Kam na dovolenku - Turecko alebo Malorka?

rony7
11. júl 2019

Ahojte, rada by som sa s Vami poradila kto bol na dovolenke v Turecku a Malorke, ktorú destináciu by ste Viac odporúčili, kde bolo krajšie? 🙂 Rozhodujem sa medzi týmito dvomi a nejako si neviem vybrať 🙂 na Malorke mám vyhliadnutý hotel Morito v Calla Milor, o Turecku som počula vraj sú dobré letoviská Side alebo Alanya ale vraj tam nie je také pekné more a pláž ako na Malorke. Moje preferencie sú: pekné more, pláž, dlhá piesočná pláž s palmovou promenádou, na ktorej bude niekoľko obchodíkov, barov a aby tam bola aj nejaká diskotéka 🙂 takže rada uvítam ak niekto bol tam aj tam, ktoré by mi na základe týchto mojich preferencií odporúčil 🙂

ninka30
11. júl 2019

@rony7 na pláži v Turecku som palmy teda nevidela. Však si zadaj do Google pláže v jednotlivých vybraných oblastiach a vyber si to čo sa tebe páčiť.

deginko
11. júl 2019

Ahoj,bola som aj na Malorke aj v Turecku.Za mňa určite Turecko,lepšie služby a podľa mňa aj krásne smaragdové more...Malorka je tiež krásna,bola som tam už 3krat...ak hľadáš práve dlhú pieskovú plaz s palmami a barmi a diskotékami..tak je pre teba vhodná určite viac Malorka.Myslim,že ani z Turecka ani z Malorky sklamaná určite nebudeš.Za mňa, ale Turecko

ninka30
11. júl 2019

@deginko vidíš a za mňa práve tá Malorka. Tiež som bola aj v Turecku, ale Malorka je pre mňa proste stále Európa a to tyrkysové more.... 🙂 Ale asi to bude tým, že teraz sme vychytali fakt skvelý hotel 🙂 a hlavne oblasť.

deginko
11. júl 2019

@ninka30 áno,určite záleží na oblasti,ja som bola v El Arenal 3krat,nie je to najlepšia časť Malorky,alé na zábavu,stravu,pláž aj more nemôžem nič povedať,bolo to pekné,ale určite sú iné časti Malorky ako oveľa krajšie..ale teda Turecko má viac chytilo za srdce...

ninka30
11. júl 2019

@deginko jasné, už rozumiem. Tá oblasť nieje až tak pekná. Ja som bola v Palmanove, Sa come a v Alcudii a teda Alcudia je nádherná. Tyrkysové more, teplá voda, biely piesok, bary reštaurácie, paráda. V Turecku som bola v Side, nemôžem povedať že by sa mi tam nepáčilo, ale ak si môžem vybrať tak prijmem radšej 30 stupňov ako 40 a teda more je určite krajšie na Malorke. A tiež pre mňa je nezanedbateľný rozdiel to že na Malorke je človek riadne v meste, ale v Turecku je to rezort na rezorte a do mesta sa treba dopraviť.

rony7
autor
11. júl 2019

Alcudia je nadherna, nad nou som rozmyslala tiez ale cenovo aj drahsia no 🙂 vahala som aj nad Palmanovou ale to uz tusim plaz v Cala milor vyzera krajsie aj s o nieco bielsim pieskom 🙂

ninka30
11. júl 2019

@rony7 určite je krajšia cala milor 😉

bsp39
11. júl 2019

@rony7 Ja som bola na Malorke a nepáčilo sa mi. Bola som v stredisku, kde je verejná pláž, plno ľudí, po chodníku sa nedalo prejsť, všade kaviarne a plno opitých Nemcov. More plytké veľmi ďaleko, že som už nedovidela na deti. Oproti tomu Turecko kľud, súkromná pláž, žiadni opití, krásne more a pláž.

lienockamalicka
11. júl 2019

Velmi zalezi od lokality. My sme boli v Turecku 3x. Dvakrat priamo v meste Alania a 1x v Side. V Side sme boli vo velkom rezorte, kde nic siroko-daleko nebolo. No rezort bol krasny a isli sme sa valat na plaz 🙂 V Alanyi sme boli priamo v meste v hoteli. Je to mesto, takze plaz je verejna, priplatis si za lehatka a slnecniky, ale nam to vyhovovalo, ze sme sa mohli tulat aj po meste, trhoch, obchodoch, baroch. Nad mestom je aj krasny hrad, ktory urcite treba navstivit. Premavaju tam mestske busy, no aj taxiky su lacne. Cestou spat sa oplati ist z kopca po vlastnych, lebo po ceste su restauracie s uzasnym vyhladom na mesto, odporucam!!! Ale tu v meste necakaj mejake velke rezorty. Su to hoteliky s restauraciou, mensim bazenom a ku moru treba prejst par metrov cez miestnu komunikaciu. No nam to nevadilo, isli sme za zabavou. V Alanyi je pekna pieskova plaz, vola sa Kleopatrina plaz, patri medzi najkrajsie v Turecku. Hod si googlu, vyskoci ti vela obrazkov. 🙂

rony7
autor
11. júl 2019

@lienockamalicka a aký hotel ste v tej Alanyii boli? Hej o tej pláži som čítala že je pekná..a sú tam v meste aj diskotéky či skôr len bary?

lienockamalicka
11. júl 2019

@rony7 my sme boli v hoteli Riviera hotel & spa. Boli sme spokojni, hned pri plazi (samozrejme treba prejst maly park a miestnu komunikaciu). My sme diskoteky nevyhladavali, takze to ti povedat neviem, no videli sme vela party lodi (diskoteky na piratskych plachetniciach), to pod kazdou chvilou plavali okolo. No barov a obchodov je tam neurekom 🙂 Hlavne po zotmeni je to vidiet 🙂

belllinka
11. júl 2019

@rony7 ak ti ide o peknu plaz, ciste more a promenadu palmovu s obchodikmi, tak urcite Mallorca. Bola som v stredisku Palma nova a Magaluf a tam to teda zilo, obchodiky, diskoteky, bary... dost rusne. V Turecku sme Beleku, rezort super, palmy, vela zelene, bazeny, jedlo, sluzby perfektne, ale more je mutne, ziadna priezracna voda...

puticka7
11. júl 2019

@rony7 mne pride tiez Turecko lepsie a hlavne na lepsej urovni su sluzby.

rony7
autor
11. júl 2019

@lienockamalicka a neboli tam vlny? Bo čítala som na nete ešte nejaké recenzie a vraj dosť veľké vlny na Kleopatrinej pláži..

mapia1
11. júl 2019

Ja by som tiez odporucila Malorku- sluzby su len o nieco slabsie ako v Turecku. A ked uz Turecko, tak jednoznacne Side. My sme boli v Alanyii a to bola najhosia dovolenka v zivote- vlny take, ze prelievali ludi stojacich na mole vyse hlavy a fakt hnusna betonova plaz. V mori som stravila presne 20 minut za celu dovolenku a deti neboli v mori vobec.

eliska13
11. júl 2019

@rony7 v Turecku sme zažili vždy dosť búrlivé more.Alanya má svoje čaro krásne mesto, prístav, plno obchodov, bazár, diskotéky ,ale hotely nie sú až také nóbl ako v Side kde sú zase rezorty väčšie a chýbalo mi mesto plné ľudí.

eliska13
11. júl 2019

@rony7 niektorý z hotelov Melissa bol fajn len už neviem presne nazov.ved si pozri Google street prejdi sa po ulici a rozhodneš sa🙂

lienockamalicka
11. júl 2019

@rony7 my sme mali vlny asi 3 dni z 10. A vlny sa robili len pri brehu tesne, tam sa to lamalo 🙂

oli_
14. júl 2019
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.

Ahojte! Nemám osobnú skúsenosť práve s týmito hotelmi, ale celkom prehľad a inšpirácia pred dovolenkou sa dá získať aj v týchto článkov. Napríklad o Malorke: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/mallorca-dovolenka-12-skvelych-tipov/, http://www.dovolenka-pri-mori.sk/dovolenka-mallorca-najkrajsie-plaze/, a o Turecku: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/turecko-oblubene-destinacie-a-tipy-na-vylety-side-a-alanya/
Snáď trošku pomôžu pri rozhodovaní.

sahil
17. júl 2019

hm ale Turecko nieje len Side a Alanya. Ak chces zabavu urcite by som sa uberala smer Bodrum, Marmaris. Krasne more je na Oludeniz vybehnes hore do Hisaronu a mozes tancovat do rana, bary su aj priamo dole v Oludeniz , mozes tam aj tancovat ale zatvaraju okolo 2rano, koli kludu.
krasne more je aj v Kalkane (dlha pieskova palz je kusok odtial Patara)
ale aj v Alanyi je kopec barov, diskotek aj plaz, promenada.

zas na malorke je pekne az gycove more :D

rony7
autor
17. júl 2019

@sahil nakujem za info ale nakoniec som sa rozhodla pre Malorku - to more zvitazilo :D teraz este rozhodujem ako tak pozeram na moznosti fakultativnych vyletov - dva ma veľmi zaujali a to buď okružná plavba ostrovom alebo vylet na Formentor v Alcudii - nebola si tam? alebo niekto z vas, ze by vedel porovnat a odporucit ktore stoji viac za to 🙂 ako krasne vyzerajú obidva ale tak v ramci financnych i casovych moznosti budem rada za jeden 🙂

veronka78
31. dec 2019

@puticka7 ahoj môžeš mi prosím poradiť neaky dobrý hotel vhodný pre deti aby sa nenudili. Ďakujem

rony7
autor
3. jan 2020

@veronka78 Ahoj ja som bola ubytovana v hoteli Morito na Malorke - bolo tam dost vela rodin aj s detmi, ale konkr.na tom hoteli ze by bol program specialne nejaky pre deti to nie, ale aj v blizkosti boli rôzne atrakcie pre deti, myslim ze nudit sa tam nebudú aj ked mozno pre ne by bolo este lepsie Turecko kde sa specializuju na tieto sluzby a co som pocula tak tam tie rezorty majú fakt super vybavene, aj rôzne tobogany a tak hocico

tequelinka
28. nov 2020

@rony7 ja som bývala v side, velmi pekne letovisko, mozem len odporucit, aj celu turecku rivieru je krasna, urcite lepsia ako malorca, bola som aj na malorke,ale tam nic moc, ja sa inspirujem takymi dvoma slecnami, co pisu blogy o turecku a kam ist a tak.. vsak kuknite si aj sami http://ochutnejturecko.cz/side-dovolenka-turecko/ a rozhodnie sa podla seba

darianelid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka414
10. nov 2022

Sem sa pripnem