Tunisko s 9-mesačným bábätkom

elizaberh
18. máj 2023

Ahojte čo si myslíte o dovolenke v Tunisko so 9 mesačným bábom . Má niekto skúseností aké sú tam riziká . Myslíte , že by sme mali zmeniť destináciu?.

marlent
18. máj 2023

@elizaberh osobne by som nešla s tak malým ani Turecko ani egypr

heln
18. máj 2023

@elizaberh ja by som nesla do tuniska s takym malym, jednak letis lietadlom, a potom riziko hnaciek.

timilv
18. máj 2023

@elizaberh ja mám Tunisko veľmi rada 🙂 ale teda neviem či len my máme takú skúsenosť, ale aj 5hviezdičkový hotel je tam špinavší než napríklad v Egypte 4*
Aj ulice, pláže, atrakcie boli celkovo mimo rezortu dosť špinavé. Ja osobne by som asi nedala Tunisko do tých 2rokov, ale tak to som ja, možno sa tu nájdu takí čo boli s tak malým dieťaťom a poradia konkrétne rezorty🙂

simonah73
18. máj 2023

tak ak ho este dojcis a len zacinas s prikrmami, tak preco nie? ked som bola ja ako slobodna v Tunise co je minimalne 18r dozadu boli tam s babatkom v hlbokom kociku, ktore bolo mladsie ako Tvoje. aj ked bolo to az v septembri tak cez hlavnu sezonu kvoli vysokym teplotam asi nie.

matkahelka
18. máj 2023

@elizaberh urcite nie. ak s takym malym k moru, tak vyberat destinacie s podobnou klimou ako je na SR, nie ist do afriky, kde sa to taha v sezone k 50 stupnom. mne je jasne, ze zrejme idete kvoli cene, lebo tunisko a egypt su najlacnejsie destinacie, ale ja by som nesla.

rebrambora
18. máj 2023

Kym deti neboli schopne ticho same obsediet, ani mi nenapadlo booknut letenku.
Ak sme teda sli k moru s detmi, tak stale autom s prenocovanim niekde na pol ceste.

momoftwo
18. máj 2023

Ja sa pokladam sa celkom smelu matku, ale Tunis Egypt a tieto krajiny by som s tak malym dietatom urcite nedala. Ano xy ludi bolo ok, xy ludi mali zas take zaludcne problemy ze strach pre dospeleho nieto pre babatko..a nikdy nevies ci si nelogne vody, hocico..a hladat tam potom nejake lekara k total dehydrovanemu dietatu mi nepride ako vidina komfortnej dovolenky…preco nie radsej take grecko, spanielsko, taliansko?

matkahelka
18. máj 2023

@rebrambora su deti, cuduj sa svete, ktore v 10 mesiacoch obsedia. ano, mam take doma. stacia chrumky, nove neokukane knizky, minimalne jeden spanok a kratky let je tazka pohoda. skor ta x-hodinova cesta autom moze byt mordor.

elizaberh
autor
18. máj 2023

Radila som sa už aj s lekárkou tá povedala ,že môžme ísť len si máme zobrať so sebou jedlo pre malú. Ona je kľudná letu sa až tak nebojím a mali by sme letieť začiatkom júla

kkovacovak
18. máj 2023

@elizaberh určite by som nešla s takým malým bábom

luliu
18. máj 2023

@elizaberh do Tunisu a Egyptu s tak malým dieťaťom určite nie.
Turecko, Grécko, Španielsko, Chorvátsko kľudne

simonah73
18. máj 2023

@elizaberh ten zaciatok jula tam uz mozu byt dost velke horucavy a inak ako som pisala vyssie ak bude na prikrmoch, ktore si zoberies so sebou tak by som v tom problem nevidela. len rataj s tym ze Tunisania su babatkomilujuci, pamatam si co nam rozpraval ten par co tam bol s tym babatkom, ze boli niekde v sousse (tam bol aj ten hotel) v bazare a len sa na moment otocili, otocili si nazad a kocik uz bol prazdny a vedla nich Tunisan s ich babatkom v naruci a nie ze by ho chcel uniest ale skratka ho chcel podrzat na rukach...

micusa2222
18. máj 2023

@elizaberh každý , kto pocestoval čo to pár krajín vie, že do arabských krajín je veľké riziko s malým dieťaťom..

domiklik
18. máj 2023

@elizaberh išla by som, ale len s podmienkou fakt kvalitného a overeného hotela, cez normálnu CK. .. ako tu už bolo spomenuté, pokiaľ dojcis, máš to jednoduchšie, veľa veci ti to poriesi, samozrejme dosť závaží aj povaha dietatka.... Už x krát som bola v Egypte a bežné stretávame po hoteloch rodiny s kočíkmi...

ivus14gasparka
18. máj 2023

@elizaberh Boli sme v Egypte minulý rok s deťmi vyše mesiaca sme sa potom dávali dokopy. Tunis mi príde ešte o kúsok špinavši, tam by som asi s tak malým babom nešla. Bola som tam ešte slobodná bez deti a posledne dni pobytu hrozne žalúdočne problémy
Ono nemusí byť nič bábätku, ale čo keď teba chytia hnačky a pododobnre... a potom staraj sa o bábätko v cudzej krajine keď ti je na prt.

domiklik
18. máj 2023

@elizaberh Maroko Saidia, hotel iberostar si nepozerala? Boli sme pár rokov dozadu cez kartago a bolo to fakt super, vtedy som si povedala, že sem by som úplne v kľude išla aj s malymi deťmi

zuzuzula
18. máj 2023

@matkahelka a potom sú také ktoré neobsedia 5 minút aj keď majú 10 rokov, čiže to by sme sa načakali a nikam nešli podľa komentu vyššie 🤭😁

elizaberh
autor
18. máj 2023

@domiklik ideme cez kartago hotel máme overený keďže tam bola teta minulý rok a teda kojím aj tie príkrmi by sme mali zo sebou asi len tie horúčavý no aj s lekárkou som sa radila ona hovorila ,že v pohode len si so sebou vziať to jedlo pre malú tak uvidíme🙏

elizaberh
autor
18. máj 2023

@domiklik tak to by bolo aj veľmi komplikované meniť destináciu keďže ideme 3 rodiny a objednávajúci pre všetkých je môj priateľ a oni sa už aj všetci tešia na ten Tunis

elizaberh
autor
18. máj 2023

@zuzuzula malá je kľudná stačí jej cicok na ukľudnenie 😁 nejaká nová hračka let máme okolo 4 dúfam ,že prespí 🙃

marcellka32
18. máj 2023

@elizaberh začiatok júla Tunis v pohode pre malé dieťa určite nie je, vysoké teploty vonku presahujúce 35-40 stupňov.....ale ako chces

zabina27
18. máj 2023

Keď to už máte rezervované, tak sa nepýtaj, akurát budeš mať blbé pocity. Nastav sa na to, že to bude fajn, dávaj pozor na slnko, kvalitné krémy používaj, nech malá veľa pije. Ono na niečo je to aj lepšie takéto malé - samé si nevezme nič na jedenie, pitie, samé si neprejde k vode, nebehá po slnku a podobne, ustrážiš si ju. A pre istotu dobrú poistku 😉

amelia89
18. máj 2023

Takze hotel ma overeny od tety,odsuhlasenu cestou lekarkou a navyse uz je to vlasne dohodnute lebo idete 3 rodiny,letu sa nebojis lebo mala je v pohode. Takze vlasne naco je tato tema?
Ja som cestovala aj s mensim dietatom ale do Tuniska by som nešla = ale to ti uz napisalo xx bab predo mnou.

nikpa
18. máj 2023

@elizaberh teploty 40+, špinavé sú tam aj drahé 5* hotely, vysoké riziko hnackie a žalúdočných problemov.... Celkovo arabské krajiny s malými deťmi sú rizikové a bábätko pod 1 rok ani nehovorím. No keď ti je prednejšia dovolenka tak choď, snáď budete mať šťastie.

simonah73
18. máj 2023

@nikpa zase neprehanaj, to ze si mala ty hnacky alebo zaludocne problemy este neznamena ze ich ma kazdy. bola som trikrat v Tunise, vzdy s inymi ludmi naposledy s muzom a trojrocnou dcerou a cuduj sa svete nikto z nas nemal ziadne ani zaludocne problemy a ani hnacky.

blondi2
18. máj 2023

My sme boli v Tunise, keď mladšie dieťa malo 16 mesiacov a staršie 4 roky. A úplná pohoda. Let netrval dlho, mladší prespal. Boli sme koncom júna na 12 dní a nikto nemal hnačky, ani nič také. Kľudne by som išla zase. A mimo hotela je špina na uliciach a samé smeti, to ano, ale v hoteli bolo čisto.

nikpa
18. máj 2023

@simonah73 nič som neprehnala, napísala som svoje skúsenosti. A to že ty si tie srandy nemala, tiež neznamená, že ich nema nikto. Takže si vlastne napísala to isté ako ja len s tým, že ty si mala to šťastie čo autorke v závere prajem.

romanka06
18. máj 2023

@elizaberh tak načo sa pýtaš keď to aj tak meniť nebudete 😃 akože chcela si sa uistiť že je to dobrý nápad? No nie, nie je 😃

oblecenie99
18. máj 2023

Ani keby mi za to platili ..

dzulli1980
18. máj 2023

Všetko máte zajednané, konzultovala si to s pediatričkou - úplne cudzou osobou, ktorej je to jedno, však nerieši nikoho zo svojich blízkych, tak načo sa tu pýtaš? ... absolútne šialený nápad ísť tam s tak malým dieťaťom ... nuž to je tak, keď sú priority dospelých nad potrebami dieťaťa ... ani zadarmo by som tam s tak malým dieťaťom nešla.
@elizaberh