Pomorie a Prímorsko - rady, tipy a skúsenosti

alexsk
3. jún 2013

Ahojte, viem, ze su tu diskusie na Bulharsko, no su starsieho data. Zakladam tuto temu pre ludi, ktori by sa radi podelili o svoje zazitky z tychto destinacii, pridali tip na vylet, odporucili restauracie a pripadne nechali recenzie na hotel, kde boli ubytovani. Ktore hoteliky, co ponukaju aj ranajky, su tie naj? Ake mate skusenosti s plazami, more, musle, riasy, piesok, a ktore su krajsie, severne alebo juzne? Proste, nech sa navnadime na dovolenkovu naladu 🙂

doublekatka
14. aug 2014

@saska2012 cena podobná ako U nás,nie sú vôbec predrazene

saska2012
14. aug 2014

@janulabb @doublekatka vdaka kocky🙂

janinka007
14. aug 2014

@saska2012 baby sa uvedomte,kúpiš tam čokolvek....to je ako ked sa američan opýta,či sa na Slovensku nebojuje.Bulharsko je normálna krajina a veľa vecí je tam lepších ako na SK,ked tam ideš na dovču a nemusíš riešiť "život"...toť môj názor

saska2012
14. aug 2014

@janinka007 myslim ze je v pohode sa spytat ked som tam nikdy nebola..nato je vytvorene forum aj tato tema..a vobec to nebolo myslene zeby bolo Bulharsko nejaka zaostala krajina kde sa nedaju kupit plienky..

milanchemik
15. aug 2014

@doublekatka Ahoj. Tak ako sa vám páči? Máte pekné počasie? Nám od 27.7. až do 6.8. ani raz nespŕchlo a až na jeden deň bolo v kuse slnko. Ten jeden deň bolo trochu pod oblakom, ale teplo, takže pohodička.

doublekatka
19. aug 2014

@milanchemik Pacilo sa nam velmi, nam prsalo len jeden den, inak celych 10 dni horuco, a boli sme spokojni so vsetkym...Ubytko za 30 minut - 250 eur.. 🙂

andrejka10
23. aug 2014

@doublekatka , kde konkrétne ste si našli ubytko? Na budúci rok by sme chceli ísť aj my znovu a chceli by sme si nájsť niečo na mieste. Ďakujem 🙂

doublekatka
24. aug 2014

@andrejka10 Nasli sme si takmer pri centre, mali sme vsade blizko, aj na severnu plaz, aj na juznu, aj do centra... 🙂 sli sme stale po hlavnej a ako sa rozdeluje hl. cesta na cca 4 cesty, tam sme odbocili do prava - smer sever. plaz a tam v penzione sme si nasli..

andrejka10
27. aug 2014

@doublekatka , tak to ste boli ubytovaní niekde pri nás 🙂 Náhodou názov si nepamätáš? Videla som na penzionoch reklamy na voľné izby a aj cena bola lepšia ako sme platili tohto roku my. Ale predsa radšej by sme ubytko vybrali na základe pozitívnych referencií. 🙂

doublekatka
29. aug 2014

@andrejka10 Na rohu tej ulice sa predavali rybicky smazene...a na tej ulici kde sme byvali, bol aj hotel Perla

andrejka10
29. aug 2014

Ďakujem @doublekatka za info. 😉

milanchemik
1. sep 2014

@doublekatka Však som vravel, že to bude pohodička :D

hasleerka
23. máj 2015

čaveste... chystá sa tento rok niekto do Pomoria???? ja zvažujem ak by bola nejaká dobrá LM...

milanchemik
25. máj 2015

@hasleerka Žartuješ???? Last minute???? Zbaľte sa, naštartuj a choďte sa tam previezť. Na mieste si nájdeš hotel za smiešny peniaz a krásna dovolenka pred tebou. Len ak môžem poradiť, zmeň Pomorie za Prímorsko. Neoľutuješ.

hasleerka
26. máj 2015

@milanchemik hm to je síce pekné naštartovať len ja nemám čo ... a v prímorsku sme už boli 2x tak chcem skúsiť pomorie alebo možno kiten...

milanchemik
26. máj 2015

@hasleerka Vlani som tu kecal s kočenou, ktorá aj s deťmi cestovala do Prímorska vlakom a páčilo sa jej. V Kitene som síce nebol, ale už som tu o ňom čítal a určite by som radšej zvolil ten, ako Pomorie..... :D

milanchemik
26. máj 2015

@hasleerka bola to doublekatka. popíš s ňou ak chceš :D

hasleerka
27. máj 2015

@milanchemik a tebe sa v tom Pomorie prečo nepáčilo????

milanchemik
3. jún 2015

@hasleerka Ahoj. Už ako sme tam vošli, tak v celom Pomorí bol nejaký divný zápach.... neviem ho definovať.. niečo medzi rybacinou a nejakým chemickým svinstvom. Ďalej čo sa pláže týka, tak je prakticky hneď vedľa cesty a je celá o ničom. Bola možno nejakých 30 metrov široká a takmer po celej dĺžke boli platené lehátka a slnečníky, takže tam boli asi len štyri "kocky o rozmere cca 30x30 m, ktoré boli free. Z tých 30 metrov šírky pláže bolo 15 m bližšie k moru pokrytých čiernymi riasami, alebo čo to bolo a vo vlnách bolo taktiež množstvo rias, takže sa zdalo, že tá voda je čierna...... Ak to mám porovnať s Prímorskom, tak skutočne asi tak, ako nebo a peklo.

hasleerka
3. jún 2015

@milanchemik vdaka za nazor....nejdem teda riskovat

zupupa
5. jún 2015

ahoj..my sme boli vlani v POMORI a tento rok ideme opat.. Letecky zo Sliacu je to 1,20h...15min busom od burgasu.
ubytovanie super- studio STEFKA vybavene chladnickou, prackou, presso strojom..ciste a utulne, dva balkony, klima atd....menili nam osusky..
Stara cast pomoria je male mestecko s pristavom, plazami liecivym bahnom a je tam dost restauracii a obchodikov..
Voda krasna cista..
Myslim ze je vhodne pre rodinky s drobcami ..

zupupa
5. jún 2015

@hasleerka -nam sa v pomorí pacilo..klud..nieje tam disko ruch a je tam lacno 😉 tento rok tam opat ideme..

milanchemik
6. jún 2015

Ja to zhrniem takto...... V Pomorí sa páči tomu, kto ešte nebol v Prímorsku 😀

zupupa
7. jún 2015

@milanchemik ..je to mozne 😀 o rok dame primorsko 😎

lusinkazilina
7. jún 2015

my sme boli v Pomori, take mensie kludne mestecko, dostupne vsetko co treba, hotel Elektra, spokojnost s ubytkom aj stravou, plaz blizko, ked sme chceli ist na nakupy, tak sme dobre nakupili aj v pomori, ked sme chceli cely den nakupovat tak sme sli na slnecne pobrezie cca 25km odtial busom

tritata
7. jún 2015

@zupupa aj my ideme tento rok do pomoria ideme už 3 krat na to iste miesto a sme velmi spokojny

tritata
7. jún 2015

@zupupa ahoj kedy idete a kde mate ubytovanie 🙂

hasleerka
7. jún 2015

@tritata a kde budete ubytovaní??? ja ešte stále nie som pevne rozhodnutá kam.. síce som myslela že pomorie nie, ale tak je pravda že viac ľudí viac názorov ... a dá sa tam ležať na pláži bez toho aby som platila za lehátko či slnečník???

zupupa
7. jún 2015

@tritata ahoj..my letime zo Sliaca 26,6, a ubytko mame ako vlani apartman Stefka..

tritata
7. jún 2015

@hasleerka jasne že sa da nemusiš platit za slnečnik, my sme ubytovaný v apartmane marinela v blizkosti hotela Mainz