Prešli ste celý ostrov Rab?

ryka2
10. júl 2014

chystame sa na dovolenku na Rab,nepoznam nikoho znamehoco by tam bol ,preto prosim o rychlu prehliadku ostrova,mam dve male deti --2,5 a5 rokov,dovolenku musimprisposobyt im.dakujemza akekolvek info

kikuska9935
10. júl 2014

Ahoj, my sme boli na krku a odtial sme sli na vylet lodou na Rab...no neiem, bolo tam mnoho deticiek, ale plaze co som ja videla boli otras...ani nie ze strk ale acsie kamene-ostre....ani my sme sa tam nekupali, plno jezkou atd...... ale inak ako zvysok bol pekny....... na krku sme mali drobne kamienky gulate a cca po 2 metroch od brehu bol piesok vo vode, takze asi tak a to na krku som uz bola asi 5x - vzdy na inom miete, ale vsade bolo super...aj taliansko bibione mam za sebou- super dovolenka pre rodinky s detmi , grecko-kreta tiez fantazia takze asi tak 🙂

tinka_14
10. júl 2014

Pozri Lopar na ostrove Rab - veľká piesočnaté plaz s plytkou vodou ako stvorená pre deti

ryka2
autor
10. júl 2014

@kikuska9935
grecko nemozeme dcerka starsia ma problem s uskami ,mava casto zapaly,nemozeme lietadlom,my sme chceli ist na krk ,ale zase nechceme za dovolenku zaplatit velke sumy a vsetko je obsadene a navyse muz nevie dostat dovolenku este ju nemame potvrdenu takze termin nevieme,vies mi poradit nejaky kontakt na ubytko na krkua kde konkretne ste boli na rabe

klimovalucka
10. júl 2014

@ryka2 ahoj, my sme sa v nedelu vratili z rabu - Lopar, velka spokojnost aj pre decka🙂 Pravda, ze kazdemu vyhovuje nieco ine preto pisem z mojho pohladu. Pochodili sme viac plazi (my to mavame vo zvyku aj ked sme chodili este na dovolenky "bezdetni" neobsedeli sme na jednej plazi). Je tam z jednej strany rajska plaz - velka, a potom hned vedla nej je my sme to nazvali "mala rajska plaz" . Dlho dlho ides kym najdes hlboku vodu 🙂 , malemu som kupila aj obuv do vody a ani nebola treba, v mori behal vacsinou bosy a potom ked sme sli z vody si uz obuval topane, ziadny jezkovia, sem tam daky kamen ale naozaj velmi malo tak ten vyhodis von z mora a je to... A potom sme chodili este na opacnu cast loparu tam boli take mensie plaze bez dazdnikov a lehatok - napr. plaz Sturic, Duvac a ani si uz nepamatam ostatne nazvy, ale zozente si mapku...tieto boli take viac "private", chodili sme na ne autom kam sa dalo dojst a potom peso cez take borovicove hajiky alebo ako to mam nazvat ale bolo to pre decka dost strmo tak sme ich znasali aj vynasali na rukach, voda na tychto plazach uplne teplucka - tu sa mojmu synatorovi najviac pacilo (na tej malej rajskej bola trochu studensia voda tak tam sa viac brblal v piesku na brehu mora ale aj tak ok). Na posledny den sme si aj pozicali lodku a isli obehnut tie mensie plazicky co sme nestihli, parada🙂
Od 1.7. zacali na parkoviskach pri plazach vyberat parkovne, ale po 15tej sa uz neplatilo...to len pre info 🙂
Boli sme pozriet autom v Kampore ale tam mi to pripadalo akoby tam zdochol pes...
A este v meste Rab, pekne historicke, je tam trh - kupovali sme tam ryby a potom vecer na dome grilovali...
Asi tolko z mojich dojmov, ostatne casti Rabu nepoznam 😉

ryka2
autor
10. júl 2014

@klimovalucka kde ste byvali nevies nejaky kontakt na ubytko ?

klimovalucka
10. júl 2014

@ryka2 ubytko vybavila kamoska este na slovensku cez internet nasla. Posiela Ti link na jednu interaktivnu mapu tam si vies aj pozriet kde je ubytko situovane, pripadne aj najst kontakty, treba napisat domacim ci maju volno...
http://www.map-lopar.com/URLDrivenPage.htm?zoom...

My sme byvali u pana Slavica Pirić, Lopar 239...piric@lopar.com.hr... velka spokojnost, cisto, myli domaci, ibaze to bolo na opacnej strane od tej Rajskej plaze, skor blizsie k tym mensim plazam ale nam to nevadilo, lebo aj tak sme vacsinou chodili autami, mohli sme byt dlhsie na plazi lebo decka chodili spat na izby, a my s nimi hihi 🙂

lerinka
10. júl 2014

boli sme dvakrát na Rabe, v hoteli práve na druhom konci ostrova ako je Lopar a skvelá rajská pláž....pri tom hotely boli také hnusné skaly, tam sa nekúpe moc, ale tie piesočné pláže sú dokonalé, našli sme aj jednu v zálive, kde bolo len cca 50 ľudí, viedla k nej mierna túra lesíkom 🙂 ale plytké more, po lýtka, ak chceš mať po pás tak sto metrov pochoduješ 🙂) nemusíš sa báť o deti....aj tento rok tam deti idú....pošlem ti foto ak chceš... 🙂 tie pláže v Lopari sú plnšie ale super...

milanchemik
10. júl 2014

Na Rabe rieš len tú jednu veľkú pláž. Ostatné sa neoplatí vyhľadávať. Však on je celý ostrov pustý, až na jeho konci je mesto. Tá pláž je ako stvorená pre malé deti. Dospelý sa trochu nachodí po vode, kým sa mu bude dať plávať 🙂

rena40
10. júl 2014

http://www.vsetko-o-chorvatsku.com/kvarner-plaz...
My odchádzame v nedelu večer do Supetarskej Dragy-časť Gonar.Na Rabe sme ešte neboli,tak sme velmi zvedaví 🙂

kikuska9935
11. júl 2014

@ryka2 ked prejdes most krk tak hned za mostom mas velke parkovisko, tam odstavis auto (ale musite ist tak ze piatok pojdete zo SLOV. aby ste tam rano okolo pol 6 boli na parkovisku) a budu vám tam ponukat ubytko majitelia..... nemusis zobrat hned prve... my sme min. tyzden takto o 5 rano v sobotu dorazili na parkovisko a o 5.40 sme uz mai ubytko- apartman pre 4 dospele osoby od soboty do sobyoty za 350eur + 8eur poplatok v njiviciach .....ukazal na m majitel katalog, s fotkami, isli sme pozriet a hned sme aj brali.... takze ubytko sa najde vzdy aj ked ides bez rezervacie- to je uplna zbytocnost v choratsku v dnesnej dobe.....a takto chodime uz 5 rokov ,

andrejka1978
12. júl 2014

@ryka2 my chodime uz 5 rokov na rab.3x sme boli na lopare mestecko san marino.je to rusne letovisko s dobrymi plazami pre deti a vecer mozete ist sa zabavit do detskeho parku pri plazi.plaze su super,postupny vstup do mora a hlavne tepla vodicka.ubytko tazsie zozenies,o takomto case je vsetko rozchytane.ked tak nieco dalej od plaze.pozri si vzdy na mape kde to presne je lebo sa mozete dost nachodit.tu sa dobre ubytko rezervuje v januari,frbruari.ale skus.teraz chodime na miesto gonar,ktore je take male,tiche a pokojne,romanticke.nadherne a ciste prostredie,menej ludi a super voda.ale vecer ziaden nocny zivot zase.nam vyhovuje.edela by som velmi vela povedat,mame schodeny cely ostrov a pozname vsetky letoviska.ale tu je malo priestoru na to.

rena40
12. júl 2014

@andrejka1978
prosím ťa o bližšie info o Gonare,odchádzame tam v pondelok ráno...budeme bývať nad reštikou Gonar...
môžeš aj cez internú poštu-budem ti vdačná za každé info,dík 🙂

selema
14. júl 2014

@ryka2 my sme sa pred týždňom vrátili z dovolenky, boli sme na Rabe - Lopare na Rajskej pláži. Boli sme tam prvý krát a teda poviem Ti, že nám tam bolo ako v rozprávke 😀 ... je to super pláž pre deťúrence, tie naše sa tam super vyšantili 🙂 Sú tam aj atrakcie pre deti (nafukovacie, skákacie hrady, vláčik ...) reštaurácie, obchod, stánky so somarinkami 😉 zmrzka 😉 požičiavajú vodné bicykle, tobogán, proste všetko po ruke. Pláž je piesková a voda ďalekóóó plytká, takže ako som spomenula super hlavne pre malé detičky.
Páčilo sa nám až tak, že v auguste tam plánujeme ísť znova 😉

Manžel so synom prešiel aj okolité pláže a zhodnotili, že jednoznačne je najkrajšia Rajská pláž a je tam aj najteplejšia voda.
Boli sme aj na celodennom výlete/plavbe, počas ktorej sme sa zastavili kúpať na 2 hodiny na Baške, a teda musím povedať, že tam sa nám vôbec nepáčilo 😒

ryka2
autor
15. júl 2014

@selema dakujem za info ,mozno sa tam stretneme v auguste
kde ste byvali?

lauraa
16. júl 2014

@milanchemik tak to si vela z rabu nevidel, kazdemu preds avyhovuje niec o ine, vedla rajskej plaze je plaz san marino pieskova mensia plaz s plytkou vodou a ked prejdes za skalu tak mas hlboku vodu aj pre plavcov....

milanchemik
16. júl 2014

@lauraa Neboli sme tam kvôli poznávaniu Rabu 🙂 Boli sme dve rodiny a mali sme tam troch malých škorcov.... tá veľká pláž nám úplne vyhovovala.. decká tam pobehovali po mori a my pekne v kľude.... Nemali sme dôvod hľadať nejakú inú 🙂 ale vieš ako.. sto ľudí, sto chutí... každý hľadá niečo iné 🙂

michalka007
20. júl 2014

ahojte dievcata, prave sme na Rabe - Banjol. Ze vraj tu v Banjol je pekna kamienkova plaz, no nevieme ju najst. Nechce sa nam kazdy den chodit do Loparu (na dvakrat, kedze dcerka este pocas obedu spi - a to len na posteli - nikde inde). Viete mi poradit. Vopred dakujem

lauraa
20. júl 2014

@michalka007 KDE presne ste? Padova2 ma peknu kamienkovopieskovu plaz? Po Tom dalej smerom ku kempu...

michalka007
21. júl 2014

Sme presne medzi banjol a baranom, skúsim pozrieť tu padova

michalka007
21. júl 2014

ahojte, a mame dalsi problem. pocasie je na prd. nasledujuce dva dni ma prsat. mate niekto odporucanie, kam sa da ist na Rabe? Nejaku babyfriendly restaurant, alebo indoor ihrisko....? Prosim poradte nieco.

velkacica
21. júl 2014

ide o to, čo sa od Rabu očakáva.
mesto Rab - od 6. storočia až do 1826 sídlo biskupa, z toho vyplýva význam sakrálnych pamiatok:
dóm, vysvätený 1177, s hodnotným zariadením z mladších období
viaceré paláce v Starom meste;
Kampor - františkánsky kláštor.
Kvôli reštaurantom alebo indoor-ihriskám netreba prechádzať polovicu Európy 😀

michalka007
21. júl 2014

no my sme tu sli koli moru. pamiatky si pozrieme, no dcerku to urcite este nebude zaujimat - preto sa pytam na ihriska atd. v kazdom pripade vdaka aj za tieto info 🙂

andrejka1978
22. júl 2014

@michalka007 my sme boli na rabe 5x v roznych castiach.o baby friendly restauracii na rabe neviem.ani o nejakom klasickom ihrisku ako u nas. ihriska,teda nejake tie preliezky su v san marine pri rajskej plazi a tam je aj velky zabavny park pre deti. su tam kolotoce a trampoliny a rozne dalsie atrakcie. v ostatnych letoviskch toho vela nie je. mozno par preliezok pri plazi. v hlavnom meste som tiez nevidela ziadne ihriska. mozno niekto iny ti poradi viac,tolko moje skusenosti. najlepsie je urcite san marino ak hladas pre dieta nieco.

lauraa
23. júl 2014

@michalka007 detske ihrisko mas v meste rab hned pri parkovisku ako vchadzas do mesta...taky Park vedla Hotels...len ked bude prsat tak o nicom kedze je vsetko vonku

michalka007
1. aug 2014

Po navrate z dovolenky mozem povedat len toto. Rab (mesto ako take) je krasne mestecko. Casti ostrova, ktore sme presli Banjol, Barbat, Kampor su pre ludi, ktori hladaju uplne ticho - nechcem povedat miesto bez zivota. V pripade pekne pocasia je to cca OK, v pripade, ze bude prsat, tak je to katastrofa - teda ak mate male deti. Pretoze nieto kam s nimi ist. Nasa sa napr. dva dni v apartmane neohreje.

Lopar je skutocne urceny pre deticky.
Ak by som sla niekedy este na ostrov Rab s malym dietatkom, tak jedine tam.

selema
4. aug 2014

@ryka2 takže už to je isté, znovu ideme od 23.8. do 6.9.
Bývali sme u známych našich priateľov.

ryka2
autor
5. aug 2014

@selema no my sme chceli ist od 18 asi na tyzden ale nic nie je volne,takze asi nepojdeme,skusam hladat nieco ine

selema
6. aug 2014

@ryka2 skús nájsť tu http://www.adrialin.sk/

thebeno
4. sep 2016

Tak sme sa prave vratili z dovolenky v HR. Na zaklade informacii aj na MK sme si vybrali ako destinaciu ostrov RAB kde su pieskove plaze vhodne pre deti. Cakanie na trajekt nebolo nijak zvlast dlhe (prichod Nedela - okamzite nalodenie, odchod Sobota okolo 12:00 cakanie aj s nalodenim cca 40 min). Bohuzial sme dost neskoro vyberali ubytovanie a tak aj s ohladom na ceny sme sa ubytovali v dedinke Supetarska Draga (cca 5km od Loparu). Nakoniec sme zistili ze je uplne jedno kde sa clovek ubytuje lebo na tie najlepsie plaze treba ist autom + peso. Stoji to ale za to. My sme boli na plazach Sahara (cca 15 min. chodze v lese) a STOLAC (cca 10 min chodze). Su to FKK plaze ale hned vedla nich su aj plaze pre textilakov. Na severnej casti LOPARskeho poloostrova je cca 22 peknych velkych nepreplnenych pieskovych plazi ktore su super hlavne pre decka. Nedostatkom pre niekoho moze byt prave ta nutnost dlhsej cesty autom + peso (co nam problem nerobilo a boli sme tam s 4 a 7 rocnymi chalanmi). Tento nedostatok je ale dovodom toho ze plaze nie su preplnene tak ako je rajska plaz priamo v meste lopar (Fuj). Ked nam fukala silnejsia bora (zo severu) boli sme pozriet aj plaze v Supetarskej Drage (da sa ale moc neodporucam) a v juznejsom Kampore kde je velmi pekna ale malicka pieskova plaz na konci smerom ku komplexu Raffaelo. Preto ak niekto hlada ubytko mimo loparu odporucam skor tuto dedinu aj ked do Loparu sa potom musi jazdit vecsiu vzdialenost cez mesto rab.
Druhu polovicu dovci sme potom boli na plachetnici ale to je zazitok sam o sebe. Na RAB sa planujeme este vratit koli deckam a aj preto ze sa nam tam zapacilo. Privital by som teda odporucania tych co pochodili aj ine plaze keby ich opisali ako sa im pacili.