu. Po prichode skontrolovat matrac, pod nim, atd. Ak ich najdes, odchod, ziadat inu izbu a ak aj tam, uplny odchod, ak mas kam... Pozri si recenzie na google, tripadvisor a podobne a ak v poslednom case niekto plostice spomenie, treba byt extra na pozore.

autor
27. apr 2024

@simsalabim dobre, zabalím si fenisti gél😂

simsalabim
27. apr 2024

No mna by viac ako stipance v tom pripade trapilo, ze si ich 100% prinesies domov.

autor
27. apr 2024

@simsalabim jasné, veď srandu si robím. Proste sa tomu človek nevyhne. Ak tam budú

abbey1
27. apr 2024

Môžem dotaz, prečo ste vybrali hotel so zlými recenziami na čistotu? Veď to je prvé, čo pozerám pri výbere hotela.

autor
27. apr 2024

@abbey1 kvôli lokalite. Nič už nebolo volne. Ani booking ani airbnb. Akože, asi som to hlúpo napísala. On na booking ma za čistotu 6. Väčšinou pod 7 nejdeme. Ale skôr bol dôraz na staršie zariadenie, slabší prietok vody atď.