Silvester v Paríži - Cannes. Poznávací zájazd v zime

lilienlukacs
18. okt 2015

Mile cestovatelky,
mate niektora skusenosti s poznávacími zajazdami, ktore sa konaju v zimnych mesiacoch?
S manzelom by sme chceli ist na Silvestra napr do Pariza, alebo do Rima cez nejaky zlavomat, zaujima ma vsak ci sa to oplati ist v zime,
Ak ste tak niektora boli prosim podelte sa o vase skusenosti., a pocity ci sa to oplati🙂
Dakujem vopred 🙂

sandra551
18. okt 2015

@lilienlukacs Ahoj, zasa sa stretávame v téme o cestovaní ako vidím. Ja cestujem na poznávačky celý rok - teda vrátane zimy, jari aj jesene. Konkrétne v zime som bola posledné roky v Prahe, Viedni, Paríži, Miláne, Londýne (zimné mesiace aj konkrétne napr. Silvester), neskorá zima - skorá jar v Ríme, teraz sa chystám v zime do Belgicka.
Čo konkrétne by si chcela vedieť? Ja napríklad mám veľmi rada v zime rôzne vianočné trhy a trhy s jedlom, miestne špeciality, vianočná výzdoba je prekrásna, väčšinou máš bohatý sprievodný program, mestá sú romantickejšie a vo veľkých mestách robia aj rôzne špeciálne vianočné trhy s kolotočmi, ľadové klziská pod holým nebom. Určite odporúčam 🙂

lilienlukacs
autor
18. okt 2015

@sandra551 Ahoj, skvele ze si napisala, konkretne ma zaujima ci pariz alebo Rim nie je skoda navstivit prave v zime, ci je rovnako krasny ako na jar ci v lete.. Trosku sa bojim toho aby bolo co pozerat ci to bude rovnako krasne ako ked krasne svieti slniecko..Ci nevadi chodit v teplych bundách. Vzdy chodíme na vylety ci dovolenky v lete preto ma zaujima tato moznost🙂

libka1
18. okt 2015

@lilienlukacs je to este krajsie ako na jar a v lete 😉 ja v pobytoch v tomto obdobi vidim len vyhody 😉

sandra551
18. okt 2015

@lilienlukacs No konkrétne napríklad Rím je dosť na juhu, čiže v zime tam máš okolo 10-15 stupňov, Paríž kus chladnejšie, ale tiež sneh možno ani nebude tam. Ja som mala šťastie vždy na slnečné počasie, odporúčam ti spraviť si plán aj na slnečné aj upršané dni. Vezmi si hlavne nejaký kabát alebo bundu a pohodlné čižmy - nepremokavé, na malom alebo žiadnom opätku a tým máš vystarané veci ohľadom oblečenia. V týchto mestách máš veľa múzeí a indoorových aktivít, takže keď bude napríklad svietiť slnko, choďte sa prejsť do parkov, záhrad, prejdite si známe pamiatky, ktoré sú vonka. Ak by pršalo, sadnite si do nejakej kaviarničky, dajte si varené víno a dačo pod zub v pouličných stánkoch, a choďte do múzea 🙂 Vo veľkomestách sú vonkajšie terasy na sedenie otvorené celý rok, akurát tam máš ohrievače, takže ani o tento zážitok neprídeš. Určite nie je škoda ísť v zime, práve naopak - menej ľudí, romantickejšia atmosféra...

lilienlukacs
autor
18. okt 2015

@libka1 Super dakujem Ti krasne, a este mi povedz Rim? Pariz? alebo poznavacka Cannes a Fr. riviera?
🙂

libka1
18. okt 2015

@lilienlukacs ja by som sla Pariz, ale to je moja osobna preferencia 😉 tu poznavacku Cannes a Fr. riviera som neabsolvovala, tak k tomu neviem povedat ze co ta tam caka.

lilienlukacs
autor
18. okt 2015

Dievčatá ste úžasné 🙂 Dakujem Vam 🙂 🙂

sandra551
18. okt 2015

@lilienlukacs Ja by som si nechala zrovna Fr. riviéru na jar alebo leto a spojila s kúpaním pri mori. A tiež by som uprednostnila Paríž pred Rímom, aj keď aj Rím bol krásny, ale Paríž mal pre mňa väčšie čaro.