RegioJet z Prahy

7. júl 2023

Takú primitívnu otázku mám,necestujem vlakom,neviem. Keby som chcela ísť z Prahy na Slovensko regiojetom to je súkromný prepravca a teda je aj označený nejako na tej vlakovej tabuli z ktorého nástupišťa odchádza alebo ako je to?

liljana
7. júl 2023

Kazdy vlak na stanici je oznaceny na tabuliach s odchodmi, kedy ma odchod a z akeho nastupista. Vratane Regiojetu.

autor
7. júl 2023

Lebo ma zarazilo,že vlaková stanica neponúka lístky,iba na ich stránke sa dali objednať,tak ma to zmiatlo

cacianka
7. júl 2023

v Prahe neviem, ale BA stanica má tabule a na nich pekne doradu všetky spoje, a označenie ZSSK a Regio, aj hlásenie je upravené a hlásia názov dopravcu.

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
7. júl 2023

Na tabuli sú všetky, aj ZSSK, aj Leo, aj Regio.

s_o_n_i_k_e
7. júl 2023

v Prahe má predajne miesto aj RGJ to znamená, ak máte lístok môžete si tam posedieť, máte kávu zadarmo aj internet, ak nezmenili miesto je to kúsok ako je na Stanici Billa, my sme tam vždy čakávali na vlak. Tabuľa o odchode vlakov obsahuje aj odchod RGJ vlaku, je označená špeciálne 🙂

autor
7. júl 2023

@s_o_n_i_k_e to čo znamená špeciálne? Ja skôr mám chaos z tých označení S a J.

autor
7. júl 2023

Ideálne keby niekto aj skúsenosť aktuálnu odkiaľ odchádza z akého nástupišťa regio v prahe

s_o_n_i_k_e
7. júl 2023

špeciálne myslím ako LEO hladám niečo s LEO a RGJ na Slovenskú je myslím na tabuľke na Stanici ako RGJ, neviem či dokonca nie je žltým napísane 🙂 joj to Vám nikto nepovie odkiaľ pôjde, lebo nikto nevie aká bude v tom čase situácia na stanici, za mňa ak chcete mať istotu, ísť pred odchodom do RGJ miesta a majú naj info čo a kde 🙂 a máte to priamo z ruky od RGJ, Praha nástupište je dosť veľke my ideme vždy aspon 30 pred nech nebludíme 🙂

autor
7. júl 2023

@s_o_n_i_k_e ďakujem,už mám stres 😆

januska12323
7. júl 2023

Kúp si lístok cez net, budeš tam mať napísaný vlak-jeho meno aj čas odchodu. Na tabuli budeš hľadať podľa označenia vlaku a času. Prejdeš podchodom na dané nástupište a pre istotu sa môžeš spýtať ľudí čo budú čakať tiež.

kacenocka2
7. júl 2023

Ja cestujem Prahu,naposledy vo februari.na hlavnom nádraží je tabuľa s odchodmi vlakov,nadpisy a číslo koľaji.20-30 minút pred odchodom je na tabuli napisane na ktorej koľaji stoji,aj to vyhlasuju.na listku máš číslo sedadla.ked budeš počuť slovensky hovoriacich tak sa pytaj. zvládneš to..

zeldia
7. júl 2023

Listok si kúp cez net na ich stránke RegioJet.sk ceny sú v eurách. Na vlakovej stanici v Prahe je svetelná tabuľa s odchodmi vlakov vo vnútri budovy. Bude tam číslo vlaku kam ide o ktorej. Cca 15-20 minut pred odchodom vlaku uvedú nástupište a koľaj. V Prahe je aj označenie S a J severná a juzna strana. Ako pôjdeš jediným podchodom ako všetci ostatní tak hore budú čísla 1, 2, 3 nástupište J máš po ľavej ruke (juh) a S po pravej ruke ( sever) po schodoch vyjdeš hore na nástupište a bude tam ďalšia svetelná tabuľa s označením vkaku ktorý tam pride. Čakáš na vlak keď príde nájdeš si číslo vozňa podľa toho čo si si kupila a máš napísané na lístku. Nastúpiš do vozňa nájdeš si číslo sedačky ktoré je uvedené hore na poličke kde sa dáva batožina sadneš si a čakáš na odchod vlaku. V Rj sú ceny lístkov v závislosti od vyťaženého dňa z KE do prahy je v nedeľu a pondelok vyššia suma ako napr v stredu. Spat z Prahy do KE je drahší listok v piatok ako v pondelok.

liljana
7. júl 2023

:D tak nech sa paci, tabula s odchodmi vlakov
https://provoz.spravazeleznic.cz/tabule/Pages/S...

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
7. júl 2023

Preboha, nerob paniku, prídeš, pozrieš a ideš v smere šípok. Čo si nikdy nešla vlakom?

viestta
7. júl 2023

Cez Prahu chodia (a v Cesku vo vseobecnosti prevadzkuje) vlaky niekolko prepravcov, a kazdy jeden je oznaceny na tabuli odchodov, aj s casom odchodu, aj s cislom nastupista a aj ho ohlasuje stanicny rozhlas. A to, ze pred dvoma tyzdnami odchadzal zo stvrteho nastupista neznamena, ze ho tam pristavia aj dnes. Ked vies citat, tak sa nestratis

autor
7. júl 2023

Ďakujem za presne popis pre vlakového debila ako som ja 😆 dakujem

kucminka
14. mar 2024

@viestta
@zeldia
@kacenocka2
Kočky, chcem sa informovať
Ak cestujete do, alebo z Prahy RegioJetom, je možnosť, že nám zrušia lístky, ked ich kúpime teraz a ideme až koncom apríla?
Známa ma vystrašila , že im deň pred ochchodom zrušil RJ lístky
Ďakujem

ibrunova
14. mar 2024

@kucminka ešte som o takom niečom nepočula.

zeldia
14. mar 2024

@kucminka vlak môže meskat, môže byt nehoda na trati, môžu štrajkovať dopravci, môžu vyšinutí blbci vo vláde niečo skúšať vsetko je mozne ale obyčajne súkromný dopravca len tak z ničoho nič neruši listky, ani linky… tvoja známa trepe blbosti ale mozne je vyšetko

kucminka
14. mar 2024

@zeldia nie, naozaj mali kúpené lístky a deň pred odchodom im prišiel mail, že im ich zrušili
Hľadali narýchlo iného dopravcu

ibrunova
14. mar 2024

@kucminka to sa muselo stať niečo veľmi mimoriadne..

viestta
14. mar 2024

@kucminka mne sa stalo, ze sme sli Slovakiou a kvoli vylukam bol odchod z Prahy o 2 hodiny skor, dali mi to vediet mailom. Ti co nekupovali listky cez net o tom nevedeli a nedosli na stanicu vcas. O zruseni listka som nepocula ale ked je vlak z prevadzkovych dovodov odrieknuty tak tam plati apodmienky, ktre najdes na ich stranke

janai1
14. mar 2024

@kucminka rovnaká šanca ze RJ odriekne je aj pri našom "národnom dopravcovi 😁"
Niektoré veci neovplyvníš

zeldia
15. mar 2024

@kucminka ja nesoferujem takže vsade chodím spojmi - stat sa môže vsetko ale určite sa netreba dopredu stresovať čo vsetko sa môže stať. Listky máš vkak ide a ak sa niečo vyskytne budeš riesit keď sa to stane😉 Hlavne si to uzite.

kacenocka2
15. mar 2024

Nestretla som sa s tým,ani som o tom nepočula,a to som sa dosť nacestovala týmto dopravcom do CZ

kucminka
15. mar 2024

Dakujem žienky, ste ma ukludnili ❤️