Teroristické útoky v Tunisku a letná dovolenka 2015

kikina84
23. mar 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/teroristicke-utoky-v-tunisku-treba-sa-bat-dovolenky-2015-2/

Ahojte maminy,nedávno som zakladala otázku do fóra (viď link vyššie) ohľadne tejto témy,,Vidím však a počujem z okolia že sa táto téma začína rozvášnovať kvôli
stále pribúdajúcim útokom v Tunisku,tak som sa rozhodla založiť túto tému aj ako diskusiu..Preto prosím tých ktorí ešťe neprispeli svojim názorom,
aby sa kľudne vyjadrili,čo si o tom myslia a či budete dovolenku napriek tomu prípadne kupovať,alebo prebookovávať..dnes som čítala aj v denníku,že nemenovaná cestovka robí od dnes prebbokovanie zájazdov do Tuniska,kvôli nepokojom..
Ja sa stále neviem rozhodnúť,zájazd sme kupovali ako First minute a vyšiel nás dosť lacno,teraz je o niekoľko stovák drahší a žiadna iná destinácia nás v tejto cene nezaujala,museli by sme dosť priplatiť,čo samozrejme už nechceme..Ale neviem či to riskovať 😒
Má prípadne niekto iný skúsenosť z minulosti s niečim podobným?
Ďakujem za príspevky 😎

katti77
21. júl 2015

@amanda0405 takže, už nemôžeme ísť do Španielska, Turecka, Anglicka, Bulharska, Francúzska, USA - všade tam to už raz buchlo.
Ale teraz čo včul 🙂 lebo už sa ISIS vyhráža, že to buchne v Chorvátsku, o Taliansku nemám prehľad či už niečo bolo. Takže musíme sedieť doma na riťuške. Pekná predstava na celý život, ešte že máme krásne Slovensko.
Inak ja o týždeň odchádzam do Alžírska, ak prežijem tak sa vám ozvem ako bolo.

amanda0405
21. júl 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@katti77
zabudla si spomenuť ešte rusko, bali...teroristický útok sa môže stať kdekoľvek a kedykoľvek, ale krajiny arabskej jari a aj turecko považujem za viac rizikové a ja by som sa im v dnešnej dobe určite vyhla....dúfam že sa nám teda ozveš ako bolo v alžírsku....
teraz to vôbec nesúvisí s témou, ale keď tam už budeš nevyskúšala by si taký experiment tolerancie? teraz je táto téma in, akí sme slováci islamofobni a neonacisti... skús si dať letné šaty po kolená,retiazku s krížikom na krk a poprechádzaj sa po meste tak ako by si bola na slovensku....zaujímali by ma potom tvoje skúsenosti a dojmy z tej krajiny...

katti77
21. júl 2015

@amanda0405 tak takto, vieš ja mám na to svoj názor
nevidím dôvod predvádzať sa v arabskej krajine v krátkej sukni a "cecky ven", ja ich rešpektujem (u nich) a viem kde idem, to že oni to nerobia a u nás sa správajú rovnako ako vo svojej krajine svedčí o ich inteligencii a ich netolerantnosti, ja mám názor, že mám sa prispôsobiť krajine do ktorej idem či už oblečením alebo aj dodržiavaním ich zákonov. A keď už sme pritom v Tunisku som tak chodila, bola som na dovolenke a oni rešpektovali turistov, iné je provokovať v Alžírsku, v meste, ktoré nemá neviem aký turistický ruch, inak moja teta nechodí ani zahalená ani oblečená v plachte, nosí klasické oblečenie.
Som moslimofil ale zase tiež odtiaľ potiaľ, nepáči sa mi, že oni sa nechcú prispôsobiť krajine do ktorej prídu, že tu chcú zavádzať svoje veci, ale toto ja neovplyvním, tiež by som bola radšej keby všetci išli radšej do krajín, ktoré sú podobné ich náboženstvu, životnému štýlu či ako to nazvať, ale čo zato nepôjdem na dovolenku do arabskej krajiny?

zirafkasaska
21. júl 2015

@amanda0405 tak neviem, ci ta zaujima takyto experiment tolerancie aj z inej krajiny, alebo iba z Alzirska - ale moja cca tyzden stara skusenost z Egypta je taka, ma respektovali ako turistku. nemam sice dovod davat si na krk retiazku s krizikom, kedze nechodim ruky spinat do kostola ani tu na SK, ale tricko na ramienka a suknu po kolena som oblecene mala, pretoze som bola na dovolenke. a tak som chodila aj po obchodikoch v okoli hotela a nedalekej promenade s obchodmi. ak by som chcela ist do mesity, tak by som si zahalila ramena a dala dlhe nohavice tak, aby som respektovala ich pravidla a zvyky, ale zase odtial-potial, takze ak by po mne chceli, aby som sa obliekla do toho ich batmanskeho habitu, aby mi z neho boli vidiet iba oci, to je pre mna neakceptovatelne. takze ak si v ktorejkolvek moslimskej krajine schvalia sariju, nech to spokojne urobia, akurát nech si potom znasaju aj dosledky takéhoto rozhodnutia a ak to urobia v krajine, ktora ja zavisla od cestovného ruchu ako napr. Egypt, tak asi si uvedomuju aj to, ze tam pomru od hladu, ked im tak prestanu tiect prachy z turistického ruchu a budu musiet pozatvarat hotelove komplexy a poprepustat zamestnancov, ktori zivia svoje rodiny

zirafkasaska
21. júl 2015

@katti77 fiha, Alzirsko ma tiez svoje caro, aj ked turisticky ruch iba v plienkach a skor na vlastnu past sa da cestovat asi. ale ak spravne chapem, tak tam mas rodinu, ku ktorej idete. my sme boli vramci fakultatívneho vyletu na dzipoch v pusti v pohori nedaleko alzirskych hranic a bolo to tam krasne 🙂 tak napis, ked sa vratite (urcite to prezijete a bezpecne sa vratite domov plni zazitkov 🙂)
inak akurát na dovolenke sme predbezne hovorili o tom, ze buduci rok by sme Egypt vymenili za nieco ine a zatial nam najlepsie vychadza Maroko. to este zodpoveda nasim sucasnym poziadavkam (let max 4hod, pieskova plaz a pozvolny vstup do mora) a cenovej hladine, ktora je akceptovatelna pre môjho brata. tak dufam, ze bude dobra situacia a budeme moct ist aj na nejake vylety.

gabrielaslivkova
21. júl 2015

@amanda0405 prosím ťa, koľko z tých 74 podozrivých bolo naozaj aj vinných?

zirafkasaska
21. júl 2015

inak este ma napada jedna vec (kedze tu viacere opakujete to, ake je riziko v moslimských krajinach vyssie) - myslim, ze v stredu 2.7. zautocili prislusnici ISIS na vojensku zakladnu na Sinaji, co nasledne vyvolalo vojensky zasach egyptskej armady. ja som to prvýkrát zachytila v správach na ta3 pred polnocou a kedze sme v piatok v noci mali odlietat do Egypta, celkom som to sledovala. este vo stvrtok to bolo v správach a potom uz iba na strankach egyptských novin. len nikde sa nepisalo o tom, ze situaciu na Sinaj isiel riesit aj pan prezident, ktory sa vyzliekol z obleku a obliekol do uniformy so slovami, ze s teroristami sa nevyjednava a akykolvek teroristicky cin si zasluzi odvetu. a ak sa preukaze prepojenie na akukolvek teroristicku organizaciu, trest smrti bez akeholvek sudu je jedinym akceptovatelnym riesenim. preco toto nebolo nikde v nasich novinach? alebo to uz nebolo pre nasich novinarov take zaujimave ako vystrielani turisti na plazi? ved podla prvých info tam bolo na oboch stranach po 100 obeti. alebo nejakých 200 mrtvych vojakov a teroristov nestoji uz ani za zmienku a neplni titulky novin??? smutne, nie?

katti77
21. júl 2015

@zirafkasaska no Alžírsko, tak mám obavy ale to by som mala aj keby som išla do Chorvátska 😉
ideme za rodinou, moja teta tam žije už cca 30 rokov, ale nechystám sa teda cestovať po púšti, až taká odvážna nie som 😀 , pekne po nákupných centrách sa popozerať a hlavne v mori plávať to je môj cieľ a samozrejme pozrieť ako sa tam žije reál nie to čo vidíme vo filmoch a čítame v knihách. Teším sa práve na tú ozajstnú atmosféru života tých "hrozných" moslimov. 😲
Maroko je vraj úžasné tiež by som ho chcela vidieť, ale ja skôr túžim po Dubaji.

dusika11
21. júl 2015

@amanda0405 velmi dobry postreh@katti77 to je sice od teba pekne ze mas svoj nazor..a nebudes sa tam takto prechadzat..ale toto vsetko je vina presne takych.,.nie nebudem sa tak tam prechadzat ja si ich vazim a bla bla..a tito..zatial si medlia ruky ze aki su silni...a povazuju to za tvoju slabost a tak vidim u nas ich zenske v ich vreciach ci co to je..sorry ..to je blbost..nech sa prisposobia aj oni u nas alebo nech tiahnu do..........do do ehm domov
liebralizmus je slabost europy ktora nas pochova

nikaj
24. júl 2015

@3katka3 chcela by som to tam vidieť pláž, hotel koľko je tam ľudí

katti77
24. júl 2015

@dusika11 tak takto, ak čítaš čo píšem tak som napísala, že aj mne vadí, že sa nedokážu prispôsobiť v našej krajine, nezastávam si ich
k tomu chodeniu v mini sukni, ako veď nikto ti nebráni aby si tak chodila ty alebo niekto iný v moslimskej krajine, ja sa nebudem pretŕčať a dávať im najavo ako nimi pohŕdam a aby všetci po mne čumeli a nenávideli ma (áno to je ich mentalita, s tým ja nič nezmôžem), oblečiem sa tak aby som nevzbudzovala žiadne sexistické reči, prečo? lebo mám rozum a nechcem provokovať
ale tu sa bavíme o dvoch veciach - ja idem do krajiny kde turizmus nie rozšírený, ale zase tam nechodia ženy v burke alebo tak, že im len oči trčia, tak prečo by som sa nemala prispôsobiť
iná vec je ísť do krajiny kde je turistický ruch, predpokladám, že tam by som ani v tej minisukni dáko zvlášť nevytŕčala z davu, keďže by som tam nebola jediná, takže ani my ako turisti sa im neprispôsobujeme
zas iné je, keď vidím v napr. BA zahalenú moslimku ak sem prišla na návštevu tak prečo nie, ak tu žije a dodržuje naše zákony tak nech si chodí ako chce, len nech sa správa tak ako sa má, oblečenie nie je problém, problém je, že sa nevedia prispôsobiť v dôležitejších veciach
ty ich proste nenávidíš tak to vidíš inak ako ja čo mi nevadia, vadí mi len to čo chcú zaviesť v EU a chcú aby mali práva z ich krajiny a nerešpektujú práva našej krajiny

dusika11
24. júl 2015

@katti77 nenavidim???prepac mne su ukradnuti...ale co mi vadi ...je ich pohrdanie a nenavist...ktoru si nakoniec priznala...to prepac aby som sa prisposobila tupizmu niekoho kto ma nenavidi???cele zle...

katti77
24. júl 2015

@dusika11 ty chceš od nich aby sa oni prispôsobili tebe (nám) pre nich to môže byť náš štýl tiež tupizmus. Každý nech je taký aký je ale na svojom piesočku a bude kľud, no nie?
Imigranti by sa mali snažiť dostať do krajín podobných ich zmýšľaniu a neboli by také rozdiely, ale to my tu nevyriešime. Toto je diskusia o dovolenkách. 😉

dusika11
24. júl 2015

@katti77 stale pozeras na svet z ich strany..mne je jedno..ako na mna kto pozera..ked oni u nas chodia vo vreci tak ok je to ich ludske pravo ale sakra..prides tam tak aby si stokrat zvazila co si oblecies...a vari ja chodim a vykrikujem daco po arabkach??tak ano pridem ku nim moj stejnokroj su minisukne tricka tak nech drzia jazyk za zubami...ale nie ja tam mam rozmyslat co si oni o mne pomyslia a obliekat sa...ok nech tu arabky chodia v minisukniach a bez tych hnusnych vriec si satiek...o tom vravim...o tom ze diskriminuju europanky..otras

gabrielaslivkova
24. júl 2015

@dusika11 nikto ti nebráni, aby si aj v ich krajine nemohla nosiť mini (či sukne, či tričká, to je jedno), jediné, čo chcú (a to chceme aj my), aby si mala na pamäti ich posvätné miesta, ani u nás by si nemala vkročiť do kostola v mini. A rozdiel medzi nami a nimi (len čo sa týka oblečenia a všímavosti) - oni svoj názor vyjadria nahlas a pred tebou, my si ho len pomyslíme alebo povieme len pre seba - poznám a počula som veľa názorov od chalanom na baby v mini a nie všetky boli lichotivé... 😉

dusika11
24. júl 2015

@gabrielaslivkova hej mna stve u nich tento stav....

dusika11
25. júl 2015

@gabrielaslivkova napriklad..pridu tu a zacnu nas obtazovat so svojimi pravidlami...http://www.hlavnespravy.sk/v-cechach-psickari-p...

amanda0405
28. júl 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@katti77
@zirafkasaska
ja viem že na podobný "experiment" by ani jedna z nás nenašla odvahu, stačilo to napísať... 🙂

amanda0405
28. júl 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@gabrielaslivkova
nakoľko nie som členom tuniskej polície, tak ti nemôžem odpovedať...môžem ťa ale uistiť, že ich je viac ako dosť...tuniskej polícii sa nemôže podariť chytiť a obviniť všetky osoby, takže predpokladám že tento útok v sousse nebol nanešťastie posledný...
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&ved=0CF4QFjAMahUKEwiIh_qRuP3GAhUCOhQKHYXPAlE&url=http%3A%2F%2Fzpravy.e15.cz%2Fzahranicni%2Fudalosti%2Ftuniska-policie-zastrelila-u-bizerty-dzihadistu-sestnact-dalsich-zatkla-1212938&ei=b0G3VciTOoL0UIWfi4gF&usg=AFQjCNHRygfchEOoffGl0AS9xHRxKMx8Xg&bvm=bv.98717601,d.d24&cad=rja

zirafkasaska
29. júl 2015

@amanda0405 asi ti nerozumiem. Chcela si napisat, ze moslimovia nenavidia krestanov? Ak ano, tak potom s tebou nesuhlasim, pretoze oni nenavidia vsetkych, co nie su moslimovia a ako niekto bez vyznania by som im mala vadit viac ako niekto s krizikom na krku. Ved napr v Egypte je cast obyvatelstva krestanska a aj v nasom hoteli ich zopar desiatok travilo dovolenku. To ze su nevychovani bez ohladu na to, aku vieru vyznavaju je druha vec a to mne osobne na nich vadi ovela viac ako ich viera.

3katka3
29. júl 2015

@nikaj bolo dosť ľudí aj v hotely aj na pláži, Slováci, Česi a najviac Rusov

jenny2009
4. aug 2015

@zirafkasaska ahoj no je mozne ze som nepostrehla alebo nesledovala diskusiu predtym tak prepac myslela som ze porovnavas obavu z terorizmu s vankom 🙂 tak nakoniec sme sli dovolenka bola uzasna , luxusna, pokojna, len na vysvetlenie preco zacali moje obavy kedze sme cestovali z anglicka malo byt to tercom utokov na turistov v roznych krajinach a ked nam v praci este poslali mail ze je cas dovoleniek a mame byt opatrni tak som odpadla ked vlada vydala mpapu uzemi kde je najvyssie riziko utokov.....tak este raz dakujem za prispevok a prajem pekny zvysok leta !

zirafkasaska
4. aug 2015

@jenny2009 ahoj, som rada, ze si cestovala a uzila si svoju zasluzenu dovolenku 🙂 este na vysvetlenie k tomu vanku - ja som neporovnavala obavu z terorizmu s vankom, ale narazala som na to, ze niektore dievcata v tejto diskusii predpovedali, ze sa stane nieco take ako sa stalo v Tunisku koncom juna. len skoda, ze to povedali az ex post a nedali k tomu ani ziadne detaily a teda boli prilis mudre az po tom ako sa nieco stalo (osobne si myslim, ze vyjadrenie NIECO SA STANE je dost o nicom, lebo ved predsa stale sa nieco deje a keby sa nedialo nic, tak by sme nepotrebovali spravy ani novinarov...). no a kedze som sa chystala do Egypta, pytala som sa ich, ci sa take nieco stane aj v case mojej dovolenky v konkretnej destinacii a v konkretnom hoteli, ale odpoved som nedostala (iba ze nieco sa stane aj v Egypte do konca roka - no vlastne mozno mysleli ten utok prislusnikov ISIS na vojensku zakladnu na Sinaji...) no a pocas mojej dovolenky v Egypte bolo v Taliansku tornado - tak som bola zvedava, ci tie odbornicky na bezpecnostnu situaciu, ktore predpovedali to, ze sa nieco stane, predpovedali aj ten taliansky vetrik, lebo niektore z nich odporucali ako jednu z bezpecnych krajin prave Taliansko 🙂

mircalla
4. aug 2015

@zirafkasaska vacsiu demagogiu som v zivote necitala, asi nechapes, alebo nechces chapat - zbytocne o tom diskutovat

oliverceky
4. aug 2015

@katti77 Dubaj je supeeeer! Doporučujem!

zirafkasaska
4. aug 2015

@mircalla svoj nazor som napisala a stojim si za nim (ak si necitala celu diskusiu, tak najviac najdes na strane 21). To ze mam diametralne odlisny nazor od toho tvojho ale neznamena, ze som sa bezdovodne navazala do kohokolvek s inym nazorom ako tu robili viacere a ty si nebola vynimka. Ani teraz a rovnako aj v buducnosti sa nemienim zabarikadovat doma a budem cestovat a uzivat si zivot. Na jesen sa chystam do Rima, silvestrovat sa chystam na Mauriciuse, na jar sa dufam podari joga na Bali a buduce leto dame asi Maroko (na Sardiniu nechce cestovat moj brat, no a kedze sme 2 roky po sebe boli teraz v Egypte a na Kapverdy kvoli dlhemu letu s malou este nechceme letiet, zostava iba Maroko). No a ak pojde vsetko podla planu, tak koncom buduceho roka by som este chcela ist s kamoskou do Omanu. Skoda, ze letecka spolocnost zrusila mojej oblubenej CK lety na Zanzibar, lebo inak by som neletela na Mauriciuse, ale na Zanzibar 😵 Tu je priamy dokaz mojej demagogie...

mircalla
4. aug 2015

@zirafkasaska co si potebujes dokazovat tymto cestovnym diarom? mam precestovanych 5 kontinentov a nemam potrebu sa tym chvalit do detailov na modrom koniku....povazujem to za smiesne
tema je tunisko, nie tvoje cestovne plany

mircalla
4. aug 2015

@zirafkasaska inak neviem ci mas deti,ale inak sa cestuje, samej ci s kamoskou, ako s detmi...to uz si sakra rozmyslis kam ides...tie by som nebrala do niektorych destinacii, kde som bola ako bezdetna ani nahodou...kedze tvoje plany deti nezahrnaju (aspon neboli spomenute), tak je to dost o inom - nemas za nikoho zodpovednost okrem seba

zirafkasaska
4. aug 2015

@mircalla ty si sa chvalila ako prva zlatko, alebo ked si menovala krajiny (samozrejme vsetky lepsie a krajsie ako Tunisko), tak si to vedela porovnat iba na zaklade obrazkov z internetu? Nepotrebujem si nic dokazovat, na vsetky dovolenky som si zarobila sama a to aj napriek tomu, ze zijem a pracujem na SK a momentalne som na RD. Napriek tomu, ze si precestovala 5 kontinentov, su tvoje nazory obmedzene a neda sa s tebou diskutovat (tak ako si to dokazovala svojimi komentarmi v tejto diskusii, tak to dokazujes aj svojim poslednym komentarom). Kludne si cestuj kam ta srdiecko taha, alebo sa zabarikaduj doma, aby sa nahodou nic nestalo - ako len chces...

mircalla
5. aug 2015

@zirafkasaska nemam pocit,ze tu potrebujem vymenuvat zoznam krajin....ani sem pisat,ze som si na to zarobila sama...to je uplne prirodzene.okrem toho pises len v 1.osobe jednotneho cisla spomenula si jedine kamosku,z coho sa da tazko usudit,ze si na rd.