Ryanair. Treba dodržať veľkosť príručnej batožiny?

darca001
5. mar 2011

Chcela som sa spýtať, aké máte skúsenosti s Ryanair a batožinami. Povolená veľkosť príručnej je 55*40*20. Cestovali ste niekedy s väčšou? A akú váhu ste si brali, aj keď viem že povolené je 10kg. Poletím z Bratislavy do Londýna (Stanstead). Nechce sa mi platiť 40 Eur za 15kg batožinu alebo 60Euro za 20kg. Myslím že to už preháňajú... Normálny ruksak prejde? No musím si to poriadne naplánovať, lebo poletím s 2r. dieťaťom, a môžeme mať teda dve príručné batožiny + kočík...
No plánujem ruksak a menší kufor, ale iných rozmerov. Prejde mi to?

prasiatko30
5. mar 2011

ja som s nimi letela teraz vo februari a veru nam aj prevazili prirucnu batozinu a videla som ako pred nastupom do lietadla steward veru ked sa mu nezdala velkost batoziny tak kazal cestujucim vopchat ich do takeho - ako by som to nazvala - maju tam taky kovovy"kosik" ktory ma maximalnu povolenu velkost a ti ludia to musia do toho natlacit - ak to do toho nevopchas tak musis fakturovat -cize treba sa podla toho zariadit 😉

tinesa
5. mar 2011

aj som letela pred dvoma tyzdnami , tiez s dietatom, cize som mala dve prirucne a kocik , kocik som odovzdala dolu pri nadrozmernej batozine a na checkin som isla s dvoma prirucnymi a nikto mi ich nevazil, ale viac ako desat kil som to nemala , aj rozmery som mala v pohode, ja som letela uz milionkrat, ale ryanair su v tomto najprisnejsi, tam si treba davat pozor ked nechces doplacat

redangel32
5. mar 2011

ja sa ani nedivim,ze je ryanair v tomto taky prisny. Pretoze ak niekto nevie pochopit,ze prirucna batozina nie je dalsia batozina 15kg. Tak si mozeme za to sami. Ved si len predstav,ze keby si kazdy zobral taku velku batozinu akoze prirucnu,tak to by sa tie skrinky v lietadle nedali vobec zatvorit a asi kazdy druhy by si to tam vopchal. Ak sa im to nebude pozdavat tak postup bude taky ako pise prasiatko.

inkinka
5. mar 2011

1-2 cm môže v jednom rozmere presahovať, ak natlačíš tak, ako píše prasiatko, my sme takto natlačili ruksak, bol o niečo vyšší, ale bol užší 😉

diwa
9. mar 2011

na prirucnu batozinu si hlavne davajte pozor.. v auguste sme leteli s Rynairom, do lietadla sme nastupovali posledni. uz sa nam nezmestila do batozinoveho priestoru nad sedadlom.. letuska uz bola nervozna, ze sa zachvilu leti, miesto na batozinu nenasla nikde, tak ze nam ju zoberie tam k nim a ked pristaneme, mame si pre nu prist.. ..prizvukovali sme jej, ze tam mame veci, ona povedala,ze tam k nim do kabiny sa nikto nedostane, nemame sa coho bat. po pristati sme isli za nou, na co povedala, ze batozinu dala k ostatnym, co boli dole v "podpalubi" lietadla!!! skoro ma slaktrafil.hned som vedela, ze je zle..v letiskovej hale prisli nase batoziny ako posledne..samozrejme vybrakovane..zobrali nam spolu cca 500€. spisali sme s policajtmi zapisnicu, na rynair napisali reklamaciu a co z toho? samozrejme,ze nic..urcite viem,ze nam peniaze nezobral personal z lietadla..ale zamestnanci letiska,ktori prepravuju batozinu do haly..to nam potvrdili aj policajti, vraj to neni prvy pripad, zial im to nemozu dokazat..takze tolko baby.davajte si pozor 🙂

radlinka
9. mar 2011

@darca001 Ahoooj, ja lietam stale. Ak mozem poradit, tak si radsej zaplatte za kufor 15 kg, pokial sa chystate na nakupy a viete ze spat urcite zoberiete viac, pripadne darceky. Ono sa to neoplati kalkulovat s prirucnymi batozinami, ani na kg ani na rozmery. Proste ak vam ta prirucna batozina nevlezie do kovovej konstrukcie na vychode, tak vam zauctuju vyssiu cenu ako je stanoveny limit za povolenu batozinu napr. 15kg.

Ryanair ma poziadavky dost smiesne poziadavky a v Skandinavii sa mi stalo, ze mi prirucnu batozinu priamo vazila ci splna kriteria do 10 kg. Takze si kazdy musel svoj prirucny kufrik ci tasku postavit na vahu predtym ako vosiel na departure bez ohladu nato akou linkou letel . 😕 Proste take nariadenia letiskovej haly, aby stihli este cestujucich poslat spat, ak je batozina o cosi tazsia a tak usetrili cas. 😒

Do kocika sa da toho vela vtesnat, mozete sa tvarit ze je to sucast vybavenia kocika, ale cim vacsie letisko, tym vyssie kriteria a kontroly podla mojho nazoru. Niekedy zvyknu aj na check in pozriet prirucnu batozinu, pripadne poziadat cestujuceho, aby ju polozil na vahu ci splna kriteria do 10 kg.

A este jedna rada velke letiska v LON maju neskutocne daleko gates (vychody), takze sa musite trapit cez cele departures a rozne poschodia pokial pridete na vychod, pretoze nizkonakladove linky parkuju na poslednych miestach haly. Ide tu aj o to, aby ste sa necitili z toho prilis unavene, pokial sa dostavite na odlet. 😅

darca001
autor
14. mar 2011

Ďakujem za odpovede, priplatim si za normalny kufor, a bude to....
Nebudem to riskovať, len ste mi to potvrdili, že sa mi to neoplati.

jancik01
6. aug 2013

Viem, ze reagujem v tejto diskusii trochu neskoro ale ak by to niekomu pomohlo tak ja som dost dlho hladal na nete nejaku dobru ponuku na prirucnu batozinu, ktora by splnala poziadavky Ryanair a nasiel som velmi dobru stranku www.samdex.sk/prirucna-batozina/ kde okrem drahsich kufrov Samsonite su ine lacnejsie kufre, ktore splnaju poziadavky.

gabikazupka
14. aug 2013

@darca001
daj potom vediet ako ste dopadli s tou batozinou. Ja takisto cestujem z BA do Londyna tiez to iste letisko, s trojrocnym syncekom, ale az 14. septembra a uz teraz meriem,ze akosi sa mi vymykaju tie rozmery prirucnej batoziny :D..chcem vziat iba dva prirucne kufriky, plus malu kabelku cez seba, iba tie penazenkovite, lebo ja nepustim doklady od seba..chceli sme bicykel, je skladaci, ale neviem ci aj tak by som nemusela platit ako za sportove nacinie, lebo to nie je ako kocik, ci??

casy30
14. aug 2013

Ja som letela s malym do bruselu, prirucny kufrik mi hodili do takej kovovej sablony, nevopchal sa, tak som musela veci z neho vyhadzat az kym sa nezmestil... Nadvahu kufra som si musela tvrdo zaplatit, nepamatam si presne kolko, ale bolo to dost... To najhlavnejsie, ked ides s malym je priplatit si priority boarding. Je to 10 euro na odobu aby ste prvi nastupovali do lietadla, prvy krat som to nemala, a skoro mi 2 rovneho syna posadili na opacnu stranu lietadla. Az ked som narobila krik nasli nam miesto spolu.

alabama0011
14. aug 2013

@gabikazupka ano, museli by ste doplatit, kocik to rozhodne nie je .. Tu kabelku cez rameno vas asi donutia vlozit do prirucnej batoziny, takze si pre istotu nechajte miesto. Na slovenskej strane sice nie su az taki neprijemni, ale aj tak. Hlavne na ceste spat, aby ste mali vsetko ako ma byt, lebo oni si vzdy nieco najdu. Hovorim z vlastnej skusenosti, cestujeme tam casto 🙂
Ak sa vam prirucna nezmesti do tej sablony, tak automaticky platite tusim 60 eur po novom..

casy30
14. aug 2013

Inak cele ryanair to je hotova katastrofa.. Oni sice garantuju najnizsie ceny, ale uroven cestovania je nulova... Vyhybam sa im ako mozem, aj ked na kratke vzdialenosti sa to da prezit...

estterka
14. aug 2013

a nezabudat,ze tam kam sa musi vopchat prirucna batozina je napisane "musi sa zmestit jednoducho" teda ak ju tam davate nasilu,vacsinou mate smolu a musite ju zaplatit a pojde s kuframi.

karakula
14. aug 2013

@gabikazupka Ja som si vsimla, ze v BA to dost kontrolovali ale vacsinou iba tym,ktori mali fakt velky ten kufor. Ja chodim stale s rupsakom, ktory by sa tam isto nezmestil ale je zas nizsi, no este ma nikdy nepytali ho tam strcit. Zato kamoska ked sme leteli z Londyna ho tam nestrcila a musela si tvrdo zaplatit dalsi kufor. Ale este som sa nestretla s tym zeby prirucne vazili, ja som si tam ani vahu nevsimla 🙂 A to fakt cestujeme casto len s prirucnou. Inak priority boarding je fakt super, zaplatili sme si to ked som bola tehotna.
ale ako vravi @casy30 Ryanair je hrozny a co som citala tak chcu aj prirucne spoplatnit a to sa mi uz zda byt fakt vela...a miesta na statie? co to je za kravina...

casy30
14. aug 2013

A este uvazuju aj nad spoplatnenim toaliet🙂)

brulka
16. aug 2013

zienky chcela by som sa spytat ako je to s batozinou dietata ktore ma 3 roky. ideme s dcerkou na dovolenku o tyzden a chceli by sme vziat aj kocik. nejaky mladik na infe na letisku mi povedal ze mozeme mat tri prirucne batoziny a kocik je zdarma ... ale neviem ci mam verit. ma trojrocne dieta este narok na bezplatny transport kociku? ak ano nie je to potom ako nahrada za kufor? isto mozeme mat tri prirucne a k tomu aj kocik? prosim o skusenosti ci ste takto niekto leteli. dakujem vopred 🙂

gabikazupka
18. aug 2013

@karakula dakujem 🙂 mam iba jeden prirucny kufrik pripraveny, presne podla rozmerov :D...takze hadam budu spokojni 🙂
hej na statie, to som pocula aj ja - a budeme sa drzat ako v elektricke, ved aky problem, idioti :/

gabikazupka
18. aug 2013

@alabama0011 oh my god !!!!!! dakujem za radu, kabelku beriem iba malu cez plecia, tak si tam necham miesto v kufriku malom pre istotu...tie sumy su podla mna prehnane, ani poondiatu vodu nedaju zadarmo, nic :/

happyfrog80
19. aug 2013

@gabikazupka moja mama si vzdy berie malu flasku plastovu na vodu a v umyvarke si napustinvodu,letisko je total predrazene ,uz su aj plastove flase s filtrami ,pojdu do riti tue jeji h prirazky ked im to nikto nebude kupovat

happyfrog80
19. aug 2013

@casy30 to su len kecy to spoplatnenie toaliet 😉

happyfrog80
19. aug 2013

@estterka tak tento problem som nezazila este,ledva som ho napratala ale napratala takze to bolo ok a som spokojna s Ryanairom az na to ze boli kedysik lacnejsi

estterka
19. aug 2013

@happyfrog80 ja som to niekolkokrat uz videla,ze toto niekomu spravili.

happyfrog80
19. aug 2013

mozno teraz to robia ale ja som horko tazko vytahovala tasku zo stojana ale este 3 roky spat a bolo to ok

casy30
19. aug 2013

Kecy, nekecy, nalietala som sa hodne, rôznymi leteckymi spoločnosťami a pre mna Ryanair navždy zostane letecká spoločnosť ako naozaj východisko z núdze. Nehovoriac o tom, že cely let mi pripadal ako predvadzacia akcia... Pól hodinu ponúkali zreby, druhu pól hodinu telefónne karty.... Pre mna táto letecká spoločnosť nema žiadnu úroveň...

luciao2
19. aug 2013

@brulka asi budes musiet zaplatit myslim, ze 10 eur, ked budes robit on line check, das si manage my booking a priplatis si baby equipment, alebo potom priamo na letiskovom check in si to zaplatis a este ti to musia este prelepit paskou, a potom to bud posles s velkou batozinou, alebo ak mas iba prirucnu tak si to vezmes k lietadlu a pred nastupom do lietadla to nechas pri schodikoch. dufam, ze som ti aspon trosku poradila 🙂

brulka
19. aug 2013

@luciao2 lucia dakujem za info, ak sa to da vzbavit 10 eurami pri check in tak je to super 🙂

zuzanak678
22. aug 2013

Ahojte, viem ze moja otazka nebude suvisiet s batozinou ale mozno mi budete vediet poradiť
kupila som letenky cez ryanair do UK..ale namiesto Adela som napisala Adel...inak vsetko sedí...je to problém?je potrebné to opravit? vraj stojí oprava letenky 110libier??!!!!!....je nutné to opravit?:(

dakota14
3. sep 2013

baby tie ktoré lietate často a ako je to s pevnejšími ľuďmi čo ak si nezapnú pás dávajú tam nejaký prídavný a dopláca sa za to je mi to fakt trápne neukameňujte ma za to ale boh ma takú stvoril a ja za to nemôžem a bojím sa že sa nezapnem už sme leteli s travel servis nebol problém tak akurát som sa zapla ale teraz neviem prečo mám zlé tušenie a moc sa bojím toho strápnenia a letušky hovoria po slovensky keď sa odlieta z Bratislavy ideme v októbri do Londýna 😒

jana121212
3. sep 2013

@dakota14 letusky nemusia hovorit po slovensky, ked som ja letela, tak tam boli vzdy nejake spanielky. a mam pocit, ze ani nekontrolovali, ci sme priputani. co som pozerala na internete teraz, tak na anglickom fore pise jedna pani, ze pri velkosti 18/20 (nenapisala cislovanie, ale asi UK myslela), co by mala byt nasa 50-ka. ale je to len informacia z internetu, snad sa vyjadri aj niekto so skusenostami

dakota14
3. sep 2013

@jana121212 pri tej veľkosti je už plus pás na viac dúfam že sa za to nepripláca lebo ma šlak trafí a to ešte aj taký ľudia sú čo sa nepripútajú to im niekde neukazuje že či to majú všetci zapnuté to som nevedela ale keby príde nejaká turbulencia aby ma nevyhodilo zo sedačky ja som to nezažila ale ani nechcem no nejako to zvládneme 😀