Risknete ísť tento rok do Grécka?

vieruna
8. jún 2012

My sme chceli ist tradicne do Chorvatska. Neviem co sa tento rok Chorvatom porobilo, ale tusim strasne zdrazeli. Co sme zistovali, tak len cisto ubytko by nas vyslo cca 1200 eur. A to sme este nic nejedli, netankovali, nepoistovali sa.... Kvoli podmienkam, cenam, babyfriendly a roznym inym veciam zvazujeme bud Turecko, alebo Grecko. Ja sa toho Grecka trochu bojim. Akoze ani nie sluzieb v rezorte, ale skor, ci zrovna v den nasho odchodu si niekto, kto ma na to vplyv nezmysli strajkovat, alebo nieco podobne. Co vy na to??

malabiba
21. jún 2012

@monika15 áno Slovensko je krásne, radi sa ním túlame....ale ten pocit ráno sa motať plážami a nechať si nohy obmývať vlnami, z toho žijem celý rok 🙂

monika15
22. jún 2012

@malabiba
ano pravda more je more ale su aj ine staty ako grecko kde je more....
a hlavne ked su tam nepokoje tak aka zodpovedna matka tam zoberie deticky??

a druha vec.... plakat do jojky ... kvoly dovolenke... tak nelutujem nikoho...
kazdy vie ze co je v grecku..... takze neni co plakat !! 🙂))

malabiba
22. jún 2012

@monika15 práve tento rok sme si vybrali grécke ostrovy, ešte v januári ako FM, neviem, že by na ostrovoch boli nepokoje 🙂,
tí ľudia žijú z cestovného ruchu....celé to okolo nafúkli novinári a politici

beboo
22. jún 2012

@monika15 vies dat prosim link alebo napisat nieco blizsie o tom kto plakal v jojke ohladom greckej dovolenky? dakujem

amulienka
22. jún 2012

@vieruna sory ale do grecka by som nesla ani zadarmo a s takymi malymi uz duplom nie, prave preto ze tam kazdy den moze byt aj ine zemetrasenie ako to skutocne 🙂
sice isla by som tam, ale vypytat si naspat sumu, co som im pozicala 🙂)

didulka85
22. jún 2012

Minuly rok sme boli v Grecku na ostrove ked nasi volali, ze su tam nepokoje. My sme o nicom netusili. Oni ziju z turizmu, nebudu tam ludi palicami nahanat.
A tento rok ideme zase. Nemyslim, ze by som preto bola nezodpovedna matka.

mimaemmaella
22. jún 2012

Vrátili sme sa z Rodosu, nie sú tam absolútne žiadne nepokoje, nič, chodíme vždy len do Grécka alebo grécke ostrovy..boli sme vždy spokojní.
Považujem sa za zodpovednú matku 🙂
To, že niekto niekde plakal, ma vôbec nezaujíma...ak bude niekto plakať kvôli dovolenke napr.v Turecku tak tam už nikto nemá ísť???

slimstar
22. jún 2012

do grecka chodime kazdy rok pravidelne, medzi ostrovom a pevninou nie je absolutne ziadny rozdiel. vsade je bezpecne a dovolenka sa da stravit uplne v pohode / bola som na Parge, Nei Pori, Paralia, Lesbos, Korfu/.
neviem co tu pisete bludy. a zemetrasenie moze byt aj tu. domasedi sedte doma aby sa vam nedajboze nieco nestalo, ked sa ma stat tak sa stane!

beboo
22. jún 2012

no ja preto chcem priamo link kto kde plakal lebo viem len o staznostiach na tunis, na grecke ostrovy som tento rok nepocula ani necitala zatial nic negativne a kazdy z mojho okolia kto tam bol (myslim uz tento rok) bol spokojny.

kvetinqa
22. jún 2012

Ahojte! My sme akurat na zakynthose a absolutne nic sa tu nedeje. Let aj vsetko ostatne uplne bez problemov. Domaci su nestastni z tych reci, kt sa po europe siria, lebo su to same klamstva. Vsade beru euro,ziadne nepokoje nie su. Akurat je vsade strasne malo ludi a veci v obchodoch a tavernach su o dost lacnejsie. Odporucam urcite ist.

moukuska
22. jún 2012

Greece forever! najlepsie dovolenky.

kvetinqa
22. jún 2012

A este jedna vec, mame na cely cas prenajate aj auto a s benzinom nie je problem. Akurat je drahsi ako u nas.

molka
22. jún 2012

Tiež si myslím, že všetka tá hystéria okolo Grécka, je len nafúknutá bublina, aby mali novinári zaujímavé správy.
Ak si pamätáte, tuším minulý rok sťahovali turistov z Egypta kvôli nepokojom a po prílete domov sa všetci sťažovali, že prečo ich odtiaľ stiahli, vraj je to tam úplne pokojné. To len u nás sa to strašne nafukuje. V krajinách, kde sa žije z cestovného ruchu, si nedovolia ohrozovať turistov.

didulka85
22. jún 2012

@kvetinqa uzite si dovolenku. My to mame za par... 😵

kvetinqa
22. jún 2012

@didulka85 my uz v utorok ideme domov . Strasne to utieklo, ale na jednej strane ten rozruch bol na nieco dobry. Na plazi nebolo nikdy viac ako 5 ludi a to neprehanam 🙂.peknu dovolenku

tinaki1275
22. jún 2012

tak toto mi baby neda.. viem ze vela ludi da na novinarske dristy ,ale trosku ma zaraza ked niekto nevie a pise ako zopar bab tuna.. 😒 (nastastie len malo ) zijem 10 rokov na Krete a robim v turizme ...poviem len tym ktori vahaju ,nemate sa coho obavat ak pojdete na dovolenku na grecke ostrovy ,Ateny nevonaju ani mne.. 🙂 kazdopadne my ozaj zijeme z turizmu a preto si tu nikto nedovoli pocas letnej dovolenky strajkovat ,za posledne roky boli cca 4 vynimky,ktore nejakym sposobom mohli ovplyvnit dovolenku . 2x po tyzdni strajkovali cerpacie stanice,ale pozor kazda autopozicovna mala dohodu s nejakou cerpackou a nacierno davali klientom beznin ,stacilo sa opytat v pozicovni .A minuly rok v oktobri bol dvakrat na 24 hodin strajk na letiskach ,ale nahlaseny tyzden dopredu (tak to musi byt podla zakona) ,letecke spolocnosti planovane presunuli lety na nasledujuci den a vsetky nemecke cestovky predlzili klientom pobyt o den..a informovani boli samozrejme tyzden dopredu ..samozrejme neviem ako v tomto pripade postupuje slovenska ck ,ale asi to zvali na strajk a necha klientov tak ..

malabiba
22. jún 2012
monika15
22. jún 2012

@beboo

joj.sk... prepac ale nebudem pozerat odznova 🙂 musis sa tem len prehrabat a urcite najdes 🙂

zuzanka.h
22. jún 2012

@vieruna aj my sa chystáme ale nie na pevninu , ale buď na Kos alebo Rhodos s priamym letom. ( ostrovy žijú z cestovného ruchu takže sa štrajkov neobávam 🙂 )

zuzanka.h
22. jún 2012

@tinaki1275 presne tak si to myslím aj ja . A Grécko milujem 🙂

hasleerka
24. jún 2012

@zuzanka.h už máš aj vybraté kam letíte??? my chceme ísť prvé dva augustové týždne, zatial len prvý krát , tak zatiaľ len sajem informácie od druhých

zuzanka.h
24. jún 2012

@hasleerka mám predbežne na Rhodose hotel Lindos Princess alebo na Kose hotel Marmari Palace na Kréte sme boli s mm tá je nádherná len my sme boli v nie veľmi atraktívnej lokalite na (východ od Heraklionu cca.6 km) a strašne tam fúkalo ale oblasť Chanie , Rhetymna je krásna. Juh je tiež nádherný a menej veterný ako sever. Len na juh je dlhší transfér (cca.2 hoďky)z letiska ak priletíte do Heraklionu...

jankulik2
25. jún 2012

Ahojte,nedalo mi zareagovať.Na Rodos letím 28.6.2012 už 7-krát a nedám na tento ostrov dopustiť,
chodíme sami,nie cez cestovku .Nemám absolútne žiadne obavy cestovať s dvomi deťmi ,nakoľko viem ,že ľudia na ostrovoch sú závislí od tur.ruchu a za sezónu si musia zarobiť na celý rok.Ostrovy nie sú Atény, kde 90% obyvateľstva pracuje v štátnej správe. A na margo zemetrasenia - toto sú veci neovplyvniteľné,keby bolo zemetrasenie v BA,tiež sa z nej neodsťahujem.
Čo sa týka Rodosu, viem,že Rodosania urobia aj nemožné pre spokojosť hostí,koniec koncov ide o ich zarobené peniažky .

hasleerka
27. jún 2012

@jankulik2 a kde presne na rodose budete???
už mám totiž odporučený Lindos a som zvedavá na názor aké sú ostatné lokality...

slexa
27. jún 2012

Mamičky, neviem, či to patrí sem, ale spýtam sa...mám 1,5 ročnú slečnu, ktoré ešte pije mliečko (polotučné kravské) ráno i večer (pred spinkaním)...potrebovala by som radu, ako to mám riešiť na dololenke (ideme na Korfu do IA hotela)??? O ranajky sa ani tak nebojím, lebo namiesto mliečka by som jej dala nejakú žemličku, alebo podobne, ale čo večer??? Dakujem...

didulka85
27. jún 2012

@slexa skocis do obchodu, mlieko maju aj tam. Das si do chladnicky na izbe a vzdy poprosis niekoho, aby ti ho trosku ohrial.

annia
27. jún 2012

@hasleerka Ak mozem poradit, Lindos je skvela volba, je tam krasne, my sme tam boli na svadobnej ceste,teda nie priamo v Lindose,ale kusok dalej..v Lardose, druhy krat by som uz ale brala ten Lindos,alebo potom este Kolymbiu.

adinam
27. jún 2012

@slexa,my sme si brali z domu sušené kravské mlieko a zarábali s balenou vodou.Mali sme cestovnú kanvicu 😉

hasleerka
27. jún 2012

@annia díky za radu ... čo pozerám lindos moc nie je v ponuke ale kolymbiu som videla aj falikari často ... nevieš ako je tam???? ale ono asi bude všade pekne...

annia
27. jún 2012

Faliraki je dost rusne co viem, ale na oboch miestach bude urcite pekne, a je to aj blizsie k letisku, aj do hlavneho mesta na vylet 😉