Ryanair. Treba dodržať veľkosť príručnej batožiny?

darca001
5. mar 2011

Chcela som sa spýtať, aké máte skúsenosti s Ryanair a batožinami. Povolená veľkosť príručnej je 55*40*20. Cestovali ste niekedy s väčšou? A akú váhu ste si brali, aj keď viem že povolené je 10kg. Poletím z Bratislavy do Londýna (Stanstead). Nechce sa mi platiť 40 Eur za 15kg batožinu alebo 60Euro za 20kg. Myslím že to už preháňajú... Normálny ruksak prejde? No musím si to poriadne naplánovať, lebo poletím s 2r. dieťaťom, a môžeme mať teda dve príručné batožiny + kočík...
No plánujem ruksak a menší kufor, ale iných rozmerov. Prejde mi to?

jointik22
25. jan 2017

Dobry den,
caka ma prvy let ryanairom a viem, ze sa to tu vsetko riesi, len z toho mam trochu chaos, tak mam par otazok.
ohladom batoziny, ako velmi riesia rozmery, samozrejme vahu ani rozmery nechcem nijako velmi prekracovat, len mam kufor, ktory ma 56cm. ci to bude az taky problem?
Dalej ohladom tekutim, treba napr. sprchac, pastu, roztok na kontak. sosovky prelievat do priesvitnych flasticiek, ci mozu byt v povodnom obale (ktory je oznaceny mnozstvom) s tym, ze su v saciku? musia byt v jednom ci moze byt viac tych sacikov?
Dalej vlastne jedlo na palube? je mozne so sebou zobrat nejaku bagetu s vodou alebo nieco take? hoc aj kupenu na letisku po kontrole

Dakujem ;)

fokuska
25. jan 2017

@jointik22 nemam priamo skusenost, co ked ti kufor z toho meraca trosku trci, my sme sa vzdy zmestili
co sa tyka tekutin - sprchac a dalsie veci co si vymenovala mozes mat kludne v povodnom obale, objem, ktory je napisany na obale nesmie mat na jeden kus viac ako 100ml - cize ak mas velky sprchas 250ml ale polovicu si uz spotrebovala, tak darmo, berie sa udaj na obale... vsetky takeho nadobky, flasticky si daj spolu do jedneho priehladneho vrecuska - su take uzatvaratelne obaly, ak sa nezmestis do jedneho, daj do viacerych - kamoska sa tak nezmestila a v pohode, akurat si daj pozor, ze spolu mozes mat len 1 liter, cize 10x100ml - nam to nepremeriavali presne, ale keby sa im zdalo ze mas toho prilis vela, nieco budes musiet vyhodit
s vlastnym jedlom sme my nemali nikdy problem, mali sme ovocie, keksiky, sladkosti ale ludia tam mali aj bagety a v pohode
vsetko co si kupis uz za security kontrolov v ich shopoch si vziat mozes, cize aj vodu, aj jedlo co tam kupis
ja si zvyknem vziat prazdnu flasu a po kontrole si napustat vo fontanke na pitie, alebo na toaletach aby som neplatila za balenu predrazenu vodu

jointik22
25. jan 2017

Dakujem velmi pekne za info ;)
ak by mal este niekto nejake uzitocne rady, rada si ich precitam 🙂

kacusik69
25. jan 2017

@jointik22 skus skupinu Cestujeme lietadlom... Je tam vela odpovedi uz, aj co sa Ryanairu tyka... pracujem na letisku

avocado_in_jungle
3. feb 2017

Ahojte,

chcela by som sa spýtať. Uvažujem, či si mám priplatiť priority boarding alebo nie. Nie však kvôli tomu, že by som chcela nastúpiť prvá do lietadla, ale kvôli tomu, že sa bojím, že mi dajú batožinu do podpalubia, ak bude let plný. Stalo sa to už niekomu? Bojím sa hlavne kvôli notebooku, aby sa nerozbil. Myslíte, že bude ok, ak si v prípade, že by mi chceli dať príručnú do podpalubia, iba vyberiem z príručnej notebook a zoberiem si ho do lietadla len tak do ruky? Ďakujem vopred za odpovede!

kacusik69
3. feb 2017

@avocado_in_jungle v prípade ze vam oznacia batozinu a ta pôjde do podpalubia, vsetky cenne, krehke veci a elektroniku si aj tak musite vybrat a vziat so sebou... priority, ak sa budete snazit byt medzi prvymi v gate, si nemusite zbytocne platit... ak letite z BA tak vcas znamena aspon hodinu, hodinu pat minut sa zdrziavat v priestoroch gatu a postavit sa do radu... ak nie je meskanie... a ak vam batozina splna rozmery

kacusik69
3. feb 2017

A stava sa to vzdy... je minimum letov ktore nebyvaju plne...

avocado_in_jungle
3. feb 2017

Super @kacusik69 ďakujem za odpoveď, pomohla ste mi. 🙂

avocado_in_jungle
3. feb 2017

Ešte vás poprosím ak letím s Ryanairom boarding pass musím mať vytlačený alebo stačí, keď ho budem mať stiahnutý v mobile? Ďakujem pekne.

kacusik69
3. feb 2017

@avocado_in_jungle staci v mobile, ak nepotrebujete VISA CHECK (co ak ste Europanka a co predpokladam ze ste, nepotrebujete), len sa nezabudnite zacheckovat

daniel8
21. feb 2017

Zdravím 🙂 začiatkom marca letim spoločnosťou ryanair a chcem si vziať ako osobný predmet notebook ktorý ma niektoré rozmery väčšie, konkrétne miesto povolených 35x20x20 ma 38x26x3, myslite že by s tym bol problém ?

kacusik69
21. feb 2017

@daniel8 nie, mozte zobrat... ak to bude naozaj notebook

daniel8
2. mar 2017

A možem si do priručnej batožiny zbaliť aj monitor ? nebude s tym problem pri kontrole ? idem na 2 mesiace a monitor k notebooku potrebujem na pracu.

kacusik69
3. mar 2017

@daniel8 taketo veci by v prirucnej batozine byt nemali

ivec16
3. mar 2017

@daniel8 mozes, pretoze tieto veci prave naopak nesmu byt vo velkom kufri, lebo by sa mohli poskodit. pri kontrole ho musis vytiahnut na pas na skener...

kacusik69
3. mar 2017

@ivec16 je rozdiel monitor a notebook... vsetko zalezi od rozmerov... a letiskovych podmienok...

ivec16
3. mar 2017

@kacusik69 viem ze je rozdiel medzi notebookom a monitorom ale videla som
uz aj stolovy pocitac prenasat cez kontrolu v prirucnej, a problem to nebol, divila
som sa ale presli, ak sa
mu to zmesti do kufra, tasky alebo to ma v ramci rozmerov, tak si to vziat moze

kacusik69
3. mar 2017

@ivec16 v Bratislave?

daniel8
3. mar 2017

Kamarat tiež prenašal stolový pc v pohode (ako priručnu batožinu), ale ja chcem monitor zabaliť do kufra (rozmery su ok), letim z prahy, prestup v rime
Pripadne by som to na kontrole mohol aj vybaliť ak by trebalo, ale chcem mať istotu že ma s nim pustia do lietadla

kacusik69
3. mar 2017

@daniel8 radsej sa spytaj priamo na letisku, u nas s tym bol uz problem tak aby si ho nemala v Prahe ci v Rime... okrem rozmerov treba davat pozor aj na vahu

daniel8
4. mar 2017

Do rozmerov aj vahy sa zmestim 🙂 len neviem či prejdem cez kontrolu. Aký bol problem ? pustili ich s tým nakoniec ?

kacusik69
4. mar 2017

@daniel8 no nepustili... preto radim informovat sa priamo na konkretnom letisku, zavolat na info... obzvlast Talianov sa spytat...

mamartinka
4. mar 2017

@daniel8 mozes preniest ale musis na kontrole vylozit z kufra a ukazat.Ak sa ti vmesti do prirucnej tak v pohode si myslim.

kacusik69
4. mar 2017

@mamartinka robim na letisku a taketo veci sa riesia individualne... ze je to mozne na jednom letisku neznamena ze to bude mozne na kazdom...

ivi_kiwi
9. mar 2017

Baby ako to je s dazdnikom cez ryanair? Smer Londyn

kacusik69
9. mar 2017

@ivi_kiwi ziadne kovove spice, skladaci ok, umely spic ok

danielkaa9
14. sep 2017

Prosim poradte mi prirucna batozina ta do 10kg rata sa aj s kolieskami a ruckou? Lebo brz koliecok a rucky ma kugor 53cm a s nimi ma 60cm .... pustia ma alebo nie?

janula12345
14. sep 2017

@danielkaa9 aj ja mam taky a nikdy nebol problem. Ono to zalezi aj od tych bab co su tam. Niektore davaju kufre do stojana podla rozmerov a vsetko co sa nevmesti, ide prec. Ale posledny rok / 10 letov/ som nikdy nemala problem.

kacusik69
14. sep 2017

@danielkaa9 rata sa vratane koliesok a rucky, sizery su uz mensie, nemaju tolko vôle ako predosle... 5 cm je uz dost a uz kontroluju a nemaju problem vyhodit batozinu z paluby aj letusky... ak presahuje velkost, tak sa plati 50 eur za gate bag

danielkaa9
14. sep 2017

@kacusik69
Obrazok je hore hlavou ale na letenke mam takuto krezbu a pytam sa preto lebo na obrazku to vyzera ze rucka a kolieska niesu do toho zaratane no nechcem riskovat niekde som citala tak a niekde zase inak.... no neviem ako si mam vysvetlit ten obrazok na letenke