Turistika - Martin a okolie

wanda52
15. júl 2016

Ahojte, chcela by som poprosiť niekoho,kto je z okolia Martina, či by mi nevedel odporučiť nejakú peknú turistiku v okolí. ďakujem

deltaa
15. júl 2016

@wanda52 ja mam v plane ist na tieto 3 zrucaniny v okoli
http://www.travelguide.sk/svk/turiec/turisticke...
je to nenarocna turistika

majkeel
15. júl 2016

Klacianska Magura, odtial na Suchy; Martinky (s feratami); Borisov (Necpalska dolina); Stary hrad (Strecno); Janosikove diery (45km na Terchovu)

zuzanockamt
15. júl 2016

zalezi aku chces narocnost ... napr. Sutovsky vodopad, Krivan, Klacianska Magura, Suchy, Borisov, Tlsta, Ploska, Blatnicky hrad, Zniev

lucinda13123
15. júl 2016

Ahoj to zalezi od toho kde by si tak chcela ist...gaderska dolina, martinske hole, sutovsky vodopad,

wanda52
autor
15. júl 2016

Ďakujem krásne za vaše rady 🙂 Ste zlatí, že ste sa ozvali.

wanda52
autor
15. júl 2016

Chcela by som sa ešte opýtať, keby chceme absolvovať výstup na Tlstú, aká trasa je taká menej náročná? Googlila som nejaké turistické trasy, ale dosť často je spájaný výstup na Tlstú a Ostrú.

h2
16. júl 2016

@wanda52 Ahoj, ja som bola na Tlstej asi pred 7-8 rokmi a teda ak hľadáš menej náročnú trasu, tak na Tlstú radšej ani nechoď, nemyslím si o sebe, že by som bola nejaká padavka, ale teda dalo mi to zabrať.

petraslov
16. júl 2016

Veľmi nenáročné a vhodné aj pre malé deti sú Teplicke serpentíny v Turčianskej Štiavničke. Je tam krásne, ide o sústavu jazierok, resp. rybníkov, ktoré vytvoril ešte gróf Revay a od najvrchnejsieho jazierka vedie asi 15 minútová túra na skalu s názvom Kríž, odkiaľ je krásny výhľad na severnú časť Turčianskej kotliny, najmä teda na pohoria. Určite odporúčam, trasa je zaujímavá a naozaj nenáročná.

petraslov
16. júl 2016

Alebo ešte ľahký výstup je aj na vrch Vyšehrad pri Jasenove 😊 A tiež krásny výhľad zhora.

wanda52
autor
16. júl 2016

Ďakujem, skúsim si nájsť info aj o tých Teplických serpentínoch v TŠ. Ideme len ja a manžel, deti zatiaľ nemáme. Ten výstup na Tlstú je v čom taký náročný, je to nejaký riadny strmák alebo sú tam nejaké reťaze a podobne? Ďakujem za informácie.

petraslov
16. júl 2016

Ten výstup na Tlstu sa dá bez problémov zvládnuť, horšie je to popri jaskyni Mažarna, jednoduchší je výstup od hotela Gader, odtiaľ to trvá také 3 hodiny cca.

lancelot1802
16. júl 2016

Chceli by sme absolovať ferratu na Martinské Hole .. nevie niekto, ako by sme sa dostali z vlakovej stanice na začiatok tur.chodníka?

kubko
10. apr 2017

Ahojte kočky, prosím Vás viete mi poradiť nejaké cyklotrasy vhodné pre 5-9 ročné deti + dospelých budeme bývať v Bystričke....